Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07.00’da Atatürk Lisesi önünden, 07.30’da Ümitköy Galleria Avm karşısından, Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Gezimizin ilk durağı Tuz Gölü. Tuz gölü gezimizin ardından Nevşehir sınırlarına ulaşıp burada Uçhisar Kalesi’ni fotoğraflıyoruz. Kapadokya’nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'ni ziyarete gidiyoruz. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor. Bu keyifli müze gezimizden sonra Paşabağ Vadisi’nde yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgarın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacalarını göreceğiz. Paşabağ bir nevi dünyadan eli ayağı çekme mekanı olarak kullanılması nedeniyle Rahipler Vadisi olarak da biliniyor. Peribacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, peri bacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisi’ne gidiyoruz. Yöresel Onyx taşı atölyesinde gezi ve alışveriş için serbest zamanımız var. Sarı, pembe, kırmızı ve beyaz renkte olan Onyx Taşı geçmişte, özellikle Hacıbektaş dergahına bağlı kişiler arasında Teslime Taşı olarak bilinen kolyelerin yapımında kullanılmıştır. Dileyen misafirlerimizin deneme fırsatı bulacakları, çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Avanos, toprağın şekillendirilerek kap, kacağa dönüştürüldüğü ve toprağın sanat olduğu tek merkezdir. Kapadokya’daki mistik, bilgi dolu, yoğun, yorucu ama keyifli gezimize akşam yemeği ve konaklama için ara vererek otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra Türk Gecesi organize edebiliriz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltı sonrası mistik yolculuğumuza devam ediyor, Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni gezmeye gidiyoruz. Kapadokya bölgesinde yüzlerce yeraltı şehri bulunsa da birbirlerine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri gerek Ihlara yolu üzerinde bulunmaları gerekse iyi korunmuş ve restore edilmiş olmaları nedeniyle ön plana çıkmaktadırlar. Ihlara Vadisi'ne hareket ediyoruz. Müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı'nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahip. Vadide tam 380 basamak iniyor ve bugün çok azı ayakta kalan onlarca kiliseyi görüyoruz. Hava şartları müsait ise vadide keyifli bir yürüyüş yapılabilir. Öğle yemeği ardından Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar verilerek Ankara’ya dönüyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Araç içi kahvaltı
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Çevre gezileri
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Balon turu
 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Türk gecesi
 • Yemeklerde alınacak içecekler
*** Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
540 TL
Tek Kişilik Oda
620 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
520 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
460 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
380 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

!!! ÖNEMLİ !!!

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

6 Eylül 2021 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi turlarımızda çift doz aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Çift doz aşısı olmayan misafirlerimizin seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini veya hastalığı geçirdiğine dair belgeyi acente yetkililerimize ibraz etmesi gerekmektedir.

Tur başlamadan önce acente yetkililerimize ilgili belgelerin sunulması gerekmektedir. Aksi halde ilgili belgeleri sunmayan misafirlerimiz turlarımıza kabul edilmeyecektir.

İlgili belgelerin acente yetkililerimize sunulmaması halinde meydana gelebilecek hak kayıplarından acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tüm misafirlerimize önemle duyrulur.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • MERAL MENGİ

  Güzel bir geziydi. Teşekkür ederiz.

 • FİKRET TOPÇU

  2019 Yılındaki ikinci turumuz , her seferinde memnun kaldık. Hizmet ve kaliteyi bozmamanızı temenni ederim.

 • ASİYE KARTOP

  Turunuza katıldığım iÇin Çok memnun kaldım. Sonsuza kadar başarılar.

 • ÖZGE DURSUN

  Senelerdir sizinleyiz bundan sonra da sizinle olmaya devam edeceğiz.

 • A.AYŞE YAĞCIOĞLU

  Rahat ,güzel,eğlenceli geÇen bir tur oldu. Herkese teşekkürler.

 • RECEP ÇELİK

  üÇüncü kez gidiyorum. Her seferinde memnun kaldım. Devam etmek isterim.

 • ELİF TUNÇDORUK

  Eşimle katıldığım ilk turumuzdu. Son olmayacağı kesin. Tercihimiz Ayder olacak. Her şey iÇin teşekkürler.

 • İKBAL SAYGILI

  Gezdiğim turların en iyisiydi. Şoförümüz , muavinimiz, rehberimiz harika kişilerdi. Bir daha katılmak istersem aynı kişiler tercihim olur. Teşekkürler.

23 yorumun 8 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER