Bursa - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık - Gölyazı - İznik Turu keyifli bir hafta sonu için vazgeçilmezler arasında!

Dolu dolu ve neşeli bu rotada sizler için her şeyi düşündük! Şehir hayatının yorgunluğunu üzerinizden atacağınız bu programda tarihi ve kültürel birçok lokasyon sizleri bekliyor.

Eski bir Rum balıkçı köyü olan Tirilye,  Osmanlı’nın beylikten devlete geçişine tanıklık eden tarihi ile Bursa, deniz havası ile huzur dolacağınız Mudanya ve tarihi dokusu ile sizi hayran bırakacak Cumalıkızık...

Erteleme. Gez!

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 07:30’de Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünde buluşarak, beş bin yıllık yerleşime sahip, Osmanlı başkenti Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’da panoramik şehir turu yapıyoruz. Çok ayaklı cami şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeği için verilen serbest zaman sonrası turumuzun bir sonraki durağında Türk mezar anıtlarının en gösterişli örneklerinden olan, şehrin her yerinden görülebilecek bir konuma sahip Yeşil Türbeyi ziyaret ediyoruz. Osmanlı mimarisinde bütün duvarlarının çini ile kaplı olduğu tek türbedir. Türbeden sonra yeşil renkte çinileriyle ünlü Yeşil Cami ziyaretimizi tamamladıktan sonra ramazan topu buradan atıldığı için “Tophane” adı verilen Tophane Parkı’na uğruyoruz.

Bursa’nın panoramik görüntüsünün en iyi izlenebildiği parkın içinde Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ve devletin ikinci sultanı Orhan Bey’in türbelerini, İstiklal Şehitleri Anıtı’nı ve Saat Kulesi’ni gezeceğiz. Gezimiz sonrası otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bursa 5* Euro Park Hotel’de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mudanya’da eski bir Rum kasabası olan Siye’de (Kumyaka) büyük ölçüde korunabilen, çoğu Rumlardan kalma deniz kenarındaki tarihi evleri görüyoruz. Bu şirin kasabanın sevimli evlerinin arasındaki sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Trakya, İstanbul ve Boğazları işgalden kurtaran, Türk devletinin siyasi alandaki üstünlüğünü tanıtan ilk belge olan Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı ahşap bir yalı olan Mütareke Evi’ni geziyoruz.

Ardından yolumuza adını bir zeytin çeşidinden alan Trilye Kasabası ile (Zeytinbağı) devam ediyoruz. Birinci derece sit alanı olan kasabada 7 kiliseden 3’ü ayaktadır. Dünyada duvarlarına resim yapılan ilk kiliselerden biri olan Resimli Kilise (boyalı kilise veya kemerli kilise olarak da biliniyor) buradadır. Trilye’de verdiğimiz öğle yemeği molası ve serbest zamanda kasabayı keşfediyoruz. Serbest saatlerinizde zeytin ve zeytinyağı alışverişinizi yapabilirsiniz.

Hemen ardından Gölyazı’ya geçip Uluabat Gölü manzarası eşliğinde eski adı Apolyont olan Gölyazı Köyü’nün tarih kokan sokaklarını geziyor, Ağlayan Çınar'da bir çay molasının ve serbest zamanın ardından Bursa'ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bursa 5* Euro Park Hotel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası İstanbul'dan Anadolu'ya uzanan sefer ve kervan yolunun üzerinde önemli bir durak ve konaklama merkezi olan İznik’e hareket ediyoruz. İznik Müzesi, İznik Kalesi, Ayasofya Camisi, Lefke Kapısı ve Süleyman Paşa Medresesini görüp, kısa bir serbest zamanın ardından Yolumuzun üzerinde bulunan Uludağ’ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü’nü geziyoruz.

Cumalıkızık, Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye’de en iyi yaşatan köydür. Köyün en büyük özelliği ve güzelliği tarihi evleridir. Sokaklarında hayranlıkla gezerken birçok çeşme, ahşap bezemeli cami, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi evleri gördükten sonra Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarımız sonrası Ankara’ya varıyoruz.

Bir başka Ayder Turizm gezisinde buluşmak ümidi ile vedalaşıp ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Akşam yemekleri (2)
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Özel harcamalar

Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
7490 TL
Tek Kişilik Oda
9490 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
7290 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
5590 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3490 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
7490 TL
Tek Kişilik Oda
9490 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
7290 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
5590 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3490 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • NESLİŞAH ALBAYRAK

  Normalde programda olmayan panorama müzesi nin dahil edilmesi gayet güzel oldu. İznikli pisagorun bizi çömlek tarihini uygulamalı gösterimi gayet ilgi çekiciydi. Bursa Ulu cami anlatımı da çok keyifli ve bilgilendiriciydi.

 • FİLİZ GÖKSEVER

  Her zamanki gibi dakik,güvenilir,konforlu yolculuk,ilgili personel. Güzergah mükemmel.

 • FERİDE SEVERCAN

  Katıldığımız için çok memnunum.

 • HÜSEYİN ÜRETEN

  Çok iyi beğendim kaliteli tur.

 • MEHMET GİDEROĞLU

  Seyahatimin başından sonuna kadar herşey çok güzeldi.Çok memnun kaldım.Tüm tanıdıklarıma sizleri tavsiye edeceğim inşallah en kısa zamanda başka turda da sizinle yolculuk etmek isterim.

 • RÜVEYDA KALFAOĞLU

  Memnun kaldım.

 • GÜNAY ÇELİKOKLAR

  Ayderi seviyoruz.Daha önce birkaç turunuza katıldım memnunuz.

 • FATMA ERBAY UÇAR

  Çok keyifli bir turdu Ayder can'dır.

 • SELİN İREM ÖZDOĞAN

  Tur boyunca güleryüzlü tutumu ve bölgelerle ilgili bilgilendrmeleriyle rehberimiz keyifli ve huzurlu bir geçirmemizi sağladı.

 • ÖZGE SERBES

  Rehber anlatımını ve bilgisini çok beğendim.

 • ZÜBEYDE FİDANCI SÜMENGEN

  Çok beğendim.İlk kez Ayder turu denedim.Memnun kaldım.Bundan sonra hep Ayderleyim

 • HEDİYE AKSOY

  İlk defa Ayder turizmle bir tura katıldım genel olarak yorumlarım ve fikrim iyi derecede tekrar katılmak isterim

69 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER