Uçaklı Karadeniz Yayla Turu ile Karadeniz rüyası anılarınıza ekleniyor!

Huser Sis Denizi, Borçka Karagöl, Maral Şelalesi, Pokut Yaylası, Macahel, Ayder Yaylası, Palovit Şelalesi… Bu rotada sizleri bekleyen doğa harikalarından sadece birkaçı.

Ayder Turizm seyahat ekibince titizlikle hazırlanan Karadeniz Yayla Turu Karadeniz şehirlerinin merkezlerini değil; doğal güzelliklerini ve yaylalarını odak noktaya taşımıştır. Turumuz her gün 1 - 4  saat arası zorunlu olmayan, hafif ve orta zorlukta doğa yürüyüşleri içermektedir.

Başlıca Ankara, İstanbul ve İzmir çıkışlı olmak üzere Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz bu program sınırlı sayıda kontenjan ile bölge coğrafyası dikkate alınarak profesyonellikle gerçekleştiriliyor.

Karadeniz macerasını defalarca deneyimlese dahi Karadeniz’e doyamayan, bu sevdadan vazgeçemeyen doğa severler bu rotada buluşuyor!

Bir sevdadır Karadeniz!

Lokasyonlar

Program Detayı

Trabzon Havalimanı'nda buluşmamızın ardından kahvaltımızı almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Rehberimizle ve diğer katılımcılarımızla tanışıp ilk günün heyecanı ile ilk durağımız Karadeniz'deki köy yaşamının görüleceği Çağlayan Köyü.   Kivi , çay ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Konakların birinde yöresel öğle yemeğimizi alacağız. Köyde serbest zaman verip sonrasında Artvin’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak Artvin şehir turu yapıyor ve 22 metre yüksekliğinde, 60 ton ağırlığındaki Dünyanın en büyük Atatürk Heykeli olma özelliğini taşıyan Artvin Atatürk Heykeli’ni görüp, konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Grand Artvin Otel’de...

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rotamız Karçal Dağları’nın eteklerinde kurulu Şavşat. İlk durağımız Şavşat’ın muhteşem manzarasını seyretme imkanı bulacağımız nokta Yavuzköy  Seyir Terası. Şavşat’ın doğasını terastan gören misafirlerimizin bize en çok ilettikleri yorum  “muazzam bir manzara” oluyor. Ardından Kocabey Köyü üzerinden 1.600 metre rakımlı heyelan sonucu oluşan Şavşat Karagöl’e geçiyoruz. Sosyal medyada sıkça karşılaştığımız, kalp şeklinde karşımıza çıkan görseli ile üzerimizde heyecan uyandıran göl etrafında serbest zaman verip manzaranın tadını doyasıya çıkarıyoruz. Artvin’de bulunan iki Karagöl’den biri olan Şavşat Karagöl ile Borçka Karagöl arasındaki muhteşemlik yarışında bakalım sizin oyunuzu hangi göl alacak.  Telefon hafızalarınızda yer açmayı unutmayın! Sonrasında Pınarlı Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde alacağımız yöresel öğle yemeğimiz sonrası Balık Gölü’nü görmek üzere yola çıkıyoruz. Bu güzellik, programımızda ne kadar harika manzaralara tanıklık edeceğinizin bir başka işareti olacak. Doğanın cömertliği, yeşilin her tonu, bol oksijen ve huzurun merkezi gölde manzaranın ve doğanın keyfini çıkardıktan sonra otelimize hareket edeceğiz.  Akşam yemeği ve konaklama Grand Artvin Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in gizli cenneti olarak tabir edilen Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve sosyal medya dünyasında ilgi ve beğeni gören Borçka Karagöl doğallığını korumayı başarmış. Gölde manzaranın ve doğanın keyfini çıkarırken fotoğraf karelerimiz ardı ardına bu görsel şölenle coşacak.  Turumuzda ayrıldığınız her noktada “buradan ayrılmak zordu” dediğiniz anlar olacak ama buradan ayrılmak gerçekten zor olacak. Dünya’da çok ender olarak görülen, ülkemizin tek biyosfer sahası olarak kayıtlara geçen ve ekosistemi ile bilim insanlarını hayrete düşüren Macahel’i ziyaret ediyoruz. Kafkas arılarının gen kaynağı olan; yayla turlarının olmazsa olmazı Macahel, sizin de notlarınız arasına yazacağınız güzide köşelerimizden olacak. Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral köylerinden oluşan bu bölge Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim yağmur ormanlarına ev sahipliği yaptığından turumuzun yıldızı haline geliyor. Macahel’de alacağımız öğle yemeği sonrası nefes kesen serinlikteki Maral Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalenin bulunduğu noktada araçlarımızdan inip kısa ancak eşsiz bir yürüyüş sonrası Türkiye’nin en yüksekten düşen şelalesini (65 mt.) görmüş olacağız.  Şelaleye inen dar ve basamaklı patika iki bölümden oluşuyor. İlk aşamada patika sonunda şelaleyi tam karşıdan izleyebileceğiniz mütevazı küçük bir cafeye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz burada şelalenin eşsiz manzarasını izleyebilir; içimizden en cesur ve ıslanmayı sevenler patikayı devam ederek şelaleye aşağıdan bakmak ve suya girmek isteyebilirler. İster aşağıdan ister yukarıdan her açıdan bu deneyimi yaşayarak mükemmel bir yayla gününü sona erdirerek konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Grand Artvin Otel’de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Arhavi Çifte Köprü’yü göreceğiz. İki köprüyü tek karede fotoğraflayabilmek için misafirlerimizin gösterdiği çaba çoğu zaman bir veya iki misafirimizin başarısıyla sonuçlanır. “Paylaşmak güzeldir” mottolarımızdan biri olduğundan bu fotoğrafı hepimiz paylaşabiliriz. Rotamızı Mençuna Şelalesi'ne çeviriyoruz. Araçlarımızdan inip yaklaşık yarım saat sürecek yürüyüşümüz sonrası şelaleye ulaşıyoruz. Mençuna Şelalesi, bahar aylarında kayaları bile önüne katacak kadar hırçın ve coşkulu, yaz aylarında üstünden süzüldüğü kayalara bir duvak olacak kadar zariftir. Bu arada Mençuna  Lazca’da Mençu kelimesi hissedar, Na eki ise yer anlamındadır. Yani hisseli yer anlamına gelmektedir. Bu ismin hikâyesini rehberimizden yerinde dinleyebilirsiniz. Mençuna gezimiz sonrası öğle yemeğimizi Çifte Köprü manzarasıyla alıp, Dikyamaç (Kamparna) köyüne gidiyoruz. Laz köy yaşamı hakkında fikir edineceğimiz, bölge insanına dair özellikleri ve doğa potansiyeli hakkında bilgi sahibi olacağımız Laz Kültür Yaşam Müzesi'ni gezeceğiz. Sonrasında Fırtına Vadisi’ne hareket edip dileyen misafirlerimiz için hava ve zaman koşulları da elverirse rafting yapma imkanına sahip olacağız. Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan yeryüzünün cenneti olarak tabir edilen Ayder Yaylası'na yolculuğumuz başlıyor. Konaklamamızı ve akşam yemeğimizi Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan  Ayder Haşimoğlu Otel’de gerçekleştireceğiz. Otelimizin dere yanında olup terası ve manzarası günün yorgunluğunu atmak isteyenleri bekliyor olacak. Derenin insanı rahatlatan sesi ile içilen çayın tadı bile bir başka burada. Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek, sizlerin de katılımlarıyla  ritme ayak uydurarak  yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız… 

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından; huzurun ve sessizliğin zirvesinde olacağımız yayla gezimizin rotasında Avusor Yaylası ve Dobacelazena Buzul Gölü var. Avusor Yaylası’nda bölge insanının sıcak yaklaşımına tanık olacağız. 2250 m. rakımda bulunan Avusor Yaylası sizi temiz havaya doyuracak. Öğlen yemeğimizi burada alıyoruz. Dağcıların ve trekking aşıklarının vazgeçilmezi olan Avusor Yaylası'na hayran kalacaksınız.  Sonrasında Kaçkar zirveye bir adım kalmış en büyük ve en güzel buzul göllerinden olan Dobacelazena'yı görüp fotoğraflayarak huzurlu anlar geçireceğiz. Rotamızı Peryatak ve Pagina Yaylaları üzerinden Huser zirveye çeviriyoruz. Bulutların üstündeki yolculuğumuz hava koşulları da elverirse Karadeniz'in muhteşem sis denizi manzarası ve salıncak keyfi ile devam edecek. Sosyal medya başta olmak üzere yazılı ve görsel medyada sıkça karşımıza çıkan sis denizinin “ masalsı bir yermiş gerçekten “ dedirten o muhteşem manzarasının tam da içinde olmak heyecan verici olacak. Yol şartları müsait olursa Soci ve Çamyatak Yaylaları güzergâhımız üzerinde olacak. 

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından yöre halkının ve yaylacıların yaz kış iaşesini stoklamak ve üretmek için giriştiği inanılmaz yayla yaşamlarını incelemek üzere efsanevi Pokut ve Sal Yaylaları’na çıkacağız. Yaylalar arasında, dağcıları ve doğa sevdalısını en çok çeken; bulut denizleri ile Kaçkar Dağ Sırasını baştanbaşa göreceğiz. Karadeniz’in etkileyici manzaraları ile Pokut-Sal Yaylaları arasında orman içi bir yürüyüş yaparken; “İyi ki buradayım” diyeceğiniz bir gün bizi bekliyor. Öğle yemeğimizi yöresel olarak alacağız. Sonrasında bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi tüm ihtişamı ve gürül gürül akan suyu ile şelale severleri bekliyor. Her noktadan muhteşem görünen şelaleyi içimizden biraz daha cesur ve ıslanmayı sevenler aşağıdan görmeyi de kesin isteyeceklerdir. Ardından tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Zilkale her açıdan inanılmaz ve muhteşem bir konumda olduğundan görenleri kendine hayran bırakıyor. Zilkale’nin üstüne çıktığınızda göreceğiniz manzarayı fotoğrafladıktan sonra bir süre etrafı izleyerek o anları hafızanıza kaydetmeyi de unutmayın. Yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp, Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Zevkli yolculuğumuz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. 

6.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Çamlıhemşin yolu  üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek gidiş geliş ortalama 2 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Göksu (Bulut) Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Fırtına Deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyor ve Trabzon Havalimanı’na gitmek için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde; halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze organik çayımızı tadıyoruz. Sürmene'de ünlü dövme bıçaklarının yapıldığı bir atölye de hem bıçağın hikâyesini dinliyor hem de alışveriş imkânı buluyoruz. Aklımıza kazınan harika manzaraları düşünerek Trabzon Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.  Uçuşumuzu beklerken fotoğraf galerilerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • Minibüsle ulaşım ve yayla transferleri
 • 6 gece tam pansiyon konaklama
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Öğle yemekleri (7)
 • Akşam yemekleri (6)
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fırtına Deresi'nde rafting ve zipline ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Özel harcamalar

*Spor ayakkabı, kalın tabanlı yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırkaya da kazak, mevsimlik ince bir mont, bol miktarda çorap, fotoğraf makinesi, güneş kremi, terlik, rahat kıyafetler, sinek ilacı.

*Konaklama yapacağımız otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.

HAREKET GÜZERGÂHI:Trabzon Havaalanı (09.30)

Turlarımız 15 kişilik bölge ulaşımına uygun minibüsler ile yapılacaktır. Her tarih için maksimum 2 araç ile kontenjanımız sınırlıdır. Ulaşım aracının koltuk sıralamasına istinaden acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Tur Rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
6190 TL
Tek Kişilik Oda
7190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
6090 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
5290 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
6190 TL
Tek Kişilik Oda
7190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
6090 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
5290 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
6190 TL
Tek Kişilik Oda
7190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
6090 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
5290 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
6190 TL
Tek Kişilik Oda
7190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
6090 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
5290 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
6190 TL
Tek Kişilik Oda
7190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
6090 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
5290 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
6190 TL
Tek Kişilik Oda
7190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
6090 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
5290 TL
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • OLCAY KILKIŞ

  Karadeniz yaylalar turu çok güzel geçti

 • Ayse Berdan Mardinly

  Bu turunuzdan da çok memnun kaldım.

 • FATMA ERDOĞAN

  Çok memnun kaldıım daha güzel seyahatlere Ayder turizmle ilk kez geziye katıldım.daha önceleri başka turlarlada gezilere katılmıştım. Ayder turizm ile inşaallah daha gezilere katılmak dileğiyle

 • TÜLAY ATİLA

  Ben beklentimden çok daha keyifli bir tur yaşadım. Kaptan ve rehberimizin, hepimizi mutlu etmek için çabalarını da çok taktir ettim. Günlük hava ve yol koşullarına göre, tur programını değiştirmeleri, en az zaman kaybederek, görebilecek yaylalara bizi çıkarmaları çok iyi oldu.

 • ZEKİYE AYNUR GEZİCİ

  5 yıldır Ayderle geziyoruz. Çok memnunuz. Hayırlı, bereketli kazançlar dilerim.

 • OLCAY KILKIŞ

  Karadeniz Yayalar turu çok güzel geçti.

 • ABDURRAHMAN YEMENİCİ

  18.07.2021-24.07.2021 KARADENİZ YAYLA TURU AYDERLE HER ZAMANKİ GİBİ MUTEŞEMDİ.TEKRAR GİTMEYE DEĞER.

 • ABDURRAHMAN YEMENİCİ

  BU TURU KELİMELERLE ANLATMAK İMKANSIZ. HER ANIYLA DOP DOLU, VERİMLİ, EĞLENCELİ BİR TURDU. BAŞTA REHBERİMİZ CELAL ÖZKAN OLMAK ÜZERE HERKESE TEŞEKKÜRLER.

 • MELAHAT TEPE

  Hayatımda bu güne kadar gittiğim turlarda en çok performans gerektiren, en yorucu, en eğlenceli, en mutlu olduğum ve en mükemmel tatilimdi. Ayder Turizm yetkililerine teşekkür ederim.

 • AYDAN BAŞTAK

  Rehber,ulaşım ve otel seçenekleriyle çok iyi bulduğum bu turla bundan sonra da seyahat etmek isterim.

 • DİLEK KOÇER

  Oteller ve restoranların seçimi güzeldi.

 • MUSTAFA BAŞARAN

  Uzun zamandır görmek istediğim yerleri ve fazlasını gördüm. Rehberimizin pozitif ve motive edici yaklaşımı turu çok daha güzel hale getirdi.

147 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER