Peygamberler şehri Kudüs'e yolculuk... Binlerce yıllık tarihi içinde barındıran bu tarihi topraklarda 3 gece 4 gün sürece özel bir seyahat!

17.04.2023 - 20.04.2023
 
29.06.2023 - 02.07.2023

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza katılan tüm misafirlerimiz ile İstanbul havalimanında buluştuktan sonra üç büyük din için simgesel öneme sahip Kudüs turumuz için THY’nin tarifeli seferi ile Tel Aviv’e hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra bize özel otobüs ile Yafa Bölgesine geçiyor ve şehir gezimizi yapıyoruz (izin verilirse). Yafa şehir gezisi turumuzda göreceğimiz yerler sırasıyla; Osmanlı döneminde oldukça büyük bir eğitim yeri olan Mahmudiye Külliyesi ve Cami ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi var.

Son olarak bölgedeki Osmanlı varlığını hissettirecek önemli yapılardan biri olan Osmanlı Çeşmesi’nin de görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyor ve ilk günün yorgunluğunu atmak için otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltımız sonrası günümüze ilk olarak Kudüs’ün panoramik tanıtımı ile başlıyoruz.

Sırasıyla; Hendek Savaşı sırasında ‘hendek’ kazılmasıyla ilgili fikir beyan ettiği için ayrı bir öneme sahip olan Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği mahal ve ilk dönem sufi şairler arasında yer alan Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyaretlerini yapıyoruz. Sonraki durağımız Zion tepesinde yer alan Davut Türbesi ve Hz İsa’nın havarileri ile birlikte son akşam yemeğinin yenildiği oda var. Bu yapı Müslümanlar, Yahudiler ve Fransiskenler için önemli mekanlardan birisidir. Osmanlı dönemi yapısı cami ziyaretinin ardından seyir terasına çıkıyoruz.

Otobüsümüze binerek yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından El-Halil şehrine varıyoruz. El-Halil Külliyesi içerisinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yusuf, Hz. Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Ziyaretimiz esnasında Haçlılar'a karşı başarılı savaşlar veren Nureddin Zengî’nin mihrabını da görüyoruz. Ardından 20 dakikalık bir yolculuk ile Helhul kasabasındaki Hz. Yunus Makamı’na uğrayacağız. Ardından Lut Gölü olarak bilinen Ölü Deniz’e doğru hareket ediyor ve Eriha’da öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz.

Lut Gölü; deniz seviyesinden 400 metre aşağıda olması dolayısıyla dünyanın deniz seviyesinden en aşağıda bulunan gölü unvanına sahiptir ayrıca tuzluluk seviyesi ile dünyada 3. sıradadır. Yolumuz üzerinde Hristiyanlık, İslam ve Bahâîlik gibi İbrahimî dinlerde önemli bir peygamber olan Hz. Musa’nın kabrinin ziyaret edilmesinden ardından otelimize geri dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıp sabah namazı için Müslümanların ilk kıblesi olduğuna inanılan yapı olan Mescid-i Aksa’ya gidiyor ve ardından kahvaltımızı yapmak için otelimize geri dönüyoruz.

Kahvaltımız sonrası Kudüs'ün eski şehir kapılarından biri olan aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Bâbü’l-Esed adı verilen Ubâde bin Sâmit ve Şeddâd bin Evs isimli sahabelerin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Ardından Latince çile ya da kederli yol olarak geçen Via Dolarosa’ya doğru yürüyoruz.

Hz. İsa'nın çarmıha gerilmeye götürülürken yürüdüğü yol olduğuna inanılan bu rota üzerinde belirli duraklama noktaları bulunur. Bunlar kilise ve ziyaret noktalarıdır. Hristiyanlar bu noktalarda durup, ibadet ederek hacı olmaktadırlar. Sonraki ziyaretimiz Hz. İsa’nın türbesi olarak bilinen Golgota Tepesi üzerinde bulunan Kıyamet Kilisesi’ne. Burada türbe ve Hz. İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedeninin üzerine konulduğu musalla taşını görüyoruz. Aynı zamanda 1852 yılında Osmanlı padişahı Abdülmecid Han’ın Kudüs’e göndermiş olduğu fermanın bulunduğu tarihi merdiveni de göreceğiz.

Ardından 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer’in namaz kıldığı yere yapılmış olan Hz. Ömer Mescidi’ne gidiyoruz. Sonraki durağımızda Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî tarafından 1187 yılında yaptırılan ve Kudüs’ün ilk tekkesi olma özelliğini taşıyan Hankah (tekke) var. Burada avlu içerisinde yer alan üstte su tutma odası, altta kuyusu bulunan Kayıtbay Sebili’ni, Burak Mescidi’ni, Aksal Kadim içerisinde yer alan Hz. Meryem mihrabını ve ibadet mekanını görüyoruz. Buradan Emeviler döneminde Abdülmelik bin Mervan tarafından yaptırılan Mervâni mescidi içerisindeki Hz. İsa’nın vaftiz teknesine gidiyoruz. Bu ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için mola veriyor ve Yahudilerin kutsal saydığı ağlama duvarı ve içerisindeki havrayı ziyaret ediyoruz. İçeride fotoğraf çekimi yasak olan bu yerde dilerseniz dışarıda fotoğraf çekebilirsiniz.

Akşam namazının ardından günün sonunda akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuzun son gününde otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya geçiyoruz.

Namaz sonrası Mescid-i Aksâ Külliyesi içinde bulunan ve Miraç’ta Peygamberimizin, göklere yükseldiği Muallak Taş’ını görüyor ve etrafına inşa edilen Kubbetüs Sahra’yı ve Miraç gecesi Mekke’den Kudüs’e kendisini taşıyan bineği olan Burak’ı bağladığı yer olarak bilinen Burak Mescidi ve Mervan Mescidi’ne gidiyoruz. Ziyaretimiz sonrası bu kutsal yolculuğumuzun sonuna geliyor ve eve dönüş için Tel Aviv Havalimanı’na hareket ediyoruz.

THY’nin tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ve turumuzu başka turlarda tekrar görüşmek üzere sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Tel Aviv – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Tur aracı ile ulaşım
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Havalimanı vergileri
 • Vize ücreti
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Seyahat sigortası
 • Belirtilen menü dışındaki yiyecek ve içecekler

İstanbul Havalimanı - Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı

 • Gidiş Uçuş Bilgisi: Türk Hava Yolları - TK784 - 07:00
 • Dönüş Uçuş Bilgisi: Türk Hava Yolları - TK837 - 22:15
 • Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.

 • Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 • Hafta içi programlarımızda Cuma namazı programın 4. gününe, hafta sonu programlarımızda Cuma namazı programın 2. gününe denk gelmektedir. Rehberimiz buna göre programı düzenleyecektir.

 • Tur programındaki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.

 • Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.

 • Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

 • Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.

 • Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)

 • Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.

 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

Değerli Misafirlerimiz sizleri program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 300 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz elektronik bilet olup kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise uçuş saatinden en az 3 saat önce, iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış katılımcılarımıza pasaportları havaalanında görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir. Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir.

İNTERNET: İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma ihtimaline karşılık ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda acentemiz misafirleri bizim sorumluluğumuzdadır.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk vatandaşlarından veya yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı acentamızın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Acentamız geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, acentamızın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

Acentamız; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentamız sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için İsrail vizesi gereklidir. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.