Müthiş doğal güzelliklerinin yanı sıra geleneksel yapıları ve eşsiz lezzetleriyle misafirlerine özel bir deneyim yaşatan Ankara ve İstanbul çıkışlı vizesiz Balkan Turu, favori tercihler arasında gösterilir. Ülkemize olan yakınlığı ve vizesiz seyahat imkânıyla dikkat çeken Ayder Turizm Balkan Turu beklentileri eksiksiz bir şekilde karşılayacak uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Pek çok farklı kültürü aynı anda tanıma fırsatı sunan uçaklı Balkan Turu Ankara, İstanbul ve İzmir çıkışlı programıyla siz de konforlu seyahatin tadına varabilirsiniz!

2 turun 2 tanesini görüntülediniz

Balkanlara Yolculuk

Zengin bir geçmişle modern zamanın harmanlandığı, benzersiz bir kültürel zenginliğe sahip Balkanlar, her ayrıntısıyla yeni keşifler yapmanıza olanak sağlar. Sadece tarihiyle değil özel lezzetleriyle de fark yaratan Balkan Turu kahve kültüründen müzik ve dans festivallerine kadar zamanın izlerini gezginlere tanıtır.

  • Yerel festivaller
  • Lezzetli gastronomi
  • Gizli kalmış hazineler
  • Nefes kesen manzaralar ve
  • Kültürel zenginlikler unutulmaz deneyimler yaşamak isteyenlere özel anılar yaşatır.

Vizesiz Balkan Turu rotası; Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Bulgaristan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetme, lezzetli Balkan mutfağını tatma ve kültürel yapıyı deneyimle imkânı sunar.

Makedonya

Doğa turizmi severlere bozulmamış ormanları, dağları ve gölleriyle eşsiz bir tatil deneyimi vadeden Makedonya, çok kültürlü yapısıyla Osmanlı izlerini günümüze kadar yaşatmayı başarmıştır.

Kosova

Müslüman nüfusun yoğunlukta olduğu ülkede misafirperverlik ön plandadır. Et yemekleri ve deniz mahsulleriyle öne çıkan Kosova mutfağı Sırbistan, Arnavutluk, Yunan ve Türk esintileriyle karşınıza çıkar. 

Arnavutluk

Balkan mimarisini en iyi şekilde yansıtan örneklere sahip Arnavutluk, kültür ve sanat festivallerine ek Akdeniz iklimiyle de turun konforuna katkı sağlar.

Karadağ

Panoramik manzaralar ve büyülü kumsallarıyla dikkat çeken Karadağ, macera tutkunlarının hayran kalacağı faaliyetlere ev sahipliği yapar. UNESCO koruması altındaki bölgeler, şehri yakından keşfetmek isteyenler için ilgi odağıdır.

Hırvatistan

“Adriyatik’in İncisi” olarak anılan Hırvatistan, gelenekçi ve kültürüne bağlı nüfusuyla kültür ve sanat festivallerine ev sahipliği yapar. Farklı sosyal olayların etkisiyle değişen ve gelişen Hırvatistan mutfağında yaygın etli ve sebzeli yemekler gastronomiye ilgi duyanları memnun eder.

Bosna Hersek

Balkan müziğine ev sahipliği yapan Bosna Hersek, zengin alışveriş seçenekleriyle göz doldurur. Başkent Saraybosna’ya ek olarak Mostar, Prijedor, Tuzla, Trebinje ve Srebrenista mutlaka görülmesi gereken yerler arasında sayılabilir.

Sırbistan

Sıcakkanlı insanları, Orta Avrupa Balkan ve Yakın Doğu mutfağının özel bir karışımı olan yemekleriyle dikkat çeken Sırbistan, önemli tarihi ve kültürel bölgeleriyle katılımcılara unutamayacakları bir tatil fırsatı sunar.

Bulgaristan

Hemen her zevke hitap edecek yaşam alanları, kültürel faaliyetleri, plajları ve hareketli gece hayatıyla dikkat çeken ülkede değişik etnik grupların tercihleri yeme-içme alışkanlıklarına yansımıştır.

Siz de bölgeyi daha yakından tanımak istiyorsanız bütçe dostu Ayder Balkan Turu seçeneklerini hemen inceleyerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.