Tarihin izlerini sürmek ve doğanın güzelliklerini keşfetmek için Turistik Karaelmas Treni ile unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Zamanın geçişiyle birlikte, kömürle yoğrulmuş madenlerin hikayelerini dinleyerek ve muhteşem doğa manzaralarını izleyerek, heyecan dolu bir maceraya adım atın.

Turistik Karaelmas Treni, Türkiye'nin doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetmek için mükemmel bir yol sunuyor. Tren yolculuğunuz boyunca, Zonguldak'ın mistik atmosferini ve maden ocaklarının tarihini keşfederken, Karadeniz'in büyüleyici manzaralarının tadını çıkaracaksınız.

Turistik Karaelmas Treni ile yapacağınız bu eşsiz yolculuk, unutulmaz anılarla dolu bir deneyim olacak. Doğa ile iç içe geçen bu macera, ruhunuzu dinlendirecek ve ruhunuzu yeniden canlandıracak yolculuğa sizleri davet ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 06:45’de Ankara eski tren garında buluştuktan sonra saat 07:05 treni ile hareket ediyoruz. Rotamızda ilk durağımız Kalecik. Yaklaşık 2 saat sürecek keyifli bir yolculuk sonrası Kalecik tren istasyonuna varıyoruz. Bizleri bekleyen araçlara yerleşerek kahvaltı salonumuza doğru hareket ediyoruz. Özenle hazırlanmış serpme köy kahvaltımızı aldıktan sonra Kalecik gezimize başlıyoruz. İlçe merkezinde hâkim bir tepede bulunan Kalecik Kalesi Romalılardan kalma olup, Osmanlılar zamanında onarım görmüştür. Kalecik, Osmanlılar döneminde oldukça gelişmiş bir kasaba olarak bilinmektedir. Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi’nde adı zikredilen yerlerden birisidir. Kalecik Kalesi'nde manzaranın tadını çıkarıp, tarihi Kalecik sokaklarında ve eski evlerin arasında gezip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından gara geçiyor saat 11:15 sularında Kalecik’ten tekrar trenle ayrılıyoruz.

Bir sonraki durağımız Çankırı. Çankırı tren istasyonunda bizi bekleyen araçlarımızla öğle yemeği için restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrası Yeraltı Tuz Mağarası gezimizi yapıyoruz. Merkez ilçeye 19 km. mesafede bulunan ve Hititler döneminden beri işletildiği tahmin edilen tuz yatakları ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir. Tuz elde etmek amacıyla açılan oyuklardan oluşan ve içerisinde kamyonların dolaştığı mağara görenleri adeta büyülemektedir. Yer yer tuzdan sarkıt ve dikitlerin bulunduğu mağarada üretilen kaya tuzu Çankırı’da bulunan tuz fabrikalarında işlenmekte ve ülke genelinde sofra ve sanayi tuzu olarak pazarlanmaktadır. Mağara gezimiz sonrası tekrar tren garına geçiyor, Kurşunlu güzergâhından Karabük’e varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binip Safranbolu’daki otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu 4* Zalifre Hotel’de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası UNESCO'nun 17 Aralık 1994'de Dünya Miras Listesi'ne aldığı Safranbolu, Türkiye'de bulunan yaklaşık 50.000 korunması gerekli kültür ve tabiat varlığını barındırır. Bu nedenle “müze kent” durumundadır. Adını altından bile değerli olan Safran bitkisinin yetiştirilmesinden alan Safranbolu, Anadolu'nun en güzel tarihi konaklarının bulunduğu, derin Osmanlı çizgilerini bünyesinde barındırmakta olan şirin bir Anadolu kasabasıdır.

Kendi ağırlığından yüz bin katı kadar sıvıyı sarıya boyayabilme özelliği bulunan safran ; kimya sanayinde ve baharat olarak da kullanılmaktadır. Bitkinin dünyada üretildiği ender yerlerden biri Safranbolu'dur. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bu şirin beldemizi tanımaya önce Yörükköy ziyareti ile başlıyoruz. Safranbolu'nun yanı başında aynı mimariye sahip doğal özellikleriyle bozulmadan, yağmalanmadan günümüze kadar gelebilmiş ender köylerden biri Yörükköy. Bu şirin köyün tamamı açık hava müzesi niteliğindedir.

Hıdırlık Tepesi’nden panoramik Safranbolu seyri yapıyoruz. Hıdırlık Tepesi Türklerin Safranbolu'ya geldikleri vakit ilk iskân oldukları yerdir. Kaymakamlar Evi'ni ziyaret ediyoruz. Kaymakamlar Evi 18 ve 19. yy Türk toplumunun geçmişini, kültürünü, yaşam biçimini ve teknolojisini yansıtan Safranbolu evleri arasında önemli bir örnektir. Dileyen misafirlerimiz Arasta Çarşısı'nda alışveriş imkânı bulabileceklerdir.

Rotamızı Tokatlı Kanyonu'nda bulunan cam terasa çeviriyoruz. Fotoğraf molasından sonra ormanları tropik bölgeler dışında dünyada pek az görülebilecek kadar çok sayıda ağaç türünü barındıran Karabük’ün ilçesi olan Yenice’ye hareket ediyoruz. 14 Ağustos 2018 tarihinde yapılmış olan, manzarasıyla herkesi büyüleyen Ihlamur Terası’na varıp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası çay ve kahvemizi alırken manzaranın tadını çıkarıyoruz.

Bu keyifli dakikaların ardından Türkiye’nin en zengin taşkömürü madenlerine sahip Zonguldak’a hareket ediyoruz. Türkiye'nin en uzun onuncu mağarası, en büyük ikinci tuz mağarası ve 875 metrelik yürüyüş yolu ile de Türkiye'nin gezi alanı en büyük mağarası olan Gökgöl Mağarası’nı geziyoruz.

Türkiye'nin ilk ve tek maden müzesi olan Zonguldak Maden Müzesi'ni gezip kısa bir serbest zaman verdikten sonra otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Zonguldak 5* Dedeman Hotel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeşil ve mavinin muhteşem manzarasına sahip Karadeniz'in şirin kasabası Amasra'ya hareket ediyoruz.

Roma döneminden kalma Kral Heykeli ve Roma'nın simgesi kartal figüründen oluşan Kuş Kayası Yol Anıtı'nı görüyoruz. Amasra'nın kuş bakışı manzarasının en iyi alındığı nokta olan Bakacak Tepesi'nden Amasra'nın etkileyici manzarasını ve karşıdaki Tavşan Adası'nı seyrediyoruz. Öğle yemeğinde Amasra'nın olmazsa olmazı balık ve salata keyfi için merkeze iniyoruz.

Öğle yemeği molamızın ardından Roma döneminde yapılan adanın en yüksek yerinde denizciler için bir fener barındıran Amasra Kalesi ile önemli limanlarımızdan Büyük ve Küçük Liman'ını gezeceğiz.

Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinde, Amasra halkının dağlardan kestikleri şimşir ve ıhlamur ağaçlarından yaptıkları ağaç eşyaları burada satarak geçimlerini sürdürdüklerini yazdığı Çekiciler Çarşısı'nda sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir alışveriş molası veriyor ve Eskipazar’a hareket ediyoruz. Roma döneminde 4. yüzyılda kurulmuş olan Hadrianapolis Antik Kenti’ne gidiyoruz. Rehberimizin detaylı anlatımı ile antik kent gezimizi tamamladıktan sonra Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Turistik Karaelmas Ekspresi ile tek yön tren bileti
 • 1 Gece Safranbolu 4* Zalifre Hotel'de Konaklama
 • 1 Gece Zonguldak 5* Dedeman Hotel'de Konaklama
 • İlk gün Kalecik'te yöresel kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Öğle yemekleri (3)
 • Akşam Yemekleri (3)
 • Programda belirtilen geziler
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • Dönüş güzergahı ulaşım
 • Ihlamur Teras giriş ücreti
 • Safranbolu Cam Teras giriş ücreti
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Milli park girişleri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Son gün akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda
11990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
9690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
8190 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
5190 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda
11990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
9690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
8190 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
5190 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda
11990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
9690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
8190 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
5190 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda
11990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
9690 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
8190 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
5190 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.