Uçaklı Doğu Karadeniz & Batum Turu, Karadeniz hayaline dair ne var ise yaşatmak adına yıllarca içeriği ve konsepti ile zirvedeki yerini hiç bırakmıyor!

Türkiye'nin her yerinden direkt uçak bileti dahil olarak planlanan programımız Batum konaklaması ile nadir ve özel programlar arasında yerini alıyor.

İlk kez katılan misafirimize de defalarca katılan misafirimize de rahatlıkla önerdiğimiz, rotasında özellikle Doğu Karadeniz'in Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Rize ve Artvin gibi birbirinden özel noktalarını buluşturan, uçaklı ulaşımı ve bol tarih seçeneği ile 7'den 70 'e her yaştan misafirimize hitap eden Ankara ve İstanbul çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz & Batum Turu yıllar boyu en çok tercih edilen turlarımız arasına adını büyük harflerle yazdırmıştır.

Batum konaklaması ile muadilleri arasında fark yaratmayı hedefleyen bu programa bir kere değil bir çok kere katılmayı düşüneceksiniz...

Karadeniz Ayder'le gezilir!

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza katılan tüm misafirlerimiz ile Trabzon Havalimanı’nda buluştuktan sonra bizi bekleyen aracımıza binip kahvaltımızı yapmak için restoranımıza hareket ediyoruz. Rehberimizle ve katılımcılarımız ile tanışıp ilk günün heyecanı ile gezimize başlıyoruz. Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nı gezeceğiz. Rehberimizden manastır hakkında etkileyici tarihi bilgileri dinlerken kendinizi içinizden “Manastırı buraya nasıl yapmışlar?” diye düşünürken bulabilirsiniz. Öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Sonrasında Sümela Manastırı’nın verdiği büyüleyici etkiyi, dünyaca meşhur Hamsiköy’de sütlaç ile taçlandırıyoruz. Ardından Zigana üzerinden Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne girmeye aday, 1550 m yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası'nı geziyoruz.  Mağarada resim çekmek yasak olduğundan bu inanılmaz görüntüyü hafızalarımıza kaydediyoruz. Yerden 240m yükseklikteki Torul Cam Terası görüp Harşit Vadisi boyunca Karadeniz’in ormanlarına, coğrafi yapısına ve kendine özgü yerleşim birimlerine tanık olacağız. Bolca fotoğraf çekeceğinizi şimdiden söyleyebiliriz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Otelimiz 5*Gümüşhane Ramada Otel.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından, Kürtün Baraj manzarası eşliğinde Tirebolu üzerinden Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek keyifli yolculuğumuz sonrasında Giresun’a varıp Giresun Kalesi ile programımıza başlıyoruz. Kale’nin en yüksek noktasında bulunan Topal Osman’ın mezarını ziyaret ederken karşılaştığımız manzara yine çok etkileyici olacak, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız. Öğle yemeğini program akışına göre kalede ya da Giresun içinde alıp rotamızı Kuzalan Şelalesi’ne çeviriyoruz. Yolumuz üzerinde şelalenin dere ile kavuştuğu noktada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra dere boyu ilerleyerek Mavi Göl’ü görüyoruz. Halk arasında Sodalı Göl olarak da anılan Mavi Göl, büyüklü küçüklü 3 adet gölden oluşmaktadır. Herkesi büyüleyen suyun turkuaz rengi sizi de büyüleyecek. Rehberimizin Ayder Turizm diye seslenmesiyle birlikte buradan ayrılıp 19.yy sonlarında tamamen insan gücüyle bir kayanın oyulması sonucu yapılan Halil Rıfat Paşa tünelini geçerek Giresun’un Dereli ilçesine bağlı 1640 m rakımda bulunan Kümbet Yaylası’na çıkıyoruz. Otelimize ulaştığımızda coğrafyanın eşsiz atmosferine denk gelebileceğiniz harika bir sis denizi manzarası… Gördüklerinize inanamayacaksınız ama hepsi gerçek… Akşam yemeğini küçük bir patikadan yürüyerek geçeceğiniz bölge mimarisine uygun ahşap yapım otelimizde alıyoruz. Manzaranın etkisinden çıkamayıp yemek salonuna gitmeyi unutmayın! Daha çok gezeceğiz ve enerjiye ihtiyacımız olacak. Konaklama ve Akşam yemeği Birun Kümbet Dağ Evi’nde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Trabzon’a gitmek için yola koyuluyoruz. Ata’mızın vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak bilinen Atatürk Köşkü'nü geziyoruz. Ardından Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Trabzon Ayasofya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Rehberimizin detaylı ve keyifli Ayasofya anlatımını dinledikten sonra bugün sadece Trabzon’da yapılabilen kuyumculuk dünyasının en tanınmış işleme metodu olan kazaziye sanatının inceliklerinin anlatılacağı ve alışveriş imkânı bulacağımız bir atölyeyi ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra güzergâhımız üzerinde takası ve bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de bıçak alışverişi imkânı buluyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olanve yeryüzünün cenneti olarak tabir edilen Ayder Yaylası'na yolculuğumuz başlıyor. Yeşilin ve doğanın insana huzur veren manzarası eşliğinde geçecek yolculuğumuz esnasında bölgenin en güzel taş kemer köprülerinden biri olan Timisvat Taş Kemer Köprü’yü göreceğiz. Ayrıca Çamlıhemşin merkezde yöresel ürünler (peynir, tereyağı vs.) içinde  alışveriş imkânımız olacak. Konaklamamızı ve akşam yemeğimizi Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan  Ayder Haşimoğlu Otel’de gerçekleştireceğiz. Otelimiz dere yanında olup terası ve manzarası günün yorgunluğunu atmak isteyenleri bekliyor olacak. Derenin insanı rahatlatan sesi ile içilen çayın tadı bile bir başka burada. Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek, sizlerin de katılımlarıyla  ritme ayak uydurarak  yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız… Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Ayder Yaylası'nın simgesi olan Gelintülü Şelalesi’ni göreceğiz. Fotoğraf çekmek ve manzaranın tadını çıkarmak için yaylada serbest zamanımız olacak. Rotamızı yöre halkının memleketini yakından tanımak adına yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'ne çeviriyoruz. Köprüyü görüp sonrasında tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Zilkale her açıdan inanılmaz ve muhteşem bir konumda olduğundan görenleri kendine hayran bırakıyor. Zilkale’nin üstüne çıktığınızda göreceğiniz manzarayı fotoğrafladıktan sonra bir süre etrafı izleyerek o onları hafızanıza kaydetmeyi de unutmayın. Peki Karadeniz’e gelip şelale görmeden dönmek olur mu? Tabii ki olmaz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi, tüm ihtişamı ve gürül gürül akan suyu ile şelale severleri bekliyor. Her noktadan muhteşem görünen şelaleyi aşağıdan görmeyi içimizden biraz daha cesur olanlar ve ıslanmayı sevenler kesin isteyeceklerdir. Fırtına Deresi’nde öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Arzu edenlerle hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting ve zipline yapma imkanımız da olacak. Serbest zaman sonrası Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Burada gümrük işlemlerimizi yaptıktan sonra Gürcistan’ın Acara Özerk Bölgesi’nin başkenti olan Batum’a hareket ediyoruz.  Batum’da akşam yemeğimizi Riviera Restoranda alacağız. Konaklama Batum’da bulunan Sputnik Otelimizde. ( Dileyen misafirlerimiz Batum şehir merkezinde akşam serbest zaman geçirebilirler. )

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Batum şehir merkezinde gezimize başlıyoruz. Batum’u gezerken sanki bir Avrupa ülkesini geziyorum hissine kapılabilirsiniz. Birçok kültürün mimari örnekleri ile karşılaşacağız.  Batum’un tek ayakta kalan camisi Orta Cami’de ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Batum’un en güzel meydanlarından biri olan Piazza Meydanı görüp sırasıyla; Avrupa Meydanı, Tiyatro Binası, Batum Bulvarı’nı gezerken doya doya fotoğraf çekeceğiz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından dizilerde sıkça gösterilen Kurban Said’in başyapıtı olan Ali ve Nino Heykeli’ni göreceğiz. Hikâyesi oldukça hüzünlü olan heykelin hareketli hali izlerken duygulanmanıza neden olabilir. Karadeniz’in doğal güzellikleri arasında bir günlüğüne farklı bir ülkede konaklama yapmanın ve doya doya gezmenin keyfiyle Batum turunu tamamlayıp Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Sınır kapısını geçip gümrük işlemlerinin ardından Karadeniz’in gizli cenneti olarak tabir edilen Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Öğle yemeği için Hopa’da zamanımız olacak. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve sosyal medya dünyasında kalp şekli ile ilgi ve beğeni gören Borçka Karagöl doğallığını korumayı başarmış. Gölde manzaranın ve doğanın keyfini çıkarırken fotoğraf karelerimiz ardı ardına bu görsel şölenle coşacak.  Turumuzda ayrıldığınız her noktada “buradan ayrılmak zordu” dediğiniz anlar olacak ama buradan ayrılmak gerçekten zor olacak.

 Akşam yemeği ve konaklama 4*Grand Artvin Otel’de.

5.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından kivi, çay ve fındık bahçeleriyle ünlü Laz köyü olan Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Çağlayan Köyü'ne gidiyoruz. Burada sizlere verilen fotoğraf molasının ardından İsviçre Alpleri’ni aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezinin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız.Uzungöl'e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Göl etrafında gezerken Uzungöl Cami’nin iki minaresinin uzaktan bakıldığında tek minare olarak göründüğü noktayı bakalım bulabilecek misiniz? Karadeniz yaşamını anlatan Dursun Ali Müzesi gezip görülmeye değer önemli yerlerden biri. Dileyen misafirlerimiz verilecek serbest zaman içerisinde burayı ziyaret edebilir. Göl etrafındaki yürüyüşümüz esnasında doğanın muhteşemliğine yakından şahit olup, belirlenen saatte Uzungöl’den ayrılıyoruz. Güzergâhımız üzerinde çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret edeceğiz. İkram edilen taze organik çayımızı içerken kendinizi  “program sanki dün başladı ne çabuk bitti” diye sohbet ederken bulabilirsiniz. Trabzon Havalimanına hareket ediyoruz. Uçuşumuzu beklerken fotoğraf galerilerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız.  Hayalinizdeki Karadeniz’i anılarınıza eklediğinizi umarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • Tur aracı ile ulaşım
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • 5 Gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (5)
 • Akşam yemekleri (5)
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Müze giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Fırtına Deresi'nde rafting ve zipline ücretleri
 • Özel harcamalar
*Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.

*Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, güneş kremi, rahat kıyafetler.
 • Gürcistan hükümetinin 23 Şubat 2022 tarihli bildirisi doğrultusunda tur programlarımızda bulunan Batum geçişlerinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan Covid-19 aşılarından tam doz olduklarını İngilizce veya Gürcüce dilinde belgeleyebilen tüm katılımcılarımız PCR testinden muaf olacaktır. Tam doz aşısız misafirlerimizin Batum geçişlerinde son 72 saat içinde yapılan PCR negatif test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. 
 • Geçiş şartları değişkenlik gösterebilmektedir. Gürcistan Hükümeti'nin giriş prosedürlerini acentemiz yakından takip etmektedir. Ülkeye giriş şartlarında oluşabilecek her türlü değişiklik misafirlerimize bildirilecektir.
 • Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluluğu bulunmaktadır. Bebek dahil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunma zorunluluğu vardır.
 • Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acente görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvafakatname belgesi gerekmektedir.
 • Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.
 • Batum sınırında yapılacak olan alışverişlerin limit uygulamaları Gürcistan ve Türkiye gümrük kanunlarına göre belirlenmektedir. Acentemizin limit uygulamaları ile ilgili bir yaptırımı bulunmamaktır.
 • Batum alışverişlerinde kredi kartı ve TL geçerli olmaktadır. Gürcistan para birimi Lari’dir.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4690 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2790 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • AYNUR ÖZDEMİR

  Bayramda düzenlediğiniz olduğunuz Karadeniz turuna katıldim gezilen yerler konakladığımız oteller çok güzel en önemlisi tertemizdi turda ulaşımı sağlayan Mehmet bey rehberimiz Tahsin bey gerçekten çok ilgili saygılı samimi insanlar seçtiğiniz elemanlar ve düzenlemiş olduğumuz bu güzel tur için tşk ederim .Ayder farkı!

1 yorumun 1 tanesini görüntülediniz