Sizleri, modernite ile geleneksel kültürün muhteşem bir buluşma noktasına davet ediyoruz! Güney Kore, mistik tapınakları, nefes kesen doğal güzellikleri ve teknolojinin zirvesindeki şehirleriyle büyüleyici bir destinasyon olarak ön plana çıkmaktadır. Bu tur, sizi Güney Kore'nin derinliklerine götürerek eşsiz bir deneyim tatmanızı hedefliyor.

Güney Kore, geleneksel ve modern unsurları ustalıkla birleştiren bir ülke. Bu tur ile birlikte geleneksel Kore kültürünü yaşatan gizemli tapınaklardan, müze ve sergilere kadar uzanan aynı zamanda dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip olan Güney Kore'nin büyüleyici modern yüzünü de keşfedeceksiniz.

Kore mutfağı, baharatlı tadı ve çeşitliliğiyle dünya çapında ünlüdür. Turumuz boyunca, sokak lezzetlerinden geleneksel Kore yemeklerine kadar bir dizi gastronomik deneyim sizi bekliyor olacak. Kimchi'den Bulgogi'ye, Güney Kore'nin lezzetlerini damaklarınızda keşfedin.

Gizemli Doğu'nun derinliklerine yolculuğa çıkmaya ne dersin?

Lokasyonlar

Program Detayı

Siz değerli kâşiflerimiz ile saat 15.00'te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki Asiana Airlines kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 17.20'de Asiana Airlines OZ 552 sefer sayılı uçakla Kore'nin başkenti Seul'e uçuyoruz.

Gecelememiz uçakta.

Lokasyonlar

Program Detayı

Yerel saatle 09.35'te Incheon Havalimanı'na varışımızın ardından tren istasyonuna hareket ediyoruz. Kore’nin KTX trenleri ile 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Kore'nin ikinci büyük şehri Busan'a varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla bir liman kenti olan Busan'da panoramik turumuzu tamamladıktan sonra şehrin önemli turistik merkezlerinden biri olan ve çok çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Jagalchi Balık Pazarı'nı ziyaret edeceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşeceğiz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Goryeo Hanedanlığı döneminde Naong olarak bilinen öğretmen tarafından inşa edilmiş Yonggungsa Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Ülkenin en ünlü plajlarından biri olan ve APEC (Asya Pasifik Ekonomik Topluluğu) binasının bulunduğu Haundae Plajı'nda trenle kısa bir gezi yapıp Busan’ın muhteşem manzarasına tanıklık ettikten sonra 1950-1953 yılları arasında Kore Savaşı'nda şehit olan 16 ülkenin askerlerinin anısına inşa edilen BM Kore Anıt Mezarlığı'nı ziyaret ediyoruz. Türkiye burada defnedilen 462 şehit ile ABD ve İngiltere'den sonra üçüncü ülke konumunda. Rengarenk evler, duvar resimleri, mağaza ve kafelerle dolu bir köy olan Gamcheon Kültür Köyü’nü ziyaret ettikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeğimizi yiyip otelimize döneceğiz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Gyongcu'ya hareket ediyoruz. İlk olarak Kore'nin en ünü tapınaklarından biri olan ve aynı zamanda hem Şilla Krallığı'nın mimari becerisinin hem de Budist inancının bir kanıtı olan Bulguksa Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından 7. yüzyılda Silla döneminde inşa edilmiş olup Asya'daki ve hatta muhtemelen dünyadaki hayatta kalan en eski astronomik gözlemevi olan Cheomseongdae’yi ziyaret edeceğiz. Bu gezimizi tamamladıktan sonra bir veliaht prens sarayı olan, ışıklandırmasıyla muhteşem bir görsel şölen sunan Gyongcu Donggung Sarayı ve Wolji Göleti'nde bir gezinti ardından Seul’e hareket ediyoruz.

Yerel bir lokantada akşam yemeği ve sonrasında konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından önce “Winter Sonata” filminin çekildiği muhteşem mazarasıyla ünlü Nami Adası’nı, sonra 174 metrelik bir mesafe boyunca uzanan ve ülkedeki en uzun cam yapı olan Sonyanggang Skywalk’ta yürüyeceğiz. Dünya kozmetik devi olan Kore’de bir kozmetik dükkanı ziyaret edeceğiz. Seul manzaralı bir gözlemevi olan N-Seul Kulesi'ni ziyaret ettikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama için otelimize döneceğiz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından içeriğinde bulunan C vitamini, B12 vitamini ve fosfor sayesinde antioksidan özelliği ile toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olup hem hücresel düzeyde stresi kontrol altına alan hem de kansere karşı koruyucu özelliği olan Gingseng bitkisi ile yapılan ürünlerin bulunduğu Gingseng Dükkanına gideceğiz. 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı ve Bucheon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Diğer ülkelerde havalimanı ya da sınır kapılarında bulunan dutyfree (vergisiz alışveriş) noktaları, bu ülkede şehrin içerisinde bulunur. Bir Duty-Free Mağzasını ziyaret ettikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore ile vedalaşmak için havalimanına gidiyoruz. Saat 09.35'te Asiana Airlines'ın Türk Hava Yolları ortak seferi olan OZ 551 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile 15.40'ta İstanbul'a varışımızın ardından bir başka Ayder Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Asiana Airlies tarifeli seferi ile İstanbul - Seul - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergi ve harçları
 • Busan'da 2 Gece 3* Konaklama
 • Seul'de 3 gece 3* Konaklama
 • Sabah kahvaltıları (5)
 • Akşam yemekleri (5)
 • Kore'deki tüm transfer ve ulaşımlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Seul - Busan ekonomi sınıf KTX Tren Bileti
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • K-ETA (Kore Elektronik Seyahat İzni - 10.300 Won)
 • Q-Code (Karantina Bilgileri Ön Giriş Sistemi Karekodu)
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Bahşişler (Yerel rehber ve şoföre verilmek üzere kişi başı 30 USD tur sonunda toplanacaktır.)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası (65 Yaşa kadar olup, 65 yaş üstü misafirler için 15 Dolar Sürprim uygulaması vardır.)
 • Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında yapılan Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması’na göre resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri olan Türk vatandaşları, turizm, transfer ya da iş seyahati maksadı ile yapacakları karşılıklı ziyaretlerde vizeden muaf olarak 90 güne kadar ikamet edebilmektedirler. Vize muafiyeti Kore’ye turistik veya ticari amaçları dışında (çalışma, öğrencilik vb.) yapılacak seyahatler için geçerli değildir.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport sahibi olmanız tavsiye edilir.
 • Türkiye gibi vizesiz giriş için uygun ülke vatandaşlarının Kore Cumhuriyeti’ne giden uçuşa veya gemiye binmek için KETA (Kore – Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.
 • Online K-ETA formunu doldurduktan sonra karşınıza çıkan ekranda 10.300 KRW (Kore Won’u) kredi kartınız ile ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • 3 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 17 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü K-ETA şartından muaf tutulmuştur.
 • 3 Temmuz 2023 tarihinden sonra alınan K-ETA onayları 3 yıl geçerlidir.
 • Resmi sitesindeki bilgiye göre K-ETA formu onayı 72 saatten uzun sürebilmektedir. Bu yüzden gezinizi kesinleştirir kesinleştirmez K-ETA onayı için hemen başvurun.
 • 0-3,99 yaş aralığındaki bebekler ebeveynleri ile aynı yatağı paylaşırlar.
 • 4-11,99 yaş aralığındaki çocuklara ayrı yatak verilir.
 • Normalde üç yataklı oda bulunmamaktadır. Üçüncü kişi için odaya çek-yat şeklinde bir yatak ilave edilir. Dolayısı ile bu tip odalar iki kişilik odalardan dardır. Üç kişilik odalar için mutlaka müsaitlik sorunuz.
 • Bebek ve çocuk indirimlerinden faydalanabilmek için çocuğun İstanbul’a varış tarihinde yukarıda belirtilen yaş aralığında olması gerekmektedir. Fiyat hesaplaması pasaportta yazılı tarihe göre otomatik hesaplanmaktadır.

İstanbul Çıkışlı Güney Kore Turu

Güney Kore doğunun gizemli güzelliklerini, mistik atmosferini, derin kültürünü ve zengin tarihini keşfetmek isteyenler için önemli bir konumda. Ayder turizm İstanbul çıkışlı Güney Kore turu ile bu soluk kesici ülkenin derinliklerine açılan kapıyı aralayarak benzersiz keşifler yapmanıza olanak sağlıyor. Toplam 7 gün sürecek bu yolculukla birlikte rüya gibi bir hafta geçirip unutulmaz anılara imza atacaksınız.

Güney Turu ile Yepyeni Maceralara Yelken Açın

Güney Kore turu ile her yıl adını duyduğumuz birçok lokasyona uğrayacak, ünlenen lezzetlerini tadacak ve yarımada olan Güney Kore’nin eşsiz manzaralarına şahitlik edeceksiniz. Bir seyahati en çok etkileyici ve unutulmaz yapan şeylerden biri olan tren yolculuğunu Busan’a ulaşmak için yapacaksınız. Tren yolculuğu sırasında Kore’yi gözlemleyerek güzel manzaralarına şahitlik edeceksiniz. Yarımada olan Güney Kore’nin ve liman kenti olan Busan’ın meşhur Jagalchi Balık Pazarını görme imkanına erişecek ve bu kültür hakkında yeni bilgiler edinebileceksiniz.

Dünyanın en önemli krallıklarından olan Goryeo hanedanlığı döneminden kalan tapınağı ve bir çok tarihi eseri ziyaret ederek tarihi ve manevi değerleri yakından inceleme imkanı bulacaksınız. Güney Kore turu sırasında tren seyahatinden daha güzel olan bir şey varsa o da deniz manzaralı tren turudur. Bu yüzden Kore’nin en güzel plajı olan Haundae plajını trenle gezme fırsatı yakalayacaksınız.

Kore denilince aklımıza en çok gelen tanımlardan biri olan “Kardeş Millet” ifadesinin kaynağı olan Türk Şehitlerimizi ziyaret etmek için BM Kore Anıtları Mezarlığına da uğrayacaksınız. Burada şehitlerimizi anacak ve gezdiğiniz bu güzel toprakların yeşermesinin onların fedakarlıkları sayesinde olduğunu hatırlayarak gurur duyacaksınız. Güney Kore turunun olmazsa olmazı bu ziyaret ile ülkemizden bir parçanızı bulacaksınız.

Güney Kore anlatmakla bitmeyecek, gezmeye doyulmayacak lokasyonlara, tarihi mimarilere, modern sanatlara ev sahipliği yaparak her konumuyla sizi etkileyecek. Dünyanın en önemli ve en hızlı gelişen başkentlerinde olan Seul’un modern ve tarihi mimarisinin uyumu içinde siz de kendinizi kaybedeceksiniz. Güney Kore turu yarımada konumunda olmasının getirdiği doğal güzellikleri, uzak doğuda olmasının kattığı atmosferi, gelişen teknoloji ve geçmişin izleri ile şehirciliği ile sizi kendine aşık edecek. Her seyahat severin bir kere de olsa gitmesi gereken konumlardan olan bu büyüleyici ülkeden dönmek istemeyeceksiniz.

Yurt Dışı Turlarının Güvenilir Adresi: Ayder Turizm

Ayder turizm sadece Güney Kore turu ile değil aynı zamanda büyük balkanlar turu, Kıbrıs turu, Karadeniz-Batum turu ile de birçok yurt dışı gezisinin ev sahipliğini yapıyor. Gerek uçak bileti işlemleri gerekse havalimanında işlemlerinizi kolaylıkla halletmeniz için her zaman en iyi hizmeti sağlıyor. Sizler de yurt dışına seyahat etmek 2024 yılı yurt dışı turları ile hayatınıza yeni bir macera katmak isteyip prosedürlerden çekiniyorsanız, çözüm için doğru adrese geldiniz. Ayder turizm ile formaliteleri kolaylıkla halledebilir, uymanız gereken şartları sayfamızda yer alan detaylı bilgilendirmeler ya da iletişim adreslerimizden bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Siz de Ayder turizm ayrıcalıkları ile Güney Kore turu yapmak istiyorsanız hemen kaydınızı yaptırın!