Sivas, tarih kokan sokakları, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle sarılı bir şehir. Bu muazzam kent, adeta bir açık hava müzesini andıran Divriği ilçesiyle öne çıkar. Divriği, kendine özgü mimarisiyle ünlü Ulu Camii ve Darüşşifasıyla tarihi bir eserler hazinesine ev sahipliği yapar. Anadolu'nun kalbinde yer alan bu şehir, aynı zamanda çeşitli müzeleriyle de bilinir. Arkeoloji müzelerinden etnografya müzelerine, zengin koleksiyonlarıyla Sivas, geçmişin izlerini günümüze taşıyan birinci sınıf kültür mirasına ev sahipliği yapar. Sivas'ın her köşesinde, tarihle iç içe geçmiş bir atmosferle buluşur ve bu benzersiz şehirdeki müzeler ziyaretçilere unutulmaz bir yolculuk vaat ediyor.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabahın erken saatlerinde, hızlı tren garında buluşarak Sivas'a doğru heyecan dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Sivas Tren Garı'na vardığımızda, bizi bekleyen aracımıza binip Divriği’ye hareket ediyoruz ve yol üstünde ilçenin adıyla ünlü Sivas Kangal Köpeği Çiftliği ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Kangal köpekleri hakkında bilgi alıyor ve ardından mimari özelliklerinin yanı sıra, sergilediği zengin Anadolu geleneksel taş işçiliği örnekleriyle 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifasını görmek için Divriği'ye hareket ediyoruz. Darüşşifa Taç Kapısı, Cami Kuzey Taç Kapısı, Cami Batı Taç Kapısı ve Şah Mahfili Taç Kapısı'nın her biri birbirinden farklı eşsiz bezemeleri ile göz kamaştıran birer mimarlık ve mühendislik harikası niteliğinde olup kapılar hakkında rehberimiz tarafından bilgi aldıktan sonra Hüma Hatun Sokağına gidiyoruz. 12 kadının istihdam ettiği Hüma Hatun Sokağı kültürel dokusuyla da ilgi görüyor. Aşevinden tandıra, hayvansal gıda ürünlerinden kuru gıda ürünlerine tam 12 dükkanın bulunduğu sokakta kısa bir mola veriyoruz. Son durak Divriği'de Nuri Demirağ Müzesi olarak hizmete açılan Mühürdarzade Konağı olacak. Konak gezisi sonrası Sivas şehir merkezine hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Tarihi Behrampaşa Sivas Hotel’de.  

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz. İlk durağımız, Orta Anadolu'nun en büyük arkeoloji müzesi olan Sivas Arkeoloji Müzesi, ardından rotamız Sivas Şehir Müzesi ve tarihi dokusu yüzyıllar öncesine uzanan Gök Medrese olacak. Anadolu Selçuklu Devleti döneminin izlerini taşıyan bu muhteşem yapıyı büyülenerek geziyoruz. Geçmişin şifalı hikâyelerine tanıklık ettiğimiz Şifaiye Medresesi’ni gezdikten sonra, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tavsiye isteyen misafirlerimize eşsiz Sivas köftesini denemelerini önerebiliriz. Öğle yemeğinin ardından, sultanın hüküm süren oğullarının hikâyesine şahit olduğumuz Sivas Ulu Cami'yi geziyoruz. Bu ihtişamlı yapıda tarihin gizemli esintilerini hissedip sonrasında bizleri zamanın ötesine taşıyan Buruciye Medresesi'ni keşfedeceğiz. Çifte Minareli Medrese ile eşsiz mimarinin büyüsüne kapılıyor; Türkiye'de ilk, dünyada ise eşsiz olma özelliği taşıyan Savaş Atları Müzesini ve Şehir Müzesini geziyoruz. Tam bir müze kenti olan Sivas gezimizde; Kongre Binası, Atatürk ve Etnografya Müzesi’nde milli mücadele döneminin izlerine şahit oluyoruz. Milli duygularımızın zirvesinde hem duygulu hem gururlu anları birlikte hissettiğimiz bu günde Taşhan Çarşısı'nda keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamak için serbest zaman verip Sivas Tren Garına hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş tren bileti
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otelde Kahvaltı
 • Otelde akşam yemeği
 • Çevre gezileri
 • Milli park girişleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Son gün akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler

Tren Saatleri:

 • Gidiş:
  Ankara Hareket: 08:40 - Sivas Varış: 11:13
 • Dönüş:
  Sivas Hareket: 18:00 - Ankara Varış:  20:31
 • Oturma planı Sivas içinde kullanılacak araç içindir. Trende oturma düzeni TCDD tarafından belirlenmektedir.
 • Tren hareket saatlerinde TCDD tarafından değişiklik yapılabilir.

 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4190 TL
Tek Kişilik Oda
4790 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4090 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
3690 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
2690 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.