Lokasyonlar

Program Detayı

Şanlıurfa Havalimanı’nda buluşmamızın ardından bizi bekleyen aracımızla keyifli turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız Son yılların en önemli arkeolojik keşfi; tarih bilgilerimizi alt üst eden ve dünyanın ilk tapınağı olan, geçmişi M.Ö 10.000’lere dayanan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Ardından muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görerek, tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesi’ni ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket. Burada ilk durağımız binlerce yıllık tarihi belgeleyen Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi. Daha sonra Hazreti İbrahim Peygamber`in Makamı’nın bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklıgöl ve Ayn-ı Zeliha Gölleri’ni geziyoruz. Ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz. 

(Dileyen misafirlerimiz  ekstra olarak müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesine katılabilirler.)

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak kültür ve hoşgörünün başkenti “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyoruz. İlk durağımız Mezopotamya'nın Efes'i Dara Antik Kenti’ni geziyoruz. Sonrasında Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile Beyazsu’ya gidip hem serinliyor hem de dinlenme imkanı elde ediyoruz.  Sonrasında Midyat’a hareket. Süryanilerin ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin Bölgesi’nin kalbinde; Midyat Devlet Konuk Evi'nin gezilmesi ve telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat Çarşısı’nda serbest zaman. Ardından konaklama yapacağımız otele doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin sokaklarını gezip tarihi soluyoruz. Gezimize ilk olarak Süryani Cemaati için önemli kiliselerden biri olan Kırklar Kilisesi’yle başlıyoruz. Sonrasında Ulu Cami’yi görüyoruz. Mardin Çarşısı’nda serbest zaman. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi ile devam ediyoruz. Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezip Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır’a varışımızın ardından sırasıyla Diyarbakır Surları, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ulu Cami, Hasanpaşa Hanı ve On Gözlü Köprü’yü görüp uçak saatimize göre havalimanına hareket ediyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Akşam yemekleri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Sabah kahvaltıları
 • Seyahat sigortası
 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir. 

*** Turlarımız minimum 10 kişi ile gerçekleşecektir...

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler.

 

Ulaşım Notu: 
Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.