İstanbul'dan keşif dolu bir Orta Avrupa macerasına hazır olun! Türk Hava Yolları'nın konforlu uçuşlarıyla başlayacak olan 5 gece 6 gün sürecek bu tur, tarihi zenginlikleriyle ünlü Prag, Viyana'nın zarafeti, Bratislava'nın gizemli atmosferi ve Budapeşte'nin büyüleyici güzellikleriyle sizi buluşturacak. Prag'ın gotik mimarisinin büyüsünde kaybolacak, Viyana'nın klasik müziğinin izlerini sürecek, Bratislava'nın eski şehir dokusunu keşfedecek ve Budapeşte'nin termal sularında huzur bulacaksınız. 

Lokasyonlar

Program Detayı

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluştuktan sonra, bilet, pasaport ve bagaj işlemlerini tamamlayarak Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle Prag'a hareket ediyoruz. Prag'a varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turda Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Karl Köprüsü, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat gibi önemli noktaları ziyaret ediyoruz.

Şehir turu sonrasında serbest zamanımız olacak. Bu zamanı Prag'ın tarihi sokaklarını keşfetmek, yerel lezzetleri denemek veya alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. 

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltısının ardından Viyana'ya hareket ediyoruz. Şehir turumuzda, Viyana'nın tarihi ve kültürel mirasını keşfetmek için önemli noktalara ziyaretler gerçekleştireceğiz.

İlk olarak, I. ve II. Viyana kuşatmaları sırasında şehri çevreleyip koruyan surların olduğu Ringstrasse üzerindeki görkemli yapıları göreceğiz. Bu yapılar arasında Opera Binası, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır.

Daha sonra, Tarihi Şehir Meydanı (Stephansplatz) ve Üniversite gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Ardından, Kraliçe Sisi'nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayı'nın muhteşem bahçelerini gezeceğiz.

Şehir turumuzun devamında, Osmanlı'nın II. Viyana Kuşatması sırasında kurduğu Kahlenberg Tepesi'nden Viyana'nın panoramik manzarasını seyredeceğiz.

Viyana şehir turu sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltının ardından Bratislava turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. İlk olarak Bratislava'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bratislava'da nehir kıyıları boyunca yürüyüş yapacak, Yahudi Soykırım Anıtı'nı ziyaret edecek ve görkemli St. Martin Katedrali'ni keşfedeceğiz. Ayrıca, Mozart'ın 6 yaşında ve F. Liszt'in 9 yaşında ilk konserlerini verdiği saray binalarını göreceğiz. Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Napolyon'un Askeri ve Slovak Devlet Tiyatro Binası gibi önemli noktaları da turumuzda ziyaret edeceğiz.

Bratislava şehir turumuzun ardından Budapeşte'ye doğru yola çıkıyoruz. Budapeşte'ye varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. 

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Budapeşte'de serbest zaman veriyoruz.

Rehberimizin belirlediği saatte toplanarak Zigetvar'a doğru hareket ediyoruz. Zigetvar'da, ilerlemiş yaşına rağmen Kanuni'nin fethi için ordunun başında sefere çıktığı Zigetvar Kalesi'ni, Macar-Türk Dostluk Parkı'nı ve müze olarak kullanılan Sultan Süleyman Camisi'ni ziyaret ediyoruz. Ayrıca, Kanuni'nin iç organlarının gömülü olduğu kabri de ziyaret ediyoruz.

Ardından, Mohaç'a doğru devam ediyoruz. Mohaç'ta, Mohaç Harbi'nin tasvir edildiği açık hava müzesini ve tarihin en kısa süren ve kesin galibiyetle sonuçlanan Mohaç Meydan Muharebesi'nin gerçekleştiği Mohaç Ovası'ndaki hatıra parkını görüyoruz.

Turumuzun ardından günün yorgunluğunu atmak için otelimize hareket ediyoruz.

Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan dünyaca ünlü Çigan Gecesi'ne katılabilirler.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltının ardından Estergon, Visegrad ve Szentendre turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. İlk olarak Estergon'a varıyoruz ve burada Türk tarihinde önemli stratejik bir yere sahip olan Estergon Kalesi'ni ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi olan Estergon Bazilikası'nı ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeği için serbest zaman vermek üzere bir mola veriyoruz. Daha sonra Szentendre Artistler Köyü'ne gidiyoruz. Burada Macaristan'ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla bulabileceğiniz serbest zaman geçireceğiz.

Szentendre ziyaretimizin ardından Budapeşte'ye geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Tuna Nehri'nde keyifli bir tekne turu sırasında alıyoruz. Bu tur sırasında şehrin ışıklarını seyrederken akşam yemeği keyfini çıkaracağız.

Akşam yemeği eşliğindeki tekne turumuzun ardından konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır.

Şehir turu sonrasında serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşarak havalimanına hareket ediyoruz. Bu keyifli turumuzun sonuna geldiğimizde, birbirinden unutulmaz deneyimlerle dolu güzel anılarla ayrılıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

İSTANBUL - PRAG TK1771 12:25 - 14:00
BUDAPEŞTE - İSTANBUL TK1038 20:30 - 23:40

Fiyata Dahil Hizmetler

 • THY ile İstanbul - Prag / Budapeşte - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4* Otelde 5 Gece Konaklama
 • Sabah kahvaltıları (5)
 • Akşam yemekleri (5)
 • Tuna Nehri Tekne Turu'nda akşam yemeği
 • Havalimanı vergileri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar 15 Euro (65 yaş üstü misafirler için +15 Euro Sürprim uygulaması vardır.)
 • Schengen Vize Ücreti
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Çigan gecesi
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Pasaport - Vize - Ülke Girişleri Hakkında;

  • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
  • Bu program için shengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yoktur, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  • Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir. Vize başvurularında gerekli olan evraklar listesinde acenteden alınacak olan belgeler Ayder Turizm tarafından verilecektir. Elçiliklerin vize verip vermemesi diplomatik inisiyatiflerinde olup vize verilmemesi durumunda Ayder Turizm sorumlu tutulamaz. Vize başvuru esnasında elçiliğe veya vize hizmeti veren acenteye ödenen vize ücreti ile Ayder Turizmin bir ilişiği yoktur. Vize için ödenecek ücret Ayder Turizmden talep edilemeyeceği gibi vizenin çıkmaması halinde elçiliğe ödenen ücretin iadesi Ayder Turizmden istenemez.
  • Gezi için gerekli gerekli pasaport ve vizeye sahibi olmak, temin etmek tamamen katılımcının sorumluluğundadır. Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir.
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • 18 yaşından küçük katılımcıların yurtdışı çıkışlarında anne ve baba ile birlikte olma zorunluluğu vardır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvaffakatname almak zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek baba gelmeyecekse ya da baba ve çocuk gidecek anne gelmeyecekse, gitmeyen ebeveynin gidecek olan ebeveyn adına noter onaylı muvafakatname belgesi  alması ve eşlik edecek ebeveyne vermesi gerekmektedir.

  Önemli Bilgilendirmeler; 

  • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
  • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Ayder Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  • Ayder Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Ayder Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1210 EUR
Tek Kişilik Oda
1410 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1210 EUR
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
1160 EUR
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
1110 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
190 EUR
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.