Ankara'dan hareketle gerçekleşecek bu 4 gece konaklamalı 6 gün süren Ayder Turizm'in özenle planladığı GAP turu, adeta bir masalın sayfalarında dolaşma fırsatı sunuyor. Bu benzersiz serüven, tarihin derinliklerinden günümüze uzanan bir yolculuk vaat ediyor.

Göbeklitepe'nin mistik atmosferinden Zeugma'nın mozaiklerine, Mardin'in gündüz seyranlık, gece gerdanlık manzarasından Balıklı Göl'e, Nemrut Dağı'nın büyüleyici atmosferinden Halfeti'nin sakin sularına kadar uzanan bu rotada, Güneydoğu Anadolu'nun zengin kültürünü ve doğal güzelliklerini adım adım keşfedeceksiniz.

Bu eşsiz yolculuk, sadece tarihle değil, aynı zamanda doğayla, inançla, lezzetle ve mimari güzelliklerle de bütünleşiyor. Güneşin doğuşundan batışına kadar Mezopotamya'nın topraklarında yapılan bu tur, Türkiye'nin en önemli tarihi ve doğal zenginliklerini bir araya getiriyor. GAP Turu, sizi unutulmaz anılar biriktirmeye, kültürel derinlikleri keşfetmeye davet ediyor.

Hazır mısınız? Mezopotamya'nın gizem dolu dünyasına doğru, unutulmaz bir yolculuk başlıyor! 

Bu turumuza uçakla da katılım sağlayabilirsiniz. Uçaklı GAP Turu

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 21:30’da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden, saat 22:00’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden peygamberler şehri Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar verilerek Şanlıurfa'ya varış.

(Turumuza hava yoluyla katılacak misafirlerimizin Şanlıurfa Havaalanından alınması.)

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza katılan tüm misafirlerimiz ile Şanlıurfa Havalimanı’nda buluştuktan sonra bizi bekleyen aracımıza binip kahvaltımızı yapmak için restoranımıza hareket ediyoruz.

Kahvaltı sonrası muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görecek, içini gezecek ve ısı farkına inanamayacaksınız. Harran’a özgü kıyafetleri mutlaka deneyip o anı fotoğraflarla anılarınıza eklemenizi öneririz. Tadını merak eden misafirlerimiz burada mırra içebilir fakat sakın fincanı masaya koymayın, size ikram eden kişiye içtikten sonra fincanı geri verin, sebebini merak edenler rehberimize mutlaka sormalı. Tarihte bilinen ilk üniversiteyi ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz.

Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Hz. İbrahim Peygamber'in makamının bulunduğu Dergâh, Halil-ür Rahman Cami, Rızvaniye Cami, Balıklı Göl ve Aynzeliha Gölü’nü geziyoruz. Burada içinizden güzel dilekler dilemeyi unutmayın. Hz. Eyüp Peygamber makamını ziyaret edip çile çektiği mağarayı ve hastalıktan kurtulmak için yıkandığı suyun çıktığı kuyuyu görüyoruz.

Keyifli günümüz devam ererken konaklama ve sıra gecesi hazırlığımız için otelimize hareket ediyoruz. Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve bölgeye özgü müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız.

Konaklama Şanlıurfa El Ruha Hotel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası dünyanın en eski merkezi olan geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan tarihin sıfır noktası kabul edilen Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Burada T planlı dikili taşları ve bu taşlar üzerine yapılmış kutsal sayılan hayvanların kabartmalarını görüyoruz. Rehberimizin anlatımı ile olduğunuz yer geçmişle bağlantınızı hissettirmekle kalmayıp, mistik havası ile sizleri büyülerken  “sıfır” hiç bu kadar anlamlı olmamıştı diyeceksiniz.

Ardından Viranşehir Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan, Labirent ustası zamansız periler tarafından yapılmış, Mardin’e ulaşıyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in kültür yelpazesi oldukça geniştir. Taşların dantel gibi işlendiği, şarkılara, şiirlere konu olan Mardin taşının güzelleştirdiği dar sokakları, bezemeli kapıları ve güneşin rengiyle güzelleşen şehirde kendinizi başka bir dünyada gibi hissedeceksiniz. Rotamızda Artuklular döneminde başlayıp Akkoyunlu hükümdar Kasım Bey tarafından bitirilen ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi var. Burada görecekleriniz yaşamın kısa bir özeti olacak ve sizi derinden etkileyecektir. Bu kutsal yerin etkisiyle öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Öğle yemeği sonrası gezimize inancın ve taşın başkentini daha yakından görmek için Mardin Müzesi'yle turumuza devam ediyoruz. Müze içerisinde arkeolojik eserleri gördükten sonra buradan ayrılıyoruz. Ardından Mardin sokaklarını yürüyerek tarihi abbaraların altından geçip Ulu Cami’ye varıyoruz. Birçok fotoğrafta gördüğünüz minare işte bu camiye ait. Kesme taştan yapılmış olan caminin etrafındaki birçok yapının, caminin mimarisinden etkilendiğini göreceksiniz. Ardından otelimize hareket.

Akşam yemeği ve konaklama Mardin Ramada Plaza by Whydham Otel’de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Manastırın özelliklerini ve inanç geleneklerini bir papazın anlatımı ile dinleyecek büyüleyici atmosfere hayran kalacaksınız. Burada burnunuza leziz Süryani çöreği kokusu gelirse mutlaka tatmalısınız.

Ardından Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Doğu’nun Efesi Dara Harabeleri’ni geziyoruz. Bu gezimiz sonrası beyazsu yolu üzerinden Süryaniler’in ana yurdu olarak bilinen Midyat’a varıyoruz.

Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Tur Abdin Bölgesi’nin kalbinde Midyat Devlet Konuk Evi'ni gezeceğiz. Burada Midyat’ı yukarıdan görüp kendinizi bir konakta yaşadığınızı hayal ederken bulabilirsiniz. Telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat Çarşısı'nda serbest zaman verdikten sonra inanç özgürlüğünün adeta başkenti olan Mardin’den ayrılıyor ve Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü gezeceğimiz yerler arasında. Köprü üzerinde yürümek ve fotoğraf çekmek için mola veriyoruz. Sonrasında rotamızı yaklaşık 1700 yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surları’na çeviriyoruz. Surların üzerinden baktığınızda Mezopotamya’nın yeşil yüzü sizi karşılayacak.

Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır Anemon Otel’de.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Diyarbakır konaklarının tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağı gezip ardından İslam Dünyası’nın beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’yi göreceğiz. Bir sonraki durağımız Hasan Paşa Hanı. Geçmişin izlerinin her bir köşesinde görebileceğiniz bu han sizi büyüleyecek. Bir masada oturup kendinize bir kahve söyleyip geçmişte kaybolmak isteyeceksiniz.

Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsü’nü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza biniyoruz.

İlk olarak Karakuş Tümülüsü’yle karşılaşıyoruz. Kommagene Kralı II. Mithridates tarafından annesi Isias adına yaptırılan anıtmezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılmıştır. Karakuş Tümülüsü’nü görmemizin ardından tarihi Roma yapısı olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflayıp 2150 m. yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’na doğu terasından çıkıp zirvede bulunan Tanrı - Tanrıça heykellerini gördükten sonra Kommagene Kralı Antiochos’un Tümülüsü’nü fotoğraflayarak Güneş’in batışını izlemek için batı terasına geçiyoruz. Güneş’in bu muhteşem batışını mutlaka hafızanıza kazıyın. Kendinizi Nemrut’da çok ufak hissine kapılmış şekilde bulacak ve kalıntıların gerçekliğine inanamayacaksınız. Günümüzü burada sonlandırıp Gaziantep’e hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Grand Gaziantep Hotel’de.

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Barajı’nın yapımı sırasında sular altında kalan Halfeti’de yaklaşık 1 saat sürecek olan tekne turumuzda panoramik olarak Savaşan Köyü’nü, Batık Cami’yi ve Asurlulardan günümüze kalan tarihi Rum Kale’yi göreceğiz. Teknedeyken suyun devasa alana yayılması ve oluştuğu hal sizi şaşırtacak.

Tekne turumuzun ardından gastronomi merkezi olan ilimiz Gaziantep'e hareket ediyoruz. Aklınıza fıstıkla yapılan tüm tatlılar gelmeye başlamıştır bile. O zaman öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tok ve mutlu bir şekilde Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan birbirinden güzel ve hayret verici mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesinin ardından panoramik olarak Gaziantep Kalesi'ni görüyor ve Gaziantep çarşısında alışveriş molası veriyoruz.

Gaziantep Havalimanı’na hareket ediyoruz. Hava yoluyla dönüş yapacak olan misafirlerimizi havalimanına bıraktıktan sonra Ankara'ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molalar sonrası hayalinizdeki Gap Turu’nu anılarınıza eklediğinizi umarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Yemekli sıra gecesi
 • Nemrut Dağı minibüs transferi
 • Halfeti tekne turu
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Çevre gezileri
 • Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri (Müze Kart çıkartılacaktır.)
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, güneş kremi, şal, şapka, hırka ya da kazak, telefon için powerbank, rahat kıyafetler.
 • Nemrut Dağı’nın yürüyerek çıkılan kısmında giymek için hafif kalın ve şapkalı bir kıyafet yanınızda bulundurmanız olası esen rüzgara karşı sizi koruyacaktır.
 • Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
18990 TL
Tek Kişilik Oda
22990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
18390 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
12990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
18990 TL
Tek Kişilik Oda
22990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
18390 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
12990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
18990 TL
Tek Kişilik Oda
22990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
18390 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
12990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
18990 TL
Tek Kişilik Oda
22990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
18390 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
12990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
18990 TL
Tek Kişilik Oda
22990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
18390 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
12990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
6990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • MURAT ÇAKIR

  Herşey çok mükemmel anlatılacak olumsuz bir şey yoktur. Sonsuz teşekkürler.

 • AYSUN TEZCAN

  Oldukça keyifli bir tur oldu teşekkürler.

 • SEMAHAT KÖKER

  Memnun kaldım.

 • TURAN AYCAN

  2.ayder turum, memnunum.

 • Ceren Acar

  Tur programınız gayet başarılı olduğunu düşünüyorum.

 • ÖMER AKTEPE

  Çok memnun kaldım.

 • YUSUF CINKILLI

  Ben Ayder Turla devamlı gezerim. Memnun olmasam zaten gezmezdim.

 • MEHMET KAMİL KESKİN

  Güzel, Ayder Turizm'e teşekkürler.

 • ALPARSLAN GÜVEN

  Ayderle bir çok yere gittim çok memnunum. Gitmeye de devam edeceğim her şey için teşekkürler.

 • RUHAN KÖSE GÜRLEK

  Ercan grubu çok güzel organize etti. Hiç sorunsuz şikayetsiz harika yerler gördük. Her günümüz keyifli geçti. Herkese tavsiye edeceğiz.

 • NİHAN KÜBRA BELLİGÜN

  Ayder Turizm ile ilk tur deneyimimdi. Turdan çok memnun kaldım. Tur boyunca her şey çok güzeldi. Tüm program çok iyi ayarlanmıştı. Rehberimiz Ercan Kök'e çok teşekkür ediyorum.

 • CEREN YILMAZ

  Güzel bir turdu. Hiç bilmediğim yerleri gezdim. Kültür ve lezzet konusunda çeşitlilikleri gördüm. Belki gezide Mardin 1 güne sıkıştırılarak başka il de eklenebilir.

46 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER

GAP Turu

Çoğu uygarlığın doğduğu ve yıkıldığı topraklara, Mezopotamya’nın kalbine yolculuk yapacağınız GAP Turu Ayder Turizm kalitesiyle sizlerle buluşuyor. GAP Turu Ankara çıkışlı ve 4 gün konaklamalı olmak üzere tam 6 günlük tarihi bir macera sunuyor. GAP Turu yani Güneydoğu Anadolu Projesi Turu sizi tarihi zenginliklerle ve kültürel izlerle dolu unutulmaz bir keşfe çıkarıyor. Ankara'dan otobüsle çıkacağımız bu yolculukta, İç Anadolu Bölgesinden Güneydoğu Anadolu Bölgesine geçişinizi her kilometrede hissedecek, bu bölgenin atmosferine kapılacaksınız. Eğer uzun yolculuklar sizi zorluyorsa, sadece tur içindeki otobüs yolculukları yeter diyorsanız “Uçaklı GAP Turu” ile sizleri bu eşsiz topraklara ulaştırma imkanı sunuyoruz. İster otobüsle isterseniz uçakla yolculuk yapın sonuç olarak ayak bastığınız bu medeniyetin beşiği Mezopotamya topraklarında sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkaracağız.

GAP Turu Rotası

Göbeklitepe’nin büyüleyici yapısından Balıklıgöl ’ün manevi atmosferine, Midyat’tın film sahnesinde gibi hissettiren mimarisinden Harran’ın yemyeşil huzur dolu ovasına uzanan bir tur sizi bekliyor. Merak ettiğiniz yerleri ve daha fazlasını içeren GAP Turumuzda 30’dan fazla lokasyon görecek ve her birinden yeni şeyler öğreneceksiniz.

Son yıllarda daha çok ilgi çekmeye başlayan ve bizlere geçmiş uygarlıklar hakkında yeni bilgiler öğreten Göbeklitepe Turu ile bambaşka bir dünyanın kapısını aralayacaksınız. Buraya girişlerde hiçbir ücret ödemeden bizlerin sizler için daha önceden ödediği Göbeklitepe giriş ücreti ile rahatlıkla gezebileceksiniz. Tarihte bilinen ilk üniversite olan İslam Üniversitesini görme imkanı yakalayacak ve burada verilen eğitimler hakkında bilgi edineceksiniz.

Sadece Türklerin değil yabancıların da büyük ilgisini çeken Balıklıgöl ’e giderek profesyonel rehberlerimizden Balıklıgöl hikayesi hakkında detaylı bilgiler öğrenebileceksiniz. Sadece tarihi değil aynı zamanda doğal güzellikleri ve unutulmaz manzaraları ile Nemrut Dağı, Harran Ovası, Halfeti gibi birçok özel konumu da ziyaret edebileceksiniz.

Dopdolu geçecek bir GAP Turu ile yeni yerler keşfedecek, aynı ülkede olmasına rağmen kuzeyinden batısına diğer bölgelerden farklı olan bu bölgenin kendine has kültürü ve lezzetleri hakkında da yeni bilgiler edinebileceksiniz. Her şehrin kendine özel atmosferi, tarihi ve değişen kültürü ile GAP gezisi sonlandığı andan itibaren kendisini özlettirecek.

Rüya Gibi Güneydoğu Anadolu Turu

Güneydoğu Anadolu’nun eşsiz güzelliklerini keşfetmek için yapılan GAP Turu unutulmaz bir yolculuğun ardından nefes kesici anılar bırakacak. Ayder Turizm rehberliğinde bu benzersiz coğrafyada bölgenin zengin kültürel ve tarihi mirasına tanıklık edecek ve unutulmaz hatıralar yaşayacaksınız. Fırat ve Dicle nehirlerinin kucaklaştığı muazzam Harran Ovasında yürüyecek Mezopotamya’nın antik uygarlıklarının izlerini takip edeceksiniz. Bu muazzam coğrafyanın büyüsü altında Ayder Turizmin özenli rehberliğinde gerçekleşen bu serüven sizi bölgenin zenginlikleriyle dolu bir keşif yolculuğuna çıkaracak. Bu benzersiz GAP Turu ilginizi çekiyorsa sınırlı sayıdaki kontenjanlar dolmadan hemen kaydınızı yaptırıp siz de bu rüya gibi yolculuğun bir parçası olabilirsiniz.