Festival Turları ne zaman? Festival turları hangi illerde? Hangi festival daha güzel? Yurtiçi festivali mi? Yurt dışı festivali mi? En popüler festival turları hangileri? Diyorsanız buraya bakmalısınız.

Türkiye'de farklı illerde, bölgenin öne çıkan ürünü veya özelliği ile ilgili yöre halkının da yoğun katılımı ve organizasyonu ile yapılan karnaval tadında birçok festival düzenlenmektedir. Yurt içinden ve yurt dışından binlerce ziyaretçinin ilgi gösterdiği festivaller acentelerinde tur hizmetlerinde en keyifli rotalar arasında yerini alıyor. İlkokul çağlarımızdan beri bize öğretilen cennet vatanımız bilincini ürün ve özellik bakımından zengin ülkemizi bu festivallerde eğlenerek daha yakından tanıma imkanı buluyoruz.

1 turun 1 tanesini görüntülediniz

Her sene bir yenisi eklenen festivaller eğlencenin, keşfin, farklı tatların ve lezzetlerin verdiği hazzın, bizi duygudan duyguya sürükleyen bölgeye özgü müziklerin, dans etmeyi beceremiyorum diyenlerin bile kendisini ritme ayak uydururken bulduğu rahat ve mutlu muhteşem atmosferin sınırlarını zorluyor. Türkiye'de düzenlenen başlıca festivaller hangileri acaba hangisine gitmeliyim diyenlerdenseniz cevabı burada.

Türkiye'de düzenlenen festivaller hangileridir?

Her yıl Ocak ayında Ayder Yaylası'nda düzenlenen Kardan Adam Festivali son yılların en popüler festivalleri arasında yerini alıyor. Adana Portakal Çiçeği Festivali, Alaçatı Ot Festivali, Çubuk Turşu Festivali, Çanakkale Bağbozumu Festivali, Isparta Lavanta Hasadı Festivali, Edirne Kakava Şenlikleri ve Festivali, Datça Badem Çiçeği Festivali, Urla Enginar Festivali, Adana Lezzet Festivali, Barbaros Oyuk Festivali ve daha onlarca festival her yıl büyük bir keyifle ve heyecanla hazırlanıp eğlenmeye odaklı katılımcılarını bekliyor. Kültür alışverişinin en keyifli hali olan festival turları yoğun tempoda geçen hayatlarımıza ufak bir eğlence molası ve nefes alma imkanı sağlıyor. Sokak eğlenceleri, sokak lezzetleri, samimi sohbetleri, müzik evrenseldir diyeceğiniz şarkı türkü ve ezgileri ile en önemlisi gelen her katılımcının yüzünde göreceğiniz mutluluk gülümsemesi be festival turlarında fiyata dahil.

Festivaller neden önemlidir?

Ayder Turizm olarak yıllardır festival kültürüne önem veren, düzenlenen festivallerin bölge ekonomi ve tanıtımına katkıda bulunduğunun bilinciyle bu amaca destek olmayı misyon edinerek festival komiteleri ile iletişim içinde birbirinden güzel ve eğlenceli turlara imzamızı atıyoruz. Özellikle yılın İlkbahar ve sonbahar aylarında yoğun olarak düzenlenen karnaval, hasat ve festivaller hayatımızın rengi olmaya devam edecek.

 Ankara çıkışlı festival turları seçenekleri ile her yaştan misafirin ilgisini, beğenisini ve takipçisini çekmeye devam ediyor. Size de rengarenk anıların kadrajınıza giren anlarını sevdiklerinizle paylaşmak kalıyor.