Maşukiye - Sapanca - Kartepe - Ormanya Turu; günübirlik ve Ankara çıkışlı olarak planlanan, gezgin profili için vazgeçilmez rotaların başında geliyor!

Şehir hayatının koşuşturmasına doğa ile iç içe geçireceğiniz harika bir gün ile virgül koyun!

Bu yolculukta Maşukiye'nin eşsiz doğasında enerji depolayacak, bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya'da yeni yerler keşfedecek, Türkiye’deki en temiz doğal göllerinden biri olan Sapanca Gölü'de görsel bir şölene şahitlik edeceksiniz!

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07.00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, 07.30'da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden buluşarak, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olan Ormanya Doğal Yaşam Parkına gidiyoruz. Ormanya içerisinde yer alan Hobbit evleri, hayvanat bahçesi, vahşi yaşam alanı, doğa eğlence alanı, botanik yolu, tatil destinasyonu, Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezini gezip yeşile doyabileceğiniz şehir gürültüsünden uzak cennet gibi bir yer olan  aşıklar diyarı Maşukiye’ye geçiyoruz. Maşukiye  Aşıklar Deresi ve şelalelerinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası öğlen yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Sapanca Gölü’nü ve tüm vadiyi yüksekten görebileceğimiz Kartepe’de manzaranın keyfini çıkarıp bol oksijeni içimize çekiyoruz.

Ardından Sakarya ilinin eşsiz güzellikte bir manzaraya sahip olan Sapanca İlçesine ulaşıyoruz.

Sapanca Gölü’nde bisiklete binebilir, göl etrafında yürüyüş yapabilir ya da göl kenarında kafelerde oturup çayınızı yudumlayarak manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • Öğle yemeği
 • Çevre gezileri
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

***Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

Gezi Ücreti
1890 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
1790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

Gezi Ücreti
1890 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
1790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

Gezi Ücreti
1890 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
1790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • EROL DAŞGIN

  16 eylül 2023 de yapmış olduğumuz turdan ve rehberimiz oya hn.dan.ayrıca kaptanımız ve tüm hizmetlerden çok memnun kaldık.herşey için teşek.

 • MELİHA COŞKUN

  Turumuz güzel geçti Rehberimizde kaptanımızda çok iyidiler Teşekkür ediyoruz

 • MELEK SİMAY İYİAKSU

  Memnun kaldık. TEŞEKKÜR EDERİZ

 • ZEYNEP MURATDAĞI

  O Kadar eğlendim ki en kısa sürede tekrar böyle bir geziye katılmak istiyorum.

 • HÜLYA MURATDAĞI

  Memnun kaldım. Tur olarak seçimim her zaman ayder turizm

 • ZEYNEP ÜNAL

  Son derece konforlu bir yolculuk yaptık. Emeği geçen kaptanımızı rehberimiz ve servis elemanınıza teşekkürler

 • KÜRŞAD BOZKURT

  Tadı damağımızda kaldı güzel bir turdu.

 • KÜBRA ÜNAL

  Yıllardır Ayder turizmi tanıyan bir aile üyeniz olarak her gittiğim gezimden memnun kaldım. Titizliğiniz, özeniniz ve müşteri memnuniyeti odaklı olmanız hep farkınız oldu. İyiki varsınız.

 • LALE ALTINOK

  SAPANCA - MAŞUKİYE- ORMANYA TURU çok güzeldi. Herkese tavsiye edeceğim

 • Hale DERECEGİL

  Tercih ettiğim bir firma ve memnun kalıyorum.

 • NİHAN AYÇİÇEK

  Güzel butik bir tur. Aile ortamı var. Sıcak ve temizdi.

 • ŞÜKRAN MENEKŞE

  Hava şartlarına rağmen güzel bir tur oldu. Araç, hizmet, yemek, araç içi uyum harikaydı. Güzel bir 19 Mayıs tatili oldu. Teşekkürler

28 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER