Maşukiye - Polonezköy - Ağva - Şile - Kerpe - Adalar Turu; şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşacağınız, sevdiklerinizle eğlenceli bir hafta sonu geçirebileceğiniz bir yolculuk!

Doğal güzellikleri ile Maşukiye, keşfedilmeyi bekleyen İstanbul’un arka bahçesi Polenezköy, ada havasını içinize çekebileceğiniz büyüleyici Büyükada, huzur dolu şirin belde Şile ve eşsiz güzellikleri ile Ağva…

Ankara çıkışlı ve 2 gece 3 gün şeklinde planlanan bu programda sizleri unutulmaz bir rota bekliyor!

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, 08.00’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünde buluşarak, gezimizin ilk durağı olan muhteşem doğası ve alabalıklarıyla ünlü, aşık ve maşukların diyarı Maşukiye’ye hareket ediyoruz.

Maşukiye'nin ismi âşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gelenlerin çevredeki güzelliklerine aşık olduğu, Kartepe’nin eteğinde yeşili ve şırıl şırıl akan sularıyla eşsiz bir doğaya sahip Maşukiye. Kısa bir çevre turu ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası İstanbul’un arka bahçesi Polonezköy’e hareket. Polonezköy’de  Zofia Teyze’nin Anı Evi ve Arıcılık Müzesi'nin görülmesi, kısa çevre yürüyüşleri ve serbest zaman.

Ardından otelimize hareket. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Adalar gezimiz için vapura biniyor, boğazın iki cephesinde martılarla birlikte muhteşem bir deniz yolculuğu yapıyoruz. İstanbul adalarının büyüklük olarak üçüncüsü, yuvarlak şekilli Burgazada’yı, Kınalıada’yı uzaktan görerek kısa süren deniz yolculuğumuzu Heybeliada’da tamamlıyoruz. 

Heybeliada Rum nüfusunun başlıca dini eğitim merkezi idi. Ada gezimize önce ilk deniz okulumuz olan Deniz Lisesi’ni (Eski Deniz Harp Okulu) görerek başlıyoruz. Mükemmel tabiat içerisinde yürüyüş yaparak İsmet İnönü’nün Evi’ni görüp ada merkezine geri dönüyoruz. Kısa bir çay molasının ardından tekrar vapura binip Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada, diğer İstanbul adaları gibi yaklaşık 7 yüzyıllık Bizans dönemi hapishane ve manastırlarıyla ün kazanmıştır. Büyükada’da verdiğimiz öğle yemeği ardından serbest zamanda adayı ve adadaki eserleri görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz yürüyerek, dileyenlerse faytonla veya bisiklet kiralayarak adada tur atabilir, hatta faytonla Aya Yorgi Kilisesi’ne çıkabilir. 1,5 km’lik bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz kiliseye vardığınızda gördüğünüz manzaraya hayran kalacaksınız.

Kararlaştırılan saatte buluşuyor ve Büyükada’dan ayrılarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası bezi ve balığıyla ünlü şirin sahil kasabası Şile’ye hareket ediyoruz. Denizi, ormanı ve tertemiz kumsalı ile ünlü bu şirin beldemizde Kırım Harbi'nde Karadeniz’den İstanbul Boğazı'na girecek gemiler için yapılmış olan deniz fenerini gördükten sonra huzurlu ve dinlendirici bir ortama sahip, size kendinizi rüyada hissettiren Ağva’ya hareket. Ağva gerçekten de Latince anlamında olduğu gibi, iki derenin arasında, bir tarafı orman diğer tarafı deniz kenarında bir kasaba. Başınızı çevirdiğiniz her yerde yeşile veya maviye rastlıyorsunuz. Göksu Nehri kenarında, yemyeşil bir su ve yeşilin birçok tonunu sayabileceğiniz orman manzarası eşliğinde öğle yemeği molası ve serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle Göksu Nehri üzerinde ekstra tekne turuna çıkıyoruz. Serbest zamanımızın bitiminde bir başka durağımız olan hırçın Karadeniz’in şirin balıkçı köyü, Kerpe’ye hareket ediyoruz. Kerpe yakınlarındaki koylarda kayaların deniz seviyesinde baklava biçimli kayalar görebilirsiniz. İlginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken bu kayalar suyun içinde yumuşak, çıkarıldıktan sonra sertleşme özelliğine sahip. Bu özelliği nedeniyle, Osmanlı döneminde insan gücüyle dikdörtgenler şeklinde kesilerek İstanbul'a getirilmiş. Sultanahmet Cami dahil bir çok caminin yapımında ve Anadolu Hisarı'nın inşasında kullanılmıştır. Muhteşem manzarasıyla Kartal Kayalar'ı gördükten sonraki serbest zamanımızda dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz. Belirlenen saatte buluşarak keyifli yolculuğumuzun son durağı olan Ankara’ya hareket ediyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Akşam yemekleri (2)
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeğinde alınacak içecek Ücretleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri
 • Adalar Vapur Geçiş Ücretleri
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
8390 TL
Tek Kişilik Oda
10590 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
8190 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
6290 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • SERKAN ERDAL

  her şeyçok güzeldi tşler

 • NUR PELİN YAZMAN

  Çok eğlenceliydi.

 • NUR PELİN YAZMAN

  Çok eğlenceliydi.

 • FİLİZ ALATAN

  Tekrar geleceğim

 • SERKAN EMİR

  Oldukça eğlenceli bir yolculuktu

 • LEVENT ALATAN

  Rehber arkadaşlar bayram yoğunluğuna rağmen mükemmel hizmet ettiler. Kendilerine teşekkür ediyor , doğru tercihinden dolayı firmanızı kutluyoruz

 • MERVE ALATAN

  Ayder'le 2.seyehatim. Bu gezi (tur) programından da çok memnun kaldım. 3 günü dolu dolu geçirdik . Tekrar görüşmek dileğiyle

7 yorumun 7 tanesini görüntülediniz