Kalbimi Ege'de bıraktım diyeceğiniz, tarihi, coğrafyası ve eşsiz lezzetleri ile giden her misafirin defalarca girmek istediği, favorileri lokasyonların misafirler arasında sürekli değiştiği ama hiç vazgeçilemediği bir programdır.

İçinde bulunduğumuz coğrafyanın cenneti hayal ettiren doğası ile Bozcaada, Ege köyleri, Assos, Ayazma Plajı, Balıkesir, Ayvalık, Cunda, Şeytan Sofrası ve Kazdağları en favori lokasyonlardan!

Üzüm, zeytin, Madam'ın dibek kahvesi, zeytinyağı, sakızlı muhallebi, taptaze ot çeşitleri, birbirinden etkileyici hikayeleri, insanı içene çeken samimi mimarisi ve bölgenin sıcakkanlı insanları bu turumuzun olmazsa olmazları...

Lokasyonlar

Program Detayı

Gece saat 22:30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23:00’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah tesiste alınan kahvaltının ardından Antik dönemde “İda Dağı” olarak adlandırılan mitolojide birçok efsaneye konu olan Kaz Dağları’nda Sütüven Şelalesi’ni görerek ve Hasan Boğuldu efsanesini dinleyerek gölete doğru yürüyüş yapıyoruz. Muhteşem bir doğa manzarasını fotoğrafladıktan sonra güzergâhımız üzerinde 1. Dünya Savaşı'nın sonuna değin Türkler ve Rumların bir arada yaşadığı, tarihi yüzlerce yıl eskiye giden Adatepe Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Köyün Osmanlı döneminden kalma cami ve mezar taşları bu tarihin tanığıdır. Köyün hemen yanı başında bulunan Zeus Sunağı’nın varlığı köyün çok eski zamanlardan beri insanların yerleşimine sahne olduğunu gösterir. Zeus Altarı'nın bulunduğu yerden tüm Edremit Körfezi'ni, Ayvalık civarındaki adacıkları ve Midilli'yi gören nefes kesici bir manzarayı izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası Geyikli’ye hareket ediyoruz. Rotamızda kumsalları, büyüleyici güzellikteki denizi, üzüm bağları ve şarapçılığı ile ünlü Bozcaada’ya var. Feribotla adaya geçiyor ve keşfe çıkıyoruz. Bozcaada’nın sembollerinden olan rüzgâr güllerini yakından görülüp fotoğraflıyoruz. Alay Bey ve Köprülü Mehmet Paşa Cami'leri ile Bozcaada Kalesi de geçeceğimiz yerler arasında. Şarap fabrikası ziyaretimiz ile şarap yapımı hakkında bilgi edineceğiz. Sonrasında Ayazma plajının görülmesi ile denize girmek için serbest zamanımız olacak. (Denize girecek misafirlerimizin yanlarında plaj çantası hazırlamasını öneririz) Rehberimizin belirlediği saatte buluşup feribotla Geyikli ’ye geçiyoruz. Aristoteles’in diyarı Assos’a doğru yola çıkıyoruz. M.Ö. 100’lü yıllardan kalan antik öğreti kenti Behramkale’ye hareket ediyoruz. Assos Antik Kenti’nde Nekrapol, Athena Tapınağı, Amfi Tiyatro, Mezarlık, Gymnasion, Agora kalıntılarını gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası rotamız Ayvalık. Öğle yemeğini de alacağımız birbirinden güzel koylarda yüzme molası vereceğimiz  tekne turumuza katılıyoruz. Tekne turu sonrası Türkiye’nin ilk Boğaz Köprüsü’nü de göreceğimiz Alibey (Cunda) adasına ulaşıyoruz. Yel değirmenlerini gördükten sonra,  dar sokaklardan, tarihi Rum evlerinin arasından geçerken kendimizi ;  “buralarda ne hayatlar yaşandı ? ne hatıralar vardır? ” diye sorarken bulacağız. 1800’lü yılların sonunda yapılan son yıllarda gördüğü tadilat ile tekrar ayağa kalkan Taksiyarhis Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra tarihi Taş Kahve’de yürüyüşümüze ara veriyoruz. Bir kahve içmek için vaktimiz olacak. Rehberimizin söylediği saatte buluşuyor ve Şeytan Sofrası’nda güneşi batırdıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve antik dönemin sağlık merkezi olan Asklepion’a hareket ediyoruz. Sağlık Tapınağını gezdikten sonra dönemin önemli şehirlerinden biri olan Bergama’ya hareket ediyoruz. Zeus Sunağı ve antik kent gezilerinden sonra Kızıl Avlu ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği için verilen serbest zaman sonrası Ankara istikametine doğru yola çıkıyoruz.   

Hafızalarımızda kalan güzel anılarla birlikte yolda vereceğimiz molaların ardından Ankara’ya varıyoruz.

Bir başka Ayder Turizm turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Ayvalık tekne turu ( yemekli )
 • Feribot ücretleri
 • Minibüs ile transfer ücretleri
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Çevre gezileri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar

Güneş gözlüğü, güneş kremi, şapka, mayo, terlik, deniz ayakkabısı, elbise, şort, t-shirt, telefon için powerbank, rahat kıyafetler.

 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.