Ankara Çıkışlı Kıbrıs Turu; Akdeniz'in incisi Kıbrıs'ı keşfetme imkânı sunan, deniz kum ve güneşin yanı sıra yavru vatan Kıbrıs'ın tarihi ve doğal güzelliklerine tanıklık etmenizi sağlayan özenle hazırlanmış ayrıcalıklı bir programdır.  

Ayder Turizm profesyonel seyahat ekibi tarafından hazırlanan Ankara Çıkışlı Kıbrıs Turu; uçak bileti dahil ulaşımı ile transfer, kültür turu ve konaklamayı bir arada sunacak ve Kıbrıs'ın muhteşem güzelliklerini birlikte keşfedeceğiz. 

Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Kapalı Maraş gezilerimiz ile hayalinizdeki Kıbrıs tatilinizi kültür turuyla taçlandırarak sizlere unutulmaz bir tatil deneyimi sunmak için özel olarak tasarladık. 

Farklı yerleri keşfetmeyi; tarihi ve doğayı sevenler için harika bir tatil programı!

Lokasyonlar

Program Detayı

Dış hatlar gidiş terminalinde chek-in işlemlerimizin ardından Ajet VF553 sefer sayılı uçağı ile saat 08:05’te Kıbrıs’a hareket. Saat 08:20’de Ercan havalimanına varışımızın ardından sonra bizi bekleyen aracımızla turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Lefkoşa’da Binbaşı Nihat İlhan ve ailesinin katledildiği ev olan Barbarlık Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından panoramik olarak göreceğimiz adayı iki farklı bölgeye ayıran Yeşil Hat sınır çizgisinden kesitleri panoramik olarak görmek üzere Lefkoşa'yı kasnak gibi saran surları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı, Birleşmiş Milletler genel merkezi olan Ledra Palace Sarayı’nı ve şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne Kapısı’nı keşfediyoruz.

Sonrasında kentin ana camisi olan, tarihsel adıyla Ayasofya katedrali olarak bilinen kentin en eski gotik yapısı olan Selimiye Cami’sini de görüp tarihsel olarak Kıbrıs’ın en büyük hanı olma özelliğini taşıyan ve Osmanlıdan günümüze ulaşan 2 handan biri olan Büyük Han’ı geziyoruz. Vereceğimiz yemek ve alışveriş molamızda karnı acıkan misafirlerimiz Kıbrıs mutfağına özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler.

Molamızın ardından otobüslerimize yerleşerek adamızın en sıcak dokusuna sahip turizm kenti Girne’ye doğru hareket ediyoruz. Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa – Girne Boğazı Vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un Sarayı’nın panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan 303 şanlı Türk Askerimizin ebedi mabedi olan Boğaz Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Boğaz şehitliğinin ardından Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Yapımına 1198 yılında başlanmış olan ilk olarak Kudüs’ten göç eden rahiplerin yerleştiği gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırı’nı ve yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüyoruz. Fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından otelimizin keyfini çıkarmak üzere yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Mc Palace Hotel'de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında turumuza ilk olarak, Güzelyurt'a hareket ediyoruz. Kaçakçının köşkü olarak ünlenmiş Mavi Köşkü ziyaret ediyoruz. Orta Doğunun en büyük silah kaçakçısının gizemli evinin sırlarını dinliyor, daha sonra Güzelyurt doğa ve arkeoloji müzesini ve hemen yanında St.Mamas Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Buradan bölgenin ünlü portakal, Limon ağaçları eşliğinde Leakey’ye hareket ediyor, kahvemizi, el yapımı limonatamızı içip Lefke'nin sokaklarında eski Osmanlı konaklarını bölgenin ünlü hurma ağaçlarını görüp 1964 yılında Erenköy direnişi esnasında şehit düşen pilotumuz Cengiz Topel’in anıtını görüp turumuzu bitirip otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Girne’deki otelimizde.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Mc Palace Hotel'de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, dileyen misafirlerimiz otelde vakit geçirip, dinlenebilirler.

Dileyen misafirlerimizin otelin şehir merkezi servisleri ile Girne’nin merkezine gidip gezebilirler.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Mc Palace Hotel'de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Gazimağusa gezimizi yapmak üzere yola çıkıyoruz. 14. yüzyılda Lüzinyanlar tarafından inşa edilen şehrin ana girişlerinden biri olarak kullanılan Othello Kalesi'ni görüyoruz. Liman şehri olma özelliğinden dolayı surlarla çevrili olan kalenin içine doğru ilerliyoruz. Kale içinde Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in Zindanını, Lüzinyanlar döneminde yapımına başlanan tüm Akdeniz dünyasının en güzel gotik mimarı yapısına sahip dünyada St.Nicholas Katedrali olarak bilinen şu an ki adıyla Lala Mustafa Camisi'ni gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Magosa Surları içinde kahvesini yudumlayabilir, cafe ve restorantlarda Kıbrıs’a özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler, dileyenler de Magosa Surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir.

Serbest zamanın bitişinde rehberimizin vereceği buluşma saatinde araçlarımıza binerek kale içine 5 dakika mesafede bulunan Gazimağusa’nın 1974 öncesi en önemli tatil bölgesi olup günümüze kadar kapalı durumda olan Kapalı Maraş’a (hayalet şehir) geçiyoruz. Ekim 2020 tarihi itibari ile bir kısmı açılmış olup büyük bir kısmı da Birleşmiş Milletler kontrolünde olan Maraş bölgesi adamızın iki yerli halkı için de büyük önem taşımaktadır. Bu bölgede zamanın nasıl durduğuna şahit olacak, gördüklerinize çok şaşıracak, yaklaşık 50 yıl öncesine giderek zamanda yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Bu gizemli gezimizin ardından Ajet VF558 sefer sayılı Ankara - Ercan 20:30 uçuşu için Ercan havalimanına hareket ve turumuzun sonu.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Gidiş - Dönüş uçak bileti
 • Kıbrıs çift yön transfer (Ercan Havalimanı - otel - Ercan Havalimanı)
 • 3 Gece 5* MC Palace Hotel'de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Tur aracı ile ulaşım
 • Sabah kahvaltıları (3)
 • Akşam Yemekleri (3)
 • 3. Gün Otelde Alınacak Öğle Yemeği
 • Gazimağusa Turu
 • Kapalı Maraş Turu
 • Girne Turu
 • Lefkoşa Turu
 • Lefke Turu
 • Mavi Köşk Turu
 • Güzelyurt Turu
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi limitli su ikramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Kültür turlarındaki öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde bulunan ücretli aktiviteler
 • Otellerde minibar kullanımları
 • Yurt dışı çıkış harcı
Kalkış Yeri Varış Yeri Uçuş No Kalkış Saati Varış Saati
Ankara Esenboğa Havalimanı Ercan Havalimanı VF553 08:05 08:20
Ercan Havalimanı  Ankara Esenboğa Havalimanı VF558 20:30 22:45 

K.K.T.C. giriş şartlarının güncel hali aşağıdaki şekildedir;

 • KKTC'ye girişte T.C. Kimlik Kartı (yeni, çipli ve fotoğraflı) zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Bebek dahil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunması zorunludur.
 • Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların anne ve babanın KKTC'ye geçişlerinde çocuk ile birlikte olma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname sunulması zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek fakat baba gitmeyecek ise; ya da baba ve çocuk gidecek anne gitmeyecek ise; tura katılmayan veya KKTC'ye geçiş yapmayacak olan ebeveynin noter onaylı muvafakatname belgesi alınması ve ibrazı gerekmektedir.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30 - 45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-9.%
16990 TL15461 TL
Tek Kişilik Oda
-9.%
19690 TL17918 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-9.%
16490 TL15006 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-9.%
14490 TL13186 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-9.%
11690 TL10638 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-9.%
16990 TL15461 TL
Tek Kişilik Oda
-9.%
19690 TL17918 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-9.%
16490 TL15006 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-9.%
14490 TL13186 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-9.%
11690 TL10638 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.

Ankara Çıkışlı Kıbrıs Turu

 

Hayalinizdeki tatil deneyimini Ayder Turizm ile yaşamaya hazır olun! Ayder turizmin benzersiz Kıbrıs turu sadece tatil yapma arzusu değil, aynı zamanda unutulmaz anılar biriktirme isteği olan gezginlere de hitap ediyor. Ankara çıkışlı Kıbrıs turu sizlere unutulmaz maceralar yaşayacağınız bir gezi sunuyor. Eğlence, huzur, doğa, keşif ve tarihi atmosferin bir araya geldiği Kıbrıs turu ile Akdeniz’in incisi, Türkiye'nin yavru vatanı Kıbrıs’ı keşfetme fırsatı yakalayacaksınız.

 

Ayder turizm olarak sizler için özenle planladığımız Kıbrıs turu hem tarihi hem de doğal güzelliklerle dolu benzersiz noktalara sizleri taşıyacak. Her anı dolu dolu yaşayacağınız bu tur ile Kıbrıs’ın gizemli atmosferini soluyacak, yeni kültürler keşfedecek ve hayatınızın en unutulmaz tatillerinden birini yaşayacaksınız. Her yaş grubuna uygun olarak planlanan bu tur sayesinde özel anılarınıza sevdiklerinizi de dahil edebileceksiniz. İsterseniz arkadaşlarınızla, isterseniz ebeveynlerinizle, belki de sevgiliniz ya da eşinizle katılabileceğiniz bu tur manevi bağlarınızı daha da kuvvetlendirecek.

 

Adım Adım Kıbrıs Turu

 

Ankara çıkışlı Kıbrıs tur paketi, kaliteli hizmet anlayışımız ile Ankara’dan Kıbrıs’a kadar uzanan, oradan da Ankara’ya kadar varan, tüm detayları düşünülmüş bir plan sunuyor. Kıbrıs uçak bileti, tur boyunca yapılacak seyahatler, Kıbrıs otelde konaklama gibi tüm ayrıntılar Ayder tur tarafından özenle organize ediliyor. Bu sayede siz sadece tatilin tadını çıkarırken diğer teferruatlarla ilgilenmenize gerek kalmıyor. Turumuzun sizlere sunduğu özel fırsatlarla Kıbrıs’ın benzersiz güzelliklerinin tadını dilediğinizce çıkarabileceksiniz.

 

Bu özel ve göz alıcı güzelliklerle dolu Kıbrıs turunda, Kıbrıs gezilecek yerler listesinde yer alan önemli noktaları görme fırsatı yakalayacaksınız. Girne, Lefkoşa, Kapalı Maraş gibi birçok lokasyonu gezebileceksiniz. Bu yerlerin sizlere sunduğu tarihi ve doğal güzellikler ile mest olacaksınız. Kıbrıs’ın hem en önemli hem de keşfedilmeyi bekleyen benzersiz konumlarını görme imkanı yakalayabileceksiniz.

 

Ayder Turizm ile Dünyayı Keşfettiren Turlar

 

Ayder turizm dünyanın farklı ve özel noktalarına yapılan Büyük Balkanlar turu, Kore turu gibi unutulmaz keşiflere olanak tanıyan gezileriyle kalitesinden söz ettiriyor. Şimdi ise aynı kalite ve heyecanla sunulan Kıbrıs turu ile sizleri hem şaşırtmayı hem de mutlu etmeyi amaçlıyor. Ayder turizm ile Kıbrıs’ın benzersiz güzelliklerini keşfederek hayatınızın en güzel tatilini yaşamaya ve unutulmaz anılara yelken açmaya hazır olun!

 

Eğlence dolu anlar, tarihle iç içe geçmiş geziler muhteşem deniz manzaraları ve farklı lezzetler… hepsi Ayder turizmin özenle planladığı Ankara çıkışlı Kıbrıs turunda sizi bekliyor. Kıbrıs gezisi boyunca size eşlik edecek rehberimiz, tarihi ve kültürel detaylar ile turunuzu daha anlamlı kılacak. Kıbrıs turu hakkında ayrıntılı detayları, günlük gezi planlarını, dahil olan ve olmayan hizmetleri, 2024 tur fiyatlarını aşağıda yer alan bölümlerden inceleyebilirsiniz. Kıbrıs turuna katılım sağlamak için isterseniz direkt tur satın alma işleminizi gerçekleştirebilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutulmaz bir tatil için hemen yerinizi ayırtın ve Ayder turizm ile unutulmaz bir Kıbrıs macerasına adım atın!