Vizesiz Ankara çıkışlı 7 gece 8 gün Uçaklı Büyük Balkan Turu!

Uçaklı Vizesiz Balkanlar Turu tarih ve kültür zenginlikleriyle dolu olan bu etkileyici coğrafyayı keşfetmek isteyen katılımcılarımıza muazzam bir deneyim sunuyor. Her biri kendi benzersiz dokusuna sahip Balkan ülkeleri; başkentlerinden küçük kasabalarına, tarihi kalıntılardan modern şehir atmosferine, yakın geçmişteki hüzünlü ve duygusal anılardan şanlı tarihlerine uzanan bir hikayeye ev sahipliği yapıyor.

Belgrad'ın enerjisinden Saraybosna'nın tarih kokan sokaklarına, Karadağ'ın doğal güzelliklerinden Arnavutluk'un sıcakkanlı atmosferine kadar uzanan bu program, her bir durağın kendine özgü lezzetleri, kültür mozaiği, mistik atmosferi, görkemli yapıları, gelenekleri, yaşanmışlıkları ve mimari özellikleriyle misafirlerimize unutulmaz anılar biriktirme fırsatı sunuyor.

Sırbistan - Bosna Hersek - Karadağ - Arnavutluk - Kosova - Kuzey Makedonya Cumhuriyeti

Vizesiz Ankara çıkışlı

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza saat 13:00'da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden, saat 13:30'da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden Ankara Esenboğa Havaalanı dış hatlar gidiş terminaline transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, unutulmaz anlar yaşayacağımız turumuza başlamak üzere Albania Hava Yolları'nın ZB1018 sefer sayılı uçağı ile saat 17:20'de Tiran'a hareket ediyoruz. Yerel saatle 18:00'da Tiran'a varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Daha sonra bizi bekleyen özel aracımızla havalimanından ayrılıyor ve Elbasan'dan geçerek Balkanlar'ın incisi Ohrid'e hareket ediyoruz.

İlk günün yorgunluğunu atmak ve konaklama yapmak için otelimize geçiyoruz.

Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Ohrid

Rota: Tiran - Ohrid 131 km.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde aldığımız lezzetli kahvaltının ardından Balkanlar’ın en büyük göllerinden biri olan; Ohrid Gölü’nden ismini alan Ohrid şehri ile güne başlıyoruz.

17. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren Pir Mehmet Hayati Halveti Tekkesi, Ohrid'in sembolü haline gelmiş çınar ağacı, Türk Çarşısı, restorasyon çalışmalarının ardından tekrar ibadete açılan Maraşlı Ali Paşa Camii, Ohrid Limanı, Karantina Kilisesi, Türk ve Horasan Evleri gibi önemli yerleri ziyaret ederek şehrin atmosferini hissedeceğiz. Ayrıca, Abbaralar, Antik Egnatia Yolu, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Clement Manastırı ve Aya Pantelejmon Kilisesi, Kaneo tepesinde Aziz Yuhanna Kilisesi, Çar Samuel Kalesi gibi tarihi yerleri panoramik olarak göreceğiz. Ohrid'in tarih boyunca önemli bir gelenek olan incicilik konusunda bilgi alacak ve çarşıda alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak.

Sonrasında, muazzam manzaralar eşliğinde yaklaşık bir saat sürecek bir yolculukla Sveti Naum'a ulaşacağız. Ohrid Gölü'nün doğduğu kaynağı ziyaret ederken karşımıza çıkacak olan nefes kesici manzara, unutulmaz bir deneyim sunacak.

Sveti Naum gezisinin ardından rotamızı başkent Üsküp'e çeviriyoruz. Yol üzerinde eşsiz güzelliğiyle bilinen Matka Kanyonu'nu keşfedeceğiz. Matka Kanyonu gezisi sonrasında Üsküp'teki otelimize geçiyor ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
 • Konaklama: Üsküp
 • Rota: Ohrid - Sv Naum 23 km, Sv Naum - Matka 194 km, Matka - Üsküp 14 km

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde keyifli bir kahvaltının ardından başkent Üsküp'te unutulmaz bir şehir turuna başlıyoruz.

Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu bu tarihi şehri tanıtan panoramik turumuzda, Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın Anıtı ve Evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden günümüze ulaşan Eski Şehir, Çarşı ve Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri gibi Osmanlı'nın Balkanlar'daki güzel mimari mirasları arasında bulunan önemli noktaları dolaşacağız. Ayrıca, Davud Paşa Hamamı, Kapan Han, Sulu Han ve Kurşunlu Han gibi mekanları panoramik anlatımları ile ziyaret ederek şehrin zengin tarihini keşfedeceğiz.

Ardından, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan ve dünyanın en genç devletlerinden biri olan Kosova'ya doğru yola çıkıyoruz. Burada, geçmişte yaşanan insanlık dramının izlerini hissedeceğimiz duygu yüklü bir gün geçireceğiz. İlk olarak Priştine şehrinde Murad Hüdavendigar Türbesi'ni ziyaret edip, sonrasında rotamızı Balkanlar'ın belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren'e çeviriyoruz. Prizren'de 17. yüzyıldan kalma Türk Hamamı, 1615 yılında yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi ve Christ Saviour Kilisesi gibi önemli noktaları keşfedeceğiz.

Turun bitimiyle birlikte Üsküp'e dönüyoruz ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde yöresel yemekler ve müzik eşliğinde tur ücretine dahil Makedon Gecesi.
 • Konaklama: Üsküp
 • Rota: Üsküp - Pristina 92 km, Pristina - Prizren 85 km, Prizren - Üsküp 161 km.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde leziz bir kahvaltının ardından Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz ve varışımızla birlikte unutulmaz bir Belgrad turuna başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazarević Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazije Meydanı ve Taş Meydan gibi önemli ve tarihi noktaları göreceğiz.

Panoramik şehir gezimizin ardından serbest zaman vererek, Belgrad'ın atmosferini bireysel olarak keşfetme fırsatı sunuyoruz. Daha sonra otelimize geçiyor ve konaklama için odalarımıza yerleşiyoruz. Rahat bir gece geçirmek üzere otelimizde konaklamaya başlıyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
 • Konaklama: Belgrad
 • Rota: Üsküp – Belgrad 432 km

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde keyifli bir kahvaltının ardından Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte muazzam bir panoramik şehir turuna başlıyoruz. Avrupa'nın en özel çarşılarından biri olan Baş Çarşı'da hoş bir gezinti gerçekleştiriyor ve Osmanlı döneminden günümüze faaliyet gösteren tarihi Kurşunlu Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra, Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası Gazi Hüsrev Bey Camii'ni keşfederken Saraybosna'nın tarihine tanıklık ediyoruz.

Turumuzun devamında; Saat Kulesi, Saraybosna'daki Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu gibi önemli dini ve kültürel mekanları ziyaret ediyoruz. I. Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü'nü gördükten sonra, tarihi atmosferiyle büyüleyen Fatih Sultan Mehmet'in şehre giriş yaptığı kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi'nden su içiyoruz. Turumuzu, Saraybosna'nın tarihî izlerini taşıyan ve Fatih Sultan Mehmet Han'a adanmış olan Fatih Camii'ni ziyaret ederek tamamlıyoruz.

Tur sonrasında otelimize geçiyor, odalarımıza yerleşiyoruz. Saraybosna'nın eşsiz atmosferinde geçireceğimiz bir geceye hazırlanıyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Yöresel Restaurant’da Boşnak Köftesi, tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama: Saraybosna
 • Rota: Belgrad - Saraybosna 295 km

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Mostar yolculuğumuz, verilecek molalarla birlikte yaklaşık 2,5 saat sürecek. İlk mola noktamız Konjic (Konyitz) şehri olacak. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş ve Türkiye tarafından restore edilen ünlü Konjic Köprüsü'nü görüyoruz. Ayrıca, Neretva Nehri kenarında keyifli bir kahve içimi için burada zaman geçiriyoruz.

Mostar'a varışımızın ardından, yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda öncelikle Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen ve Osmanlı mimarisinin bir şaheseri olan Mostar Köprüsü'nü ziyaret ediyoruz. Köprü, 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçuları tarafından yıkılmıştır, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden inşa edilerek hizmete açılmıştır. Mostar Köprüsü'nü bolca fotoğrafladıktan sonra Koski Mehmed Paşa Camii'ni görüp günümüze devam ediyoruz.

Güzergahımız üzerinde Blagaj'ı ziyaret ederek günün sonunda otantik bir şehir olan Trebinje'deki (veya çevresi) otelimize geçiyoruz. Konaklama için otelimize yerleşiyor ve dinlendirici bir gece geçirmek üzere istirahate geçiyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama: Trebinje
 • Rota: Saraybosna – Konjic  62 km, Konjic - Mostar 64 km, Mostar – Balgaj 13 km, Blagaj – Trebinje 109 km.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde keyifli bir sabah kahvaltısının ardından Karadağ'a hareket ediyoruz. İlk durağımız, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kotor. Bu önemli turistik cazibe merkezinde, Kotor Eski Şehri Stari Grad bölgesinde yapacağımız yürüyüşle şehri daha yakından keşfedeceğiz.

Kotor gezimizin ardından Budva üzerinden geçerek, balıkçıların zamanında yerleşim yaptığı bir adanın kamulaştırılması ve daha sonra Singapur'lu bir multimilyardere satılmasıyla günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muazzam St. Stefan adasını ve Budva'yı panoramik bir tepede fotoğraf molası vererek görebileceğimiz bir noktaya ulaşıyoruz. Bu eşsiz manzarayı hem hafızalarımıza hem de galerilerimize kaydediyoruz.

Ardından, Arnavutluk'un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. İşkodra üzerinden geçerek Tiran'a ulaşıyor ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Uzun bir günün ardından dinlendirici bir gece geçirmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama: Tiran
 • Rota: Trebinje - Kotor 95 km, Kotor - İşkodra 108 km, İşkodra - Tiran 101 km.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız son sabah kahvaltısının ardından başkent Tiran turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında, 20. yüzyıl boyunca savaşların arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış olan bu dağlık ülkenin başkenti Tiran'ı tanıma fırsatı buluyoruz. Süleyman Paşa tarafından 1614 yılında imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri panoramik bir tur ile keşfedeceğiz. Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Tarih Müzesi, Arnavutluk Ulusal Opera ve Bale Tiyatrosu, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret ederek şehrin tarihini yakından tanıyacağız.

Şehir turumuzu tamamlayarak Tiran Havalimanı'na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Albania Hava Yolları'nın ZB1017 sefer sayılı uçağı ile saat 13:40'ta Ankara'ya hareket ediyoruz. Yerel saatle 16:20'de Ankara'ya varışımızla birlikte, bizi bekleyen aracımızla Sıhhıye ve Ümitköy biniş noktalarımıza dönüş transferimizi yapıp turumuzu sonlandırıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Air Albania ile Ankara - Tiran çift yön ekonomi sınıf uçak bileti
 • Ankara çift yön Esenboğa Havalimanı transfer
 • Ankara havalimanı transferi esnasında araç içi sandviç ikramı
 • Tur aracı ile ulaşım
 • 4* Otellerde Konaklama (7 Gece - Kahvaltı Dahil)
 • Sabah Kahvaltıları (7)
 • Akşam yemekleri (6)
 • Yöresel restoranda Makedon Gecesi (Balkan Gecesi)
 • Yöresel restoranda Boşnak Köftesi
 • Rehberlik hizmeti
 • Belgrad, Budva, Konjic, Kotor, Matka Kanyonu, Mostar, Ohrid, Prizren, Saraybosna, Sv. Naum, Tetova, Tiran, Trebinje, Üsküp Şehir Turları
 • Havalimanı ve otel vergileri
 • Şehir vergileri
 • Kosova giriş ücreti
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Gümrük vergileri
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün akşam yemeği
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • 65 Yaş üstü sürprim uygulaması (15 Euro)
 • Bu program için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize uygulaması yoktur.
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuzun bulunması gerekli ve yeterlidir.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların yurtdışı çıkışlarında anne ve baba ile birlikte olma zorunluluğu vardır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname almak zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek baba gelmeyecekse ya da baba ve çocuk gidecek anne gelmeyecekse, gitmeyen ebeveynin gidecek olan ebeveyn adına noter onaylı muvafakatname belgesi  alması ve eşlik edecek ebeveyne vermesi gerekmektedir.
 • Yurt dışı turlarda seyahat başlangıç ve bitiş tarihinden itibaren en az 6 geçerli pasaport sahibi olmak gereklidir. Yeşil pasaport olsa bile bu kural geçerlidir. Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir. 

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 • 18 yaşından küçük katılımcıların yurt dışı çıkışlarında anne ve baba ile birlikte olma zorunluluğu vardır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname almak zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek baba gelmeyecekse ya da baba ve çocuk gidecek anne gelmeyecekse, gitmeyen ebeveynin gidecek olan ebeveyn adına noter onaylı muvafakatname belgesi alması ve eşlik edecek ebeveyne vermesi gerekmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan, yaş grubuna uyan, tek çocuk için geçerlidir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 • Şehirlerarası varış saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu ertesi gün yapılır.
 • Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Haklı nedenle iptal edilse bile herhangi bir iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
 • Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 • Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 • Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 • Yurt dışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda programlarda yaşanabilecek aksaklıklardan acente sorumlu tutulamaz.
 • Tur programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Acentemiz misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur Ayder Turizm tarafından bildirilecektir. İptal edilen turun rezervasyon esnasında belirlenen koltuk numarası geçerliliğini yitirecek olup farklı tarihe geçmek isteyen misafirlere talep ettikleri tarihin araç oturma düzenindeki müsait koltuklar arasından seçim yaptırılacaktır. Bu durumda katılımcının maddi/manevi tazminat hakkı bulunmamaktadır.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hâle geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Ayder Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Ayder Turizm sorumlu tutulamaz. 
 • Yurt dışı turlarda seyahat başlangıç ve bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport sahibi olmak gereklidir. Yeşil pasaport olsa bile bu kural geçerlidir. Pasaport ve gezi için gerekli gerekli vizeye sahibi olmak, temin etmek tamamen katılımcının sorumluluğundadır. Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir. Vize başvurularında gerekli olan evraklar listesinde acenteden alınacak olan belgeler Ayder Turizm tarafından verilecektir. Elçiliklerin vize verip vermemesi diplomatik inisiyatiflerinde olup vize verilmemesi durumunda Ayder Turizm sorumlu tutulamaz. Vize başvuru esnasında elçiliğe veya vize hizmeti veren acenteye ödenen vize ücreti ile Ayder Turizmin bir ilişiği yoktur. Vize için ödenecek ücret Ayder Turizmden talep edilemeyeceği gibi vizenin çıkmaması hâlinde elçiliğe ödenen ücretin iadesi Ayder Turizmden istenemez. Elçiliğin belirlemiş olduğu vize başvuru zamanını takip etmek ve belirlenen sürede vize için başvuru yapmak misafirin sorumluluğundadır.
 • Yerli ve yabancı turistlere özel olarak düzenlenen Boşnak Köftesi Menüsü, Makedon Gecesi, Bulgar Gecesi ve/veya yöreye özgü düzenlenen ya da düzenlenecek olan gece, eğlence ve menülerin konsepti, içeriği, eğlence formatı; sezonda haftalık, günlük ve gruptan gruba sayıya ve mekanın rezervasyon yoğunluğuna değişkenlik göstermektedir. Acentemizin hazırlanan programa, yapılan canlı müzik seçimine ve oturma düzenine dair herhangi bir yaptırımı veya müdahalesi söz konusu değildir. 
 • Balkanlar bölgesi turizm sektöründe son dönemlerde yeni ilerlemeye ve gelişmeye başlamış bir bölge olmasından kaynaklı acente ve grup konaklamalarına uygun otel lokasyonları her zaman şehir merkezinde olamamaktadır. Programlarımızda kullanılan oteller 4 yıldızlı olarak hizmet kalitesi bakımından memnuniyet sağlayan, grup konaklamasına uygun sayılı oteller arasından özenle seçilmektedir. Balkanlar bölgesinin gelişim şartları ve sahip olduğu kültürel çeşitliliğe bağlı olarak otel konseptleri, kahvaltı çeşitliliği ve içeriği ile yemek sunumları farklılık göstermektedir. Ancak mutfak kültürleri bizden çok da uzak olmayan bir çok ürünü barındırdığından yemek çeşitliliğinden yana sıkıntı yaşanmayan bir bölgedir. Bu anlamda otel hizmeti değerlendirmelerini Türkiye'nin sahip olduğu yüksek standartları baz alarak yapmamak en doğrusu olacaktır. Siz değerli misafirlerimizin memnuniyet derecesini doğru anlayıp analiz etmemizde bu durum önemli bir rol oynamaktadır. 35 yılı aşkın süredir en önemli prensibi misafir memnuniyeti ve görüşü olan bir acente olarak bilgilerinize sunarız.

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 • Pasaportunuzu yanınıza aldığınızdan emin olunuz.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.
 • Güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi, fotoğraf makinesi ve powerbank yanında bulundurmanız tavsiye ederiz.
 • Gece için yanınıza hırka, ince mevsimlik ceket v.b bir kıyafet bulundurabilirsiniz.
 • Makedonya - Denar (Ortalama 1 Euro, 60 Denar’a denk gelmektedir.)
 • Kosova - Euro
 • Karadağ - Euro
 • Bosna Hersek - Convertible Marka (Ortalama 1 Euro, 1.95 km’ya denk gelmektedir.)
 • Sırbistan - Dinar (Ortalama 1 Euro, 115 Dinar denk gelmektedir.)

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
840 EUR
Tek Kişilik Oda
1040 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
840 EUR
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
820 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
390 EUR

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
840 EUR
Tek Kişilik Oda
1040 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
840 EUR
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
820 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
390 EUR

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
840 EUR
Tek Kişilik Oda
1040 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
840 EUR
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
820 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
390 EUR

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
840 EUR
Tek Kişilik Oda
1040 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
840 EUR
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
820 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
390 EUR
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • OKTAY ÇETİN KAYA

  Keyifli vakit geçirdiğimiz değişik kültürel gezi oldu.

 • MEHMET CEMAL ÖZER

  Yorum yok. Tek kelime ile mükeemmeldi.

 • SANİYE ÖZER

  Ayderle ilk gezim memnun kaldım.

 • SEHER BİÇER

  İlk tur deneyimimdi ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ayder acentesi, rehber, araç vs. her şey çok güzeldi. Sonraki turlarım için gönül rahatlığı ile tercih ederim ve çevreme tavsiye ederim. Herşey için teşekkür ediyorum.

 • SEVDA İJLAL ÖZSARAÇ

  Benim Ayderle 3. turum hep memnun kaldım.

 • NİHAL EKTİ

  Ayderle seyahat etmekten keyif alıyorum. Ayrıca tesis, otel, restoran seçimlerinden meemnun kalıyorum. Tekrar tercih edeceğim bir firma.

6 yorumun 6 tanesini görüntülediniz

Vizesiz Balkanlar Turu

Yeni yerler keşfetmeyi sevenleri heyecanlandıracak ve mutlu edecek Büyük Balkanlar turu ile keşif, doğa ve tarih dolu bir serüvene hazır olun! Bu kapsamlı tur aralarında birçok merak edilen konumu bulundurarak sizlere unutulmaz bir seyahat deneyimi sunacak. 2024 yılında nereyi gezsem diyenler için seyahatin adresi Ayder Turizm ile Balkanları adım adım keşfetmeye hazır olun.

Ankara çıkışlı Balkanlar turu sadece gezilecek birçok destinasyon sunmasının yanında vizesiz seyahat imkanı sunduğu için de oldukça konforlu ve daha az masraflı hale geliyor. Kendi vatanımızdan esintiler bulabileceğiniz Büyük Balkanlar Turu ile yepyeni bir deneyim yaşayacaksınız. Ankara çıkışlı uçaklı balkanlar turu sizlere 8 gün 7 gecelik rüya gibi bir hafta yaşatacak!

Büyük Balkanlar Turu ile Yeni Yerler Keşfedin

Her gün farklı yerler gezerek kültür, doğa, tarih ve eğlenceyi canlandırıcı bir şekilde yaşayacağımız Balkanlar turumuzda birçok önemli yerde bulunacağız. Tarihin ve modernizmin buluşma noktası Tiran’da renkli sokakları, tarihi anıtları keşfedeceğiz. Kuzey Makedonya ve başkenti Üsküp’te Osmanlı ve Bizans döneminden izlere şahitlik edeceğiz. Kosova ve kültürel şehri Prizren Balkanların tarihini ve kültürünü derinden hissettirecek. Sırbistan ve enerjik başkenti Belgrad da eşsiz manzara ve mimari ile mest olacak, her yerin fotoğrafını çekmekten kendinizi alamayacaksınız. Burada bulunan tarihi kaleler ve modern atmosferin uyumu herkesi büyüleyecek.

Kimine göre belki de Büyük Balkanlar turunun en can alıcı, en çok merak edilen konumlarından olan Bosna Hersek, sizlerin merakını boşa çıkarmayacak kadar mükemmel bir deneyim sunacak. Adından sürekli söz ettiren Bosna Hersek sönmeyen ateş, ünlü Mostar köprüsü, Saraybosna tarihi çarşısı ve daha fazlasını gezerek Bosna Hersek hakkında birçok yeni bilgi edinerek görsel şölen yaşayacaksınız. Hem dini hem tarihi izlerle dolu ve doğa ile iç içe bu yerde her detay sizi etkileyecek.

Ayder Turun Kaliteli Hizmet Anlayışı ile 2024 Yılı Turlarından Faydalanın

Tüm bu farklı konumlardaki seyahatlerinizde rahatça dinlenip gezebilmeniz adına her gün yeni otellerde konaklama imkanı sunuyoruz. Böylece hem balkanların farklı otellerinde konaklama imkanı bulacak hem de gün sonu kolayca otelinize ulaşarak dinlenebileceksiniz. Balkanların en iyi otellerinde konaklama ve yemek hizmeti, gidiş geliş uçak bileti, kaliteli rehberlik hizmeti gibi birçok hizmeti sizlere sunarak rahat etmenizi amaçlıyoruz. Sizlere sadece Büyük Balkanlar turu ile yeni keşifler eşliğinde tatilinizin keyfini çıkarmak kalıyor.

Ayder Turizmin sunduğu Balkanlar turu, Ankara çıkışlı yurt dışı turları arasında kalitesi ve ayrıcalıkları ile fark yaratıyor. Hem sunduğu hizmetlere karşı uygun fiyatlı olması hem de çok tatmin edici bir seyahat sunması ile en çok tercih edilen turlar listesinde zirveyi hedefliyor. Bu tur sadece bir coğrafyanın güzelliklerini değil aynı zamanda farklı kültürleri, tarihleri ve hikayeleri bir araya getirerek unutulmaz bir deneyim sunuyor. Ayder turizmin kalitesi ve güvencesiyle gerçekleşen Balkanlar turu siz seyahat severleri bekliyor. Unutulmaz bir Büyük Balkanlar macerasına adım atmak için koltuklar dolmadan yerinizi ayırın!

Vizesiz Ankara çıkışlı 7 gece 8 gün Uçaklı Büyük Balkan Turu!

Uçaklı Vizesiz Balkanlar Turu tarih ve kültür zenginlikleriyle dolu olan bu etkileyici coğrafyayı keşfetmek isteyen katılımcılarımıza muazzam bir deneyim sunuyor. Her biri kendi benzersiz dokusuna sahip Balkan ülkeleri; başkentlerinden küçük kasabalarına, tarihi kalıntılardan modern şehir atmosferine, yakın geçmişteki hüzünlü ve duygusal anılardan şanlı tarihlerine uzanan bir hikayeye ev sahipliği yapıyor.

Belgrad'ın enerjisinden Saraybosna'nın tarih kokan sokaklarına, Karadağ'ın doğal güzelliklerinden Arnavutluk'un sıcakkanlı atmosferine kadar uzanan bu program, her bir durağın kendine özgü lezzetleri, kültür mozaiği, mistik atmosferi, görkemli yapıları, gelenekleri, yaşanmışlıkları ve mimari özellikleriyle misafirlerimize unutulmaz anılar biriktirme fırsatı sunuyor.

Sırbistan - Bosna Hersek - Karadağ - Arnavutluk - Kosova - Kuzey Makedonya Cumhuriyeti