Uçaklı Karadeniz Yayla Turu ile Karadeniz rüyası anılarınıza ekleniyor!

Huser Sis Denizi, Borçka Karagöl, Maral Şelalesi, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Elevit Yaylası, Badara Yaylası, Gito yaylası, Macahel, Ayder Yaylası, Avusor Yaylası, Dobacelazena Buzul Gölü, Mençuna Şelalesi… Bu rotada sizleri bekleyen doğa harikalarından sadece birkaçı.

Ayder Turizm seyahat ekibince titizlikle hazırlanan Karadeniz Yayla Turu Karadeniz şehirlerinin merkezlerini değil; doğal güzelliklerini ve yaylalarını odak noktaya taşımıştır. Turumuz her gün 1 - 4  saat arası zorunlu olmayan, hafif ve orta zorlukta doğa yürüyüşleri içermektedir.

Başlıca Ankara, İstanbul ve İzmir çıkışlı olmak üzere Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz bu program sınırlı sayıda kontenjan ile bölge coğrafyası dikkate alınarak profesyonellikle gerçekleştiriliyor.

Karadeniz macerasını defalarca deneyimlese dahi Karadeniz’e doyamayan, bu sevdadan vazgeçemeyen doğa severler bu rotada buluşuyor!

Bir sevdadır Karadeniz!

Lokasyonlar

Program Detayı

Rize - Artvin Havalimanı'nda buluşmamızın ardından kahvaltımızı almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Rehberimizle ve diğer katılımcılarımızla tanışıp ilk günün heyecanı ile ilk durağımız Karadeniz’in gizli cenneti olarak tabir edilen Borçka Karagöl.  Son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve sosyal medya dünyasında ilgi ve beğeni gören Borçka Karagöl doğallığını korumayı başarmış. Gölde manzaranın ve doğanın keyfini çıkarırken fotoğraf karelerimiz ardı ardına bu görsel şölenle coşacak.  Turumuzda ayrıldığınız her noktada “buradan ayrılmak zordu” dediğiniz anlar olacak ama buradan ayrılmak gerçekten zor olacak.

Dünya’da çok ender olarak görülen, ülkemizin tek biyosfer sahası olarak kayıtlara geçen ve ekosistemi ile bilim insanlarını hayrete düşüren Macahel’i ziyaret ediyoruz. Kafkas arılarının gen kaynağı olan; yayla turlarının olmazsa olmazı Macahel, sizin de notlarınız arasına yazacağınız güzide köşelerimizden olacak. Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral köylerinden oluşan bu bölge Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim yağmur ormanlarına ev sahipliği yaptığından turumuzun yıldızı haline geliyor. Macahel’de alacağımız öğle yemeği sonrası nefes kesen serinlikteki Maral Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalenin bulunduğu noktada araçlarımızdan inip kısa ancak eşsiz bir yürüyüş sonrası Türkiye’nin en yüksekten düşen şelalesini (65 mt.) görmüş olacağız.  Şelaleye inen dar ve basamaklı patika iki bölümden oluşuyor. İlk aşamada patika sonunda şelaleyi tam karşıdan izleyebileceğiniz mütevazı küçük bir kafeye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz burada şelalenin eşsiz manzarasını izleyebilir; içimizden en cesur ve ıslanmayı sevenler patikayı devam ederek şelaleye aşağıdan bakmak ve suya girmek isteyebilirler. İster aşağıdan ister yukarıdan her açıdan bu deneyimi yaşayarak mükemmel bir yayla gününü sona erdirerek konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Arhavi Resort Hotel'de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Arhavi Çifte Köprü.  İki köprüyü tek karede fotoğraflayabilmek için misafirlerimizin gösterdiği çaba çoğu zaman bir veya iki misafirimizin başarısıyla sonuçlanır. “Paylaşmak güzeldir” mottolarımızdan biri olduğundan bu fotoğrafı hepimiz paylaşabiliriz. Rotamızı Mençuna Şelalesi'ne çeviriyoruz. Araçlarımızdan inip yaklaşık yarım saat sürecek yürüyüşümüz sonrası şelaleye ulaşıyoruz. Mençuna Şelalesi, bahar aylarında kayaları bile önüne katacak kadar hırçın ve coşkulu, yaz aylarında üstünden süzüldüğü kayalara bir duvak olacak kadar zariftir. Bu arada Mençuna Lazca’da “Mençu” kelimesi hissedar, “Na” eki ise yer anlamındadır. Yani hisseli yer anlamına gelmektedir. Bu ismin hikâyesini rehberimizden yerinde dinleyebilirsiniz.

Öğle yemeği sonrası Dikyamaç (Kamparna) köyüne gidiyoruz. Laz köy yaşamı hakkında fikir edineceğimiz, bölge insanına dair özellikleri ve doğa potansiyeli hakkında bilgi sahibi olacağımız Laz Kültür Yaşam Müzesi'ni gezeceğiz. Güzergahımızda Karadeniz'deki köy yaşamını yakından göreceğimiz Çağlayan Köyü var. Kivi, çay ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görerek bolca fotoğraf çekeceğiz . Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting yapma imkanımız olacak.

Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan yeryüzünün cenneti olarak tabir edilen Ayder Yaylası'na yolculuğumuz başlıyor. Konaklamamızı ve akşam yemeğimizi Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan  Ayder Haşimoğlu Otel’de gerçekleştireceğiz. Otelimizin dere yanında olup terası ve manzarası günün yorgunluğunu atmak isteyenleri bekliyor olacak. Derenin insanı rahatlatan sesi ile içilen çayın tadı bile bir başka burada. Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek, sizlerin de katılımlarıyla  ritme ayak uydurarak  yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız…

Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından; huzurun ve sessizliğin zirvesinde olacağımız yayla gezimizin rotasında Avusor Yaylası ve Dobacelazena Buzul Gölü var. Avusor Yaylası’nda bölge insanının sıcak yaklaşımına tanık olacağız. 2250 m. rakımda bulunan Avusor Yaylası sizi temiz havaya doyuracak. Öğlen yemeğimizi burada alıyoruz. Dağcıların ve trekking aşıklarının vazgeçilmezi olan Avusor Yaylası'na hayran kalacaksınız.  Sonrasında Kaçkar zirveye bir adım kalmış en büyük ve en güzel buzul göllerinden olan Dobacelazena'yı görüp fotoğraflayarak huzurlu anlar geçireceğiz.

Rotamızı Peryatak ve Pagina Yaylaları üzerinden Huser zirveye çeviriyoruz. Bulutların üstündeki yolculuğumuz hava koşulları da elverirse Karadeniz'in muhteşem sis denizi manzarası ve salıncak keyfi ile devam edecek. Sosyal medya başta olmak üzere yazılı ve görsel medyada sıkça karşımıza çıkan sis denizinin “masalsı bir yermiş gerçekten“ dedirten o muhteşem manzarasının tam da içinde olmak heyecan verici olacak.

Akşam yemeği ve konaklama Ayder Haşimoğlu Otel'de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güne başlıyoruz. Yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan, Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp ardından Trabzon - Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi panoramik olarak göreceğiz. Zilkale her açıdan inanılmaz ve muhteşem bir konumda olduğundan görenleri kendine hayran bırakıyor.

Yöre halkının ve yaylacıların yaz kış iaşesini stoklamak ve üretmek için giriştiği inanılmaz yayla yaşamlarını incelemek üzere efsanevi Sal ve Pokut Yaylaları’na çıkacağız. Öğle yemeğimizi yöresel olarak Sal Yaylası’nda alacağız. Yaylalar arasında, dağcıları ve doğa sevdalısını en çok çeken; bulut denizleri ile Kaçkar Dağ Sırasını baştanbaşa göreceğiz. Karadeniz’in etkileyici manzaraları ile Pokut - Sal Yaylaları arasında ufak bir yürüyüş yaparken “İyi ki buradayım” diyeceğiniz bir gün bizi bekliyor. Telefonlarımızın kadrajlarına sığdıramadığımız güzellikler bu rotada bizleri bekliyor.

Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güne başlıyoruz.Rotamızda Çamlıhemşin'in büyülü atmosferinde gizlenmiş Konaklar Köyü var. Tarihle örülü ahşap konakları, renk cümbüşü bahçeleri ve içten köylüleriyle adeta bir masal diyarıdır. Yeşilliklerle çevrili, geleneksel Rize evlerinin güzellikleriyle süslenmiş Konaklar Köyü, doğanın ve kültürün eşsiz bir buluşma noktası sunacak.

Çamlıhemşin’in en çok merak edilen yaylarından biri olan Gito Yaylası’na hareket ediyoruz. Konum itibariyle manzaraya en hakim yaylalardan biri olan Gito; bu programda karşılaşacağımız manzaralar arasında hak ettiği yeri alacak. Yaylada serbest zamanımız olacak.

Bizi bekleyen sıradaki güzellik Badara Yaylası. Görkemli çam ağaçları ile çevrili, neredeyse yılın her ayı başı dumanlı dağ manzarası ile görenleri hayran bırakan Badara Yaylası’nda bol bol fotoğraf çekip ciğerlerimize bol oksijen depolayacağız. Gito ve Badara Yaylaları’nın bıraktığı huzurlu etki devam ederken Şimşir Ormanları güzergâhımız üzerinde bizi bekliyor olacak. Orman içinde yapılacak mini yürüyüş ve öğlen yemeği sonrası rotamızı Elevit Yaylası’na çeviriyoruz. Yayla hayatının zamanında yılın on iki ayı devam ettiği Elevit, yaylacılık kültürünün en eski tarihine sahip yaylalardan biridir. Tanık olduğunuz yaşam alanı kartpostallarda gördüğümüz Karadeniz hayatının resmi gibi adeta. Elevit Yaylası’nın vermiş olduğu huzuru hafızamıza kaydedip konaklama ve akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de.

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin'de yöresel ürün alışverişi için zaman ayırıyoruz. Sonrasında Çamlıhemşin- Ayder yolu üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek gidiş geliş ortalama 2 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Göksu (Bulut) Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz.

Güzergâhımız üzerinde çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret edip ikram edilen taze organik çayımızı içerken kendinizi “ne çabuk geçti zaman ” diye sohbet ederken bulabilirsiniz.

Öğle yemeği için Fırtına Vadisi üzerindeki restoranımızda kısa bir mola verdikten sonra Vice Köyü , Kanlıboğaz Dağı ( Geçiti) üzerinden Akyamaç Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. İklimin bahşettiği muhteşem manzaralar eşliğinde uzaktan kulağımıza gelen şelalenin sesi ile yürüyüş yolunu takip ediyor ve yaklaşık 13 metre yükseklikten düşen Akyamaç Şelalesi’ni en güzel açılardan kadrajımıza alıyoruz. Meraklılarımız yan merdivenleri kullanarak şelalenin altına inebilir ve ayaklarını suya sokabilirler.

 Bu keyifli anlar sonrası aklımıza kazınan harika manzaraları düşünerek Çamlıhemşin ilçesi üzerinden Rize - Artvin Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Uçuşumuzu beklerken fotoğraf galerilerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • 5 gece tam pansiyon konaklama
 • Minibüsle ulaşım ve yayla transferleri
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Öğle Yemekleri (6)
 • Akşam yemekleri (5)
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Direkt uçuşun olmaması halinde uçak bileti aktarma bedeli
 • Fırtına Deresi'nde rafting ve zipline ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Özel harcamalar
 • Su geçirmez ya da goratex yürüyüş ayakkabısı veya botu, yedek ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, polar, su geçirmez mont ya da goratex mont, bol miktarda çorap, bol miktarda t-shirt, fotoğraf makinesi, güneş kremi, terlik, rahat kıyafetler, sinek ilacı, Şelale ve Buzul gölüne girmek isteyenler için şort ya da mayo, yürüyüşler için baston.
 • Konaklama yapacağımız otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.
 • Hareket Güzergahı: Rize - Artvin Havalimanı
 • Turlarımız 15 kişilik bölge ulaşımına uygun minibüs ile yapılacaktır. Ulaşım aracının koltuk sıralamasına istinaden acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • Tur rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak gezi programını değiştirebilir. 

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
25990 TL
Tek Kişilik Oda
30990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
24990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
20990 TL
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • MERVE YAZICI

  MÜTHİŞ!

 • HÜSNİYE ÖZTAŞ

  Mükemmel

 • ALPER BÜLBÜL

  Ben her anlamda beklentimden fazlasını buldum. Rehberimiz ve kaptanımıza sonsuz teşekkür ediyorum her anlamda işlerini çok iyi yapıyorlar ve anladığım kadarıyla sadece iş olarak bakmıyorlar tekrar tekrar her ikisinede ayrı ayrı teşekkürler

 • AYSEL BOZKURT

  Çok keyif aldığım, güzel anılar biriktirdiğim bir tatil oldu. Teşekkürler

 • Gülsev Özdengil

  Turu çok beğendim, tavsiye edeceğim.

 • YELİZ GÜLŞEN

  Karadeniz AYDER'le gezilir desem:)

 • Emine İrem Öztürk

  Bölgede yaylalar adına yapılabilecek en kapsamlı ve keyifli tur. Yayla konaklamalı tur olursa ona da katılmak isterim. Çok memnun kaldım. Teşekkürler

 • NURAN BAYKARA

  Yayla turunu seçerek güzel bir tercihte bulundum. Yeşil doğa bizi hayran bıraktı. Ayder tur da bizi görülmesi gereken yerlere götürdü. Hatta fazlasıyla dolu dolu bir tur oldu. Herkese tavsiye ediyorum. Ayder turizm ile ilk deneyimimdi. Yayla turumuz rehberimizle daha da güzel ve enerjik geçti.

 • ASLI TÜRKGÖZ

  Seçilen rotalar çok güzeldi. Dolu dolu yaşanacak bir turdu. Özellikle öğle yemekleri için seçilen yerler çok başarılıydı. Tahmininin üzerinde güzel manzaralar eşliğinde yemeklerimizi yedik. Karadenizi kararında ve güzel anılarla hatırlayacağız.

 • NAZLI DEMİREL

  Genel olarak çok tatminkar ve tekrar gelme arzusu uyandıran bir gezi oldu.Bunda katkısı olam herkese teşekkürler.

 • NEVİNGÜL CEYLAN

  Rehberimizin ve sürücümüz her ihtiyaç ve talebimizde çok duyarlı ve ilgili olması gezinin güvenli ve huzurlu geçmesini sağladı.Otellerimiz temiz olması sürecin ve tatilimizin çok güzel olmasını sağladı Çok teşekkürler emeği geçen herkese ...

 • HATİCE ÇAĞIRICI

  Tur, daha önce katıldığım turlardan ileri derecede önde.

178 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER

Karadeniz Yayla Turu "Uçaklı"

Herkesin hayalini kurduğu, yeşilin farklı tonlarının kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda seyredildiği Karadeniz yayla (yaylalar, yaylaları) turu Ankara, İzmir ve İstanbul çıkışlı programlarla gerçekleştirilir. Bölge coğrafyası dikkate alınarak profesyonel Ayder Turizm rehberleri tarafından hazırlanan tur alternatifleri doğaseverleri bir araya getirir.

Mavi ve yeşilin iç içe geçtiği tur programında katılımcılar eşsiz doğal güzellikleri yerinde keşfederken, anılar fotoğraflarla ölümsüzleştirilir. Karadeniz Bölgesine ait eşsiz lezzetleri tatma fırsatı bulan misafirlerimiz, bölge halkının içten misafirperverliği sayesinde günlük hayatın telaşından kısa süreli olsa da kurtulma fırsatını yakalar.

Karadeniz Yayla Turu Ne Zaman Yapılır?

Doğu Karadeniz yayla turu için önerilen zaman dilimi genellikle bahar aylarıdır. Ziyaretçilerine yılın 365 günü muhteşem manzaralar sunan bölgede yazlar yağmurlu, kışlar sert ve sisli geçer. Bölgenin eşsiz manzarasını seyretmek isteyenlere otobüslü ve kısa süreli yolculuk tercih edenlere uçaklı tur programı tavsiye edilir.

 • Her gün 1-4 saat arası katılımcıları zorlamayan hafif ve orta dereceli doğa yürüyüşlerini içeren Ayder Turizm yayla turları doğayla kucaklaşma imkânı sunar.

Tarihe yolculuk yaparken yöresel lezzetleri tadarak enerji toplayan misafirler, yürüyüş rotasına ek olarak eğlenceli ekstrem spor aktiviteleriyle dolu dolu bir tatil geçirir. 5 gece 6 gün süren uçaklı Ayder Yaylası turu keyifli tatilin yanı sıra zengin bir kültür doğa tecrübesi vadeder.

Karadeniz’in Doğal Güzelliklerine Yolculuk

Doğal güzellikleri, parkları, çay bahçeleri, tepeleri, dağları, müzeleri ve milli parklarıyla Karadeniz’in olmazsa olmaz rotaları arasında yer alan yaylalar, önce görsel bir şölene ve ardından muhteşem manzaralara ev sahipliği yapar. Her molada içilen çaylar damağınızda iz bırakırken sevdiklerinize hediyelik eşyalar alarak onları mutlu edebilirsiniz.

Gündüz eğlenceleri ve gece hayatıyla ülkemizin en renkli bölgelerinden birisi olan Karadeniz, yerli ve yabancılara özel olarak düzenlenen horon geceleriyle bölge kültürünün canlı tutulmasına katkı sağlar. Karadeniz şenlikleri, geleneksel yayla kültürünün deneyimlenmesine imkân veren en önemli organizasyonlardır.

Neden Karadeniz Turu? Neden Ayder Turizm?

Keyifli bir tur rotasına ek olarak zengin bir doğa ve kültür deneyimi sunan Karadeniz yayla turu tavsiye edilirken bölge halkının günlük yayla hayatına tanıklık edilir. Alanında uzman ve bölgeyi yakından tanıyan Ayder Turizm rehberleri misafirlerini gezmekten öte yaşamı tecrübe etmeye davet eder. Bu geziye katılacak misafirlerin yanlarında bulundurması gereken kişisel malzemeler arasında;

 • Su geçirmez yürüyüş ayakkabısı
 • Yedek çorap
 • Rahat kıyafetler
 • Fotoğraf makinesi
 • Doğa yürüyüşleri için baston ve
 • Şelalelere girmek isteyenler için şort ve mayo sayılabilir.

Her katılımcıyı heyecanlandıran yaylalar Karadeniz’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralardadır.

Ayder Yaylası; bölgenin en çok ziyaretçi alan yaylasıdır. Kaplıcaları, şelalesi ve Horon düzlüğüyle fark yaratan Ayder Yaylası hakkında bilgi almak isteyenler tulum ve kemençe eşliğinde düzenlenen şenliklerde Karadeniz’in oksijen deposu yeşil cennetini gezerek daha yakından tanıyabilirler.

Turun en önemi gezi noktalarından bir diğeri olan Elevit Yaylası ıslanmak, fotoğraf çekmek, tırmanmak ve ekstrem sporları deneyimlemek isteyenlere sayısız alternatif sunar. Oksijen deposu Çat Yaylası Rize, misafirlerini mavi ve yeşilin büyüleyici ahengiyle karşılar. Seyir noktalarının yanı sıra dere boyunca yürüyüş yapmak isteyenlere patikalarla karşılık veren bölge, sessiz ve sakin bir köy ve aynı zamanda yayladır.

En popüler yurt içi tur konseptleri arasında yer alan uçaklı Karadeniz Yayla Tur programı için hemen rezervasyon yaptırabilir, hayalini kurduğunuz tatili yaşarken unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.