Baştan Başa İspanya turu, unutulmaz bir deneyim sunuyor. Bu seyahat, İspanya'nın zengin kültürüne ve tarihi yerlerine tanıklık etmenize olanak tanıyor. Yerel lezzetleri, renkli sokakları ve coşkulu kültürü keşfetmek için İspanya turu kaçırılmayacak bir fırsat.

Lokasyonlar

Program Detayı

Türk Hava Yolları'nın Barcelona uçuşuna katılmak üzere İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde rehberimizle buluşacağız. Burada gerçekleştireceğimiz bagaj ve bilet işlemlerinin ardından, heyecan dolu yolculuğumuza başlayacağız.

Katalonya'nın başkenti ve İspanya'nın en büyük ikinci şehri Barcelona'ya varışımızla birlikte, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda, bu büyüleyici şehrin her bir köşesini keşfetmek için hazırlıklı olun. Turumuzda, Cristof Colomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, La Ramblas Caddesi, Montjuic Tepesi, İspanya ve Catalunya Meydanları, Paseo de Gracia, Gran Via Caddesi, Endülüs Arenası ve Olimpic Liman gibi sayısız önemli yerleri ziyaret edeceğiz.

Panoramik turumuzun ardından, şık ve konforlu otelimize transfer edileceğiz ve odalarımıza yerleşeceğiz. Konaklama boyunca otelimizde kalacağız ve Barcelona'nın olağanüstü atmosferini daha yakından deneyimleme fırsatı bulacağız.

Lokasyonlar

Program Detayı

kahvaltı ile güne zinde başlayarak Girona & Figueras & Dali Müzesi Gezisi için otelden hareket ediyoruz. Gezimiz, tarihi zenginlikleriyle Kuzey Katalonya'nın en özel noktalarından biri olan Girona şehri ile başlıyor. Arnavut kaldırımlı dar sokakları, Aslan heykeli, Yahudi Mahallesi, Katedral Meydanı, tarihi surları, kilise ve müzeleri keşfedeceğimiz Girona'dan sonra, ünlü sanatçı Salvador Dali'nin doğum yeri Figueras şehrine doğru yol alıyoruz. Salvador Dali Müzesi'nde kendisinin tasarladığı her detayı gözlerimizle görebilecek, çeşitli tekniklerle yaptığı 4000'den fazla esere tanık olabileceğiz. Müzeyi ziyaret ettikten sonra, otelimize transfer oluyoruz ve kalan zamanımızı dinlenerek geçiriyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşecek.

Öğrendiğimiz tarih ve sanat dolu bilgilerle dolup taşan Girona & Figueras & Dali Müzesi Gezisi, özgün yapısı ve ilham verici güzellikleriyle unutulmaz bir deneyim sunacak.

Lokasyonlar

Program Detayı

Yeni bir güne otelde aldığımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından, tarihi Gotik Mahalleleri ve El Born'un keşfine çıkıyoruz. Tarihi köklere sahip Gotik Mahallelerinde gezimiz Agustus Tapınağı, Barcelona Baronları Sarayı, Bisbe Köprüsü, Yahudi Mahallesi, Aragon Kraliyet Arşivleri Binası, Barcelona Gotik Katedrali, Sant Jaume Meydanı, La Boqueria ve La Rambla Caddesi gibi yerleri kapsıyor. Bu eski semtlerin tarihî havasını soluyarak keşif yapacağız. Sonrasında ise El Born mahallesine geçeceğiz. Bu bölgede, Katalan isyanlarının izlerini taşıyan Katalan Kültür Merkezi ve Katedral Maria Del Mar'ı ziyaret edeceğiz.

Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam için opsiyonel olarak İspanya'nın klasiği olan Flamenco Şov Gecesi Etkinliğine (55 Euro) katılabilirsiniz. Bu gecede yerel kültürü daha yakından tanıyarak, unutulmaz bir akşam geçirebilirsiniz. Gecenin sonunda otelimize dönüyoruz ve konaklama otelimizde devam ediyor.

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltının ardından heyecanla Valencia şehrine doğru yola çıkıyoruz. Roma döneminden günümüze kadar pek çok farklı kültürün izlerini taşıyan, İspanya'nın en kalabalık üçüncü şehri ve en büyük limanına ev sahipliği yapan Valencia'yı keşfetmek için sabırsızlanıyoruz. Belediye Sarayı, Arena, Gotik Katedral, Lonja Market ve Micalet Çan Kulesi gibi önemli turistik yerleri görerek panoramik bir geziye çıkıyoruz. Bu muhteşem şehrin tarihini ve kültürünü keşfederken, otele geri dönüp odalarımıza yerleşmek için zamanımızı da planlıyoruz. Konaklama, rahat ve konforlu otelimizde yapılacaktır.

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltının ardından gözlerimizi Madrid şehrine çeviriyoruz ve bu muhteşem başkente doğru yola koyuluyoruz. Romantik sokakları ve hayat dolu meydanlarıyla İspanya'nın kalbinin attığı Madrid'in tadını çıkarmak için panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Alcala Kapısı'nın heybetli görüntüsüyle başlayan gezimiz, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi, Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Castellana Caddeleri, Arena, Botanik Bahçesi, Neptün Çeşmesi ve Belediye Binası gibi birbirinden görkemli yerleri kapsıyor. Şehrin ruhunu keşfetmenin ardından otele transfer oluyor ve konaklama otelimizde yerimizi alıyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde aldığımız lezzetli kahvaltının ardından, tarihi ve kültürel dokusuyla ünlü Segovia'ya doğru yola koyuluyoruz. Varışımızın ardından, Segovia Katedrali'nin görkemi ile birlikte Roma su kemerleri, ünlü Disneyland logosunun ilham kaynağı olan kale ve kulelerle çevrili Alcazar Sarayı ve Yahudi Mahallesi gibi tarihi mekanları keşfediyoruz. Ardından Madrid'e dönüyoruz ve serbest zamanınızı geçirmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Günün yorgunluğunu atmanız ve dinlenmeniz için konaklama otelimizde yapılacaktır.

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan İspanya'nın eski başkenti Toledo'ya doğru yola çıkıyoruz. El Greco'nun eserleriyle ünlü bu tarihi şehir, Roma, Vizigot, Arap, Gotik ve Rönesans mimarilerinin izlerini taşıyan yapıları, dar sokakları ve ünlü katedraliyle bizi büyüleyecek. Yahudi Mahallesi'nde yapacağımız yürüyüşle birlikte bu güzel şehirdeki gezi programımızı tamamlıyoruz. Sonrasında, havalimanına transfer oluyoruz ve bagaj, bilet ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle İstanbul'a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Böylece turumuzun ve unutulmaz anılarımızın sonuna gelmiş oluyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Barcelona (BCN) / Madrid (MAD) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde 6 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Havalimanı vergileri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Şehir vergileri
 • 40 Euro değerindeki Segovia Gezisi dâhil
 • 40 Euro değerindeki Toledo Gezisi dâhil
 • 70 Euro değerindeki Girona & Figueras & Dali Müzesi Gezisi
 • 70 Euro değerindeki Gotik Mahalleleri & El Born Gezisi dâhil
 • Panoramik Barcelona şehir gezisi
 • Panoramik Madrid şehir gezisi
 • Panoramik Valencia şehir gezisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Opsiyonel geziler / etkinlikler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Lokasyonlar

Program Detayı

20 Nisan 2023 | 26 Nisan 2023  

Uçuş No: TK1853 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 07:45 - Varış: Barselona  Saat: 10:20

24 Haziran 2023 | 30 Haziran 2023 

Uçuş No: TK1853 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 07:45 - Varış: Barselona  Saat: 10:20

10 Ekim 2023 | 16 Ekim 2023

Uçuş No: TK1853 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 07:45 - Varış: Barselona  Saat: 10:20

220 Euro Değerindeki Turlar DAHİL

-  70 Euro değerindeki Girona & Figueras & Dali Müzesi Gezisi ve giriş biletleri dâhil

-  70 Euro değerindeki Gotik Mahalleleri & El Born Gezisi dâhil

-  40 Euro değerindeki Segovia Gezisi dâhil

- 40 Euro değerindeki Toledo Gezisi dâhil

 

AKŞAM ETLİKLERİ (Opsiyonel)

Flamenco Şov Gecesi Etkinliği 55 Euro

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 24 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport  - Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SAĞLIK

İspanya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul  -  Barcelona         3 sa 30 dk

Madrid -  İstanbul               4 sa 30 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

SAAT DİLİMİ

İspanya Türkiye’den yaz saat diliminde 2, kış saat diliminde 3 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İspanya’da 17:30’dur.

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

İspanyol mutfağı, İspanya istilalarının ve fetihlerinin gelenekleri değiştirerek yeni malzemeleri kullanıma sunduğu karmaşık bir tarihten türemiştir. Böylece, İspanya'nın mevcut ve eski mutfağı, eski ve yeni gelenekleri birleştirmektedir. Gazpacho çorbası, Fajita ve enfes atıştırmalık Tapas mutfağın önemli tatlarındandır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.