Ankara çıkışlı THY ile 7 gece 8 gün Elegant İtalya Turu! Tüm Ekstra Turlar Dahil!

Milano, Como, Sirmione, Venedik, Bologna, Floransa, Pisa, Siena, San Gimignano, Roma, Vatikan, Castel Gondolfo, Nemi Gölü, Albano Gölü, Sorrento, Napoli, Pompei... Baştan başa İtalya, rüya gibi bir rota!

Ekstra tur ücreti yok! Ankara uçuşu aktarma farkı ücreti yok! 

Çizme rotası ile Milano gidiş, Napoli dönüş...

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza gece saat 00:00'da Ümitköy Galleria AVM karşısı, 00:30'da Sıhhıye Atatürk Lisesi önünden Ankara Esenboğa Havalimanına transferimiz ile başlıyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 03:10 da İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından saat 07:50 de Milano’ya gerçekleşecek uçuşumuz sonrası havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz.

 • Havayollarının uçuş saatlerinde yapabileceği olası revizeler acente tarafından takip edilmekte olup değişiklik söz konusu olduğu durumlarda misafirlerimize bilgi verilecektir.

Varışımızın ardından Milano panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, mutfağı, operası, kiliseleri ve paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu, keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria ve Porta Romano görülecek yerler arasında.

Ardından Como turumuz için hareket ediyoruz. Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como gölünü görüyoruz. Muhteşem manzaraları bol bol fotoğraflayıp bu anları unutulmaz kılıyoruz. Como gezimizin ardından Milano’daki otelimize transfer oluyor ve dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz.
Konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sirmione turumuz başlıyor. İtalya'nın incisi Sirmione kasabasının girişinde bizi, tarihi XIII.yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor.

Ardından özel Vaporettomuz ile Venedik’e geçiyoruz. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanmış Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile XV.yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında.

Turumuzun ardından Venedik’teki otelimize transfer oluyor ve dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rotamızda Bologna var. Şehir turunda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır.

Ardından Floransa şehir turumuz için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda; Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır.(vaftizhane kapısı- cennet kapısı).

Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü’yü (Ponte Vecchio) görüyor ve fotoğraflıyoruz.

Turumuzun ardından Floransa’daki otelimize transfer  oluyor ve dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Pisa & Siena & San Gimignano turumuz için hareket ediyoruz. Pisa, Siena ve San Gimignano olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar bizi bekliyor.

Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler.

Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkânına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir.

San Gimignano; çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu, porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü 14. y.y.’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toscana’nın Orta Çağ şehridir.

Turumuzun ardından Roma’daki otelimize transfer oluyor ve dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından misafirlerimiz ile Roma İkonları ve Vatikan turumuza başlıyoruz. Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla bizleri tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler, her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor.

Turumuzda Avrupa medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da;  önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum’u görüyoruz.

İmparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro kilisesi), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Pantheon (Tanrıların Tapınağı), Piazza Popolo göreceğimiz yerler arasındadır.

Turumuzun ardından Roma’daki otelimize transfer oluyor ve dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Castel Gondolfo bölgesine hareket ediyoruz. Nemi Köyü olarak bilinen bu bölge; pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengârenk evler, taş sokaklar, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkânlarıyla bizi karşılayacak ve muhteşem göl manzaralarıyla kendimizi masaldaymış gibi hissedeceğimiz bir yer olarak anılarımızda yerini alacak.

Albano gölü kıyısına kurulu Castel Gondolfo’yu ziyaretimiz sırasında Papa’nın yazlık sarayını göreceğimiz bu bölgede yürüyüşümüze devam ediyoruz.  Tarihte birçok Roma imparatorunun yazlık sarayı olarak da kullanılmış bu eşsiz kasabada tarihe küçük bir yolculuk yapıyoruz.

Ardından rotamızı Sorrento ‘ya çeviriyoruz. Limonları ile ünlü Sorrento turumuzda limon ağaçlarının her yeri kapladığı, çiçek saksılarının balkonları süslediği, pastel renklerde evleri ve labirent gibi uzayan sokakları ile kartpostalları süsleyecek kadar romantik olan bu güzel yerde fotoğraf çekmek için serbest zamanımız oluyor. Bu eşsiz manzaralarla fotoğraf galerilerimizi şenlendirirken bu manzaraları hafızamıza kaydediyoruz.

Turumuzun ardından Napoli’deki otelimize transfer oluyor  ve dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rotamızda Napoli panoramik şehir turumuz var. Margarita pizzasının anavatanı ve İtalya’nın 3. büyük şehri olan Napoli’de Garibaldi Meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan şehrin en eski semtlerinden Centro Storico görüleceğimiz yerler arasında.

Ardından Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei turumuz için hareket ediyoruz. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerine uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.

Turumuzun ardından Napoli’deki otelimize transfer oluyor ve dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve rehberimizin bildireceği saatte havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile 19:35 de İstanbul’a uçuyoruz. 23:00 de İstanbul Havalimanı’na varışımızdan sonra (21 ini - 22 sine bağlayan gece ) saat 02:00 de  Ankara’ya doğru son uçuşumuzu gerçekleştirerek bu keyifli ve unutmaz gezimizi noktalıyoruz.

 • Havayollarının uçuş saatlerinde yapabileceği olası revizeler acente tarafından takip edilmekte olup değişiklik söz konusu olduğu durumlarda misafirlerimize bilgi verilecektir.

Ankara Esenboğa Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binip Sıhhıye ve Ümitköy şehir merkezi noktalarına transferimiz gerçekleşiyor.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST)-Milano (MXP) gidiş, Napoli (NAP)-İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti
 • Ankara – İstanbul – Ankara iç hat gidiş dönüş bağlantı uçak bileti
 • Ankara Esenboğa havalimanı çift yön transfer
 • Havalimanı vergileri
 • 3* ve 4* otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama
 • İtalya’da Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Castel Gondolfo & Nemi Gölü & Albano Gölü
 • Sorrento Turu
 • Vatikan Turu, Collesseum (dışarıdan), Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri
 • Napoli Turu
 • Pompei Turu
 • San Gimignano Turu
 • Siena Turu
 • Pisa Turu
 • Floransa Turu
 • Venedik Turu
 • Bologna Turu
 • Sirmione Turu
 • Como Turu
 • Milano Turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
 • Vatikan Kulaklık + Venedik Giriş + Vaporetto + Pompei Bilet + Pompei Kulaklık + Lokal Rehberler + Turist Şehir vergileri Kişi başı 150€

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

Gidiş;

 • Ankara Esenboğa Havalimanı - İstanbul Havalimanı / 04:45 
 • İstanbul Havalimanı - Milano-Malpensa Havalimanı/ 07:50 

Dönüş;

 • Napoli Uluslararası Havalimanı - İstanbul Havalimanı / 19:35
 • İstanbul Havalimanı - Ankara Esenboğa Havalimanı / 02:00

Havayollarının uçuş saatlerinde yapabileceği olası revizeler acente tarafından takip edilmekte olup değişiklik söz konusu olduğu durumlarda misafirlerimize bilgi verilecektir.

 • Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
 • Venedik konaklaması Padova, Mestre, Mogliano Veneto, Treviso, Spresiano bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
 • İtalya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
 • Oteller konum olarak şehir merkezine uzak statüde geçen otellerdir.
 • Otellerinin giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

Pasaport - Vize - Ülke Girişleri Hakkında;

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu program için İtalya shengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yoktur, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
 • Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir. Vize başvurularında gerekli olan evraklar listesinde acenteden alınacak olan belgeler Ayder Turizm tarafından verilecektir. Elçiliklerin vize verip vermemesi diplomatik inisiyatiflerinde olup vize verilmemesi durumunda Ayder Turizm sorumlu tutulamaz. Vize başvuru esnasında elçiliğe veya vize hizmeti veren acenteye ödenen vize ücreti ile Ayder Turizmin bir ilişiği yoktur. Vize için ödenecek ücret Ayder Turizmden talep edilemeyeceği gibi vizenin çıkmaması halinde elçiliğe ödenen ücretin iadesi Ayder Turizmden istenemez.
 • Gezi için gerekli gerekli pasaport ve vizeye sahibi olmak, temin etmek tamamen katılımcının sorumluluğundadır. Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük katılımcıların yurtdışı çıkışlarında anne ve baba ile birlikte olma zorunluluğu vardır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvaffakatname almak zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek baba gelmeyecekse ya da baba ve çocuk gidecek anne gelmeyecekse, gitmeyen ebeveynin gidecek olan ebeveyn adına noter onaylı muvafakatname belgesi  alması ve eşlik edecek ebeveyne vermesi gerekmektedir.

Önemli Bilgilendirmeler; 

 • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Ayder Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve erken rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • Ayder Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Ayder Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 • Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • ABDURRAHMAN YEMENİCİ

  TURUN HAZIRLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER. BAŞTA SELAMİ HAŞİMOĞLU OLMAK ÜZERE TÜM AYDER AİLESİNE MİNNETTARIM

1 yorumun 1 tanesini görüntülediniz