Maşukiye - Polonezköy - Ağva - Şile - Kerpe - Adalar Turu; şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşacağınız, sevdiklerinizle eğlenceli bir hafta sonu geçirebileceğiniz bir yolculuk!

Doğal güzellikleri ile Maşukiye, keşfedilmeyi bekleyen İstanbul’un arka bahçesi Polenezköy, ada havasını içinize çekebileceğiniz büyüleyici Büyükada, huzur dolu şirin belde Şile ve eşsiz güzellikleri ile Ağva…

Ankara çıkışlı ve 2 gece 3 gün şeklinde planlanan bu programda sizleri unutulmaz bir rota bekliyor!

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, 08.00’da Ümitköy Galleria Avm karşısında buluşarak, gezimizin ilk durağı olan muhteşem doğası ve alabalıklarıyla ünlü, aşık ve maşukların diyarı Maşukiye’ye hareket ediyoruz. Maşukiye'nin ismi âşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gelenlerin çevredeki güzelliklerine aşık olduğu, Kartepe’nin eteğinde yeşili ve şırıl şırıl akan sularıyla eşsiz bir doğaya sahip Maşukiye. Kısa bir çevre turu ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası İstanbul’un arka bahçesi Polonezköy’e hareket. Polonezköy’de  Zofia Teyze’nin Anı Evi ve Arıcılık Müzesi'nin görülmesi, kısa çevre yürüyüşleri ve serbest zaman. Ardından otelimize hareket. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Adalar gezimiz için vapura biniyor, boğazın iki cephesinde martılarla birlikte muhteşem bir deniz yolculuğu yapıyoruz. İstanbul adalarının büyüklük olarak üçüncüsü, yuvarlak şekilli Burgazada’yı, Kınalıada’yı uzaktan görerek kısa süren deniz yolculuğumuzu Heybeliada’da tamamlıyoruz.  Heybeliada Rum nüfusunun başlıca dini eğitim merkezi idi. Ada gezimize önce ilk deniz okulumuz olan Deniz Lisesi’ni (Eski Deniz Harp Okulu) görerek başlıyoruz. Mükemmel tabiat içerisinde yürüyüş yaparak İsmet İnönü’nün Evi’ni görüp ada merkezine geri dönüyoruz. Kısa bir çay molasının ardından tekrar vapura binip Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada, diğer İstanbul adaları gibi yaklaşık 7 yüzyıllık Bizans dönemi hapishane ve manastırlarıyla ün kazanmıştır. Büyükada’da verdiğimiz öğle yemeği ardından serbest zamanda adayı ve adadaki eserleri görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz yürüyerek, dileyenlerse bisiklet kiralayarak adada tur atabilir. 1,5 km’lik bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Aya Yorgi Kilisesi’ne vardığınızda gördüğünüz manzaraya hayran kalacaksınız. Kararlaştırılan saatte buluşuyor ve Büyükada’dan ayrılarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası bezi ve balığıyla ünlü şirin sahil kasabası Şile’ye hareket ediyoruz. Denizi, ormanı ve tertemiz kumsalı ile ünlü bu şirin beldemizde Kırım Harbi'nde Karadeniz’den İstanbul Boğazı'na girecek gemiler için yapılmış olan deniz fenerini gördükten sonra huzurlu ve dinlendirici bir ortama sahip, size kendinizi rüyada hissettiren Ağva’ya hareket. Ağva gerçekten de Latince anlamında olduğu gibi, iki derenin arasında, bir tarafı orman diğer tarafı deniz kenarında bir kasaba. Başınızı çevirdiğiniz her yerde yeşile veya maviye rastlıyorsunuz. Göksu Nehri kenarında, yemyeşil bir su ve yeşilin birçok tonunu sayabileceğiniz orman manzarası eşliğinde öğle yemeği molası ve serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle Göksu Nehri üzerinde ekstra tekne turuna çıkıyoruz. Serbest zamanımızın bitiminde bir başka durağımız olan hırçın Karadeniz’in şirin balıkçı köyü, Kerpe’ye hareket ediyoruz. Kerpe yakınlarındaki koylarda kayaların deniz seviyesinde baklava biçimli kayalar görebilirsiniz. İlginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken bu kayalar suyun içinde yumuşak, çıkarıldıktan sonra sertleşme özelliğine sahip. Bu özelliği nedeniyle, Osmanlı döneminde insan gücüyle dikdörtgenler şeklinde kesilerek İstanbul'a getirilmiş. Sultanahmet Cami dahil bir çok caminin yapımında ve Anadolu Hisarı'nın inşasında kullanılmıştır. Muhteşem manzarasıyla Kartal Kayalar'ı gördükten sonraki serbest zamanımızda dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz. Belirlenen saatte buluşarak keyifli yolculuğumuzun son durağı olan Ankara’ya hareket ediyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Araç içi kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Akşam yemekleri (2)
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Adalar feribot ücreti
 • Öğle yemekleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri

Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2190 TL
Tek Kişilik Oda
2590 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
600 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2190 TL
Tek Kişilik Oda
2590 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
600 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2190 TL
Tek Kişilik Oda
2590 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1890 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
600 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • NUR PELİN YAZMAN

  Çok eğlenceliydi.

 • FİLİZ ALATAN

  Tekrar geleceğim

 • SERKAN EMİR

  Oldukça eğlenceli bir yolculuktu

 • LEVENT ALATAN

  Rehber arkadaşlar bayram yoğunluğuna rağmen mükemmel hizmet ettiler. Kendilerine teşekkür ediyor , doğru tercihinden dolayı firmanızı kutluyoruz

 • MERVE ALATAN

  Ayder'le 2.seyehatim. Bu gezi (tur) programından da çok memnun kaldım. 3 günü dolu dolu geçirdik . Tekrar görüşmek dileğiyle

5 yorumun 5 tanesini görüntülediniz