Kastamonu - İnebolu - İstiklal Yolu Turu, tarihimizin destanlaşmış anılarına duyulan derin bir saygıyla tasarlanmış unutulmaz bir yolculuk sunuyor. Bu anlamlı gezide Şerife Bacı Anıtı'nda, Türk kadınının kahramanlık destanını temsil eden donarak şehit düşen kadın kahramanı anarken duyulan minnet, kalplerimizde özel bir anı olarak yer edecek. Nasrullah Meydanı'ndan geçerek, Mehmet Akif'in vaazlar verdiği tarihi Nasrullah Cami'sinde bulduğumuz huzur, milli kurtuluş mücadelesinin ruhunu derinden hissettirecek.

Öğle yemeğinin ardından rotamızı İnebolu'ya çeviriyoruz, bu tarihi liman kentiyle buluşarak Türk Ocağı Binası'nda Atatürk'ün "Şapka Nutku"nu dinliyoruz. Eski Türk evlerinin nostaljik güzelliklerini ölümsüzleştirmek için verdiğimiz kısa molanın ardından, Kurtuluş Yolu'nda temsili bir yürüyüşle tarihi anlara tanıklık ediyoruz. Bu anlam dolu tur, kahramanlarımızın izinde, maneviyatla dolu bir geri dönüşle Ankara'ya doğru son buluyor.

Ayder Turizm, bu eşsiz deneyimin ardından sizleri bir başka nefes kesici tura daha davet etmekten büyük bir mutluluk duyacaktır.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 06.30’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden, 07.00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde buluşarak milli mücadelemizde önemli bir yere sahip olan Kastamonu’ya doğru hareket ediyoruz. Kahraman Türk kadınını temsil eden, Kurtuluş Savaşı sırasında Kastamonu’ya kağnılarla cephane taşırken donarak şehit düşen Şerife Bacı Anıtı ziyaretimizde saygı ve minnetle anacağımız duygusal anlar yaşayacağız. Burada gerçekleşecek törene katıldıktan sonra Nasrullah Meydanı’na doğru yürüyor ve Mehmet Akif’in kurtuluş mücadelesi yıllarında vaazlar verdiği Nasrullah Cami’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimiz sonrası öğle yemeğimizi alıyor ve rotamızı Kurtuluş savaşımız sırasında çok önemli rol oynayan İnebolu’ya çeviriyoruz. Bu tarihi liman kentinde kısa bir gezi yapıyor ve Atatürk’ün  “Şapka Nutku’nu” okuduğu tarihi Türk Ocağı Binası’nı görüyoruz. Ardından eski Türk evlerini fotoğraflamak için kısa bir mola veriyor ve tarihi Ecevit Han’a hareket ediyoruz. Kurtuluş savaşımızın kadın kahramanlarının cephane taşırken kullandığı ve Şerife Bacı gibi nice isimsiz kahramanın şehit düştüğü Kurtuluş yolunda, temsili olarak kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu anlamlı ve manevi dolu yürüyüşümüz ardından dönüş yolculuğumuz için Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.  

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • Öğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Çevre gezileri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

Gezi Ücreti
1790 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
1690 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.