Sizlerden gelen yoğun istek ve talep üzerine Ayder tur ekibince hazırlanan Çamlıhemşin Yayla turumuz Çamlıhemşin’in doğal güzelliklerini ve yaylalarını odak noktaya taşımıştır. Turumuz her gün 1 ile 4 saatlik hafif ve orta zorlukta doğa yürüyüşleri içermektedir. Sınırlı kontenjan için hazırlanan bu program tüm doğa ve yürüyüş severlerimizin beklentilerini karşılayacak butik bir programdır. Bu özel turumuz tüm doğasever misafirlerimizin beklentileri, görüşleri ve istekleri dikkate alınarak titizlikle hazırlanmıştır.
Hayde Çamlıhemşin’e!
 

Lokasyonlar

Program Detayı

Türkiye’nin her yerinden uçakla gelen misafirlerimiz ile sabah 09:00-10:30 arası Trabzon Havalimanı'nda buluşmamızın ardından kahvaltımızı almak için restorana hareket ediyoruz.  Rehberimizle ve diğer katılımcılarımızla tanışıp ilk günün heyecanı ile ilk durağımız olan bölgenin en güzel köprülerinden Timisvat Taş Kemer Köprü ile turumuza başlıyoruz. Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting yapma imkanımız olacak. Öğle yemeğimizi alıp ardından rotamızı bölge insanının yaşamını ve memleketini yakından tanımak adına yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'ne çeviriyoruz. Köprüyü görüp sonrasında yeşile ve doğaya özlemimizi gidereceğimiz bu programda sırada Sal ve Pokut Yaylaları var. Yaylalar arasında, dağcıları ve doğa sevdalılarını en çok çeken; bulut denizleri ile Kaçkar Dağ sırasını baştanbaşa göreceğiz. Karadeniz'in etkileyici manzaraları ile Pokut-Sal Yaylaları arasında orman içi bir yürüyüş yaparken; “İyi ki buradayım” diyeceğiniz bir gün bizi bekliyor. 2000 m rakımlı Sal Yaylası ve 2030 m rakımlı Pokut Yaylası geleneksel ahşap yayla evleri, biyolojik çeşitliliği ve orijinal yayla hayatını koruyan yaşamı ile bulutlara komşu masalsı güzellikte manzaralı yaylalardır. Şanslıysak bulut denizi ile de karşılaşabiliriz. Konaklama ve akşam yemeği Pokut Doğa Konukevi.

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz.  Zilkale her açıdan inanılmaz ve muhteşem bir konumda olduğundan görenleri kendine hayran bırakıyor. Zilkale’nin üstüne çıktığınızda göreceğiniz manzarayı fotoğrafladıktan sonra etrafı izleyerek o onları hafızamıza kaydedip, Çamlıhemşin’in en çok merak edilen yaylarından biri olan Gito Yaylası’na hareket ediyoruz. Konum itibariyle manzaraya en hakim yaylalardan biri olan Gito;  bu programda karşılaşacağımız manzaraların ufak bir merhabası olacak.  Yaylada bir saate yakın serbest zamanımız olacak. Bizi bekleyen sıradaki güzellik Badara Yaylası. Görkemli çam ağaçları ile çevrili, neredeyse yılın her ayı başı dumanlı dağ manzarası ile görenleri hayran bırakan Badara Yaylası’nda öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası rotamızda Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan, cennet olarak da tabir edilen Ayder Yaylası var. Yaylaya giderken güzergâhımız üzerinde Tar Deresi Kanyonu’na giderek gidiş geliş ortalama 1,5 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüdüğümüz yolun sonunda bizi bekleyen muhteşem Göksu (Bulut) Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile görsel bir şölen bizi bekliyor.  Ardından milli park içinde yer alan Ayder Yaylası’nda ilk durağımız; Kalegon mevkiinde bulunan ve Hala Deresi’ne dökülen muhteşem Gelintülü Şelalesi.  Dağın zirvesinden aşağıya doğru inen şelale bir duvak gibi göründüğü için adına Gelintülü denmiş. Burada geçireceğiniz keyifli zamanda çevre yürüyüşlerinin yanında arzu eden misafirlerimiz zipline da yapabilirler. Konaklamamızı ve akşam yemeğimizi Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan  Ayder Haşimoğlu Otel’de gerçekleştireceğiz. Otelimizin dere yanında ve hemen üstünde gibi duran terası ve manzarası günün yorgunluğunu atmak isteyenleri bekliyor. Derenin insanı rahatlatan sesi ile içilen çayın tadı bile bir başka burada. Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek, sizlerin de katılımlarıyla  ritme ayak uydurarak  yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız… Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından sırası ile Kavron Yaylası, Samistal Yaylası, Amlakit Yaylası ve Çeymakçur Yaylası gezilerimizi yapacağız. Kavron Yaylası’na hareket ediyoruz. Kaçkar Dağları eteklerinde kurulu yaylalardan olan Yukarı Kavron Yaylası 2270 m rakımda yer alır. Kavron Yaylası’ndan daha sonra gideceğimiz Samistal Yaylası 2500 m rakımdadır. Sal şeklindeki büyük taş kütlelerini de yakından görebileceğimiz Samistal Yaylası geçmişi en eskiye uzanan yöresel mimarisi olan bir yayladır. Ardından Amlakit yaylasına geçiyoruz. Yapacağımız yürüyüş sizi şehrin stresinden ve gürültüsünden arındıracak, yenileyecek ve doğal terapi ambiyansı ile kendine hayran bırakacak. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra gideceğimiz Çeymakçur Yaylası milli park sınırları içerisinde yer alır. Aşağı Çeymakçur Yaylası, milli parkın kuzeydoğu sınırını oluşturan Palakçur Yaylası’nın hemen önündeki buzul vadisi tabanında 2050 m rakımda kurulmuştur ve 3 mahalleden oluşmaktadır. Konaklama ve yeme içme tesisleri olmamasından dolayı doğal güzelliğini ve bakirliğini hala koruyan Çeymakçur bugünkü rotamızın son yaylası olacak. Konaklama ve akşam yemeği Çeymakçur Zafran Otel ‘de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Galer Düzü ile güne başlıyoruz. Galer Düzü 1600 m. yüksekliğinde yer alıyor. Huzurun ve sessizliğin zirvesinde olacağımız yayla gezimizde sonraki durağımız Avusor Yaylası ve Dobacelazena Buzul Gölü. Avusor Yaylası’nda bölge insanının sıcak yaklaşımına tanık olacağız. 2250 m. rakımda bulunan Avusor Yaylası sizi temiz havaya doyuracak. Öğlen yemeğimizi burada alıyoruz. Dağcıların ve trekking aşıklarının vazgeçilmezi olan Avusor Yaylası'na hayran kalacaksınız.  Sonrasında Kaçkar zirveye bir adım kalmış en büyük ve en güzel buzul göllerinden olan Dobacelazena'yı görüp fotoğraflayarak huzurlu anlar geçireceğiz. Rotamızı Peryatak ve Pagina Yaylaları üzerinden Huser zirveye çeviriyoruz. Bulutların üstündeki yolculuğumuz hava koşulları da elverirse Karadeniz'in muhteşem sis denizi manzarası ve salıncak keyfi ile devam edecek. Sosyal medya başta olmak üzere yazılı ve görsel medyada sıkça karşımıza çıkan  “ masalsı bir yermiş gerçekten “ dedirten o muhteşem manzaranın tam da içinde olmak heyecan verici olacak. Yol şartları müsait olursa Soci ve Çamyatak Yaylaları güzergâhımız üzerinde olacak. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Haşimoğlu Otel'de. (Tulum ve horon gösterileri)

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra ilk durağımız köy konaklarının örneklerini ve köy yaşantısını görebileceğimiz Habak Köyü. Köyden vadiyi tepeden seyretme imkânı bulacağımız Siyamkar Tepesi’ne doğru kısa bir yürüyüş yapacağız. Yeşilin tüm tonları içinde köy evlerinin de gizli olduğu muhteşem bir manzara bizi karşılayacak. Bolca fotoğraf çekeceğinizi şimdiden söyleyebiliriz. Ardından Güroluk Kaplıca Köyleri üzerinden Çamlıhemşin merkeze iniyor ve doğal ürünler için alışveriş imkânı buluyoruz. Fırtına Vadisi içinde yer alan restoranımızda öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek molasının ardından Vice Köyü – Kanlıboğaz Geçidi ve  Çingit - Meleskur köylerini geçerek Pazar ilçesine varıyoruz.  Aklımıza kazınan harika manzaraları düşünerek Trabzon Havaalanına doğru yola çıkıyoruz.  Uçuşumuzu beklerken fotoğraf galerilerimize bakacak bu düşüncelerle yaşadığımız an ve anıların yüzümüzde bıraktığı ifade ile ayrılacağız.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

“Karadeniz Ayder'le Gezilir…”

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direkt gidiş – dönüş uçak bileti
 • Minibüsle ulaşım ve yayla transferleri
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • 4 gece tam pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (4)
 • Öğle yemekleri (5)
 • Akşam yemekleri (4)
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fırtına Deresi'nde rafting ve zipline ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Özel harcamalar

*Spor ayakkabı, kalın tabanlı yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırkaya da kazak, mevsimlik ince bir mont, bol miktarda çorap, fotoğraf makinesi, güneş kremi, terlik, rahat kıyafetler, sinek ilacı.

*Konaklama yapacağımız bazı otellerin (hizmetlerin açık ve kullanıma uygun olması halinde) ekstra ücrete tabi olarak sunduğu havuz hamam sauna imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerimizin mayo bulundurmasını tavsiye ederiz.

 • HAREKET GÜZERGÂHI: Trabzon Havaalanı (09:00-10:00)
 • Turlarımız 15 kişilik bölge ulaşımına uygun minibüs ile yapılacaktır.  Ulaşım aracının koltuk sıralamasına istinaden acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • Tur rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.