Lokasyonlar

Program Detayı

Saat 22.00’da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden, saat 22.30’da Ümitköy Galleria Avm karşısından mozaikler şehri Gaziantep’e hareket. Gerekli molalar verilerek Gaziantep’e varış. (Turumuza hava yoluyla katılacak misafirlerimizin Gaziantep Havaalanından alınması.)

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı molasının ardından Gaziantep’i keşfetmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesinin ardından Gaziantep Kalesi’ni görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep çarşılarında (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb. için) serbest zaman veriyoruz.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Asur’lulardan günümüze tarihi süreç içerisinde varlığını koruyan Rumkale’yi rehberimizden dinliyor ve Halfeti tekne gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görerek, tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nin gezilmesinin ardından Hazreti İbrahim Peygamber'in Makamı’nın bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklı Göl ve Ayn-ı Zeliha göllerini gezip, konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz. Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Son yılların en önemli arkeolojik keşfi; tarih bilgilerimizi alt üst eden ve dünyanın ilk tapınağı olan, geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Viranşehir Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyoruz. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi’ni görüyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in yemek kültür yelpazesi çok geniştir. Yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman. Yemek sonrasında Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezip belirlenen saatte buluşarak otele hareket ediyoruz.

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Mardin sokaklarını geziyoruz. Gezimize ilk olarak Süryani cemaati için önemli kiliselerden biri olan Kırklar Kilisesi’yle gezimize başlayıp sonrasında Mardin Müzesi'yle devam ediyoruz. Müze içerisinde arkeolojik eserleri gördükten sonra Ulu Cami’yi gezip çarşıda serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz. Süryanilerin ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin Bölgesi’nin kalbinde; Midyat Devlet Konuk Evi'nin gezilmesi ve telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşısında serbest zaman verdikten sonra Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Harabelerini gezip sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü’ye hareket. Burada fotoğraf için mola veriyoruz. Sonrasında yaklaşık 2000 yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surları’nı ziyaret ediyoruz ve sur içinde bulunan Diyarbakır konaklarının tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağı ziyaret ediyor, ardından İslam dünyasının beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’yi ve Hasan Paşa Hanı’nın geziyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsü’nü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza biniyoruz. Bizleri ilk Karakuş Tümülüsü karşılıyor. Komagene Kralı II. Mithradates tarafından annesi İsias adına yaptırılan anıtmezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılmıştır. Karakuş Tümülüsü ziyaretimizin ardından tarihi roma yapısı olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflayıp 2150 m. yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’na doğu terasından çıkıp, zirvede bulunan Tanrı - Tanrıça heykellerini gördükten sonra Komagene Kralı Antiochus’un Tümülüsü’nü fotoğraflayarak güneşin batışını izlemek için batı terasına geçiyoruz. Güneşin muhteşem batışını izledikten sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz.

6.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltısından sonra Kahramanmaraş’a hareket. Şehir merkezi gezimizde Kapalı Çarşı’da (bakırcılar ve baharatçılar çarşısı için) serbest zamanımız olacak. Ulu Cami’nin ziyareti ve kalenin panoramik olarak görülmesinin ardından öğle yemeği molası sonrasında belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde verilecek molalar sonrası Ankara’ya dönüş ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • 5 gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı
 • Rehberlik hizmeti
 • Sıra gecesi
 • Nemrut Dağı minibüs transferi
 • Halfeti tekne turu
 • Milli park girişleri
 • Çevre gezileri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Ören yeri giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Özel harcamalar

Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir.

Bu turumuzda Müze Kart'ın geçerli olduğu müzeler; Zeugma Müzesi, Göbeklitepe ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Nemrut Ören Yeri'dir.

Müze Ücretleri  : Zeugma Müzesi 40 TL, Göbeklitepe 55 TL, Şanlıurfa Müzesi 25 TL, Deyrulzafaran (özel müze) 10 TL Midyat Devlet Konuk Evi (özel müze) 5 TL , Gaziantep Kalesi ( özel müze) 10 TL, Mardin Müzesi 12,5 TL, Nemrut Ören Yeri 30 TL

Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibus, 17 – 27 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibus, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2490 TL
Tek Kişilik Oda
2890 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2400 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
2090 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
690 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

!!! ÖNEMLİ !!!

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

6 Eylül 2021 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi turlarımızda çift doz aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Çift doz aşısı olmayan misafirlerimizin seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini veya hastalığı geçirdiğine dair belgeyi acente yetkililerimize ibraz etmesi gerekmektedir.

Tur başlamadan önce acente yetkililerimize ilgili belgelerin sunulması gerekmektedir. Aksi halde ilgili belgeleri sunmayan misafirlerimiz turlarımıza kabul edilmeyecektir.

İlgili belgelerin acente yetkililerimize sunulmaması halinde meydana gelebilecek hak kayıplarından acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tüm misafirlerimize önemle duyrulur.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • MÜJGAN OKAN

  AYDER Tur ile yaptığım tüm seyahatlerimden memnun kaldığım gibi bu tur' da harika geçti. Bu güzel Tur için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • ŞAHİN BÜYÜKYURT

  Rehber ve ekip çok iyilerdi bir aile gibi olduk çok teşekkür ederiz. Tur görevlisi ekibini en iyi toparlayan takip eden yönlendiren birisidir saygılarımla.

 • ŞİVE ÖZBİR

  Organizasyon aksamasız çok iyi. Konaklamalar çok iyi. Personel çok yardımcı ve çok iyi. Çok memnun kaldım.

 • AYLA SÖĞÜT

  İlk defa Ayder Turizmle tura katıldım. Herşey düzenliydi hiçbir aksama olmadı. Şoförümüz Ercan bey,rehberimiz Ercan Bey ve Emirhan'a sonsuz teşekkürler.Son derece saygılı kibar espirili gençler hatta aynı kişileri tur için takip etmek istiyorum harikaydı herşey.

 • AYTEN FİRİK

  Ayder Turu ilk defa tura katıldım gerçekten çok güzel tur hizmetleri , programları çok düzgün elemanları saygılı. Heşey düzgün saatinde turlarımız gerçekleşti. Bir kez daha Ercan Bey ,rehberimiz Ercan Bey, Emirhan'a teşekkür ederim.

 • AYŞE DENİZ ÖZBİR

  Oteller temiz ve rahattı. Covid-19 tedbirlerine uygun otellerdi. Çok güzel bir tur tamamladık yine Ayder farkıyla. Şoförümüz Ercan Bey, rehberimiz Ercan Bey ve servis elemanımız Emirhan'a güleryüzlülükleri ve sonsuz ilgi ve yardımlarıyla sonsuz teşekkürler. Ayder'le gezmeye devam.

 • BEGÜM ARSLAN

  Tur çok güzel geçti. Beklediğimizden daha güzel vakit geçirdik. Uzun zamandır isteyip ertelediğimiz turu böyle güzel geçirmek bizi mutlu etti. Rehberimiz Ercan Kök'e kocaman teşekkürlerimizle.

 • TUĞBA MADEN KUTUN

  Güzel ve eğlenceli bir gezi geçirdik. Rehberimiz Osman Beyin günlük planlamaları sayesinde daha rahat, kalabalıktan uzak keyifli bir gezi tamamladık. Osman Beye, şoför ve servis elemanına teşekkür ederiz. Gezimiz boyunca Ayder Turizmin farkı

32 yorumun 8 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER