Ankara çıkışlı Türk Hava Yolları ile gerçekleşen , 5 gece 6 gün İtalya turu, başkentten keyifli bir Avrupa kaçamağı sunuyor. Roma'nın tarihi sokaklarında yürüyüş yapmak, Floransa'nın sanat dolu meydanlarını keşfetmek ve Venedik'in kanallarında romantik bir gondol turuna çıkmak için mükemmel bir fırsat sunuyoruz. Profesyonel rehberler eşliğinde yapılan bu tur, İtalya'nın eşsiz kültürel ve tarihi zenginliklerini en iyi şekilde deneyimlemenizi sağlayacak.

Lokasyonlar

Program Detayı

Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları’nın İstanbul aktarmalı konforlu seferi ile Milano'ya doğru yola çıkıyoruz.

Ruhunu moda ve tasarımın dansına adayan Milano'ya varışımızla birlikte, keşfetmek üzere şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda; Sforza Kalesi, Dante Caddesi, Doumo Katedrali, Vittoria Emmanuele II. Galerisi, Da Vinci Anıtı ve La Scala Operası gibi etkileyici noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından alışveriş için serbest zamanımız olacak.

Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Güne otelimizde alacağımız lezzetli kahvaltı ile başlıyoruz ve Venedik'in masalsı sokaklarını arşınlamak üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde İtalya’nın en ünlü gölü olan Como Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Alplerin eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiştir. Teknemize binip gölde keyifli bir tur yaparken birçok ünlünün malikanelerini görme imkanımız olacak. Tekne turundan sonra rehberimizin belirleyeceği süre boyunca karpostalları aratmayacak fotoğraf çekmek ve ruhumuzu dinlendirmek için serbest zamanımız olacak.

Serbest zamanımız sonrası rotamızı Garda Gölü'nün incisi Sirmione Kasabası'na doğru çeviriyoruz. Garda Gölü, İtalya'nın en büyük gölü olmasının yanı sıra kasaba girişinde bizi yapımı 13. yüzyıla dayanan ve İtalya'nın en iyi korunmuş kalelerinden biri olan Scaligero Kalesi ile de bölge tarihini aktarması açısından da önemli bir duraktır. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu, korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione’de serbest zaman veriyoruz. (Dileyen misafirlerimiz ücretini ödeyerek Garda Gölünde Sürat teknesiyle tur yapabilirler).

Rehberimizin belirttiği saatte toplandıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. (Venedik konaklaması Vicenza, Mestre, Treviso, Padova, Lido de Jesolo bölgelerinde gerçekleşecektir).

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde tattığımız enfes kahvaltının ardından, Vaporetto'nun nağmeli şarkısı eşliğinde kendimizi Venedik'in büyülü sularına bırakıyoruz. Yolculuk boyunca, rehberimizin büyüleyici anlatımıyla Venedik'in gizemli adalarını ve tarihi yapılarını keşfetme fırsatı buluyoruz. Yolculuk sonunda Venedik'e varıyor ve bu muhteşem şehrin özgün dokusunu, yeni hapishane binasından Campanille'ye, Dandola Sarayı'ndan eski hapishaneye, Dükler Sarayı'ndan Saat Kulesi'ne kadar görerek, San Marco Meydanı ve muazzam Bazilika'yı ziyaret ediyoruz.

Ardından, Venedik'in eşsiz atmosferini deneyimlemek isteyen misafirlerimizle gondollarla romantik bir kanal turuna çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz gondol kiralayabilirler. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir ve unutulmaz anılar için fotoğraf çekebiliriz.

Belirlenen saatte tekrar Vaporetto'ya binerek anakaraya dönüş yapıyoruz. Yaklaşık dört saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Pisa'ya varıyoruz. Pisa'da, şehrin gücünü ve zenginliğini sembolize eden eşsiz yapıları ziyaret ediyoruz. Pisa Kulesi'nin yanı sıra Pisa Katedrali ve Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini keşfettikten sonra Mucizeler Meydanı'nda gezinti yapıyoruz.

Son olarak, Montecatini'ye doğru yola çıkıyoruz ve akşam yemeği ve konaklama için şehre varıyoruz.  

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde lezzetli bir kahvaltının ardından, Toscana'nın büyülü atmosferinden ayrılıp Orta İtalya'nın gizemli diyarlarına doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız, Rönesans'ın incisi Floransa olacak. Şehre adım attığımızda, unutulmaz bir panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Duomo'nun görkemi, Uffizi Sarayı'nın ihtişamı, Çan Kulesi'nin yükselen silueti, Vaftizhane'nin sanat dolu hikayeleri ve Signoria Meydanı'nın heybetli Rönesans dönemi heykelleri arasında ruhumuzun derinliklerine yolculuk ediyoruz.

Ardından, Siena'nın eşsiz atmosferine doğru yola çıkıyoruz. İtalya'nın ünlü at yarışlarının merkezi ve Toskana'nın en büyük, en görkemli meydanına sahip olan Siena'ya varmadan önce, Toscana Vadisi'nden geçerek muhteşem manzaraların keyfini çıkarıyoruz. Siena meydanında, alışveriş yapma ve anılarımızı fotoğraflama fırsatı buluyoruz.

Belirtilen saatte buluşarak Roma'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında, Valdichiana Outlet Village'de kısa bir mola vererek ihtiyaçlarımızı karşılıyor ve alışveriş yapma imkanı buluyoruz.

Ardından, Roma'ya varışımızla birlikte, akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Bu eşsiz deneyimlerle dolu günün ardından, Roma'nın büyüleyici atmosferinde huzurlu bir gece geçireceğiz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde keyifle yapacağımız kahvaltının ardından, panoramik bir Roma şehir turuna çıkıyoruz. İlk durağımız, Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin merkezi ve aynı zamanda bağımsız bir devlet olan Vatikan'ın panoramik görünümünü gözlemlemek olacak. Vatikan'a varışımızın ardından, Aziz Petrus Bazilikası'nın dışını gözlemliyoruz ve St. Pietro Meydanı'nda özgürce dolaşarak unutulmaz anılar biriktirme fırsatı buluyoruz. (Rehberimizin kararıyla bekleme süresi 1 saatten az olursa, St. Pietro Katedrali içerisini ziyaret edebiliriz.)

Sonrasında, antik Roma'nın görkemli mirasını keşfetmek için harekete geçiyoruz. İlk durağımız, Roma'nın anıtsal mimarisinin en büyüleyici eserlerinden biri olan Kolezyum'u dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. MS 80 yılında açılan ve MS 6. yüzyılda atıl hale gelen bu muhteşem yapıyı gördükten sonra, aracımıza binerek Roma'nın çeşitli önemli noktalarını ziyaret ediyoruz. Circus Maximus'u izledikten sonra, İspanyol Merdivenleri'ne (Piazza di Spagna) ve ardından Aşk Çeşmesi'ne (Fontana di Trevi) doğru yol alıyoruz. Verilen serbest zamanın ardından, dünya mimarlık tarihindeki önemli yapılarından biri olan Panteon'un dışını fotoğraflıyoruz. Sonrasında, şehrin en keyifli meydanlarından biri olan Navona Meydanı'na (Piazza Navona) giderek şehrin atmosferini daha da yakından deneyimliyoruz.

Turumuzun sonunda, Roma'nın lezzet dolu sokaklarında yerel tatları keşfetmek için serbest zamanımız olacak. 

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde lezzetli bir kahvaltının ardından Napoli'ye doğru yola çıkıyoruz. Napoli'ye varışımızın ardından, panoramik bir şehir turuna başlıyoruz. İlk olarak, dünyada eşi benzeri bulunmayan antik kent Pompei'yi ziyaret ediyoruz. Aniden duran hayatın izlerini taşıyan bu muazzam antik kent, ziyaretçilerini adeta bir zaman yolculuğuna çıkararak, hikayesi ve yapılarıyla gezimizin en etkileyici ve hayranlık uyandıran noktalarından biri olacak.

Pompei gezimizin ardından, Napoli'ye doğru yol alıyoruz. Panoramik Napoli şehir turumuzda, 16. yüzyılda inşa edilmiş Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine ev sahipliği yapan San Carlo Tiyatrosu, ünlü kafeleri ve mağazalarıyla bilinen Umberto Galerisi, Roma'daki Pantheon'dan ilham alınarak yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev'in Kalesi ve Napoli Limanı gibi görülmeye değer yerleri keşfedeceğiz.

Napoli şehir turumuzun ardından, serbest zamanımızı değerlendirerek şehri daha yakından keşfetme fırsatı buluyoruz.

Belirtilen saatte buluşarak havalimanına hareket ediyoruz. Bu keyifli turumuzun sonuna geldiğimizde, birbirinden unutulmaz deneyimlerle dolu güzel anılarla ayrılıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ankara – İstanbul – Ankara iç hat gidiş dönüş bağlantı uçak bileti
 • THY ile İstanbul - Milano / Napoli - İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti
 • 4* otellerde 5 gece oda kahvaltı konaklama
 • Sabah kahvaltıları (5)
 • Akşam yemekleri (5)
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Şehir Konaklama Vergileri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Havalimanı vergileri
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Vatikan Turu, Collesseum (dışarıdan), Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri
 • Vaporetto ücreti
 • Como Turu
 • Como Gölü Tekne Turu
 • Floransa Turu
 • Milano Turu
 • Napoli Turu
 • Pisa Turu
 • Pompei Turu
 • Siena Turu
 • Venedik Turu
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Vatikan Müzesi Giriş Ücreti
 • İsteğe Bağlı Venedik Gondol Turu
 • İsteğe Bağlı Garda Gölünde Sürat Tekne Turu
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar 15 Euro (65 yaş üstü misafirler için +15 Euro Sürprim uygulaması vardır.)
 • Schengen Vize Ücreti
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Ankara - İstanbul TK 2193 12 AGUSTOS - 04:45 - 06:00
İstanbul - Milano TK 1873 12 AGUSTOS - 07:35 – 09:25 


Napoli - İstanbul TK 1880 17 AGUSTOS - 19:45 – 23:10
İstanbul - Ankara TK 2192 18 AGUSTOS - 02:00 - 03:10
 
 • Pasaport - Vize - Ülke Girişleri Hakkında;

  • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
  • Bu program için İtalya shengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yoktur, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  • Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir. Vize başvurularında gerekli olan evraklar listesinde acenteden alınacak olan belgeler Ayder Turizm tarafından verilecektir. Elçiliklerin vize verip vermemesi diplomatik inisiyatiflerinde olup vize verilmemesi durumunda Ayder Turizm sorumlu tutulamaz. Vize başvuru esnasında elçiliğe veya vize hizmeti veren acenteye ödenen vize ücreti ile Ayder Turizmin bir ilişiği yoktur. Vize için ödenecek ücret Ayder Turizmden talep edilemeyeceği gibi vizenin çıkmaması halinde elçiliğe ödenen ücretin iadesi Ayder Turizmden istenemez.
  • Gezi için gerekli gerekli pasaport ve vizeye sahibi olmak, temin etmek tamamen katılımcının sorumluluğundadır. Pasaport veya vize işlemlerinden kaynaklanan hiçbir sorun Ayder Turizm sorumluluğunda değildir.
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • 18 yaşından küçük katılımcıların yurtdışı çıkışlarında anne ve baba ile birlikte olma zorunluluğu vardır. Eğer çocukların yanında anne ve babadan farklı kişiler olacaksa hem anneden hem de babadan noter onaylı muvaffakatname almak zorunluluğu vardır. Anne ve çocuk gidecek baba gelmeyecekse ya da baba ve çocuk gidecek anne gelmeyecekse, gitmeyen ebeveynin gidecek olan ebeveyn adına noter onaylı muvafakatname belgesi  alması ve eşlik edecek ebeveyne vermesi gerekmektedir.

  Önemli Bilgilendirmeler; 

  • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
  • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Ayder Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  • Ayder Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Ayder Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1490 EUR
Tek Kişilik Oda
1690 EUR
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1490 EUR
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
1440 EUR
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
1390 EUR
0-2 Yaş Çocuk Ücreti
190 EUR
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.