Yedi gece konaklamalı ve sekiz gün süren unutulmaz bir Doğu Anadolu turu, tarihin izini sürmek, kültürel zenginlikleri keşfetmek ve eşsiz doğa manzaralarının tadını çıkarmak için ideal bir fırsat sunuyor. Ani Harabeleri'nde geçmişin derinliklerine dalacak, Van Gölü'nün berrak sularında huzur bulacak ve Nemrut Krater Gölü'nün etkileyici manzarasına şahitlik edeceksiniz. Ayrıca, tarihi kentlerin sokaklarında gezinirken yöresel lezzetlerin ve misafirperverliğin tadına varacak, bu eşsiz coğrafyada geçen sekiz gün boyunca unutulmaz anılara tanıklık edeceksiniz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuz sabah saat 06.30’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden, saat 07.00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareket edecektir. Şehir dışından gelen misafirlerimizin Esenboğa Havalimanından alınması ile keyifli yolculuğumuz başlıyor ve Sivas’a doğru yola çıkıyoruz. Sivas’a varışımız ile birlikte öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Tarihi dokusu yüzyıllar öncesine uzanan Gök Medrese ile gezimize başlıyoruz. Anadolu Selçuklu Devleti döneminin izlerini taşıyan bu muhteşem yapıyı büyülenerek geziyoruz.

Geçmişin şifalı hikâyelerine tanıklık ettiğimiz Şifaiye Medresesi'ni ziyaret ediyor sonrasında sultanın hüküm süren oğullarının hikâyesine şahit olduğumuz Sivas Ulu Cami'yi geziyoruz. Bu ihtişamlı yapıda tarihin gizemli esintilerini hissediyoruz.

Sonrasında bizleri zamanın ötesine taşıyan Buruciye Medresesi'ni keşfediyor ve Çifte Minareli Medrese ile eşsiz mimarinin büyüsüne kapılıyoruz. Turumuzun devamında, Atatürk ve Kongre Müzesi'nde milli mücadele döneminin izlerine şahit oluyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama 4* Sivas Buruciye Hotel’de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Erzincan şehir merkezinde kısa bir yürüyüş yapıp Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanın ardından rotamızı Girlevik Şelalesi’ne çeviriyoruz. Türkiye’nin en büyük şelalelerinden biri olan ve bölgenin cenneti olarak adlandırılan Girlevik Şelalesi’nde fotoğraf çekmek için ufak bir mola verip, Dadaşlar diyarı Erzurum’a doğru hareket ediyoruz.

Erzurum’a varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Unutulmayacak anılar biriktireceğiniz turumuza Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Tarihi Erzurum Evleri ve Yakutiye Medresesi’ni ziyaretleri ile devam ediyoruz.

Ardından Kurtuluş Savaş’ında "Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür parçalanamaz" ifadesinin ilk kez kullanıldığı ve kurtuluş mücadelemizde önemli bir yere sahip olan 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi’nin yapıldığı kongre binasını geziyoruz. Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı kongre binasını gezerken, Atatürk ve silah arkadaşlarının oturdukları ahşap masa ve sıralarda o günlerin zorlu şartlarını düşünecek, o duygulara ortak olacak, minnet ve saygıyla anacağımız anlar yaşayacağız.

Taşhan’a gidiyor, Oltu Taşı ve gümüş alışverişi için serbest zaman verip otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Erzurum 5* Polat Resort Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Sarıkamış ve Sarıkamış Şehitlik Anıtı. Birinci Dünya Savaşı’nda, Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit düşen on binlerce askerimizin anısına yapılan bu anıtı gezerken duygularımıza hâkim olamayacağımız anlar yaşayabiliriz. “Soğuğa yazılan destanın” hikâyesini ve Mehmetçiklerimizin zorlu mücadelesinin nasıl hüsranla sonuçlandığını rehberimizden dinlerken Mehmetçiklerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anacağız.

Şehitlik anıtı ziyaretimiz sonrası Kars şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Ani Ören Yeri’ne gidiyoruz. Ermenistan ile sınırımız olan Arpaçay kenarında yer alan ve 2016’dan bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Ani Antik Kenti; Ermeni Bagratlı Hanedanlığı'nın kurduğu bir şehirdir. Rehberimizden binlerce yıllık tarihe tanıklık etmiş yapılar hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Molamızın ardından Kars şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Kars gezimiz içerisinde mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında yer alan 12 Havariler Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. 10. yy’dan günümüze dek ulaşan ve bugün Kümbet Cami olarak da bilenen bu yapının mimarisine hayran kalacaksınız. Ruslardan kalan tarihi binaları ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra günün keyifli yorgunluğunu atmak için Kars’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama 4* Kars Sapran Deluxe Hotel’de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Büyük ve Küçük Ağrı Dağı’nın heybetli ve görkemli manzarası eşliğinde, rehberimizden efsanelere konu olan hikâyeleri dinlerken, bu güzel görüntünün anılarımızdaki kalıcı yeri için fotoğraf molası veriyoruz.

Kısa molamızın ardından İshak Paşa Sarayı ziyaretimiz için Doğubayazıt’a varıyoruz. Yüksek bir tepe üzerinde kurulan ve müthiş manzarasıyla bizi derinden etkileyecek olan sarayda bu anları hafızalarımıza kaydediyoruz.

İshak Paşa Sarayı gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman verip, rotamızı Van’a çeviriyoruz. İlk durağımız Van’ın en çok ziyaretçi çeken noktalarından biri olan Muradiye Şelalesi. Görkemli ve eşsiz güzelliğe sahip şelalede harika manzaranın doyasıya tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz.

Dünyaca ünlü meşhur Van kedilerini görmek için Van Kedi Evi’ni geziyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ilk durağımız Van Kalesi. Şehrin sembol eseri olan kalenin, efsanelere konu olan hikâyesini ve Urartulara kadar dayanan tarihini rehberimizden dinlerken büyük bir kayanın üzerine inşa edilmiş olmasına ve ihtişamlı görüntüsüne hayran kalacaksınız.

Van Kalesi gezimiz sonrası rotamızda Van’ın simgesi Akdamar Adası bulunuyor. Van Gölü’nde yapacağımız yaklaşık 30 dakika sürecek tekne yolcuğu sırasında Van Gölü’nün eşsiz rengine vurulacak, yolculuk hiç bitmesin isteyeceksiniz. Bu keyifli tekne turu sonrası Akdamar Adası’na varıyor ve Akdamar Kilisesi’ni görüyoruz. Kartpostalı andıran manzarası, muhteşem konumu ve dikkat çekici taş işçiliği ile “iyi ki gelmişim” diyeceğimiz anlar yaşayacağız.

Akdamar Adası'nda geçireceğimiz bu keyifli anların ardından öğle yemeği için kısa bir mola verip Bitlis’e bağlı Ahlat ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve "Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat’a varıyoruz. İlk gezi noktamız mimarisiyle dünyada başka bir örneği olmayan Emir Bayındır Kümbeti. Ardından Anadolu’da Orhun Kitabeleri kadar önem taşıyan, Dünya’nın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen 8 bin 169 mezar taşının olduğu Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı’na gidiyoruz. Taşlar üzerindeki kabartma ve oyma işlemeleri görenleri kendine hayran bırakacak.

Güzel ve bir o kadar da keyifli geçen bu günümüzün ardından otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Tatvan 4* The Crater Hotel’de.

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası minibüslerimize binerek ''Büyük İskender’in Cenneti'' olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Ortalama 40 dakikalık yolculuk sonrası manzarayı panoramik olarak görebileceğimiz güzel bir noktaya ulaşıyoruz. Van Gölü ile Krater Gölü’nü fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz.

Ardından suyunun soğuk olma özelliği ile bilinen doğa harikası Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Büyük Göl’de keyifli zaman geçirdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman verip Muş ve Bingöl üzerinden Harput’a varıyoruz. Elazığ’a hâkim konumu ve tarihi dokusuyla hayran bırakan Harput Kalesi’ni ve tarihi camilerini gezip fotoğraflıyoruz.

Ardından panoramik olarak Elazığ şehrini görüp Elazığ’daki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği 4* Ramada by Wyndham Elazığ'da.

6.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Pertek İskelesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Keban Barajı Gölü üzerinde feribot ile yapacağımız keyifli yolculuk sonrası Pertek’e varıyoruz. Feribottan inip Tunceli üzerinden 1971 yılında milli park ilan edilen ve Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi'nin enfes manzarasını fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz.

Mola sonrası rotamızı Ovacık’a çeviriyoruz. Ovacık’ın görülmesinin ardından güzelliği ile ilgi odağı olan Munzur Çayı gözelerinde hem öğle yemeği için hem de keyifli bir yürüyüş için serbest zaman vereceğiz.

Sonrasında Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Tunceli şehir gezisi sonrasında Pülümür Vadisi’nden geçip Erzincan’da bulunan otelimize yerleşmek üzere yolumuza devam ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde Erzincan 4* Grand Simay Otel'de.

7.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarımızın ardından Ankara’ya varışımızla şehir dışından gelen misafirlerimizi Esenboğa Havalimanına bırakıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • 7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları (7)
 • Akşam Yemekleri (7)
 • Rehberlik hizmeti
 • Nemrut minübüs ücreti
 • Pertek Feribot ücreti
 • Akdamar Adası tekne turu
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Seyahat sigortası
 • Milli park girişleri
 • Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri (Müze Kart çıkartılacaktır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
-7.%
25990 TL24171 TL
Tek Kişilik Oda
-7.%
31990 TL29751 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
-7.%
25190 TL23427 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
-7.%
19990 TL18591 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
-7.%
9990 TL9291 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.