İzmir çıkışlı THY ile 6 gece 7 gün Benelux - Paris Turu! Tüm Ekstra Turlar Dahil!

Paris, Brugge, Brüksel, Gent, Rotterdam, Lahey, Amsterdam, Marken, Volendam, Köln, Lüksemburg

7 Günde 5 Ülke; Fransa – Belçika – Hollanda – Almanya – Lüksemburg

Ekstra tur ücreti yok! İzmir uçuşu aktarma farkı ücreti yok! 

Lokasyonlar

Program Detayı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluştuktan sonra, bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizi tamamlayıp, Türk Hava Yolları’nın İstanbul aktarmalı konforlu seferi ile Köln’e hareket ediyoruz. Köln’e varışımızın ardından ilk olarak şehir merkezine hareket ediyoruz. Köln şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz turda; Köln’ü kuşbakışı şekilde seyredebileceğimiz modern mimari anlayışının eşsiz eserlerinden biri olan Köln Triangle binası, tarihi Hohenzollern Köprüsü, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve yapımı 632 yıl sürmüş olan Köln Katedrali uğrayacağımız duraklardan bazıları olacak. Bu durakların yanı sıra şehre sinematik bir silüet kazandıran Ren Nehri, Kolumba Müzesi, Eski Belediye Binası ve ülkenin en büyük camisi konumundaki Köln Merkez Camii uğrayacağımız diğer turistik noktalar olacak. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Amsterdam ‘a hareket ediyoruz.

Varışımıza istinaden konaklayacağımız otele transfer; akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Amsterdam şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Amsterdam şehir turunda; Waterloplein, Amsterdam Çiçek Pazarı, eski ve modern mimarinin bir arada olduğu Rokin Caddesi, Amsterdam’ın kalbi sayılan Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Damrak Caddesi ve neo-gotik tarzda inşa edilmiş olan Central Station’ı göreceğiz. Şehir turu sonrası Hollanda’nın Venedik’i olarak adlandırılan Giethoorn’a hareket ediyoruz. Kanalları ile adeta kartpostala benzeyen, masallardan uyarlanmış bir film setini andıran ve sanki Hobbitlerin elinden çıkmış bir köy olan Giethoorn’u gezerken kendinizi sıradışı bir ortamda hissedeceksiniz. Bu keyifli ve deneyim dolu tur sonrası Amsterdam’a dönüş..

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında sıra dışı bir balıkçı kasabası olan Volendam’ı ziyaret edeceğiz. Sempatik evleri ve ekonomik hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu bu şirin kasabada alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Rehberimizin belirlediği saatte toplandıktan sonra Marken Adası’na geçeceğiz. Günümüzde 1800’den fazla kişinin yaşadığı bu adada yapacağımız yürüyüş esnasında koyu yeşil, siyah ahşaptan olan 18. Yüzyıl balıkçı evlerini fotoğraflama imkânımız olacak. Marken adasının gezilmesinin ardından Lahey’e hareket ediyoruz. Lahey’e vardıktan sonra ilk durağımız Parlamento Binası olacak. Parlamento Binası’nda Yüce Adalet Divanı ve Meclis Binası’nın görülmesiyle beraber Hollanda’nın en büyük ikinci ve aynı zamanda önemli bir ticaret şehri olan Rotterdam’a doğru yola çıkıyoruz. Hollanda’nın modern yapısını en iyi şekilde yansıtan Rotterdam tam bir ticaret ve lojistik şehridir. Ülke açısından ne kadar önemli olduğunu Rotterdam Limanı’na varınca bir kez daha anlayacağız. Rotterdam şehir turumuzdaki ilk durağımız; adını hümanizm akımının öncülerinden olan Desiderius Erasmus’tan alan, tek sütunlu yapısıyla görenlerin kuğuya benzettiği Erasmus Köprüsü olacak. Ünlü mimar Piet van Blom tarafından tasarlanan ve Floransa’daki Ponte Vechio’dan ilham alarak tasarlanan Rotterdam Küp Evleri ise bir diğer destinasyonumuzu oluşturmakta.

Rotterdam şehir turumuzu tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Belçika’ya hareket ediyoruz. İlk durağımız Brugge şehri. Avrupa’nın Prag’la birlikte en iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden olan Brugge’ye varışımızla birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda öncelikle Markt Meydanı ve şehrin simgelerinde birisi olan Belfry Kulesi’ni göreceğiz. Sonrasında Belçika’nın maneviyat açısından en önemli noktalarından birisi olan Our Lady Church ve şehrin dini merkezi olarak bilinen Burg Meydanı’nı geziyoruz. Burg Meydanı’nda bulunan Belediye Sarayı ve Kutsal Kan Bazilikası gezimizde uğrayacağımız bir diğer duraklarımız olacak. Ardından Gent’e hareket ediyoruz. Yapacağımız şehir turunda Schelde Nehri ve Lys ırmaklarının kesiştiği; Orta Çağdan kalma tarihi yapıları, Neo – Gotik ve Barok mimariye sahip çarpıcı binaları yanı sıra doğal güzellikleriyle kanalların süslediği; büyüleyici atmosferlere sahip masallar diyarı Gent şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. St. Bavo Katedrali, Aziz Michael Köprüsü, Korenmarkt, Graslei görülecek yerler arasındadır. Gent turumuzun ardından Brüksel şehrine hareket varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli meydanlarından Grand Palace, görkemli yapısı ile Hotel de Ville, Brüksel şehir müzesi, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Expo 58 Fuarı için yapılmış Atomium ve Heysel Stadyumu bulunmaktadır.

Konaklama ve akşam yemeği otelde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dünyanın Dükalıkla yönetilen tek bağımsız ülkesi olan Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Lüksemburg’a varışımızla birlikte; kentin üzerine kurulu olduğu Petrus Vadisi’ni, vitrayları ve dikkat çekici heykelleriyle kendinden söz ettiren Lüksemburg Katedrali’ni ve ilk zamanlarda belediye binası olarak kullanılan sonrasında ise bir saraya çevrilen Dükler Sarayı’nı görme fırsatı elde ediyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte Lüksemburg’dan ayrılarak Paris’e hareket ediyoruz. Paris’e varışımızla birlikte Paris şehrinin güzelliklerini keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız Eyfel Kulesi olacak. Fransa’nın sembolü olan Eyfel Kulesi 1889 yılında yapılmıştır. 330 m. yüksekliğindeki kulenin asansör ile ikinci katına çıktıktan sonra masalsı Paris şehir manzarasına bir de çıplak gözle bakma fırsatını elde ediyoruz. Eyfel Kulesi’nde vereceğimiz serbest zamanda, bu harika manzaraları fotoğraf galerilerimize eklerken aynı zamanda hafızalarımıza kaydetmeyi ihmal etmeyelim.

Bu keyifli anların ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği Disneyland turuna (175 Euro) katılabilirler. Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz ise dünyanın en büyük ve en çok ziyaretçi edilen sanat müzesi konumundaki Louvre Müzesi’ni ziyaret edebilirler. Bir başka alternatif olarak da Paris’in masalsı güzelliğine doyamayan misafirlerimiz şehrin tadını çıkarmak için Paris sokaklarında keşfe çıkabilirler. (Disneyland transferi sonrasında rehberimizin belirleyeceği yerde toplanıp otelimize transferimiz gerçekleşecektir).

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Paris’in güzelliklerini deneyimlemek için şehir turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Paris’in tarihte ilk yerleşim yeri olarak kurulduğu Seine Nehri olacak. Seine Nehri’nde Paris’in muhteşem binalarını yakından görme imkanına sahip olurken, Seine Nehri’nde bulunan köprülerin altından geçerken harikulade anlar yaşayacaksınız. Sonraki güzergahımız ise Cite Adası olacak. Cite Adası’nda Gotik mimarinin harikası olarak kabul edilen Notre Dame Katedrali’ni ziyaret edeceğiz. Napolyon Bonaparte dahil birçok Fransız kralın taç giyme törenlerinin yapıldığı ve 861 yıldır ayakta kalabilmiş bu eşsiz katedralin anlatımını rehberimizden dinledikten sonra Paris şehrinin tek tepesi olan Montmarte yani Ressamlar Tepesi’ne gidiyoruz. (Montmarte'ye çıkışımızı Füniküler hattı ile yapacağız). Günümüzde bohem yaşam tarzını benimseyen insanların yaşadığı bu lokasyonda sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz. Öte yandan aynı bölgede bulunan ve Paris’in hemen hemen her yerinden görülen SacreCour Bazilikası’nı da görme imkanına sahip olacağız.

Paris havalimanına transferimizle birlikte Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşuyla birlikte dönüşümüzü sağlıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • İzmir - İstanbul - İzmir iç hat gidiş dönüş bağlantı uçak bileti
 • THY ile İstanbul - Köln Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • THY ile Paris - İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • 4* otellerde 6 gece oda kahvaltı (kontinental kahvaltı) konaklama
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Akşam yemekleri (6)
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Şehir Konaklama Vergileri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Havalimanı vergileri
 • Programda belirtilen geziler
 • Köln Şehir Turu
 • Lüksemburg Şehir Turu
 • Paris Şehir Turu
 • Seine Nehri Turu
 • Eyfel Kulesi Giriş Ücreti
 • Montmarte Tepesi Finiküler Ücreti
 • Brugge Şehir Turu
 • Brüksel Şehir Turu
 • Gent Şehir Turu
 • Rotterdam Şehir Turu
 • Amsterdam Şehir Turu
 • Giethoorn Turu
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • İsteğe Bağlı Paris Disneyland Turu
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar 15 Euro (65 yaş üstü misafirler için +15 Euro Sürprim uygulaması vardır.)
 • Schengen Vize Ücreti
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
İZMİR - İSTANBUL TK2347 8 TEMMUZ - 00:20 - 02:05
İSTANBUL - KÖLN TK1671 8 TEMMUZ - 07:10 - 09:30


PARİS - İSTANBUL TK1828 14 TEMMUZ - 19:50 - 00:20
İSTANBUL - İZMİR TK2354 15 TEMMUZ - 02:00 - 0315
 • Otellerinin giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • Oteller konum olarak şehir merkezine uzak statüde geçen otellerdir.

Pasaport - Vize - Ülke Girişleri Hakkında;

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu program için shengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yoktur, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
 • Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir. Vize başvurularında gerekli olan evraklar listesinde acenteden alınacak olan belgeler Ayder Turizm tarafından verilecektir. Elçiliklerin vize verip vermemesi diplomatik inisiyatiflerinde olup vize verilmemesi durumunda Ayder Turizm sorumlu tutulamaz. Vize başvuru esnasında elçiliğe veya vize hizmeti veren acenteye ödenen vize ücreti ile Ayder Turizmin bir ilişiği yoktur. Vize için ödenecek ücret Ayder Turizmden talep edilemeyeceği gibi vizenin çıkmaması halinde elçiliğe ödenen ücretin iadesi Ayder Turizmden istenemez.
 • Gezi için gerekli gerekli pasaport ve vizeye sahibi olmak, temin etmek tamamen katılımcının sorumluluğundadır. Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların yurtdışı çıkışlarında anne ve baba ile birlikte olma zorunluluğu vardır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvaffakatname almak zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek baba gelmeyecekse ya da baba ve çocuk gidecek anne gelmeyecekse, gitmeyen ebeveynin gidecek olan ebeveyn adına noter onaylı muvafakatname belgesi  alması ve eşlik edecek ebeveyne vermesi gerekmektedir.

Önemli Bilgilendirmeler; 

 • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Ayder Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve erken rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • Ayder Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Ayder Turizm , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 • Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1540 EUR
Tek Kişilik Oda
1990 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1540 EUR
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
1490 EUR
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
1440 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
250 EUR
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.