Paula Rahibeler Manastırı

Paula Rahibeler Manastırı, İspanya'nın Sevilla şehrinde bulunmaktadır ve şehrin eski mahallelerinden San Julian'ın merkezindedir. Aynı zamanda Santa Paula olarak da bilinen bu manastır, 1473 yılında Ana de Santillan liderliğindeki 14 rahibe tarafından kurulmuştur.

Manastır adını, İspanya'nın fatihleri Gracchi ve Scipios soyundan gelen ve iki manastır kuran Romalı Santa Paula'dan almaktadır. Aziz Jerome Tarikatı'nın rahibeleri için önemli bir yer olan bu manastırda, Sevilla şehrinde bulunan tek sergi alanı olan bir müze bulunmaktadır. Manastır müzesi olarak adlandırılan bu alan, ziyaretçilere farklı bir deneyim sunmaktadır.

Manastırda iki giriş kapısı mevcuttur. İlk girişten kapıcı kız kardeşlerin odasına, manastır müzesine ve şapele erişim sağlanmaktadır. Diğer giriş ise kiliseye gitmek için kullanılmaktadır. Bu iki giriş arasında papazın evi bulunmaktadır.

Manastırın geniş bir meyve bahçesi vardır ve burada ziyaretçilerin ilgisini çeken reçel ve tatlılar satılmaktadır. Bu, ziyaretçilerin manastırı gezerken keyifli bir mola vermesini sağlar.

Paula Rahibeler Manastırı Turları