Galatya Turu eski zamanların gizemli perdesini aralamak ve Anadolu'nun antik topraklarında tarihle iç içe bir serüvene adım atmak isteyenleri çağırıyor. Bu büyülü yolculuk, Çorum'dan başlayarak Amasya, Tokat, Niksar, Sivas ve Yozgat gibi tarihin dokusunu taşıyan şehirleri kapsayan bir hazine avına dönüşüyor.

Her bir durak, tarihin kuytularında saklı destanları çağrıştırıyor. Hattuşaş'ın taşları, Amasya'nın tarihi evleri, Tokat'ın surları, Niksar'ın eski medresesi, Sivas'ın tarihi çarşısı ve Yozgat'ın saat kulesi; bu turun her adımında geçmişin derinliklerinde kaybolan hikayeleri anlatıyor. Yapılan bu edebi yolculuk, tarih tutkunlarını zamanda yolculuk yapmaya davet ediyor. 

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07:00’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden, saat 07:30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk lisesi önünden Hititlerin Başkenti olan Çorum’a hareket ediyoruz. Çorum’daki ilk durağımız olan Hattuşa ile gezimize başlıyoruz.

1986 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Hattuşa (Çorum, Boğazköy), Hitit İmparatorluğu’nun başkenti olarak Anadolu’da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olmuştur. ‘Bin Tanrılı Şehir’ olarak söz edilen Hattuşa’da bugüne kadar saray ve tapınaklar, binlerce tablet, çoğu günümüze kadar oldukça sağlam durumda gelmiş olan anıtsal kapıları (Aslanlı Kapı, Kral Kapı, Yerkapı) gezip, Hitit başkenti Hattuşaş antik yerleşkesinin 2 km kuzeydoğusunda yer alan doğal kayalar arasına yapılmış Hitit Açık Hava Tapınağı olarak da bilinen Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı’nı geziyoruz.

Sonrasında öğle yemeği için mola verip Hititler'in önemli bir kültür ve sanat merkezi olan ve 1935 yılında başlayan kazılarda 4 uygarlık olarak ortaya çıkan Alacahöyük Ören Yerini ziyaret edip, Alacahöyük Müzesi’ni gezip Türkiye’nin en güzel müzelerinden biri olan Çorum Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından leblebi alışverişi için serbest zaman verip Amasya’ya hareket ediyoruz.


Odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Amasya Lalehan Hotel’de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Amasya gezisine başlıyoruz. Efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin adına yapılmış Ferhat ile Şirin Su Kanalları’nı görüyoruz. Sonrasında cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan II. Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Külliyenin ardından ilk defa 1925’te kurulan 14. yy. İlhanlıların Anadolu’daki hakimiyetleri döneminde nazırlık ve emirlik yapmış kişilere ait 8 adet mumyanın da sergilendiği, eser ve çeşitliliği bakımından da oldukça zengin olan  Amasya Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. 

Sonrasında panoramik olarak Kral Kaya Mezarları'nı fotoğraflayıp Borabay Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Göl kenarında yürüyüşler yapıp serbest zaman verdikten sonra Niksar’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından bizi bekleyen minibüslere binip Niksar Kalesi’ne çıkıyoruz. Niksar Kalesinde fotoğraf çekmek için kısa bir mola  verip Yağı Basan Medresesi, Niksar Leylekli (Yılanlı) Köprü’yü gezip şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Tokat Dedeman Hotel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Yeşilırmak havzasının bereketli toprakları üzerinde kurulmuş  olmasının verdiği avantajla 6000 yıllık tarihi boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olmuş, 14 Devleti ve birçok beyliği içerisinde barındırmış, önemli bir  Anadolu şehri olan Tokat gezimize başlıyoruz. 17. yüzyılda inşa edilmiş Osmanlı eseri olan Taşhan’ı gezip 1746 yılında Osmanlı Barok üslubunda inşa edilmiş olan Latifoğlu Konağı’nı görüyoruz. Arkeolojik ve etnografik eserlerle sikkelerin sergilendiği Tokat Arkeoloji Müzesi’ni ve Tokat Kent Tarihi Müzesi’ni geziyoruz.

Gezimizin ardından Tokat şehir merkezinde bulunan Atatürk’ün Tokat’ı ziyaretleri sırasında konakladığı ev olan Tokat Atatürk Evi’ni geziyoruz. Tokat şehir merkezinde öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman verip bilinen diğer adıyla İndere olan Karadeniz Bölgesi'nde, Tokat'ın ismini de verdiği Ballıca Köyü'nde bulunan kendine özgü soğan sarkıtları ile uluslararası önem taşıyan Ballıca Mağarası’na gidiyoruz. Bu doğa harikasındaki oluşumları doğal bir müze ziyaret eder gibi izliyoruz.

Ballıca Mağarası gezisi sonrası Sivas’a hareket ediyoruz.

Odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Sivas Buruciye Hotel’de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Anadolu'nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde büyük önem taşıyan şehrimiz Sivas’a hareket ediyoruz. Anadolu Selçuklu Devleti döneminde, batı yönünde giriş kapısının yer aldığı ana büyük kapı üzerindeki kitabesinden anlaşıldığına göre 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a (Kaluyan el-Konevi) yaptırılmış olan ve eski adı ile Sahibiye Medresesi yani Gök Medrese’yi geziyoruz. Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami, 1271'de inşa edilmiş, İlhanlı vezirlerinden Şemseddin Cüveynî tarafından yaptırılmış olan Çifte Minareli Medrese, 1580 yılında Osmanlı padişah III. Murad zamanında görev yapmış vezirlerden Sivas Beylerbeyi Murad Paşa tarafından yaptırılmış olan Kale Camisi’ni geziyoruz. Selçuklu Sultanı I. İzzeddin Keykâvus tarafından 1217 yılında şifahane olarak yaptırılmış olan Şifaiye Medresesi’ni (Sivas Darüşşifası) gezip Mustafa Kemal Atatürk'ün daveti ve düzenlemesiyle yapılan ve ilk milli kongre olma özelliğine sahip Sivas Kongre Binası’nı geziyoruz.

Gezimizin ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman verip Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğu düşünülen eski ismi Bozok olan Yozgat’a hareket ediyoruz. 1908 yılında dönemin belediye başkanı Tevfikizade Ahmet Bey tarafından inşa ettirilen tek balkonlu Yozgat Saat Kulesi’ni geziyoruz. Osmanlı döneminin Bozok Sancağı valisi Çapanoğlu Mustafa Bey tarafından 1779 tarihinde yaptırılan Çapanoğlu Camisi’ni gezip şehir merkezinde serbest zaman verdikten sonra Ankara’ya hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (3)
 • Akşam Yemekleri (3)
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Niksar Kalesi Minibüs Ücreti
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Milli park girişleri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda
12390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
9790 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
5190 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
2990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda
12390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
9790 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
5190 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
2990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.