Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07.00’da Atatürk Lisesi önünden, 07.30’da Ümitköy Galeria önünden, Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Gezimizin ilk durağı Tuz Gölüyle başlıyoruz. Sonrasında Nevşehir sınırlarına ulaşıp burada Uçhisar Kalesi’nin fotoğraflanması. Kapadokya’nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'ni ziyarete gidiyoruz.  Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor. Bu keyifli müze gezimizden sonra Paşabağ Vadisi’nde yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgarın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacalarını göreceğiz. Paşabağ bir nevi dünyadan eli ayağı çekme mekanı olarak kullanılması nedeniyle Rahipler Vadisi olarak da biliniyor. Peribacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, peri bacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisi’ne gidiyoruz. Yöresel Onyx taşı atölyesinde gezi ve alışveriş için serbest zamanımız var. Sarı, pembe, kırmızı ve beyaz renkte olan Onyx Taşı geçmişte, özellikle Hacıbektaş dergahına bağlı kişiler arasında Teslime Taşı olarak bilinen kolyelerin yapımında kullanılmıştır. Dileyen misafirlerimizin deneme fırsatı bulacakları,  çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz.  Avanos, toprağın şekillendirilerek kap, kacağa dönüştürüldüğü ve toprağın sanat olduğu tek merkezdir. Kapadokya’daki mistik, bilgi dolu, yoğun, yorucu ama keyifli gezimize akşam yemeği ve konaklama için ara vererek otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra Türk Gecesi organize edebiliriz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltı sonrası mistik yolculuğumuza devam ediyor, Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni gezmeye gidiyoruz. Kapadokya bölgesinde yüzlerce yeraltı şehri bulunsa da birbirlerine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri gerek Ihlara yolu üzerinde bulunmaları gerekse iyi korunmuş ve restore edilmiş olmaları nedeniyle ön plana çıkmaktadırlar. Ihlara Vadisine hareket ediyoruz. Müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı'nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahip. Vadide tam 380 basamak iniyor ve bugün çok azı ayakta kalan onlarca kiliseyi görüyoruz. Hava şartları müsait ise vadide keyifli bir yürüyüş yapılabilir. Öğle yemeği ardından Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Gerekli molalar verilerek Ankara’ya dönüyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • Otelde akşam yemeği
 • Otelde kahvaltı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1590 TL
Tek Kişilik Oda
1790 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1540 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1140 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1590 TL
Tek Kişilik Oda
1790 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1540 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1140 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1590 TL
Tek Kişilik Oda
1790 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1540 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1140 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1590 TL
Tek Kişilik Oda
1790 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1540 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1140 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1590 TL
Tek Kişilik Oda
1790 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1540 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1140 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • MERAL MENGİ

  Güzel bir geziydi. Teşekkür ederiz.

 • FİKRET TOPÇU

  2019 Yılındaki ikinci turumuz , her seferinde memnun kaldık. Hizmet ve kaliteyi bozmamanızı temenni ederim.

 • ASİYE KARTOP

  Turunuza katıldığım iÇin Çok memnun kaldım. Sonsuza kadar başarılar.

 • ÖZGE DURSUN

  Senelerdir sizinleyiz bundan sonra da sizinle olmaya devam edeceğiz.

 • ADEVİYE AYŞE YAĞCIOĞLU

  Rahat ,güzel,eğlenceli geÇen bir tur oldu. Herkese teşekkürler.

 • RECEP ÇELİK

  üÇüncü kez gidiyorum. Her seferinde memnun kaldım. Devam etmek isterim.

 • ELİF TUNÇDORUK

  Eşimle katıldığım ilk turumuzdu. Son olmayacağı kesin. Tercihimiz Ayder olacak. Her şey iÇin teşekkürler.

 • İKBAL SAYGILI

  Gezdiğim turların en iyisiydi. Şoförümüz , muavinimiz, rehberimiz harika kişilerdi. Bir daha katılmak istersem aynı kişiler tercihim olur. Teşekkürler.

 • MESUDE TAHİR

  Güzel bir gezi oldu benim iÇin. Ihlara Vadisi zorlu bir iniş ve Çıkış olmasına rağmen aşağıdaki güzelliklere değer.

 • YURDAGÜL DEMİRÖZ

  Ayder Turizm ile 3 -4 seferdir tur yapmaktayım. Çok memnun ve mutluyuz. Tüm arkadaşlarıma da tavsiye etmekteyim.

 • ELİF TOPGÜL

  İlk defa bir turla seyahate Çıktım ve memnun kaldım. Bir daha ki sefere hiÇ araştırmadan direkt bu şirkete gitmeyi düşünüyorum.

 • MURAD ALİ ALKUSAL

  Her şey ( konaklama, ulaşım, tanıtım ) Çok iyiydi. Keyifli bir geziydi.

23 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER