Hayde Karadeniz’e!

ANKARA - TRABZON - HAMSİKÖY - SÜMELA MANASTIRI - GÜMÜŞHANE - HARŞİT VADİSİ - KARACA MAĞARASI - TORUL CAM TERAS - ZİGANA - RİZE - ÇAĞLAYAN KÖYÜ - FINDIKLI - ARTVİN - MENÇUNA ŞELALESİ - ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜ - BORÇKA - KARAGÖL - ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ - AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ - ŞENYUVA KÖPRÜSÜ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ÇİNÇİVA - KAÇKAR DAĞLARI - PALAKÇUR YAYLASI - AVUSOR YAYLASI - HUSER ZİRVE - KAVRON YAYLASI - ÇEYMAKÇUR YAYLASI - TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA - UZUNGÖL - TRABZON..

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuz Ümitköy Galleria Avm karşısından saat 21.30'da, Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden saat 22.00'da Trabzon'a hareket edecektir.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saatlerinde Trabzon Havalimanından katılacak misafirlerimizi de alarak muhteşem doğal güzelliği ile Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan Sümela Manastırı'na hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde minibüslerimize binip 1150 metre yükseklikte bulunan Sümela Manastırı'na çıkıyoruz. Burada rehberimizin vereceği detaylı bilgi sonrasında 1300 rakımlı ve sütlacı ile ünlü olan Hamsiköy'e gidiyoruz. Meşhur Hamsiköy sütlacı için Hamsiköy'de küçük bir mola veriyoruz. Sütlacımızın tadına baktıktan sonra sonra fotoğraflarımızı çekip Zigana Dağı'na doğru yolumuza devam ediyoruz. Zigana'ya vardığımız zaman sizi büyüleyecek yeşili fotoğraflamak için 2032 m yüksekliğe çıkıp, 1702 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli'nden geçerek fotoğraf için mola veriyoruz. Ardından Harşit Vadisi kenarında bulunan Gümüşhane'nin Torul ilçesine geçiyoruz. Burada cam terasa çıkıp hem Torul ilçesini hem de Harşit Vadisi'ni fotoğraflıyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından 1550 m yükseklikte bulunan Karaca Mağarası'na çıkıyoruz. Yapısı ve özellikleri ile bölgede ayrılık yaratan, yılların birikimi ile oluşan dikit ve sarkıtları ve iç havasıyla mevsime göre kendini koruyabilen farklı özellikleriyle sizleri büyüleyecek olan Karaca Mağarası gezimizin ardından konaklama ve akşam yemeği için  Gümüşhane Ramada Otel'e yerleşiyoruz.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Trabzon-Rize üzerinden kivi, çay ve fındık bahçeleriyle ünlü Laz köyü olan Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Çağlayan Köyü'ne gidiyoruz. Burada sizlere verilen fotoğraf molasının ardından, doğası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprü'ye hareket ediyoruz. Arhavi’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Mençuna Şelalesi'nde, her geçen gün turizm değerini arttıran çevresinde yaban hayatı, tarihi çifte köprüleri ve çeşitli bitki örtüleri bulunmaktadır. Burada 95 metre yükseklikten akan şelaleyi gördükten sonra Artvin'in Borçka ilçesine hareket ediyoruz. Minibüslere binip 45 dakika yolculuğumuzun ardından 1500m rakımlı Karagöl'e ulaşıyoruz. Karagöl’ün eşsiz manzarası karşısında fotoğraflarımızı çekip, dileyen misafirlerimiz gölün etrafında yaklaşık 30 dakika süren bir yürüyüş yapabileceği serbest zamanın ardından Artvin'e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için Grand Artvin Otel'e yerleşiyoruz.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası muhteşem doğası ve şelaleleriyle ünlü olan Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine geçiyoruz. Yolculuğumuzda Fırtına Deresi boyunca Fırtına Vadisi'ni takip ederek Çamlıhemşin'e varıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerimize binip dizi ve reklam çekimlerinin yapıldığı eski adıyla Çinçiva yani Şenyuva Köyü'ne varıyoruz. Şenyuva Köyü'nü ve 1699 yılında yapılmış olan Tarihi Taş Kemer Köprüsü'nü fotoğraflayıp 15 dakika sürecek olan Zilkale yolculuğumuza başlıyoruz. Tarihi kale 750 metre yükseklikte konumlanmış 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Burada kalenin en tepesinden Fırtına Vadisi'ni ayaklarınızı altına alırcasına bir manzaraya şahitlik edeceksiniz. Buradaki serbest zamanın ardından debisi en yüksek ve en güzel şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi ile gezimize devam ediyoruz. Palovit Şelalesi 15 metre yüksekliğinde olup ve etrafında farklı bitki örtüleri bulunmaktadır. Daha sonra yeşilin her türlü tonuna tanıklık ederek Ayder Yaylası'na varıyoruz. Ayder’de Kaçkar dağlarından akan gelinin duvağına benzediği için Gelintülü ismini ile anılan Gelintülü Şelalesi'ni görüyoruz. Ardından Ayder Yaylası'nda bulunan Ayder Haşimoğlu Otel'e yerleşiyoruz.

 

(Pandemi şartlarından dolayı Gürcistan Hükümeti’nin ülke girişinde zorunlu tuttuğu PCR testi ve uygulamaları tur programlarımızı etkileyeceği için Batum programı geçici olarak çıkartılmıştır. Gürcistan Hükümeti'nin ülkeye giriş koşulları uygun hale geldiğinde programlarımıza tekrar eklenecektir.)

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Doğu Karadeniz‘in en güzel yaylalarından birine gidiyoruz. 1-1.5 saatlik bir yolculuğun ardından Huser Yaylası’na ulaşıyoruz. Huser’e çıkanlar şöyle bir manzara ile karşılaşırlar. Kuzeyde Altıparmak Dağları’ndan başlayan, Bulut, Kaçkar ve Verçenik‘e kadar kesintisiz bir manzara, ayaklarınızın altında Palakçur, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi (tabi hava durumu müsaitliğine göre). Huser'e vardıktan sonra yaylanın tepe noktasında bulunan salıncağa gidiyoruz. Burada fotoğraflarımızı çektikten sonra biraz daha manzaranın tadını çıkarıp 2200 metre yükseklikte bulunan Avusor Yaylası'na iniyoruz. Bölgedeki yaylalardan farklı olarak burası Lazların bir yaylasıdır. Burada öğle yemeğimizi alıp yemek sonrası yaylada serbest zamanın ardından Ayder Yaylası'na iniyor, konaklama ve akşam yemeği için Ayder Haşimoğlu Otel'e geçiyoruz.

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Uzungöl'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından panoramik olarak Rize - Of - Çaykara güzergâhından 1090 rakımlı Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan ağaç türleri, asma köprüleri, sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilirsiniz. Uzungöl'de verilen serbest zaman sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde çay fabrikasına uğrayıp çay hakkında bilgi alıp alışveriş için serbest zaman verdikten sonra Trabzon'a varıyoruz. Trabzon'da ilk olarak 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572'de camiye, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devleti'nin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Cami'yi geziyoruz. Ayasofya Cami gezimizin sonrasında Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve mağazasına uğruyor ardından 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü'nü geziyoruz. Ulu Önder bu köşktü 1924 ve 1930’da iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşkün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek olan Atatürk Köşk’ü gezimizin ardından uçakla dönecek misafirlerimizi Trabzon Havalimanı'na bıraktıktan sonra otobüsümüz Ankara'ya doğru hareket edecektir.

Lokasyonlar

Program Detayı

Gece yolculuğumuz sonrası sabah saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz ve bir başka Ayder Turizm organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İsteğe bağlı uçaklı katılımlarda Trabzon Havalimanından transfer
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (4)
 • Akşam yemekleri (4)
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Rafting ve zipline ücretleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler

Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, ( kaplıca kullanımı için ) mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

* Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.

* Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluluğu bulunmaktadır.

* Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acenta görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.

* 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.

* Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.

* Batum sınırında yapılacak olan alışverişlerin limit uygulamaları Gürcistan ve Türkiye gümrük kanunlarına göre belirlenmektedir. Acentamızın limit uygulamaları ile ilgili bir yaptırımı bulunmamaktır.

* Batum alışverişlerinde kredi kartı ve TL geçerli olmaktadır. Gürcistan para birimi Lari’dir.

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1990 TL
Tek Kişilik Oda
2290 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
720 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1990 TL
Tek Kişilik Oda
2290 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
720 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1990 TL
Tek Kişilik Oda
2290 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
720 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1990 TL
Tek Kişilik Oda
2290 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
720 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1990 TL
Tek Kişilik Oda
2290 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
720 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1990 TL
Tek Kişilik Oda
2290 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
720 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.
 • NEVİN SİVASLI

  Hizmet ve uygulama gayet güzel ve tatmin ediciydi.

 • İLKAY EDİŞ

  Turdan çok memnun kaldık. Seneye 7 kuzen geliyoruz inşallah.

 • NİMET KANADIKIRIK

  Çok memnun kaldım, dinlendim.

 • FERİDE GÖNÜLLÜ

  Her şey gayet iyiydi.

 • ADİL ÖZKAN

  Güzel ve dolu dolu bir 5 gün oldu emeği geÇen herkese teşekkür ederim.

 • YUSUF ARIKAN

  İlk defa seyahat etmemize rağmen oldukÇa başarılı bir şirket. Çok memnun ayrılıyoruz. Tur olarak tüm görevli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 • ÜLKÜ ÇİÇEK

  Rehberimiz Naim Bey ve ekibin güler yüzlü samimiyeti , saygısı, bizi Çok mutlu bir seyahat yapmamızı sağladı. Teşekkürler, sevgiler.

 • ERKAN AĞBULUT

  Çok keyif aldım. Çok teşekkür ederim Gözüm kapalı bu turdan seyahat seÇebilirim.

38 yorumun 8 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER