Lokasyonlar

Program Detayı

Saat 21.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, saat 22.00’da Ümitköy Galleria Avm karşısından Erzincan’a hareket ediyoruz. Kırıkkale- Yozgat – Sivas yol güzergahı üzerinden gerekli molalar verilerek Erzincan’a varış.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltımızı Erzincan’da alıyoruz. Kahvaltımızın ardından panoramik Erzincan gezisi ve Girlevik Şelalesi’nin görülmesi. Aşkale üzerinden Erzurum’a yol alıyoruz. İlk olarak sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Tarihi Erzurum Evleri ve Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi’nin yapıldığı kongre binasını geziyoruz. Taşhan’da Oltu Taşı ve gümüş alışverişi için serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama Erzurum 5* Polat Resort Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Sarıkamış ve Sarıkamış Şehitlik Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kars şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Ani Harabeleri’ni göreceğiz. Ermenistan ile sınırımız olan Arpaçay kenarında bulunan Ani Antik Kenti; Ermeni Bagratlı Hanedanlığı'nın kurduğu bir şehirdir. Rehberimiz buradaki tarihi yapılar hakkında bizi detaylı olarak bilgilendiriyor. Ardından Kars şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Sırasıyla 12 Havariler Kilisesi'ni ziyaret edip Ruslardan kalan tarihi binaları ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Kars’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* The Kars Park Otel’de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağı’nın fotoğraflanması ve Doğubayazıt’a varış. Görkemli İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Muradiye Şelalesi’ne hareket. Muhteşem şelale manzaraları için fotoğraf molası veriyoruz. Verilen serbest zamanın ardından Van’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama 5* Van Elite World Otel’de.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tarihi Van Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kaleyi detaylı olarak gezip sonrasında Van Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Müze gezimizin ardından Van kedilerini görüp Van'ın simgesi olan Akdamar Adası'na hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğumuzun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ne varıyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Ahlat’a hareket edip Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve "Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat'a ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız Emir Bayındır Kümbet'i olacak. Ardından dünyanın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen 8 bin 200 mezar taşının üzerindeki kabartma ve oyma işlemeleri görüyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan 4* The Crater Hotel’de

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası minibüslerimize binerek ''Büyük İskender’in Cenneti'' olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne minibüslerle hareket ediyoruz. Ortalama 40 dakikalık yolculuk sonrası manzarayı panoramik olarak görebileceğimiz güzel bir noktadan Van Gölü ile Krater Gölü’nü fotoğraflıyoruz. Ardından Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Gölün özelliği soğuk olmasıdır. Büyük Göl’de verdiğimiz fotoğraf molası sonrası Muş ve Bingöl üzerinden Harput’a varıyoruz. Harput Kalesi’ni ve tarihi camilerini gezip fotoğraflıyoruz. Ardından panoramik olarak Elazığ şehrini görüp Elazığ’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4* Dedeman Otel’de.

6.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Pertek İskelesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Feribot ile Keban Barajı gölü üzerinden Pertek’e  geçiyoruz. Feribottan inip Tunceli üzerinden 1971 yılında milli park ilan edilen Munzur Vadisi'ni görüp fotoğrafladıktan sonra Ovacık’a geçiyoruz. Ovacık’ın görülmesinin ardından Munzur çayı gözelerinin olduğu noktada hem öğle yemeği hem de yürüyüş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Tunceli şehir gezisi sonrasında Pülümür Vadisi’nden geçip Erzincan’da bulunan otelimize yerleşmek üzere rotamıza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Hilton Garden Inn Otel’de

7.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’ta ilk olarak Kongre binasını ziyaret ediyoruz. Ardından Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi ve Buruciye Medresleri'ni görüp öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Yozgat, Kırıkkale yolu üzerinden geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Verilecek molalar sonrası Ankara’ya varış. Başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • 6 gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Akdamar Adası tekne turu
 • Milli park girişleri
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir. 
Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik minibus, 17 – 27 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibus, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.