Kapadokya, sınırlarımızı zorlayan bir doğa harikası, adeta hayal gücümüzün ötesinde bir masal diyarı...

Peri bacalarının eşsiz görüntüsüyle süslenmiş bu büyülü topraklarda, zamanın dokunuşu kayalara oyulmuş evlerde gizemli bir hikaye barındırıyor. Sadece Türkiye'den değil tüm dünya ülkelerinden yoğun ilgi gören; peri bacalarının yükseldiği bu topraklar, volkanik patlamaların izlerini taşıyan vadiler, renkli gökyüzü ve eşsiz doğal oluşumlarla dolu nefes kesen manzaralara sahip.

Kapadokya, adeta doğanın kendi büyülü dansını sergilediği bir sahne olmasının yanında, doğal güzellikleri ve tarihi zenginliğiyle sizi içine çekiyor.

Geçen her saniyenin tarihi doğal yapılara dönüştüğü  "Güzel atlar ülkesi Kapadokya! "

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07.00’da Atatürk Lisesi önünden, 07.30’da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden, Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Gezimizin ilk durağı Tuz Gölüyle başlıyoruz.

Sonrasında Aksaray il sınırları içinde olan ve Selçuklu’nun Anadolu ticaretini canlandırmak adına inşa ettiği kervansaraylardan biri olan Tepesi Delik Han’ı ziyaret ediyoruz. Ardından bölgede ki yüzlerce yer altı şehrinden biri olan  2000 yılında keşif edilip bölge turizmine kazandırılan Saratlı Kırkgöz Yeraltı Şehri’ni gezmeye gidiyoruz.

Öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra Ihlara Vadisine hareket ediyoruz. Müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı'nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahip. Vadide tam 380 basamak iniyor ve bugün çok azı ayakta kalan onlarca kiliseyi görüyoruz. Hava şartları müsait ise vadide keyifli bir yürüyüş yapılabilir.  Kapadokya’daki mistik, bilgi dolu, yoğun, yorucu ama keyifli gezimize akşam yemeği ve konaklama için ara vererek otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelin termal imkanlarından faydalanabilir.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltı sonrası mistik yolculuğumuza devam ediyor, Uçhisar Kalesi’nin fotoğraflanması. Kapadokya’nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'ni ziyarete gidiyoruz.  Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor.

Bu keyifli müze gezimizden sonra Paşabağ Vadisi’nde yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgarın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacalarını göreceğiz. Paşabağ bir nevi dünyadan eli ayağı çekme mekanı olarak kullanılması nedeniyle Rahipler Vadisi olarak da biliniyor. Peribacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, peri bacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisi’ne gidiyoruz. Yöresel Onyx taşı atölyesinde gezi ve alışveriş için serbest zamanımız var. Sarı, pembe, kırmızı ve beyaz renkte olan Onyx Taşı geçmişte, özellikle Hacıbektaş dergahına bağlı kişiler arasında Teslime Taşı olarak bilinen kolyelerin yapımında kullanılmıştır. Dileyen misafirlerimizin deneme fırsatı bulacakları,  çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz.  Avanos, toprağın şekillendirilerek kap, kacağa dönüştürüldüğü ve toprağın sanat olduğu tek merkezdir.

Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar verilerek Ankara’ya dönüyoruz. Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • Otelde akşam yemeği
 • Otelde kahvaltı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 •  

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4490 TL
Tek Kişilik Oda
5190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4390 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
2590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4490 TL
Tek Kişilik Oda
5190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4390 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
2590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4490 TL
Tek Kişilik Oda
5190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4390 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
2590 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • YEŞİM ÖZTAN

  İyi bir turdu. Teşekkürler

 • TÜLAY SEZER

  Güzel i doğayla iç içe huzur verici

 • VUSLAT YAZICIOĞLU

  Bu kısa gezide herşey iyiydi. Başda rehberimiz kaptan araba. Ben memnun kaldım.Bundan sonra Ayder'i tercih edeceğim. Birde ortam sıcak ve samimi.Herşey için teşekkür ederim.

 • AYTEN BERBER

  Genel olarak 3. kez misafiriniz olarak memnun olduğumuz firmasınız

 • MERAL MENGİ

  Güzel bir geziydi. Teşekkür ederiz.

 • FİKRET TOPÇU

  2019 Yılındaki ikinci turumuz , her seferinde memnun kaldık. Hizmet ve kaliteyi bozmamanızı temenni ederim.

 • ASİYE KARTOP

  Turunuza katıldığım iÇin Çok memnun kaldım. Sonsuza kadar başarılar.

 • ÖZGE DURSUN

  Senelerdir sizinleyiz bundan sonra da sizinle olmaya devam edeceğiz.

 • ADEVİYE AYŞE YAĞCIOĞLU

  Rahat ,güzel,eğlenceli geÇen bir tur oldu. Herkese teşekkürler.

 • RECEP ÇELİK

  üÇüncü kez gidiyorum. Her seferinde memnun kaldım. Devam etmek isterim.

 • ELİF TUNÇDORUK

  Eşimle katıldığım ilk turumuzdu. Son olmayacağı kesin. Tercihimiz Ayder olacak. Her şey iÇin teşekkürler.

 • İKBAL SAYGILI

  Gezdiğim turların en iyisiydi. Şoförümüz , muavinimiz, rehberimiz harika kişilerdi. Bir daha katılmak istersem aynı kişiler tercihim olur. Teşekkürler.

27 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER