Doğa ve tarih severleri büyüleyecek Tunceli, Kemaliye, Harput, Malatya, Darende ve Sivas turu, muhteşem manzaralar ve kültürel keşiflerle dolu bir deneyim sunuyor. Bu turda doğanın güzelliklerini keşfederken tarihi yapıları da ziyaret edecek, unutulmaz anılar biriktireceksiniz. Ayder Turizm olarak, size unutulmaz bir seyahat deneyimi sunmak için sabırsızlanıyoruz!

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 21:00'da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden, 21:30'da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden Erzincan'a yolculuğumuz başlıyor.

Lokasyonlar

Program Detayı

Erzincan'ın büyüleyici doğasına adım attığımız sabahın erken saatlerinde, enerjimizi tazeleyen bir kahvaltıyla gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Girlevik Köyü'nde göz kamaştıran Girlevik Şelalesi olacak. Bu doğal güzellikleri keşfettikten sonra, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ismine ithafen Eğin olarak bilinen şimdiki adıyla Kemaliye'ye doğru yola koyuluyoruz.

Kemaliye'nin sokaklarında dolaşırken, Şair Ahmet Kutsi Tecer'in "Orda Bir Köy Var Uzakta" dediği Apçağa Köyü'ne de uğrayacağız. Bu mani yürüyüş yolunda gezinirken, zamanın durduğunu hissedecek ve doğanın bize sunduğu huzuru dolu dolu yaşayacağız.

Ardından Karanlık Kanyon'un sakin sularında tekne turu yapacak ve Erzincan'a doğru yol alacağız. Akşamın keyfini çıkaracağımız ve lezzetli bir akşam yemeğiyle kendimizi şımartacağımız otelimiz Erzincan Grand Simay Hotel olacak.

 

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabahın erken saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltıyla, Tunceli'nin güzel ilçesi Pülümür'e doğru hareket ediyoruz. Pülümür Çayı'nın sahil kenarlarına taş çıkaracak güzellikteki noktasında mola veriyoruz. Burada çay veya kahve içebilir, fotoğraf çekebilir ve serbest zamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Sonrasında Tunceli'ye doğru yol alıyoruz. Şehir merkezinde keyifli bir yürüyüş yaparak sokakları, çarşıları ve evleri keşfedeceğiz. Ardından Ovacık'a doğru hareket edeceğiz. Munzur Gözleri olarak bilinen ve ziyaretçilerin ilgisini çeken doğal güzellikleri görecek, Hozat'ın dağlık yapısını keşfedeceğiz.

Sonraki durağımız Pertek olacak ve buradan feribotla Elazığ'a geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Elazığ Ramada Hotel'de.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde leziz bir kahvaltının ardından, Harput'a doğru hareket ediyoruz. Harput Kalesi'ne çıkarak Elazığ'ı kuşbakışı izleme fırsatı buluyoruz. Bu muhteşem manzara eşliğinde, tarihin ve doğanın birleştiği bu noktayı keşfediyoruz.

Sonrasında, Anadolu Selçuklu Sultanı I. Alâeddin Keykubad tarafından yaptırılan tarihi Ulu Camii'yi ziyaret ediyoruz. Battalgazi İlçesi'nde yer alan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nı gezip, tarihi atmosferini hissediyoruz. Şire Pazarı'nda serbest zaman vererek alışveriş yapma imkanı buluyoruz.

Daha sonra Darende'ye doğru yola çıkıyoruz. Darende'de unutulmaz bir deneyim için Somuncu Baba Külliyesi'ni geziyoruz. Bu kutsal mekanı keşfettikten sonra Sivas'taki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için sizi Sivas Buruciye Hotel'de ağırlayacağız.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sivas'ın güzelliklerini keşfetmek için harekete geçiyoruz. Sivas Cumhuriyet Meydanı'nda başlayarak, Sivas Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Tarihin izlerini sürdüğümüzde Şifaiye Medresesi ve Buruciye Medresesi'ni keşfediyoruz. Öğle yemeği için size serbest zaman veriyoruz, böylece istediğiniz yerde dinlenebilir ve lezzetli bir öğle yemeği tadını çıkarabilirsiniz.

Serbest zamanın ardından, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii ve Sivas Gök Medresesi gibi tarihi yapıları ziyaret ediyoruz. Bu önemli eserlerin büyüsüne kapıldıktan sonra Ankara'ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli ikram ve molalarla birlikte Ankara'ya ulaşıyoruz.

Bu keyifli turun sonunda Ayder Turizm olarak bir başka turda sizleri tekrar misafir etmekten mutluluk duyarız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (3)
 • 3 akşam yemeği
 • Karanlık Kanyon tekne turu
 • Pertek Feribot ücreti
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.

 • Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 •