Doğunun büyülü şehri Van'ın eşsiz güzelliklerini keşfetmek için hazır olun! Uçaklı Van Turu ile Nemrut Krater Gölü'nün büyüleyici manzaralarında yürüyüş yapacak, tarihi Van Kalesi ve çarşısında gezintiye çıkacak, Akdamar Adası'nın mistik atmosferini yaşayacak ve yerel lezzetlerle tanışacak, unutulmaz bir keşif deneyimine katılacaksınız. Doğunun sıcaklığı ve tarihin büyüsüyle dolu bu turda unutulmaz anılar bir araya geliyor.

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza katılan tüm misafirlerimizle Van Havaalanı'nda buluşuyoruz ve ardından bizi bekleyen aracımıza geçerek ünlü Van kahvaltısının tadını çıkarmak üzere restoranımıza hareket ediyoruz. Van Gölü'nün büyüleyici manzarası eşliğinde kahvaltımızı tamamladıktan sonra Güzelsu mevkiinde bulunan tarihi Hoşap Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Bu etkileyici kale, Orta Çağ'dan kalma ve Türkiye-İran arasındaki yol üzerinde yer almaktadır.

Hoşap Kalesi'nde serbest zaman vererek fotoğraf çekme fırsatı buluyoruz ve ardından teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Akdamar Adası gezintisi sırasında eşsiz manzaranın tadını çıkarıp Akdamar Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Zamanın keyfini çıkardıktan sonra tekrar tekneyle dönüş yaparak otelimize doğru hareket ediyoruz.

Otelimize vardığımızda odalarımıza yerleşiyoruz ve akşam yemeği için hazırlanıyoruz. Burada hem dinlenme fırsatı bulacak hem de unutulmaz anılarla dolu bir günün ardından rahatlayabileceksiniz. Konaklama ve akşam yemeği Van Elite World Hotel'de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Yeni bir günün başlangıcında otelimizde leziz bir kahvaltıyla enerji topladıktan sonra Ağrı Doğubayazıt'a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız büyüleyici İshakpaşa Sarayı olacak. Bu görkemli sarayı keşfettikten sonra sıradaki rotamız Muradiye Şelalesi. Doğanın coşkusunu yaşayacağımız bu şelalede gezinti yapacak ve anılarımıza fotoğraf kareleri ekleyeceğiz.

Şelaledeki serüvenimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Ahlat'a yöneliyoruz. Ahlat'ta tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfetmek üzere Selçuklu Mezarlığı, Çifte Kümbet ve Ahlat Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Bu eserlerin büyüleyici atmosferi içinde tarihi yolculuğumuza devam ediyoruz.

Ahlat'taki keşiflerimizi tamamladıktan sonra rotamızı Tatvan'a çeviriyoruz. Otelimize vardığımızda odalarımıza yerleşiyor ve akşam yemeği için hazırlanıyoruz. Tatvan'ın eşsiz manzarası eşliğinde keyifli bir akşam yemeği sonrasında dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Crater Hotel'de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Yepyeni bir güne otelimizde aldığımız zengin bir kahvaltıyla başlıyoruz. Sabah enerjimizi topladıktan sonra dünyanın ikinci büyük, Türkiye'nin en geniş krater gölü olan Nemrut Krater Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Gölün muhteşem çevresinde serbest zamanımızı değerlendirerek keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Doğanın büyüsüne tanıklık edeceğimiz bu anı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekeceğiz.

Gölün etkileyici manzarasını içimize sindirdikten sonra, Van şehir merkezine yöneliyoruz. Burada Van Kalesi ve çevresini gezerek şehrin tarihini yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman ayırıyoruz. Yemeğin tadını çıkarmanın ardından Van Müzesi ve Van Kedi Evi gibi öne çıkan yerleri ziyaret edeceğiz. Ardından Van çarşısında alışveriş yapmak üzere serbest zamanımızı değerlendireceğiz.

Günün ilerleyen saatlerinde rehberimizin belirlediği noktada buluşarak Van Havalimanı'na hareket edeceğiz. Bu özel turun sonunda unutulmaz anılar ve yeni deneyimlerle dolu olarak evlerimize döneceğiz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • 1. Gün Van'da alınan yöresel kahvaltı
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Akşam yemekleri (2)
 • Akdamar Adası tekne turu
 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Direkt uçuş olmaması durumunda aktarma farkı misafire aittir.
 • Özel harcamalar
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.