Ankara Çıkışlı Kıbrıs Turu; Akdeniz'in incisi Kıbrıs'ı keşfetme imkanı sunan, deniz kum ve güneşin yanı sıra yavru vatan Kıbrıs'ın tarihi ve doğal güzelliklerine tanıklık etmenizi sağlayan özenle hazırlanmış ayrıcalıklı bir programdır.  

Ayder Turizm profesyonel seyahat ekibi tarafından hazırlanan Ankara Çıkışlı Kıbrıs Turu; uçak bileti dahil ulaşımı ile transfer, kültür turu ve konaklamayı bir arada sunacak ve Kıbrıs'ın muhteşem güzelliklerini birlikte keşfedeceğiz. 

Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Kapalı Maraş gezilerimiz ile hayalinizdeki Kıbrıs tatilinizi kültür turuyla taçlandırarak sizlere unutulmaz bir tatil deneyimi sunmak için özel olarak tasarladık. 

Farklı yerleri keşfetmeyi; tarihi ve doğayı sevenler için harika bir tatil programı!

Lokasyonlar

Program Detayı

Saat 05:45’da Ankara Esenboğa havalimanında buluşmamızın ardından, Pegasus havayolları ile saat 07:45’de ki uçağımıza binmek üzere giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 09:00’da Kıbrıs havalimanına inişimiz sonrasında İzmir ve İstanbul'dan gelen misafirlerimizle buluştuktan sonra bizi bekleyen aracımızla turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Lefkoşa’da Binbaşı Nihat İlhan ve ailesinin katledildiği ev olan Barbarlık Müzesi'ni ziyaret ediyoruz.. Ardından panoramik olarak göreceğimiz adayı iki farklı bölgeye ayıran Yeşil Hat sınır çizgisinden kesitleri panoramik olarak görmek üzere Lefkoşa'yı kasnak gibi saran surları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı, Birleşmiş Milletler genel merkezi olan Ledra Palace Sarayı’nı ve şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne Kapısı’nı keşfediyoruz.

Sonrasında kentin ana camisi olan, tarihsel adıyla Ayasofya katedrali olarak bilinen kentin en eski gotik yapısı olan Selimiye Cami’sini de görüp tarihsel olarak Kıbrıs’ın en büyük hanı olma özelliğini taşıyan ve Osmanlıdan günümüze ulaşan 2 handan biri olan Büyük Han’ı geziyoruz. Vereceğimiz yemek ve alışveriş molamızda karnı acıkan misafirlerimiz Kıbrıs mutfağına özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler.

Molamızın ardından otobüslerimize yerleşerek adamızın en sıcak dokusuna sahip turizm kenti Girne’ye doğru hareket ediyoruz. Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa – Girne Boğazı Vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un Sarayı’nın panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan 303 şanlı Türk Askerimizin ebedi mabedi olan Boğaz Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Boğaz şehitliğinin ardından Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Yapımına 1198 yılında başlanmış olan ilk olarak Kudüs’ten göç eden rahiplerin yerleştiği gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırı’nı ve yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüyoruz. Fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından otelimizin keyfini çıkarmak üzere yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Vuni Palace Hotel'de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının artından otelin her şey dahil imkanlarından faydalanarak dileyen misafirlerimiz havuz veya denizin keyfini çıkartabilirler, dileyen misafirlerimiz ise dinlenebilirler.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Vuni Palace Hotel'de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının artından otelin her şey dahil imkanlarından faydalanarak dileyen misafirlerimiz havuz veya denizin keyfini çıkartabilirler, dileyen misafirlerimiz ise dinlenebilirler.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Vuni Palace Hotel'de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Gazimağusa gezimizi yapmak üzere yola çıkıyoruz. 14. yüzyılda Lüzinyanlar tarafından inşa edilen şehrin ana girişlerinden biri olarak kullanılan Othello Kalesi'ni görüyoruz. Liman şehri olma özelliğinden dolayı surlarla çevrili olan kalenin içine doğru ilerliyoruz. Kale içinde Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in Zindanını, Lüzinyanlar döneminde yapımına başlanan tüm Akdeniz dünyasının en güzel gotik mimarı yapısına sahip dünyada St.Nicholas Katedrali olarak bilinen şu an ki adıyla Lala Mustafa Camisini gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Magosa Surları içinde kahvesini yudumlayabilir, cafe ve restorantlarda Kıbrıs’a özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler, dileyenler de Magosa Surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir.

Serbest zamanın bitişinde rehberimizin vereceği buluşma saatinde araçlarımıza binerek kale içine 5 dakika mesafede bulunan Gazimağusa’nın 1974 öncesi en önemli tatil bölgesi olup günümüze kadar kapalı durumda olan Kapalı Maraş’a (hayalet şehir) geçiyoruz. Ekim 2020 tarihi itibari ile bir kısmı açılmış olup büyük bir kısmı da Birleşmiş Milletler kontrolünde olan Maraş bölgesi adamızın iki yerli halkı için de büyük önem taşımaktadır. Bu bölgede zamanın nasıl durduğuna şahit olacak, gördüklerinize çok şaşıracak, yaklaşık 50 yıl öncesine giderek zamanda yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Bu gizemli gezimizin ardından Ercan Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Pegasus'un 17:50 uçağı ile Ankara’ya hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye'nin her yerinden gidiş - dönüş ekonomi sınıfı direkt uçak bileti
 • Kıbrıs çift yön transfer (Ercan Havalimanı - otel - Ercan Havalimanı)
 • 5* Vuni Palace Hotel'de 3 Gece Her Şey Dahil Konaklama
 • Sabah kahvaltıları (3)
 • 2 öğle yemeği (otelde)
 • Akşam Yemekleri (3)
 • Gazimağusa Turu
 • Kapalı Maraş Turu
 • Girne Turu
 • Lefkoşa Turu
 • Rehberlik hizmeti
 • Araç içi limitli su ikramı
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Kültür turlarındaki öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde bulunan ücretli aktiviteler
 • Otellerde minibar kullanımları

K.K.T.C. giriş şartlarının güncel hali aşağıdaki şekildedir;

 • KKTC'ye girişte T.C. Kimlik Kartı (yeni, çipli ve fotoğraflı) zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Bebek dahil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunması zorunludur.
 • Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların anne ve babanın KKTC'ye geçişlerinde çocuk ile birlikte olma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname sunulması zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek fakat baba gitmeyecek ise; ya da baba ve çocuk gidecek anne gitmeyecek ise; tura katılmayan veya KKTC'ye geçiş yapmayacak olan ebeveynin noter onaylı muvafakatname belgesi alınması ve ibrazı gerekmektedir.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
Tek Kişilik Oda
27990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22490 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
12990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
8990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.