Uçaklı Doğu Karadeniz & Batum Turu Kasım Ara Tatil'de sizin için özel olarak planlandı!

Türkiye'nin her yerinden direkt uçak bileti dahil olarak planlanan programımız Batum konaklaması ile nadir ve özel programlar arasında yerini alıyor.

İlk kez katılan misafirimize de defalarca katılan misafirimize de rahatlıkla önerdiğimiz, rotasında özellikle Doğu Karadeniz'in Trabzon, Rize ve Artvin şehirlerinde birbirinden özel noktalarını buluşturan, Batum konaklaması ile muadilleri arasında fark yaratan ve uçaklı ulaşımı ile 7'den 70 'e her yaştan misafirimize hitap eden Ankara ve İstanbul çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz & Batum Turu Kasım Ara Tatil'de sizinle!

Karadeniz Ayder'le gezilir!

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza katılan tüm misafirlerimiz ile deniz dolgusu üzerine yapılan 2. Havalimanı olan Rize - Artvin havaalanında buluştuktan sonra bizi bekleyen aracımıza binip kahvaltımızı yapmak için restoranımıza hareket ediyoruz.

Kahvaltımızın ardından Uzungöl'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından göl etrafında gezerken Uzungöl Cami’nin iki minaresinin uzaktan bakıldığında tek minare olarak göründüğü noktayı bakalım bulabilecek misiniz? Karadeniz yaşamını anlatan Dursun Ali İnan Müzesi gezip görülmeye değer önemli yerlerden biri. Dileyen misafirlerimiz verilecek serbest zaman içerisinde burayı ziyaret edebilir. Göl etrafındaki yürüyüşümüz esnasında doğanın muhteşemliğine yakından şahit olup öğle yemeği için verilen serbest zaman sonrası belirlenen saatte Uzungöl’den ayrılıyoruz. Yol üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize bezinin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkanı bulacağız.

Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan ve yeryüzünün cenneti olarak tabir edilen Ayder Yaylası'na yolculuğumuz başlıyor. Yeşilin ve doğanın insana huzur veren manzarası eşliğinde geçecek yolculuğumuz esnasında bölgenin en güzel taş kemer köprülerinden biri olan Timisvat Taş Kemer Köprü’yü göreceğiz. Sonrasında Fırtına Deresi’nde serbest zaman vereceğiz. Arzu edenlerle hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde zipline yapma imkanımız olacak. Ardından Kaçkar Dağları milli parkı içerisinde yer alan ve otelimize hareket ediyoruz.

Konaklamamızı ve akşam yemeğimizi Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan Ayder Haşimoğlu Otel’de gerçekleştireceğiz. Otelimiz dere yanında olup terası ve manzarası günün yorgunluğunu atmak isteyenleri bekliyor olacak. Derenin insanı rahatlatan sesi ile içilen çayın tadı bile bir başka burada. Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek, sizlerin de katılımlarıyla ritme ayak uydurarak  yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız… Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Ayder Yaylası'nın simgesi olan Gelintülü Şelalesi ve yaylacı göçerlerin toplanma noktası olan Kalegon mevkisini göreceğiz. Fotoğraf çekmek ve manzaranın tadını çıkarmak için yaylada geniş bir serbest zamanımız olacak. Belirlenen saatte toplanıyor ve sosyal medya da çok gündeme gelen, bakirliğini hala koruyan Karadeniz’in gizli cenneti olarak tabir edilen Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Gölde manzaranın ve doğanın keyfini çıkarırken fotoğraf karelerimiz ardı ardına bu görsel şölenle coşacak. Turumuzda ayrıldığınız her noktada “buradan ayrılmak zordu” dediğiniz anlar olacak ama buradan ayrılmak gerçekten zor olacak.

Öğle yemeği sonrası Sarp Sınır Kapısından komşu ülke Gürcistan’ın Batum şehrine geçiş yapıyoruz. Batum'a giriş işlemlerinden sonra St. Adrew Heykeli, Gonio Kalesi ve Çoruh Nehri panaromik olarak gördükten sonra akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam serbest zamanda Batum merkezde gezebilir akşam yapılan su ve ışık gösterilerine katılabilirler. Konaklama Batum'daki otelimizde.

 • Önemli Bilgilendirme: 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan'a geçişlerinde anne ve babanın çocuk ile birlikte olma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname sunulması zorunluluğu vardır. Gürcistan'a anne ve çocuk gidecek fakat baba gitmeyecek ise; ya da baba ve çocuk gidecek anne gitmeyecek ise; tura katılmayan veya Gürcistan'a geçiş yapmayacak olan ebeveynin noter onaylı muvafakatname belgesi alınması ve ibrazı gerekmektedir. Batum'a geçişlerde "yeni T.C. Kimlik Kartı (çipli)" ibrazı zorunluluğu bulunmaktadır. Bebek dahil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunması zorunludur.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Batum gezimize başlıyoruz. Avrupa Meydanı'nı, Tiyatro Meydanı'nı ve Altın Post Anıtı'nı, Ali ve Nino Heykellerini kent içinde yapacağımız yürüyüş sırasında göreceğiz. Tarihi Gonyo Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra Batum gezimiz sonrası Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıyoruz.

Türkiye'ye girişimizin ardından öğlen yemeği için serbest zamanımız olacak.Bu keyifli yolculuğumuz Arhavi Çifte Köprü’yü görerek devam ediyor. İki köprüyü tek karede fotoğraflayabilmek için misafirlerimizin gösterdiği çaba çoğu zaman bir veya iki misafirimizin başarısıyla sonuçlanır. “Paylaşmak güzeldir” mottolarımızdan biri olduğundan bu fotoğrafı hepimiz paylaşabiliriz.

Güzergahımızda kivi, çay ve fındık bahçeleriyle ünlü Laz köyü olan Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Çağlayan Köyü var. Çağlayan Köyü gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Arhavi Resort Otel'de.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından rotamızı Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’na çeviriyoruz. Güzergahımız üzerinde çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret edeceğiz. İkram edilen taze organik çayımızı içerken kendinizi “program sanki dün başladı ne çabuk bitti” diye sohbet ederken bulabilirsiniz. Trabzon’a doru yol alırken yolumuz üstünde de takası ve bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de bıçak alışverişi imkânı buluyoruz.

Sümela Manastırı'na varışımızın ardından Altındere milli parkı içinde Rehberimizden manastır hakkında etkileyici tarihi bilgileri dinlerken kendinizi  “Manastırı buraya nasıl yapmışlar?” diye düşünürken bulabilirsiniz. Trabzona’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımızın ardından Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Trabzon Ayasofya Müzesi’ni (Camisi) ziyaret edeceğiz. Rehberimizin detaylı ve keyifli Ayasofya anlatımını dinledikten sonra bugün sadece Trabzon’da yapılabilen kuyumculuk dünyasının en tanınmış işleme metodu olan kazaziye sanatının inceliklerinin anlatılacağı ve alışveriş imkanı bulacağımız bir atölyeyi ziyaret edeceğiz.

Keyifli tur yolculuğumuzun ardından Trabzon Havalimanına hareket ediyoruz. Uçuşumuzu beklerken fotoğraf galerilerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız.

Hayalinizdeki Karadeniz’i anılarınıza eklediğinizi umarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • Tur aracı ile ulaşım
 • Minibüsle transfer ücretleri
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Sabah kahvaltıları (4)
 • Akşam Yemekleri (3)
 • Rehberlik hizmeti
 • Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Direkt uçuşun olmaması halinde uçak bileti aktarma bedeli
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.
 • Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, güneş kremi, rahat kıyafetler.

Gürcistan Batum geçiş şartları ve tur hakkında önemli notlar şu şekildedir;

 • Geçiş şartları değişkenlik gösterebilmektedir. Gürcistan Hükümeti'nin giriş prosedürlerini acentemiz yakından takip etmektedir. Ülkeye giriş şartlarında oluşabilecek her türlü değişiklik misafirlerimize bildirilecektir.
 • Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluluğu bulunmaktadır. Bebek dahil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunma zorunluluğu vardır.
 • Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acente görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvafakatname belgesi gerekmektedir.
 • Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.
 • Batum sınırında yapılacak olan alışverişlerin limit uygulamaları Gürcistan ve Türkiye gümrük kanunlarına göre belirlenmektedir. Acentemizin limit uygulamaları ile ilgili bir yaptırımı bulunmamaktır.
 • Batum alışverişlerinde kredi kartı ve TL geçerli olmaktadır. Gürcistan para birimi Lari’dir.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.