Türkiye'nin her yerinden katılabileceğiniz Uçaklı Doğu Anadolu turu 6 gece 7 günlük programı ile kadim topraklarımızda unutulmaz bir program sizi bekliyor!

"Sarı Gelin" türküsüyle hep dilimizde olan Erzurum ile turumuza başlarken gösterişli tarihi yapılarını gezdikçe geçmişe dokunduğunuzu hissedeceksiniz. Kars gezimizde Sarıkamış ruhu gözlerimizi yaşartırken Ani Ören Yeri'ndeki tarihî hoşgörü ile gülümseyeceksiniz. 

Ağrı Dağı tüm heybetiyle hep görülmeyi bekler, Muradiye Şelalesi ise sesinin duyulmasını... Van Gölü üzerinde uçan kuşları izlerken büyülü bir atmosfere şahit olacaksınız!

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza katılan tüm misafirlerimiz ile Erzurum Havalimanı’nda buluştuktan sonra bizi bekleyen aracımıza binip kahvaltımızı yapmak için restoranımıza hareket ediyoruz.

Keyifle yaptığımız kahvaltımızın ardından unutulmayacak anlar biriktireceğiniz turumuza Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Tarihi Erzurum Evleri ve Yakutiye Medresesi’ni ziyaretleri ile başlıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Kurtuluş Savaş’ında "Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür parçalanamaz" ifadesinin ilk kez kullanıldığı ve kurtuluş mücadelemizde önemli bir yere sahip olan 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi’nin yapıldığı kongre binasını geziyoruz. Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı kongre binasını gezerken, Atatürk ve silah arkadaşlarının oturdukları ahşap masa ve sıralarda o günlerin zorlu şartlarını düşünecek, o duygulara ortak olacak, minnet ve saygıyla anacağımız anlar yaşayacağız.

Sonrasında Taşhan’a gidiyor, Oltu Taşı ve gümüş alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Bu güzel geçen ilk günün ardından akşam yemeği ve konaklama Erzurum 5* Polat Resort Otel’de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kars’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Sarıkamış ve Sarıkamış Şehitlik Anıtı. Birinci Dünya Savaşı’nda, Sarıkamış Harekatı sırasında şehit düşen on binlerce askerimizin anısına yapılan bu anıtı gezerken duygularımıza hakim olamayacağımız anlar yaşayabilir, “soğuğa yazılan destanın” hikayesini ve Mehmetçik’lerimizin zorlu mücadelesinin nasıl hüsranla sonuçlandığını rehberimizden dinlerken Mehmetçik’lerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anacağız.

Şehitlik Anıtı ziyaretimiz sonrası Kars şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Ani Ören Yeri’ne gidiyoruz. Ermenistan ile sınırımız olan Arpaçay kenarında yer alan ve 2016’dan bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Ani Antik Kenti; Ermeni Bagratlı Hanedanlığı'nın kurduğu bir şehirdir. Rehberimizden binlerce yıllık tarihe tanıklık etmiş yapılar hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Molamızın ardından Kars şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Kars gezimiz içerisinde mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında yer alan 12 Havariler Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. 10. yy’dan günümüze dek ulaşan ve bugün Kümbet Cami olarak da bilenen bu yapının mimarisine hayran kalacaksınız. Ruslardan kalan tarihi binaları ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra günün keyifli yorgunluğunu atmak için Kars’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama  4* Kars Sapran Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Doğubayazıt'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Büyük ve Küçük Ağrı Dağı’nın heybetli ve görkemli manzarası eşliğinde, rehberimizden efsanelere konu olan hikâyelerini dinlerken bu güzel görüntünün anılarımızdaki yeri için fotoğraf molası veriyoruz.

Kısa molamızın ardından İshak Paşa Sarayı ziyaretimiz için Doğubayazıt’a varıyoruz. Yüksek bir tepe üzerinde kurulan ve müthiş manzarasıyla bizi derinden etkileyecek olan sarayda bu anları ölümsüzleştirmek için heyecanlanacağız. İshak Paşa Sarayı sonrası öğle yemeği için serbest zaman verip ardından rotamızı Van’a çeviriyoruz. İlk durağımız Van’ın en çok ziyaretçi çeken noktalarından biri olan Muradiye Şelalesi. Görkemli ve eşsiz güzelliğe sahip şelalede harika manzaranın doyasıya tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında dünyaca ünlü meşhur Van kedilerini görmek için Van Kedi Evi’ni geziyoruz. Bu ziyaretimiz sonrası otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ilk durağımız Van Kalesi. Şehrin sembol eseri olan kalenin, efsanelere konu olan hikayesini ve Urartulara kadar dayanan tarihini rehberimizden dinlerken büyük bir kayanın üzerine inşa edilmiş olmasına ve ihtişamlı görüntüsüne hayran kalacaksınız.

Van Kalesi gezimiz sonrası rotamızda Van’ın simgesi Akdamar Adası bulunuyor. Van Gölü’nde yapacağımız yaklaşık 30 dakika sürecek tekne yolcuğu sırasında Van Gölü’nün eşsiz rengine vurulacak, yolculuk hiç bitmesin isteyeceksiniz. Bu keyifli tekne turu sonrası Akdamar Adası’na varıyor ve Akdamar Kilisesi’ni görüyoruz. Kartpostalı andıran manzarası, muhteşem konumu ve dikkat çekici taş işçiliği ile “iyi ki gelmişim” diyeceğimiz anlar yaşayacağız.

Akdamar Adası'nda geçireceğimiz bu keyifli anların ardından öğle yemeği için kısa bir mola verip Bitlis’e bağlı Ahlat ilçesine  doğru yola çıkıyoruz. Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve "Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat’a varıyoruz. İlk ziyaret noktamız mimarisiyle dünyada başka bir örneği olmayan Emir Bayındır Kümbeti. Ardından Anadolu’da Orhun Kitabeleri kadar önem taşıyan, Dünya’nın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen 8 bin 169 mezar taşının olduğu Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı’na gidiyoruz. Taşlar üzerindeki kabartma ve oyma işlemeleri görenleri kendine hayran bırakacak. Güzel ve bir o kadar da keyifli geçen bu günümüzün ardından otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Tatvan 4* The Crater Hotel’de.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası minibüslerimize binerek ''Büyük İskender’in Cenneti'' olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Ortalama 40 dakikalık yolculuk sonrası manzarayı panoramik olarak görebileceğimiz güzel bir noktaya ulaşıyoruz.  Van Gölü ile Krater Gölü’nü fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz.

Ardından suyunun soğuk olma özelliği ile bilinen doğa harikası Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Büyük Göl’de keyifli zaman geçirdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman verip Muş ve Bingöl üzerinden Harput’a varıyoruz. Elâzığ’a hâkim konumu ve tarihi dokusuyla hayran bırakan Harput Kalesi’ni ve tarihi camilerini gezip fotoğraflıyoruz. Ardından panoramik olarak Elâzığ şehrini görüp Elâzığ’daki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği 4* Ramada by Wyndham Elâzığ'da.

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Pertek İskelesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Keban Barajı Gölü üzerinde feribot ile yapacağımız keyifli yolculuk sonrası Pertek’e varıyoruz. Feribottan inip Tunceli üzerinden 1971 yılında milli park ilan edilen ve Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi'nin enfes manzarasını fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz.

Mola sonrası rotamızı Ovacık’a çeviriyoruz. Ovacık’ın görülmesinin ardından güzelliği ile ilgi odağı olan Munzur Çayı gözelerinde hem öğle yemeği için hem de keyifli bir yürüyüş için serbest zaman vereceğiz. Sonrasında Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz.

Tunceli şehir gezisi sonrasında Pülümür Vadisi’nden geçip Erzincan’da bulunan otelimize yerleşmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 4* Grand Simay Otel'de.

6.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından Erzincan şehir merkezinde kısa bir yürüyüş yapıp bakırcılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Ardından Girlevik Şelalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Türkiye’nin en büyük şelalelerinden biri olan ve bölgenin cenneti olarak adlandırılan Girlevik Şelalesi’nde fotoğraf çekmek ve öğle yemeği için zaman veriyoruz.

Ardından Tercan’a hareket edip, muhteşem ince işçilik mimarisiyle göz kamaştıran Saltuklu Melikesi Mama Hatun Türbesi ve Külliyesi'ni ziyaret ediyoruz.  Bu son ziyaretimizin ardından turumuzun sonuna gelip yeni yerler keşfetmiş ve bilgi dağarcığımıza yepyeni bilgiler eklemiş olmanın mutluluğu içerisinde bu kez rotamızı dönüş yolu için Aşkale üzerinden Erzurum Havalimanı’na çeviriyoruz. 

Uçuşumuzu beklerken fotoğraf galerilerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • Çevre gezileri
 • 6 gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Akşam yemekleri (6)
 • Rehberlik hizmeti
 • Pertek Feribot ücreti
 • Akdamar Adası tekne turu
 • Millî park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri (Müze Kart çıkartılacaktır.)
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Direkt uçuşun olmaması halinde uçak bileti aktarma bedeli
 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler

Ankara;

 • Ankara – Erzurum: 07:45
 • Erzurum – Ankara: 22:35

Diğer şehirlerden katılımlarda;

Uçak bileti kontrolü sağlandıktan sonra uçuş bilgisi misafire verilecektir. 

 • Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.
 • Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi hâlinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
26990 TL
Tek Kişilik Oda
31990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
26190 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
21990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
8990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
26990 TL
Tek Kişilik Oda
31990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
26190 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
21990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
8990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
26990 TL
Tek Kişilik Oda
31990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
26190 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
21990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
8990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • ŞÜKRİYE IŞIR

  Memnun kaldığım güzel bir turdu.

 • TÜLAY DEMET DURAN

  Keyifli geziydi teşekkürler.

 • MEDİHA KAHRAMAN

  Tur programında gezip gördüğümüz yerler çok güzeldi

 • BURÇİN UFUKŞEN

  Hazırlamış olduğunuz Doğu Anadolu Turu güzel ve keyifliydi.Ayder Turizm teşekkürler

 • ÜMİT ÖZGÜR AKDEMİR

  Doğu Anadolu ile tanışmamı sağladı.Çok keyif aldım

 • DUYGU KAHRAMAN

  Zevkli, eğlenceli, iyi vakit geçirdiğim bir turdu

 • SELDE FENER

  Çok keyifli ve güzel bir turdu. Emeği gecen herkese teşekkürler

 • YUSUF SALİH TUTUK

  Turumuz güzel geçti herşeyden memnun kaldım. Ayrıca Uçakla gidiş geliş otobüsle gidip gelmekten daha iyidi.

 • GÜLAY ÇINAR

  Merak ettiğim bir sürü yeri gorme fırsatı buldum. Güzel bir turdu.

 • DENİZ KUŞCU

  GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

 • ULAŞ KARAMAN

  çok iyiydi bıravo

 • ESENGÜL ÇELEN

  Mükemmel

46 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER