Her Şey Dahil Karadeniz Turu program açısından, Türkiye'de bulunan diğer Karadeniz turlarına nazaran en dolu Karadeniz turudur. Tur kapsamında yer alan oteller bölgenin en iyi ve popüler otelleridir

6 gece 7 gün süren turumuzda 10 il, 2 ülke ve 46 lokasyon görme şansını yakalayacaksınız.

Ayder Turizm’in güvenilir hizmet ve kalite anlayışına uygun olarak, hiç bir fedakarlıktan ve masraftan kaçınmadan Türkiye’nin en dolu Karadeniz programına sahip kültür turudur. Tek bir bedel ile seyahat etmenin keyfini sunan, seyahat ücreti dışında hiçbir ekstra gider kalemini açıkta bırakmayan, gezgin misafir profilinin en sevdiği ve güvendiği marka ürünümüzdür. 

Batı Karadeniz'den Doğu Karadeniz'e uzanan ve Kastamonu'dan Batum'a kadar bütün Karadeniz kıyı şeridi illerini Ankara çıkışlı "Her Şey Dahil Karadeniz Turu" ile muhteşem bir rotada deneyimleyeceksiniz. 

Hayde Karadeniz’e!

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuz sabah saat 07.00’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden, saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareket edecektir. Şehir dışından gelen misafirlerimizin Esenboğa Havalimanından alınması ile keyifli yolculuğumuz başlıyor. Ilgaz Dağları'nı aşıp öğle saatlerinde Kastamonu’ya varıyoruz. Buranın sade bir Batı Karadeniz vilayeti olmadığını; zengin bir tarihi geçmişi olduğunu ve milli mücadele dönemindeki önemini rehberimizin anlatımlarıyla bir kez daha anımsıyoruz. Ulusal kahramanlarımızdan Şerife Bacı Heykeli'ni fotoğraflayıp anıt önünde bir grup resmi çektirerek açılışımızı yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Kastamonu’da alıyoruz.

Rotamızı ülkemizin en kuzeyinde bulunan güzel şehir Sinop’a çeviriyoruz. Sabahattin Ali’den Ruhi Su’ya çok sayıda ünlünün mahpusluk yaşadığı “deli dalgaların duvarlarını yaladığı” ünlü Sinop Cezaevi'ni geziyoruz. Daha önce birçok dizide filimde gördüğümüz şarkılara ev sahipliği yaptığını bildiğimiz ve etkilendiğimiz mekânın içinde olmak heyecan verici olacak. 

 • Sinop Cezaevi'nin tadilatta olmasından ziyarete açılan kısımları için program akışı devam edecektir. Tadilatın devam ettiği ziyarete açılmayan bölümler panoramik olarak görülecektir.

Ülkemizin tek fiyordu olan ve Sinop’ta bulunan Hamsilos Fiyordu'nu gezerken manzaranın tadını çıkaracağız. Yolumuz üzerinde Akliman bölgesini panoramik olarak göreceğiz. Kurtuluş mücadelemizin önemli şehri Samsun’a hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5* Ramada Plaza By Wyndham Samsun 'da.

Dileyen misafirlerimiz akşam Samsun şehir merkezinde vakit geçirebilir.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında Bolaman Virajları’nı takip ederek Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Argonotlar'ın maceralarının yaşandığı Yason Burnu ve Kilisesi'ne hareket ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımını dinleyip bol bol fotoğraf çektikten ve bulunduğumuz anın tadını çıkardıktan sonra rotamızı Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan, kiraz meyvesinin anayurdu olan ve öğle yemeğimizi de alacağımız Giresun’a çeviriyoruz. Tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi'ndeki anıt mezarı gezilecek yerler arasında. Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası'nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz bir noktada çaylarımızı yudumlarken manzaranın tadını çıkaracağız. Kalenin en yüksek noktasında bulunan Topal Osman’ın mezarını ziyaret ederken karşılaştığımız manzara yine çok etkileyici olacak ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız.

Rotamızı Harşit Vadisi üzerinden Kürtün Baraj manzarası eşliğinde Gümüşhane’ye çeviriyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek keyifli yolculuğumuz sonrası yerden 240 metre yükseklikteki Torul Cam Teras’ı görüyor yol boyunca Karadeniz’in ormanlarına, dağ yapılarına ve kendine özgü yerleşim birimlerine tanık oluyoruz. Ardından UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 metre yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası'nı geziyoruz. Mağarada resim çekmek yasak olduğundan bu inanılmaz görüntüyü hafızalarımıza kaydediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5* Gümüşhane Ramada Otel'de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan Zigana Tüneli'nden geçerek Zigana Dağlarında adeta bu yolculuğu taçlandıracak dünyaca meşhur Hamsiköy Sütlacı'nın tadına bakmak için serbest zaman verdikten sonra Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’na doğru yola çıkıyoruz. Manastır gezimize başlıyoruz. Rehberimizden manastır hakkında etkileyici ve tarihi bilgileri dinlerken kendinizi içinizden “Manastırı buraya nasıl yapmışlar?” diye düşünürken bulabilirsiniz.

Ardından Sümela Manastırı'nın verdiği büyüleyici etkiyi geride bırakarak Anadolu’nun Üç Ayasofyası’ndan biri olan Trabzon Ayasofya Müzesi (camisi) ziyaret edeceğiz. Rehberimizin detaylı ve keyifli Ayasofya anlatımını dinledikten sonra; bugün sadece Trabzon’da yapılabilen kuyumculuk dünyasının en tanınmış işleme metodu olan kazaziye sanatının inceliklerinin anlatılacağı ve alışveriş imkanı bulacağımız bir atölyeyi ziyaret edeceğiz.

Güzergahımız üzerinde çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret edeceğiz. İkram edilen taze organik çayımızın tadı bir başka...

Öğle yemeği sonrasında Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan yeryüzünün cenneti olarak tabir edilen Ayder Yaylası'na yolculuğumuz başlıyor. Yeşilin ve doğanın insana huzur veren manzaraları eşliğinde Ayder Yaylası’na varıyoruz. Konaklamamızı ve akşam yemeğimizi Ayder Yaylası’nın en iyi otellerinden olan Ayder Haşimoğlu Otel'de gerçekleştireceğiz.

Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek, sizlerin de katılımlarıyla ritme ayak uydurarak yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız… 

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından; iklimin bahşettiği muhteşem doğanın tadını çıkarabilmek için rehberimizin belirleyeceği saate kadar Ayder’de serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylası’nın muhteşem tertemiz havasını ciğerlerimize bolca depoluyoruz. Yaylada yapacağımız gezinti sırasında Kalegon mevkiinden Gelintülü Şelalesi’ni göreceğiz. Uzaktan bakıldığında bir duvak gibi görünen şelale adını bu görüntüsünden alıyor.

Serbest zaman sonrasında Fırtına Vadisi gezimiz başlıyor. Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting yapma imkanımız olacak. Fırtına Deresi üzerinde Timisvat Köprüsü’nü görüp öğle yemeği için mola veriyoruz. Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimizin Ayder Yaylası’na transferini gerçekleştirerek serbest zaman veriyoruz.

Güzergahımızda kivi, çay ve fındık bahçeleriyle ünlü bir laz köyü olan Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Çağlayan Köyü var. Burada sizlere verilen fotoğraf molasının ardından arzu eden misafirlerimiz ile kısa bir yolculuğun ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan komşu ülke Gürcistan’ın Batum kentine geçiyoruz.

Önemli Bilgilendirme!

 • 18 yaşından küçük katılımcıların yurt dışı çıkışlarında anne ve baba ile birlikte olma zorunluluğu vardır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alma zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek baba gelmeyecekse ya da baba ve çocuk gidecek anne gelmeyecekse, gitmeyen ebeveynin gidecek olan ebeveyn adına noter onaylı muvafakatname belgesi  alması ve eşlik edecek ebeveyne vermesi gerekmektedir. Batum'a geçişlerde "yeni T.C. Kimlik Kartı (çipli)" ibrazı zorunluluğu bulunmaktadır. Bebek dâhil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunması zorunludur.

Batum gezimizde Tarihi Gonyo Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra Avrupa Meydanı'nı, Tiyatro Meydanı'nı ve Altın Post Anıtı'nı, Ali ve Nino Heykellerini kent içinde yapacağımız yürüyüş sırasında görüyoruz. Akşam yemeğimizi, Ayder Turizm misafirlerine özel yöresel olarak alıyor, yemek sonrası su ve ışık gösterilerini (vakit müsaitliğine göre) izleyip bu unutulmaz günü ve geceyi sonlandırıyoruz. Konaklama için gümrük işlemleri ve sınır geçişinden sonra akşam geç saatlerde Ayder Haşimoğlu Otel'e hareket ediyoruz.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İsviçre Alpleri’ni aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Uzungöl’e varışımızla birlikte rehberimiz eşliğinde doğanın muhteşemliğine tanıklık ediyoruz. Göl etrafında gezerken Uzungöl Cami’nin iki minaresinin uzaktan bakıldığında tek minare olarak göründüğü noktayı bakalım bulabilecek misiniz? Belirlenen saatte Uzungöl’den ayrılacağız.

Güzergahımız üzerinde takası ve bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de bıçak alışverişi imkanı buluyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Trabzon'a geçiyoruz. Atamızın vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak bilinen Atatürk Köşkü'nü geziyoruz. Köşkün bahçesinde büyük havuzun önünde çekilen fotoğraflar bugünün anıları arasında yerini alıyor. 

Giresun’un Dereli İlçesi sınırları içerisinde bulunan deniz seviyesinden 1700 m yükseklikte bulunan Kulakkaya Yaylası’na çıkıyoruz.

Otelimize ulaştığımızda coğrafyanın eşsiz atmosferine denk gelebileceğiniz harika bir sis denizi manzarası… Gördüklerinize inanamayacaksınız ama hepsi gerçek… Her penceresinden ayrı bir güzelliğe uyanacağımız otelimize yerleşiyor ve Karadeniz'in yeşille bütünleşen doğasının tadını çıkarıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Roza Otel'de.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  yaylada serbest zamanımız olacak. Yayladan en güzel fotoğrafları telefon galerimize ekleyip keyifle ayrılıyoruz. Rotamızda Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl var. Yol üzerinde kısa bir yürüyüş yaparak Mavi Göl’ü görüyoruz. Halk arasında Sodalı Göl olarak da anılan Mavi Göl, büyüklü küçüklü 3 adet gölden oluşmaktadır. Herkesi büyüleyen suyun turkuaz rengi sizi de büyüleyecek. Rehberimizin Ayder Turizm diye seslenmesi ile birlikte buradan ayrılıyor ve Kuzalan Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde şelalenin dere ile kavuştuğu noktada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Ordu’ya hareket ediyoruz. Kenti kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle çıkıyoruz. Gördüğümüz bu muhteşem manzara karşısında elbette bir çay içimlik vaktimiz olacak.

Samsun’a varışımızın ardından İlkadım Anıtı'nı göreceğiz. Sonrasında ünlü heykeltraş Krippel’in elinden çıkmış Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının konaklama yaptığı ve günümüzde müze olarak kullanılan Gazi Müzesi’ni de büyük bir hayranlıkla gezeceğiz. Samsun kentinin simgesi haline gelmiş Bandırma Vapuru göreceğimiz yerler arasında. Türk Millî Mücadelesinin Anadolu üzerinden başlatılmasında çok önemli bir görevi yerine getiren vapur önünde çekilen fotoğraflar bugünün anıları arasında yerini alıyor. Şarjlarımızı bitirip telefon hafızamızı da doldurduktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam Samsun şehir merkezinde vakit geçirebilir. Konaklama ve akşam yemeği 5* Ramada Plaza By Wyndham Samsun'da.

6.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında yer alan şehzadeler diyarı Amasya’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Amasya şehir girişinde bulunan ve efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin Su Kemerlerini panoramik olarak görüyoruz. Amasya Etnografya ve Mumyalar Müzesi ile II. Beyazıd Külliyesi göreceğimiz yerler arasında. Rehberimizin belirleyeceği zamanda serbest zaman verip yalı boyunda keyifli bir yürüyüş yapıp Kral Kaya Mezarlarını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Amasya gezimiz sonrası Çorum üzerinden gerekli molalar verilerek Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz boyunca fotoğraf galerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız…

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

“Karadeniz Ayder’le Gezilir…”

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Tur aracı ile ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • 6 gece tam pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Öğle yemekleri (7)
 • Akşam yemekleri (6)
 • Ordu Boztepe'ye teleferikle çıkış ücreti
 • Mola yerlerinde sıcak içecekler, (çay, nescafe)
 • Otel lobilerinde akşam yemek sonrası ikram (çay, nescafe)
 • Öğle yemeklerinde alınacak 1 adet alkolsüz içecek
 • Akşam yemeklerinde 1 adet alkolsüz içecek
 • Türkiye ve Batum'daki müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Seyahat sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fırtına Deresi'nde rafting ve zipline ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Otellerde minibar kullanımları
 • Türk kahvesi
 • Ankara çıkışlı Her Şey Dahil Karadeniz Turu için tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler yanında bulundurmanız tavsiye edilir. 
 • Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz, hamam, sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz. 
 • Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

Gürcistan Batum geçiş şartları ve tur hakkında önemli notlar şu şekildedir;

 • Geçiş şartları değişkenlik gösterebilmektedir. Gürcistan Hükümeti'nin giriş prosedürlerini acentemiz yakından takip etmektedir. Ülkeye giriş şartlarında oluşabilecek her türlü değişiklik misafirlerimize bildirilecektir.
 • Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluluğu bulunmaktadır. Bebek dâhil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunma zorunluluğu vardır.
 • Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acente görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların yurtdışı çıkışlarında anne ve baba ile birlikte olma zorunluluğu vardır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvaffakatname almak zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek baba gelmeyecekse ya da baba ve çocuk gidecek anne gelmeyecekse, gitmeyen ebeveynin gidecek olan ebeveyn adına noter onaylı muvaffakatname belgesi  alması ve eşlik edecek ebeveyne vermesi gerekmektedir.
 • Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.
 • Batum sınırında yapılacak olan alışverişlerin limit uygulamaları Gürcistan ve Türkiye gümrük kanunlarına göre belirlenmektedir. Acentemizin limit uygulamaları ile ilgili bir yaptırımı bulunmamaktır.
 • Batum alışverişlerinde kredi kartı ve TL geçerli olmaktadır. Gürcistan para birimi Lari’dir.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda
28990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
22990 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
17990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
7990 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • SİBEL ŞAHİN

  29.06.2024-05.07.2024 Tarihleri arasında Ayder tur ile Karadeniz turuna katıldım. Çok zevkli bir turdu.Yaşatan, yaşayan herkese teşekkürler

 • CAFER GÜRSOY

  Beklentimin üstündeydi.

 • AKGÜL AKÇİN

  Tur genel olarak otel seçimi,rehber,şöför,destek personel ve restaurantlar olarak çok çok iyiydi. Teşekkürlerimi sunuyorum.

 • MUSTAFA TUĞRUL

  Kaptanımız, rehberimiz çok başarılı. Araç yeterli ve temiz.

 • SILA DOĞAN

  Her şeyiyle keyifli güzel zamanlar geçirdim. Teşekkür ederiz:)

 • DURU DAMLA ÇETİN

  Herşey dahil olması bence çok iyiydi. Her yeri görüp gezdik. Diğer gittiğimiz turlara göre siz en beğendiğimiz oldunuz.

 • İNCİ HAYDAROĞLU

  Çok keyifli, unutulmaz bir tatildi. Harika anılar biriktirmiş oldum. Her şey için teşekkür ederiz:)

 • ŞULE ÇAĞLAR ÖZDEMİR

  Çok iyi son derece keyifli ve kültürlü bir tur oldu. Sırallamalar sorunsuz idi aksaklık yaşanmadan güzel dostluklar kazandık. Keyifli huzurlu mutlu bir deneyim yaşadım. Güzel anılar biriktirdim.

 • AYSEL FİLİZ GÜLDOĞAN

  Her şey dahil olması beni cezbetti..Birçok tur acentesi ile turlara katılmıştım ama şuan tur acentası olarak favorimsiniz. Başka turlarınızı da merak ediyor ve takip de olacağım. Arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.

 • NİLÜFER SÖNMEZ

  Tur genel olarak çok başarılı,personel mükemmel çok keyifli bir gezi oldu.

 • İPEK AKÇİN

  Bu tur sayesinde hem ailemle çok kaliteli zaman geçirme imkanı bulurken karadeniz kültürünü benimseme fırsatını da yakaladım. Her şehrin tarihini, yapısı hakkında bilgi edindim ve çok eğlendim.

 • ŞİVE ÖZBİR

  Çok güzel bir hafta geçirdik. Bayram haftası olmasına rağmen rehberimiz ve kaptanımız sayesinde hiç bir zorlukla karşılaşmadık.

636 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER

Her Şey Dâhil Karadeniz Turu

Dalgaların huzurlu şarkıları eşliğinde, yeşilin bin bir tonuna bürünmüş dağların kucağında, her anın bir öyküye dönüştüğü bir serüvene hazır mısınız? Ayder Turizmin muhteşem organizasyonu ile sunulan Her Şey Dâhil Uçaklı Karadeniz Turu ile Türkiye'nin en göz alıcı bölgelerinden birini ayrıntılı bir şekilde görüp tanıma şansına sahip olacaksınız. Tam bir hafta süren 6 gece 7 günlük bu turda, 10 il ve 46 lokasyon gezecek, Türkiye dışında 1 ülkeyi daha görme imkanı yakalayacaksınız. Bu benzersiz tur için oluşturduğumuz Karadeniz gezi rotası ile doğusundan batısına kadar Karadenizi keşfedebileceksiniz.

Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu ile Yeni Keşiflere Yolculuk

Adım adım tüm Karadeniz'i dolaşacağınız Ankara çıkışlı Karadeniz Turu yolculuğunuza ilk Batı Karadeniz ile başlayacaksınız. Batı Karadeniz'den Doğu Karadeniz'e uzanan eşsiz gezimiz sırasında birçok tarih ve doğa ile iç içe lokasyonu gezeceksiniz. Karadeniz turunda olmazsa olmaz konumlardan biri olan Fırtına Vadisi eski adıyla Peruma sizi tüm ihtişamı ile karşılayacak. Soğuk derenin yemyeşil bitkilerle çevrili görseli sizleri büyüleyecek.

Karadeniz turu denildiği zaman muhakkak görülmesi gereken bazı önemli yerler vardır. İşte bunlardan biri olan Uzungöl Yaylası muhteşem atmosferi ile sizleri karşılayacak. Her yıl turist akınına uğrayan ve önemli bir coğrafi oluşum olmasıyla da dikkatleri çeken bu yerin fotoğrafları ile galerinizi doldurmak isteyeceksiniz. Trabzon’un diğer bir göz bebeği olan ve doğa harikalarının içinde tarihi dokusuyla herkesi büyüleyen Sümela Manastırı ile manzara zengini Karadeniz Turuna farklı bir soluk getireceksiniz.

Karadeniz'in İncisi Ayder Yaylası

Karadeniz turunun kalbi Ayder yaylası, masmavi gökyüzünün altındaki yeşil deniz olarak karşınıza çıkacak. Karadeniz'e hayat veren bu yaylada Ayder turizmin profesyonel rehberleri eşliğinde bölgenin kültürü ve yaşam tarzını keşfedeceksiniz. Dağların zirvesinde, muhteşem ormanıyla Ayder Yaylası rüyalarınıza dokunacak bir manzarayı sizlere sunacak. Her anın öyküye dönüştüğü, her kıvrımın sizi başka bir güzellikle tanıştırdığı bu eşsiz Karadeniz turu Ayder turizmin özenli dokunuşları ile hayalini kurduğunuz rüya tatilin kapılarını aralayacak.

Karadeniz'in Komşusu Gürcistan'a Uzanan Yolculuk

Doğu Karadeniz'in sarp kayalıkları ve sakin koyları, Batı Karadeniz'in uçsuz bucaksız yaylaları derken güzergahınıza bir de Batum turu ekliyoruz. Bu eşsiz Karadeniz turu sadece Türkiye ile sınırlı bırakmıyor ve Doğu Karadenizin komşusu Gürcistan’a da günübirlik seyahat ediyoruz. Sizleri Batum’un önemli merkezlerine götürerek yurt dışı gezisi yapmanızı sağlıyoruz. Batum’u ve Doğu Karadenizi daha detaylı gezmek isterseniz Ayder Turizmin hazırladığı “Doğu Karadeniz-Batum Turu” tam size göre olacaktır. Her şey dâhil Karadeniz turuna katıldıktan sonra bu görkemli bölgeyi yeniden görmek isterseniz Doğu Karadeniz Batum turuna da katılabilirsiniz.

Ayder Turizm Farkıyla Karadeniz TuruAnkara çıkışlı Karadeniz Turu sırasında kalacağınız kaliteli otellerden yurt dışı çıkış harcınıza kadar tüm harcamalarınız Ayder Turizm tarafından karşılanır. Karadeniz gezi rotası turumuz tarafından adım adım belirlenir ve tur tarihleri Karadeniz hava durumu incelenerek önceden ayarlanır. Bizler en iyi kalite ve güvenlikte hizmet vererek sizlere unutulmaz bir tur deneyimi yaşatmayı amaçlayarak her yıl daha çok kişiye yeni deneyimler yaşatmak için çalışıyoruz. Sizler de turumuzun ayrıcalıklarından yararlanarak hem yurt içi turlara hem de yurt dışı turlara katılmak isterseniz sayfamızda bulunan ayrıntılı tur bilgilerimizden kayıt yaptırabilirsiniz. Her Şey Dahil Karadeniz Turuna katılmak için yerler dolmadan kaydınızı yaptırmayı unutmayın. Hayde Karadenize!