Sinop - Erfelek - Kastamonu - Horma Kanyonu Turu, Karadeniz'in doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle dolu bir keşif fırsatı sunuyor. Sinop'ta tarihle iç içe bir atmosferde dolaşacak, Erfelek Şelaleleri'nde doğanın büyüsüne kapılacak ve Kastamonu'da Osmanlı döneminden kalan tarihi eserleri keşfedeceksiniz. Horma Kanyonu ise doğaseverleri etkileyici manzarasıyla büyüleyecek ve unutulmaz anılara ev sahipliği yapacak. Bu tur, doğanın ve tarihin kucaklaştığı bir rota üzerinde unutulmaz bir yolculuğa davet ediyor. Tarihi, zevkli, heyecanlı ve neşeli bir yolculuğa ne dersiniz?

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 23.30'da Ümitköy Mutlukent Mahallesi Ayder Turizm/Ayder’ishi Cafe önünden, saat 23.59'da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden Türkiye'nin kuzeydeki son noktası ve “Gölge etme başka ihsan istemem” hepimizin daha ilkokul sıralarında bu ünlü sözüyle tanıdığımız Filozof Diogenes (Diyojen) kenti Sinop'a hareket.

Lokasyonlar

Program Detayı

Erken saatlerde kahvaltımızın alınmasının ardından Erfelek’e hareket ediyoruz. 1. derece doğal sit alanı olan vadi içinde art arda sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan tatlıca takım şelalelerine hareket. Dar ve 2 km uzunlukta bir vadi içinde, şelaleler kenarında, kayın ormanları içinde dileyen misafirlerimizle yürüyüş yapıyoruz.

Yürüyüşün ardından ilk olarak Sinop'ta tekne turu yapıyoruz. Tekne turunun ardından MÖ 7.yy’da yapılan Sinop Kalesi’ni ve Sinop’u tüm dünyaya tanıtan kotra atölyelerini ziyaret ediyoruz. Ardından Sabahattin Ali’den Ruhi Su’ya çok sayıda ünlünün mahpusluk yaşadığı “deli dalgaların duvarlarını yaladığı” ünlü Sinop Cezaevi'ni geziyoruz. Daha önce birçok dizide filimde gördüğümüz şarkılara ev sahipliği yaptığını bildiğimiz ve etkilendiğimiz mekânın içinde olmak heyecan verici olacak.

Sinop Cezaevi ziyareti sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeği molasının ardından ülkemizin tek fiyordu olan ve Sinop’ta bulunan Hamsilos Fiyordu'nu gezerken manzaranın tadını çıkaracağız. Yolumuz üzerinde Akliman bölgesini panoramik olarak göreceğiz.

Hamsilos Fiyordu ziyareti sonrası Türkiye'nin en kuzeyi İnceburun'a gidiyoruz. 

Gezimizin ardından Türkiye'nin en çok sarımsak üreten, Şapka Devrimi'nin başlatıldığı Kastamonu'ya haraket. Akşam yemeği ve konaklama Kastamonu Dedeman Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak ilk durağımız Horma Kanyonu’na varışımızla birlikte ahşap asma yoldan toplamda 3 km. sürecek manzarasına hayran kalacağınız kanyonda unutulmaz bir yürüyüş yapıyoruz. Yolun sonunda son yılların gözde lokasyonlarından olan Ilıca Şelalesine varıyoruz. Şelalede bolca fotoğraf çekip, dileyen misafirlerimizle ayaklarımızı suya sokarak eğlenceli anlar yaşayacağız. Bu keyifli anlardan sonra güzergâhımızda Ilıca Köyü var.

Köyde serbest zaman verdikten sonra tur aracımıza binip Şapka Müzesi ve Arkeoloji Müzesinin gezilmesinin ardından Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı. Ardından Kastamonu'nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesi'ni görüyoruz. Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafımızı çektikten sonra öğle yemeği ve alışveriş için verilen serbest zaman ardından  Nasrullah Külliyesi'ne gidiyoruz. Külliye; şadırvan, köprü ve medresesi ile şehrin önemli yapıtlarından. Gezimizden sonra belirlediğimiz saatte buluşarak, yol boyu hep birlikte bir sonraki turumuzun rotasını belirleyeceğimiz dönüş yolculuğumuza başlıyor, Ankara'ya hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otelde kahvaltı
 • Otelde akşam yemeği
 • Tekne gezisi ücreti
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Müze giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, yağmurluk, yedek ve rahat kıyafetler.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5290 TL
Tek Kişilik Oda
5990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5090 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
4390 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3190 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5290 TL
Tek Kişilik Oda
5990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5090 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
4390 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3190 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5290 TL
Tek Kişilik Oda
5990 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5090 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
4390 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3190 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • TUĞBA ÜNSAL

  Herşey çok iyiydi.Profesyonel bir tur ile yola çıktığımı her yerde hissettim

 • NURAN BORATAŞ

  2 günde birçok yeri gördük zaman ayarlanması çok iyiydi. Katılan grubu çok sevdik.Tekrar görüşmek üzere

 • ZAFER BORATAŞ

  Harika ,mükemmel bir ortamda dinlendik.Katılımcılar elit,saygılı,kafiyeli ,insanlardı.Tüm personel ilgili,samimi,içten.Çok memnun kaldığım bir tur oldu.

 • HACER KOCABAŞ

  Dolu dolu çok güzel bir haftasonu değerlendirdik.Çok memnun kaldım.

 • NİLAY ÖZEK

  Genel olarak memnun ayrılıyorum. Tavsiye edeceğim bir tur şirketi ve lokasyon oldu.

 • NEZAHAT GENÇ

  Tur Çok güzel geÇti, tekrar gitmek isteriz.

 • SEMA GÜRGENLİ

  Gerek personel, gerek program uyumu, otel seÇimi gayet güzeldi.

 • YASEMİN KURT

  Çok eğlenceli, Çok güzel, grup arkadaşlarımın geneli de iyi insanlardı. Çok emin gelmesem de artık herkese tavsiye edeceğim.

 • ŞERİFE SAYIN

  Her şey Çok güzeldi. Her zamanki gibi memnunum.

 • NEDİME GÜZELKAYA

  Genel olarak her şey Çok güzeldi. Şoför ve servis elemanından memnunduk, hizmetler Çok güzeldi. Rehberimizin tanıtımlarından Çok memnun kaldık.

 • YASEMİN YALÇIN

  Turunuzu her zaman iÇin beğeniyorum, tek geÇerim.

 • MERAL GÜNDOĞAN

  Ayder'le yaptığımız her geziden memnun ayrılıyoruz. Güzel bir hafta sonu geÇirdik. Rehberimiz ve ekibinize Çok teşekkür ediyoruz.

27 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER