Ankara Çıkışlı Kıbrıs Turu; Akdeniz'in incisi Kıbrıs'ı keşfetme imkanı sunan, deniz kum ve güneşin yanı sıra yavru vatan Kıbrıs'ın tarihi ve doğal güzelliklerine tanıklık etmenizi sağlayan özenle hazırlanmış ayrıcalıklı bir programdır.  

Ayder Turizm profesyonel seyahat ekibi tarafından hazırlanan Ankara Çıkışlı Kıbrıs Turu; uçak bileti dahil ulaşımı ile transfer, kültür turu ve konaklamayı bir arada sunacak ve Kıbrıs'ın muhteşem güzelliklerini birlikte keşfedeceğiz. 

Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Beş Parmak Dağları gezilerimiz ile hayalinizdeki Kıbrıs tatilinizi kültür turuyla taçlandırarak sizlere unutulmaz bir tatil deneyimi sunmak için özel olarak tasarladık. 

Farklı yerleri keşfetmeyi; tarihi ve doğayı sevenler için harika bir tatil programı!

Lokasyonlar

Program Detayı

Uçak – Pegasus

12/05/2022 Per - PC1881 - Ankara - Lefkoşa - 07:40 08:50

15/05/2022 Paz - PC1884 - Lefkoşa - Ankara - 20:50 22:00

Turumuza sabah saat 04.00'da Ümitköy Galleria Avm karşısı, saat 04.30'da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden Ankara Esenboğa Havaalanına transferimizle başlıyoruz. Saat 07:40'da planlanan uçuş seferiyle ile Ankara Esenboğa Havaalanından direkt Kıbrıs Ercan Havaalanına uçuyoruz. Ercan Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımızla Girne'de bulunan otelimiz 5* Acapulco Resort Convention SPA Hotel'e geçiyoruz. Otelimizde öğle yemeğimizi aldıktan sonra tüm gün çeşitli aktivitelerden yararlanabilirsiniz. Öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama 5* Acapulco Resort Convention SPA Hotel 'de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltımızın ardından belirtilen saatte otel lobisinde buluşarak Lefkoşa - Gazimağusa turumuza başlıyoruz. İlk durağımız olarak Boğaz Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Lefkoşa'da günümüzde müze olarak kullanılan ve haince katledilen bir aileye ait evi, Barbarlık Müzesi'ni geziyor ve yaşananları rehberimizden dinliyoruz. Müze gezisi sonrası günümüzde Yeşil Hat olarak adlandırılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Kıbrıs Rum kesimi arasındaki sınırı, sınırda bulunan Ledra Palace ve sınır kapısını panoramik olarak görüyoruz. Ardından başkent Lefkoşa'da gezimiz devam ederken burada tarihi Girne Kapısı'nı görerek Gazimağusa'ya hareket ediyoruz. Gazimağusa da sırasıyla St. Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi, Othello Kalesi, Venedik Surları, Kale içi, Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Zindanı'nı geziyor ve uzun zaman sonra ziyarete açılan Kapalı Maraş'ı panoramik olarak görerek otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5* Acapulco Resort Convention SPA Hotel'de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kıbrıs'ın en köklü otellerinden biri olarak öne çıkan Acapulco Resort Convention SPA Hotel üstün hizmet anlayışı ve konuklarına sunduğu benzersiz fırsatlarla fark yaratıyor. Tatil cenneti adanın en güzel plajlarından birine sahip olan tesisimizde gün boyu çeşitli aktivitelerden yararlanıyoruz. Sabah, öğle ve akşam yemeklerimiz ve konaklama 5* Acapulco Resort Convention SPA Hotel'de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otel lobisinde buluşarak Beşparmak gezimize başlıyoruz. Sırasıyla gotik mimarinin en özel yapılarından Bellapais Manastırı, Beşparmak dağları üzerinde kurulan üç kaleden biri olan St. Hilarion Kalesi, 1974'teki Kıbrıs Harekâtı sonunda ölen Türk askerlerin bulunduğu Karaoğlanoğlu Şehitliği, Çıkartma Plajı ve İtalyan asıllı Rum olan Paulo Paolides tarafından 1957 yılında yaptırılan gizemli Mavi Köşk gezimizi tamaladıktan sonra havaalanına hareket ediyor ve akşam seferli uçağımızla Ankara'ya dönüyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Gidiş - dönüş ekonomi sınıfı direkt uçak bileti
 • Ankara çift yön Esenboğa Havalimanı transfer
 • Ankara havalimanı transferi esnasında araç içi sandviç ikramı
 • Kıbrıs çift yön transfer (Ercan Havalimanı - otel - Ercan Havalimanı)
 • 3 gece tam pansiyon Acapulco Resort Convention SPA Hotel ana bina standart oda konaklama
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • Sabah kahvaltıları
 • 2 öğle yemeği (otelde)
 • Akşam yemekleri
 • 2 tam gün kültür turu (Lefkoşa,Gazimağusa ve Beşparmak turu)
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Kültür turlarındaki öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde bulunan ücretli aktiviteler
 • Otellerde minibar kullanımları
K.K.T.C. giriş şartlarının güncel hali aşağıdaki şekildedir.

 • 01.03.2022 tarihi itibari ile 2 doz aşısını yaptırmış ve üzerinden 14 gün geçmiş, 270 gün geçmemiş kişiler için PCR testi zorunluluğu kaldırılacaktır. 2. Doz aşılarının üzerinden 270 gün geçmiş kişiler hatırlatma dozlarını yaptırmaları halinde yine PCR testi zorunluluğu gözetmeksizin K.K.T.C. ye giriş yapabilecekler.
 • Hastalığı geçirmiş kişiler pozitif PCR testi üzerinden en az 10 gün geçmiş ancak 180 gün geçmemiş olması şartı ile PCR testi zorunluluğu gözetmeksizin K.K.T.C. ye giriş yapabilecekler.
 • 01.03.2022 Tarihi itibari ile aşısı olmayan kişiler K.K.T.C.’ ye girişten önce 0-72 saat aralığında negatif sonuçlu PCR Testi veya son 24 saat içerisinde negatif sonuçlu antijen testi yaptırmak koşulu ile ülkeye giriş yapabilecek olup K.K.T.C’ye girişten itibaren 72-120 saat içerisinde tekrar PCR testi yapmaları gerekmektedir.
 • Aşısı olmayan kişilerin Türkiye’ye dönüşleri için de 0-72 saat aralığında negatif sonucu PCR Testi veya son 24 saat içerisinde negatif sonuçlu antijen testi yaptırmaları gerekmektedir.
 • Güvende kal uygulaması üzerinden dijital seyahat belgelerinin seyahatten önceki son 72 saat içinde oluşturulması gerekmektedir. Bu belgeye aşı sertifikaları - pcr testi sonuçları ve hes kodları girilmelidir. Akıllı telefonu olmayan kişiler ise güvende kal internet sitesi üzerinden işlemlerini yapmalı ve formu dijital ya da çıktı olarak ibraz etmelidirler. Uygulama 6 yaş ve üzeri için geçerlidir.
 • Seyahat gerçekleştirecek kişilerin E-Nabız üzerinden Health Pass QR kodlu aşı sertifikası oluşturmaları gerekmektedir.
 • Bu uygulama K.K.T.C.’ ye giriş yapacak olan 18 Yaş ve üstü tüm misafirler için geçerli olup, aksi halde misafirler K.K.T.C.’ ye giriş yapamayacaklardır.
 • K.K.T.C. seyahatlerinde Yeni Tip Kimlik kartı zorunluluğu bulunmaktadır.
 • K.K.T.C.’ ye gerçekleşecek seyahatlerde yeni doğan bebekler de dâhil olmak üzere tüm çocuk yolcuların kimliklerinde de fotoğraf bulunması zorunludur. Kimliğinde fotoğrafı bulunmayan bebek ve çocuk yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.

Çocuklar İçin Güncel Kurallar;

 • Anne ve babası çift aşı yaptırmış olan 0-12 yaş aralığı çocuklar (Anne ve Babaları ile seyahat etme şartı ile), aşısız – karantinasız - PCR testsiz adaya giriş yapabilirler. 
 • Anne ve babası çift aşı yaptırmış olan 12-18 yaş aralığı çocuklar, aşısız – karantinasız - gidişe 0-72 saat aralığında ve dönüşe 0-72 saat aralığında çift PCR testi yapılmak ve anne ve babaları ile seyahat etmeleri koşulu ile adaya giriş yapabilirler. 
Önemli Notlar;
 • Yapılacak olan PCR testinin Yurt Dışı çıkışı için kullanılacağının test yapılan ilgili kuruluşa belirtilmesi gerekmektedir.
 • PCR testi sonucunun üzerinde QR Kodunun bulunması gerekmektedir.
 • Misafirlerin PCR testi sonuçlarının otel girişi esnasından da yanlarında bulunması gerekmektedir.
 • Belirtilen uygulamaları tamamı T.C. vatandaşları için geçerlidir.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların K.K.T.C.’ye geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.
 •  Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.
 • **Otelde odalara giriş saati 14:00 olup, çıkış saat 12:00'dır.
 • Çocuk fiyatları iki yetişkin yanında geçerli olup; çocuk yaşları uçak biletlerinden kaynaklı 00-01,99/02-06,99/07-11,99 aralıkları baz alınarak fiyatlandırılır.
 •  KKTC'ye girişte T.C. Yeni Fotoğraflı Kimlik Kartı zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5750 TL
Tek Kişilik Oda
6950 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5700 TL
3-12 Yaş Çocuk Ücreti
2950 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
500 TL
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.