İstanbul Çıkışlı Kıbrıs Turu; Akdeniz'in incisi Kıbrıs'ı keşfetme imkanı sunan, deniz kum ve güneşin yanı sıra yavru vatan Kıbrıs'ın tarihi ve doğal güzelliklerine tanıklık etmenizi sağlayan özenle hazırlanmış ayrıcalıklı bir programdır.  

Ayder Turizm profesyonel seyahat ekibi tarafından hazırlanan İstanbul Çıkışlı Kıbrıs Turu; uçak bileti dahil ulaşımı ile transfer, kültür turu ve konaklamayı bir arada sunacak ve Kıbrıs'ın muhteşem güzelliklerini birlikte keşfedeceğiz. 

Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Kapalı Maraş gezilerimiz ile hayalinizdeki Kıbrıs tatilinizi kültür turuyla taçlandırarak sizlere unutulmaz bir tatil deneyimi sunmak için özel olarak tasarladık. 

Farklı yerleri keşfetmeyi; tarihi ve doğayı sevenler için harika bir tatil programı!

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza İstanbul, Ankara ve İzmir'den katılan tüm misafirlerimizle Kıbrıs havalimanında buluşmamızın sonrasında bizi bekleyen aracımızla turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Lefkoşa’da Binbaşı Nihat İlhan ve ailesinin katledildiği ev olan Barbarlık Müzesi'ni ziyaret ediyoruz.. Ardından panoramik olarak göreceğimiz adayı iki farklı bölgeye ayıran Yeşil Hat sınır çizgisinden kesitleri panoramik olarak görmek üzere Lefkoşa'yı kasnak gibi saran surları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı, Birleşmiş Milletler genel merkezi olan Ledra Palace Sarayı’nı ve şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne Kapısı’nı keşfediyoruz.

Sonrasında kentin ana camisi olan, tarihsel adıyla Ayasofya katedrali olarak bilinen kentin en eski gotik yapısı olan Selimiye Cami’sini de görüp tarihsel olarak Kıbrıs’ın en büyük hanı olma özelliğini taşıyan ve Osmanlıdan günümüze ulaşan 2 handan biri olan Büyük Han’ı geziyoruz. Vereceğimiz yemek ve alışveriş molamızda karnı acıkan misafirlerimiz Kıbrıs mutfağına özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler.

Molamızın ardından otobüslerimize yerleşerek adamızın en sıcak dokusuna sahip turizm kenti Girne’ye doğru hareket ediyoruz. Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa – Girne Boğazı Vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un Sarayı’nın panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan 303 şanlı Türk Askerimizin ebedi mabedi olan Boğaz Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Boğaz şehitliğinin ardından Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Yapımına 1198 yılında başlanmış olan ilk olarak Kudüs’ten göç eden rahiplerin yerleştiği gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırı’nı ve yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüyoruz. Fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından otelimizin keyfini çıkarmak üzere yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Vuni Palace Hotel'de.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının artından otelin her şey dahil imkanlarından faydalanarak dileyen misafirlerimiz havuz veya denizin keyfini çıkartabilirler, dileyen misafirlerimiz ise dinlenebilirler.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Vuni Palace Hotel'de.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının artından otelin her şey dahil imkanlarından faydalanarak dileyen misafirlerimiz havuz veya denizin keyfini çıkartabilirler, dileyen misafirlerimiz ise dinlenebilirler.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Vuni Palace Hotel'de.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Gazimağusa gezimizi yapmak üzere yola çıkıyoruz. 14. yüzyılda Lüzinyanlar tarafından inşa edilen şehrin ana girişlerinden biri olarak kullanılan Othello Kalesi'ni görüyoruz. Liman şehri olma özelliğinden dolayı surlarla çevrili olan kalenin içine doğru ilerliyoruz. Kale içinde Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in Zindanını, Lüzinyanlar döneminde yapımına başlanan tüm Akdeniz dünyasının en güzel gotik mimarı yapısına sahip dünyada St.Nicholas Katedrali olarak bilinen şu an ki adıyla Lala Mustafa Camisini gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Magosa Surları içinde kahvesini yudumlayabilir, cafe ve restorantlarda Kıbrıs’a özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler, dileyenler de Magosa Surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir.

Serbest zamanın bitişinde rehberimizin vereceği buluşma saatinde araçlarımıza binerek kale içine 5 dakika mesafede bulunan Gazimağusa’nın 1974 öncesi en önemli tatil bölgesi olup günümüze kadar kapalı durumda olan Kapalı Maraş’a (hayalet şehir) geçiyoruz. Ekim 2020 tarihi itibari ile bir kısmı açılmış olup büyük bir kısmı da Birleşmiş Milletler kontrolünde olan Maraş bölgesi adamızın iki yerli halkı için de büyük önem taşımaktadır. Bu bölgede zamanın nasıl durduğuna şahit olacak, gördüklerinize çok şaşıracak, yaklaşık 50 yıl öncesine giderek zamanda yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Bu gizemli gezimizin ardından Ercan Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Pegasus'un 18:00 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye'nin her yerinden gidiş - dönüş ekonomi sınıfı direkt uçak bileti
 • Kıbrıs çift yön transfer (Ercan Havalimanı - otel - Ercan Havalimanı)
 • 5* Vuni Palace Hotel'de 3 Gece Her Şey Dahil Konaklama
 • Sabah kahvaltıları (3)
 • 2 öğle yemeği (otelde)
 • Akşam Yemekleri (3)
 • Gazimağusa Turu
 • Kapalı Maraş Turu
 • Girne Turu
 • Lefkoşa Turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Araç içi limitli su ikramı
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Kültür turlarındaki öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde bulunan ücretli aktiviteler
 • Otellerde minibar kullanımları

K.K.T.C. giriş şartlarının güncel hali aşağıdaki şekildedir;

 • KKTC'ye girişte T.C. Kimlik Kartı (yeni, çipli ve fotoğraflı) zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Bebek dahil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunması zorunludur.
 • Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların anne ve babanın KKTC'ye geçişlerinde çocuk ile birlikte olma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname sunulması zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek fakat baba gitmeyecek ise; ya da baba ve çocuk gidecek anne gitmeyecek ise; tura katılmayan veya KKTC'ye geçiş yapmayacak olan ebeveynin noter onaylı muvafakatname belgesi alınması ve ibrazı gerekmektedir.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.

İstanbul Çıkışlı Kıbrıs Turu

 

İstanbul çıkışlı Kıbrıs Turu Ayder turizmin özenle hazırladığı bir serüvenle hayat buluyor! Kıbrıs tarih ve doğanın mükemmel uyumuyla birlikte, denizin ortasındaki büyüleyici ada atmosferiyle özel bir konuma sahip. Bu eşsiz yer sıcak iklimi, tarihi zenginlikleri ve nefes kesen manzaraları ile her yıl binlerce turisti cezbetmeye devam ediyor. Siz de bu cazibeli ülkeyi keşfetmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ayder turizm organize ettiği İstanbul çıkışlı Kıbrıs turu ile konuklarına Kıbrıs’ın benzersiz atmosferini keşfetme imkanı sunuyor.

 

Kıbrıs Turu Aktiviteleri

 

Kıbrıs turunda, tarihiyle büyüleyen antik kalıntılardan doğal güzelliklerle süslenmiş plajlara kadar birçok noktayı keşfetme imkanı yakalayacaksınız. Kıbrıs Girne Kapısından, göz kamaştırıcı güzellikteki Lefkoşa ve Kapalı Maraş’a kadar birçok önemli yeri görebileceksiniz. Bu yerler Kıbrıs turunun öne çıkan duraklarından sadece birkaçı olmasına rağmen sizi cezbetmeye yetecek. İstanbul çıkışlı Kıbrıs turu ile kendinizi evinizde hissedecek kadar rahat edecek ve ada insanlarının misafirperverliği ile sıcak bir atmosferde tatil yapacaksınız.

 

Kıbrıs turu sırasında sadece tarihi ve doğal güzelliklerle mest olmayacaksınız. Kıbrıs’ın geleneksel ve lezzetli mutfağıyla da tanışarak yeni lezzetler tatma imkanı yakalayacaksınız. Tur sırasında size tanınacak serbest sürelerde istediğiniz lezzet keşiflerini yapabileceksiniz. Ayrıca konaklayacağımız 5 yıldızlık Kıbrıs oteli sizlere en iyi yemekleri sunarak Kıbrıs turu hatıraları arasına lezzetli yemekleri de ekletecek.

 

Her detayı inceliklerle düşünülerek hazırlanan turumuzda sizin tek yapmanız gereken valizinizi hazırlayıp bu eşsiz tatilin tadını çıkarmak. Kıbrıs uçak bileti, otel odaları gibi birçok detay da dahil olmak üzere tüm işlerinizi önceden ayarlayarak formalitelerden sizi kurtarıyoruz. Tatilin sadece tatlı anlarına odaklanarak keyfini çıkarmak da size kalıyor. Böylece Kıbrıs turu unutulmaz gezileriniz arasında zirveye yerleşmeye aday hale geliyor.

 

Ayder Turizm ile Tatilinizi Unutulmaz Kılın!

 

İstanbul çıkışlı Kıbrıs turu bir tatilden bekleyeceğiniz tüm güzellikleri bir araya getirerek sadece tatil değil aynı zamanda unutulmaz bir deneyim de vadediyor. Ayder turizmin profesyonel rehberlik hizmeti eşliğinde geçekleşen bu Kıbrıs turu, yavru vatanın büyüleyici atmosferini yaşamak isteyen herkes için ideal bir seçenek.

 

Eğer tarih, doğa ve lezzetin iç içe geçtiği bir tatil hayal ediyorsanız Ayder turizmin İstanbul çıkışlı Kıbrıs turu sizin için mükemmel bir tercih olacaktır. Yurt dışı turu adımını Kıbrıs ile attıktan sonra Ayder turizm ile gerçekleştirebileceğiniz Büyük Balkanlar turu, Güney Kore turu ve Karadeniz Batum turu gibi daha birçok turumuza da katılarak yepyeni maceralara da yelken açabilirsiniz.

 

Kapsamlı bir şekilde hazırlanan Kıbrıs paket turu ile yeni bir hikaye yazmak için yerlerimiz dolmadan kayıt yaptırabilirsiniz. Aşağıda yer alan detaylı bilgileri inceleyerek yerinizi ayırtın ve Ayder turizmin ayrıcalıklı dünyasında eşsiz bir Kıbrıs macerasına adıma atın. Türkiye'nin en iyi tatil deneyimini yaşatan Ayder Tur ile seyahat etme fırsatını kaçırmayın!