Akçakoca - Zonguldak Ereğlisi - Amasra - Safranbolu Turu, Batı Karadeniz'de eşsiz bir hafta sonu için benzersiz bir rota! 

Batı Karadeniz’in en güzel ve geniş kumsalına sahip şirin belde Akçakoca, Karadeniz'in iki doğal limanından birine ev sahipliği yapan ve birçok uygarlığa tanıklık etmiş liman kasabası Ereğli, tarihi dokusu, doğa güzelliği ve temiz havası ile Amasra ve son olarak zamanın durduğu kent olarak bilenen Safranbolu... 

Ayder'le rotanız oluşturuldu!

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 07:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 07:30’da Ümitköy Galleria Avm karşısından hareket ediyoruz. Araçta kahvaltılık sandviç ve içecek ikramlarımız ve gerekli molalarımızın ardından Batı Karadeniz’in en güzel ve geniş kumsalına sahip şirin belde Akçakoca’ya varıyoruz. İlk durağımız Konuralp (Prusias ad Hypium) Antik Kenti'nin zengin mirasını yaşatmak amacıyla yapılan ve Antik Kent’ten çıkan parçaların sergilendiği Akçakoca Konuralp Müzesi. Sonraki durağımız Selçuklu kıl çadırlarından esinlenerek tasarlanmış çağdaş ve sıra dışı mimarisiyle dikkat çeken Akçakoca Merkez Cami. Bu gezimizin ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından rotamızı, adını Osmanlı Rus savaşından sonra buraya yerleşmiş olan Hemşinli’lerden alan Hemşin köyüne çeviriyoruz. Hemşin köyü ziyaretimiz sonrası durağımız “çelik ve çilek” diyarı Zonguldak Ereğli. Burada sırasıyla efsanelere konu olmuş Cehennemağzı Mağarası, Gökgöl Mağarası ve Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir yere sahip Gazi Alemdar Gemisi Müzesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından günün keyifli yorgunluğunu atmak için otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde alacağımız keyifli açık büfe kahvaltımızın ardından doğasına ve denizine hayran bırakan Amasra’ya hareket ediyoruz. Burada gezeceğimiz yerler arasında Büyük Liman, Küçük Liman, Roma döneminde yapılan ve en yüksek yerinde denizciler için bir fener bulunan Amasra Kalesi var. Ardından öğle yemeği ve Çekiciler Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöre halkının şimşir ve ıhlamur ağaçlarından yaptığı eşyaları sattıkları çarşıda sevdikleriniz için küçük ve güzel hediyeler alabilirsiniz. Serbest zamanın ardından ahşap şirin evleriyle hayranlık uyandıran ve geçmişe yolculuk yapmış hissine kapılacağımız güzel belde Safranbolu’ya doğru hareket ediyoruz. Safranbolu’da Yörükköy’ü gezip ardından Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi ve Safranbolu Evleri gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Safranbolu’nun olmazsa olmazı lokum alışverişimizi de yaptıktan sonra gezimizin son durağı olan Cam Teras’a çıkıyor ve uçurumun kenarından kanyon manzarasının tadını çıkarıyoruz. Ardından güzel anılar biriktirmiş olmanın yarattığı keyifli duygular eşliğinde dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.


Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otelde kahvaltı
 • Otelde akşam yemeği
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar

Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1490 TL
Tek Kişilik Oda
1690 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1450 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1100 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
550 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
1490 TL
Tek Kişilik Oda
1690 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
1450 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1100 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
550 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • MİRAY ŞENFER

  Çok güzel gezdik. Teşekkürler:)

 • AYŞE DENİZ ÖZBİR

  Şimdiye kadar memnun kalmadığım bir Ayder turu olmadı, çok güzel anılar ve arkadaşlar biriktirdim. Onun için Ayder'le gezmeye devam.

 • YILMAZ GÜRCAN

  çok memnun kaldık.

 • ŞİVE ÖZBİR

  Güzel ve rahat bir turdu. Tüm beklentilerim fazlasıyla karşılandı.

 • BERNA ÇİFTCİ TAŞDELEN

  Daha önce farklı turlarla da yolculuk yaptık. Onlarla kıyasladığımızda Ayder tur çok daha ilgili. Konakladığımız otel çok iyiydi.

 • M.BUKET AÇIKGÖZ

  Bütün seyahatlerimizi Ayder turla yapıyoruz. Hizmetlerin hepsinden memnunuz.

6 yorumun 6 tanesini görüntülediniz