Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza saat:17.00’da Ankara Sıhhiye Atatürk Lisesi, saat:17.30'da Umitköy Galleria Avm karşısından hareket ederek Tekirdağ üzerinden İpsala Sınır Kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kavala şehrine hareket ediyoruz ve geceleme otobüste.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saatlerinde Kavala’ya varıyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra yapacağımız Kavala şehir turunda görülecek yerler arasında; Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Tarihi Su Kemeri, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yaptırılan sonrasında kiliseye çevrilen Maktul İbrahim Paşa Cami (Aziz Paul Kilisesi) ve Kavala Limanı bulunmaktadır. Kısa süreli fotoğraf molasının ardından Selanik şehrine hareket ediyoruz. Selanik şehir turunda görülecek yerler arasında; Aziz Dimitrios Kilisesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Evi, Selanik’in fethinde önemli rol oynayan Anadolu Beylerbeyi Hamza Bey adına yaptırılan Hamza Bey Cami, Bizans ve Batı Avrupa mimarisinin karakteristlik örneğini yansıtan Aristoteles Meydanı, Osmanlı döneminde zindan olarak kullanılan Beyaz Kule ve Kordon bulunmaktadır. Tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Bitola’ya hareket. Bitola şehir turumuzda İshak Cami, Yeni Cami, Haydar Kadı Cami, Şirok Sokak, Bedesten ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yesi yer almaktadır. Bitola ziyaretimiz ardından Resne üzerinden geçerek Ohrid’e varış. Yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında; Tarihi Çınar Meydanı, Zeynelabidin Paşa Cami (Tekke Cami), Pir Mehmet Hayati Halveti Tekkesi, Maraşlı Ali Paşa Cami, Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ohrid incisi alışverişi yapabileceğiniz Ohrid Çarşısı ve Safranbolu evlerinin benzeri Osmanlı Konakları bulunmaktadır. Yapacağımız tekne turu sonrası otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Sv. Naum turumuza başlıyoruz. Gezimizin ardından Kalkandelen’e hareket ediyoruz. Kalkandelen şehir turunda Hurşide ve Mensure Hanım tarafından yaptırılan Alaca Cami’ni ve Kanuni Sultan Süleyman’ın hasekilerinden Mahidevran Sultan’ın ağabeyi Server Ali Baba tarafından kurulan Harabati Baba Tekkesini ziyaret ediyoruz.  Ardından Üsküp şehrine hareket ediyoruz. Üsküp şehir turunda görülecek yerler arasında; çevresinde yer alan simge yapılarla Makedonya Meydanı, Makedonyalılar için büyük öneme sahip Büyük İskender Anıtı, Vardar Nehri’nin iki yakasını birleştiren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü olarak da bilinen Taş Köprü, Davut Paşa Hamamı, Kapan Han, Güzel Sanatlar Fakültesi olarak hizmet veren Sulu Han, Kurşunlu Han, Murat Paşa Cami ve Mustafa Paşa Cami bulunmaktadır. Türk çarşısında serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası Makedon Gecesi için Türk Çarşısında bulunan restorana transfer. Yöresel yemekler ve müzik ile alacağımız eşsiz Makedon Gecesi sonrası konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Matka kanyonuna hareket. Kanyon gezimizin ardından Kosova sınır kapısının geçiyoruz. Rotamızda Priştine panoramik geçişi ve Kosova Savaşı’nın gerçekleştiği Kosova Ovası bulunuyor. I.Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti ile devam eden yolculukla Prizren’e yolculuğumuz devam ediyor. Prizren şehrine varış. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de şehir turu. Şadırvan meydanı, Bayraklı Cami, Sinan Paşa Cami, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası Arnavutluk ülkesine geçiş ile İşkodra’ya hareket. Konaklayacağımız otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Adriyatik’in incisi Sveti Stefan’ı panoramik olarak göreceğimiz bir tepede fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Karadağ’ın en güzel şehirlerinden Budva’yı panoramik olarak görüp Kotor şehrine varıyoruz. Kotor şehir turunda görülecek yerler arasında; Eski Şehir, Aziz Tripun Kilisesi, Nikola Kilisesi ve Saat Kulesi bulunmaktadır. Kısa süreli fotoğraf molasının ardından Dubrovnik şehrine hareket ediyoruz. Dubrovnik şehir turunda görülecek yerler arasında; İtalyan Mimar Onofrio tarafından kentin su ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmış Büyük Onofrio Çeşmesi, şehrin yazılı arşivine ev sahipliği yapan Franciscan Manastırı, dünyanın en eski 3. eczanesi, tarihi evlerle çevrili meşhur Stradun Caddesi, Orlando Heykeli, ünlü şair İvan Gundilic’in Heykeli ve Knez Köşkü bulunmaktadır. Tur sonrası Trebinje şehrine hareket konaklayacağımız otele transfer, akşam yemeğinin otelde alınması ve konaklama.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Poçitel Köyü’ne hareket ediyoruz. Poçitel Köyü’nde görülecek yerler arasında; Osmanlı Devletin’de benzersiz bir sınır karakolu hüviyetini kazanan Poçitel Kalesi, namaz vakitlerini gösteren Saat Kulesi, Şişman İbrahim Paşa Cami ve Neretva Nehri bulunmaktadır. Kısa süreli fotoğraf molasının ardından Buna Nehri kenarına kurulan Alperenler Tekkesi’ne  (Blagay Tekkesi) hareket ediyoruz. Horasan erenleri tarafından su kaynağının çıkış noktasına kurulan tekke ziyaretinin ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar şehir turunda görülecek yerler arasında; Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Bakırcılar Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Cami, Müslüm Bey Konağı ve Karagöz Bey Cami bulunmaktadır. Serbest zamanın ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna şehir turunda görülecek yerler arasında; Milli Kütüphane, İnat Evi, Fatih Cami, Latin Köprüsü, Sönmeyen Ateş Anıtı, İsa’nın Kalbi Katedrali, Gazi Hüsrev Bey Cami, Başçarşı Sebili, Aliya İzzetbegoviç‘in Anıt Mezarı ve Şehitlik ziyareti bulunmaktadır. Tur sonrası Başçarşı’da akşam yemeğinin alınması, konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Belgrad şehrine hareket ediyoruz. Belgrad şehir turunda görülecek yerler arasında; fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Avrupa’ya açılan kapı Belgrad Kalesi, Osmanlı’dan kalan eserlere ve parklara ev sahipliği yapan Kale Meydan, Sokullu Mehmet Paşa anısına yapılan Çeşme, Petrovaradin Muharebesi’nde şehit düşen Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Paşa Konağı, Askeri Müze ve Bayraklı Cami bulunmaktadır. Ardından mağaza ve mimarisi ile İstiklal Caddesi’nin benzeri diyebileceğimiz Knez Mihailova Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası akşam yemeğinin alınması. Konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Sofya şehrine hareket ediyoruz. Sofya şehir turunda görülecek yerler arasında; Alexander Nevski Katedrali, Bulgar Bilimler Akademisi, Ayasofya Kilisesi, Aziz Nikola Kilisesi, ülkenin en önemli sanatçılarının sahne aldığı Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu, Osmanlı’nın bölgeden ayrılışı ile Ulu Cami’den müzeye dönüştürülen Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Sofya’da inşa edilen en eski yapı ünvanını taşıyan Aziz George Rotunda Kilisesi, Mimar Sinan tarafından hazırlanan Kubbesi ve mimarisi ile Osmanlı’yı günümüze taşıyan Banyabaşı Cami bulunmaktadır. Ardından adını Vıtoşha Dağı’ndan alan birçok ünlü marka ve restaurantın bulunduğu Vitoşha Bulvarı’nda serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası Meşhur Yemekli Bulgar Tavernası için hareket ediyoruz Taverna sonrası konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Filibe (Plovdiv) şehrine hareket ediyoruz. Filibe şehir turunda görülecek yerler arasında; Sultan 1. Murat Hüdavendigar döneminde yaptırılan İslam sanatının en güzel işlemelerini taşıyan Cuma Cami, Roma İmparatoru Hadrian tarafından yaptırılan Roma Stadyumu, Rumeli Beylerbeyi tarafından yaptırılan Sarı Mektep, Dzhambaz ve Nebet tepelerinin tam ortasında bulunan 7000 izleyici kapasitesine sahip Antik Roma Tiyatrosu, Osmanlı mimarisi ile tasarlanmış Fransız yazar Lamartine’in Evi, Plovdiv’in en eski kiliselerinden Aya Konstantin Kilisesi, Nedelya Kilisesi, Argır Kuyumcuoğlu Evi, Balabanov Evi ve Roma döneminde Akropolis kalesine giriş için yapılmış Hisar Kapı bulunmaktadır. Tur sonrası Alexander Caddesi’nde alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası Kapıkule Sınır Kapısı’ndan ülkemize giriş yapıyoruz. Edirne yolu üzerinden vereceğimiz molalar ile Ankara’ya varışımızın ardından turumuzu sonlandırıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

  • 4* otellerde 1 gece Üsküp, 1 gece Ohrid, 1 gece İşkodra, 1 gece Trebinje veya Mostar, 1 gece Saraybosna, 1 gece Belgrad, 1 gece Sofya olmak üzere 7 gece konaklama
  • Araç içi su ikramı
  • Blagay Tekkesi giriş ücreti
  • Dubrovnik şehir turu
  • Gümrük vergileri
  • İlk gün alınacak kahvaltı
  • Kotor şehri giriş ücreti
  • Matka Kanyonu turu
  • Müze giriş ücretleri
  • Ohrid Gölü tekne turu
  • Otellerde 7 gün boyunca alınan sabah kahvaltıları
  • Ören yeri giriş ücretleri
  • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
  • Rehberlik hizmeti
  • Restaurantlarda ve otellerde alınan 7 akşam yemeği (Yöresel restoranda yapılacak Makedon gecesi ve akşam yemeği - Yöresel restoranda yapılan Bulgar Tavernası)
  • Seyahat sağlık sigortası (65 Yaşa kadar olup, 65 yaş üstü misafirler için 15 Euro Sürprim uygulaması vardır.)
  • Sv. Naum turu
  • Şehir vergileri
  • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
  • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • 65 Yaş üstü sürprim uygulaması (15 Euro)
  • MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR)
  • Öğle yemekleri
  • Özel harcamalar
  • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
  • Yurtdışı çıkış harcı
  • Bu program için çok girişli shengen vizesi gerekmektedir.  
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz için, en az anne veya babasından birinin yanında olmaması durumunda dahi, noter onaylı muvaffakatname alınması gerekmektedir.
  • Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
  • Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
  • Şehirlerarası varış saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
  • Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.
  • Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
  • Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
  • Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz sorumlu tutulamaz. 
  • Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
  • Acentemiz misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir. Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
  •  
  • Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  • Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır
  • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
  • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
  • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Ayder Turizm sorumlu tutulamaz. 
  • Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Vize ile ilgili önemli notlar;

  • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yoktur, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
499 EUR
Tek Kişilik Oda
599 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
499 EUR
3-12 Yaş Çocuk Ücreti
399 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
100 EUR

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
499 EUR
Tek Kişilik Oda
599 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
499 EUR
3-12 Yaş Çocuk Ücreti
399 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
100 EUR
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.