Uçaklı GAP Turu, Türkiye'nin her yerinden direkt uçaklı ulaşımı ve içeriği ile 7'den 70'e her yaştan misafirimize hitap etmektedir.

Karşılaşacağınız kültür, yaşam, inanç ve gelenek çeşitliliği ile ülkemizi kültürel zenginliğine yakından tanık olacaksınız.

4 gece 5 gün olarak planlanan başlıca Ankara ve İstanbul çıkışlı olmak üzere uçaklı GAP Turu Ayder Turizm'in yıllardır ürün yelpazesinde olmazsa olmazlar arasında...

Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe'den Halfeti'ye, müziklerin halı gibi işlendiği Zeugma'dan Nemrut Dağı'na, gündüz seyranlık, gece gerdanlık manzarasıyla Mardin'den Balıklı Göl'e... Masalsı bir rota sizi bekliyor! 

Güneş'in doğduğu topraklara yolculuk...

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza katılan tüm misafirlerimiz ile Şanlıurfa Havalimanı’nda buluştuktan sonra bizi bekleyen aracımıza binip kahvaltımızı yapmak için restoranımıza hareket ediyoruz. Kahvaltı sonrası Dünya’nın en eski merkezi olan geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan tarihin sıfır noktası kabul edilen Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Burada T planlı dikili taşları ve bu taşlar üzerine yapılmış kutsal sayılan hayvanların kabartmalarını görüyoruz. Olduğunuz yer geçmişle bağlantınızı hissettirmekle kalmayıp, mistik havası ile sizleri büyüleyecek. Sonrasında muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklinde konik kubbeli Harran Evleri’ni görüp, içini gezecek ve ısı farkına inanamayacaksınız. Harran’a özgü kıyafetleri mutlaka deneyip o anı fotoğraflarla anılarınıza eklemenizi öneririz. Tadını merak eden misafirlerimiz burada mırra içebilir fakat sakın fincanı masaya koymayın, size ikram eden kişiye içtikten sonra fincanı geri verin, sebebini merak edenler rehberimize mutlaka sormalı. Tarihte bilinen ilk üniversiteyi ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Hazreti İbrahim Peygamber'in doğduğu mağara hakkında bilgi alıp, sırasıyla Dergâh, Halil-ür Rahman Cami, Rızvaniye Cami, Balıklı Göl ve Aynzeliha Gölü’nü geziyoruz. Burada içinizden güzel dilekler dilemeyi unutmayın. Eyüp Peygamber Makamı’nı ziyaret edip çile çektiği mağarayı ve hastalıktan kurtulmak için yıkandığı suyun çıktığı kuyuyu görüyoruz. Keyifli günümüz sona ererken konaklama ve sıra gecesi hazırlığımız için otelimize hareket ediyoruz. Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve bölgeye özgü müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız. Konaklama Şanlıurfa Nevali Otel’de.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltı sonrası otelden Mardin için ayrılıyoruz. Viranşehir Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in kültür yelpazesi oldukça geniştir. Şarkılara, şiirlere konu olan Mardin taşın güzelleştirdiği dar sokakları, bezemeli kapıları  ve Güneş’in rengiyle güzelleşen şehirde kendinizi başka bir dünyada gibi hissedeceksiniz. Bu hislerle turumuza devam ediyor ve Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Doğu’nun Efesi Dara Harabeleri’ni geziyoruz. Sonrasında Nusaybin üzerinden Midyat’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Süryaniler’in ana yurdu olarak bilinen Tur Abdin Bölgesi’nin kalbinde Midyat Devlet Konuk Evi'ni gezeceğiz. Burada Midyat’ı yukarıdan görüp kendinizi bir konakta yaşadığınızı hayal ederken bulabilirsiniz. Telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşısında serbest zaman verdikten sonra Mardin’de otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Mardin sokaklarını geziyoruz. Gezimize ilk olarak Süryani Cemaati için önemli kiliselerden biri olan Kırklar Kilisesi’yle turumuza başlıyoruz. Kırklar Kilisesi 6. yüzyılın ortalarına ait kesme taşlarla inşa edilmiş bir yapıdır. İnancın ve taşın başkentini daha yakından görmek için  Mardin Müzesi'yle turumuza devam ediyoruz. Müze içerisinde arkeolojik eserleri gördükten sonra buradan ayrılıyoruz. Ardından yürüyerek  tarihi abbaraların altından geçip Ulu Cami’ye varıyoruz. Birçok fotoğrafta gördüğünüz minare işte bu camiye ait. Kesme taştan yapılmış olan caminin etrafındaki birçok yapının, caminin mimarisinden etkilendiğini göreceksiniz. Bu kutsal yerin etkisiyle çarşıda öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Burada burnunuza leziz Süryani Çöreği kokusu gelirse mutlaka tatmalısınız. Ardından yapımı Artuklular döneminde başlayıp Akkoyunlu hükümdar Kasım Bey tarafından bitirilen ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi’ni görüyoruz. Burada görecekleriniz yaşamın kısa bir özeti olacak ve sizi derinden etkileyecektir. İnanç özgürlüğünün adeta başkenti olan Mardin’den ayrılıyor ve  Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Anemon Diyarbakır Otel'de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alınan kahvaltı sonrası Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü’ye hareket ediyoruz. Burada köprü üzerinde yürümek ve fotoğraf çekmek için mola veriyoruz. Sonrasında rotamızı yaklaşık 1700 yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surları’na çeviriyoruz. Surların üzerinden baktığınızda Mezopotamya’nın yeşil yüzü sizi karşılayacak. Sur İlçesinde  bulunan Diyarbakır konaklarının tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağı gezip, ardından İslam Dünyası’nın beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’yi  göreceğiz. Bir sonraki durağımız Hasan Paşa Hanı. Geçmişin izlerinin her bir köşesinde görebileceğiniz bu han sizi büyüleyecek. Bir masada oturup kendinize bir kahve söyleyip geçmişte kaybolmak isteyeceksiniz. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsü’nü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza biniyoruz. İlk olarak Karakuş Tümülüsü’yle karşılaşıyoruz. Kommagene Kralı II. Mithridates tarafından annesi Isias adına yaptırılan anıtmezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılmıştır. Karakuş Tümülüsü’nü görmemizin ardından tarihi Roma yapısı olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflayıp 2150 m. yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’na doğu terasından çıkıp, zirvede bulunan Tanrı - Tanrıça heykellerini gördükten sonra Kommagene Kralı Antiochos’un Tümülüsü’nü fotoğraflayarak Güneş’in batışını izlemek için batı terasına geçiyoruz. Güneş’in bu muhteşem batışını mutlaka hafızanıza kazıyın. Kendinizi Nemrut’ta çok ufak hissine kapılmış şekilde bulacak ve kalıntıların gerçekliğine inanamayacaksınız. Günümüzü burada sonlandırıp Adıyaman’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Barajı’nın yapımı sırasında sular altında kalan Halfeti’de yaklaşık 1 saat sürecek olan tekne turumuzda panoramik olarak Savaşan Köyü’nü, Batık Cami’yi ve Asurlu’lardan günümüze kalan tarihi Rum Kale’yi göreceğiz. Teknedeyken suyun devasa alana yayılması ve oluştuğu hal sizi şaşırtacak. Tekne turumuzun ardından fıstık gibi bir il olan Gaziantep'e hareket ediyoruz. Aklınıza fıstıkla yapılan tüm tatlılar gelmeye başlamıştır bile. O zaman öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tok ve mutlu bir şekilde Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan birbirinden güzel ve hayret verici mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesinin ardından Gaziantep Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep Evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep Çarşısı’nda (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb. için) serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Gaziantep Havalimanı’na hareket ediyoruz. Uçuşumuzu beklerken fotoğraf galerilerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız.  Hayalinizdeki Gap Turu’nu anılarınıza eklediğinizi umarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Sabah kahvaltıları (4)
 • 3 akşam yemeği
 • Yemekli sıra gecesi
 • Nemrut Dağı minibüs transferi
 • Halfeti tekne turu
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri ( Müze Kart çıkartılacaktır. )
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, güneş kremi, şal, şapka, hırka ya da kazak, telefon için powerbank, rahat kıyafetler, Nemrut Dağı’nın yürüyerek çıkılan kısmında giymek için hafif kalın ve şapkalı bir kıyafet yanınızda bulundurmanız olası esen rüzgara karşı sizi koruyacaktır.

Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.

Turumuza katılan misafirlerimizin kayıt esnasında aşı doz bilgisi ve Hes Kodu bilgisini yanında bulundurması önemle ricadır.

Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibus, 17 – 27 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibus, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4690 TL
Tek Kişilik Oda
5390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4590 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4690 TL
Tek Kişilik Oda
5390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4590 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4690 TL
Tek Kişilik Oda
5390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4590 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
4690 TL
Tek Kişilik Oda
5390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
4590 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
3990 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
2890 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4790 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
3690 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4790 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
3690 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4790 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
3690 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
Tek Kişilik Oda
6190 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5390 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
4790 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
3690 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • ABDURRAHMAN YEMENİCİ

  TURUMUZ TEK KELİMEYLE MÜKEMMELDİ. AYDER BİR NUMARA. ABDURRAHMAN YEMENİCİ

 • MEHMET KAMİL KESKİN

  Güzel. Ayder Turizme teşekkürler.

 • ŞAFAK YÜREKLİ

  Ayder Turizm beğendiğimiz bir turizm acentesi. Kalitesini düşürmemesini ümit ediyoruz.

 • NİHAL DOĞAN

  Ayder Turizm ailesi sizi seviyoruz. Onun için 3 senedir tercihimizsiniz. Tekrar görüşmek üzere teşekkürler.

 • AZİZ GEDİK

  Her hizmetten son derece memnunuz.

 • EMİNE EBRU BAYINDIR

  Rehberimiz her yerde detaylı anlatımı, her konuda yardımıyla turumuza daha da keyif kattı. Servis elemanı ve şoförümüzün yakın ilgisine, güler yüzüne çok teşekkür ederim.

 • ESMA KÜBRA GÖÇMENÇELEBİ

  Turumuz çok güzeldi, rehberimiz çok başarılıydı. 5 güne dolu dolu sığdırılan bir tur oldu. Teşekkür ederiz.

 • RAHİME ERDİNÇ

  BEN İYİ BULDUM GEZİ İŞLERİMİ AYNI TUR TERCİHİMDİR HER KONUDA GAYET İYİLERDİ

 • NAZLI AKDOĞAN

  Güzel bir firma herkese tavsiye ederim.Çok rahattık iyi bir firma

 • AYHAN AYSIN GÜRAY

  İlk deneyimimdi, memnun kaldım teşekkür ederim

 • AZİZ YURDAGÜL GEDİK

  Her hizmetten son derece memnunum.

 • ABDURRAHMAN YEMENİCİ

  05.05.22.Atatürk Baraj Gölü, Halfeti ve tekne turu, karagül, Birecik Baraj Gölü, Gaziantep, Herkese öneririm. Ayder iyi ki var.

16 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER