Hayde Çamlıhemşin’e!

Sizlerden gelen yoğun istek ve talep üzerine Ayder tur ekibince hazırlanan Çamlıhemşin Yayla turumuz Çamlıhemşin’in doğal güzelliklerini ve yaylalarını odak noktaya taşımıştır. Turumuz her gün 1 ile 4 saatlik hafif ve orta zorlukta doğa yürüyüşleri içermektedir. Tüm doğa ve yürüyüş severlerimizin beklentilerini karşılayacak butik bir programdır. Yaylalara ulaşım; yayla yollarına uygun minibüs transferleri ile yapılmaktadır. Bu özel turumuz tüm doğasever misafirlerimizin beklentileri, görüşleri ve istekleri dikkate alınarak titizlikle hazırlanmıştır. Turumuz 15 kişilik kontenjan ile sınırlıdır.

TRABZON – ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – TİMİSVAT KÖPRÜSÜ – TAR DERESİ KANYONU – HABAK KÖYÜ – SİYAMKAR TEPESİ -GÖKSU ŞELALESİ – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) -  ZİLKALE – GİTO YAYLASI – BADARA YAYLASI – SAL YAYLASI – POKUT YAYLASI – HAMLAKİT YAYLASI – SAMİSTAL YAYLASI – KAVRON YAYLASI – ÇEYMAKÇUR YAYLASI – GALERDÜZÜ - AVUSOR YAYLASI – DOBOCELAZENA BUZUL GÖLÜ – PERYATAK YAYLASI  – PAGİNA YAYLASI  – HUSER ZİRVE – SOCİ YAYLASI – ÇAMYATAK YAYLASI

 

Lokasyonlar

Program Detayı

Türkiye’nin her yerinden uçakla gelen misafirlerimiz ile sabah 09:00-10:30 arası Trabzon Havalimanı'nda buluşmamızın ardından; turumuzun ilk durağı olan bölgenin en güzel köprülerinden Timisvat Taş Kemer Köprü gezisi ile turumuza başlıyoruz. Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting yapma imkanımız olacak. Bir sonraki durağımız köy konaklarının örneklerini ve köy yaşantısını görebileceğimiz Habak Köyü. Köyde alacağımız yöresel öğle yemeği ardından vadiyi tepeden seyretme imkânı bulacağımız Siyamkar Tepesi’ne kısa bir yürüyüş sonrası yeşilin tüm tonları içinde köy evlerinin de gizli olduğu muhteşem bir manzara bizi karşılayacak… Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan, cennet olarak da tabir edilen Ayder Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek gidiş geliş ortalama 1,5 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Göksu Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Milli Park içinde yer alan Ayder Yaylası’nda ilk durağımız; Kalegon mevkiinde bulunan ve Hala Deresi’ne dökülen muhteşem Gelintülü Şelalesi. Kısa çevre yürüyüşlerinin yanında arzu eden misafirlerimiz zipline yapabilirler. Otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Haşimoğlu Otel'de.(Tulum ve horon gösterileri)

1.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp sonrasında tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale'yi ziyaret ediyoruz. Zilkale gezimiz esnasında muhteşem manzaralarla karşılaşacağız. Ardından Çamlıhemşin’in en çok merak edilen yaylarından biri olan Gito Yaylası’na hareket ediyoruz. Konum itibariyle manzaraya en hakim yaylalardan biri olan Gito; bu programda karşılaşacağımız manzaraların ufak bir merhabası olacak. 1 saate yakın serbest zamanımız olacak. Bizi bekleyen sıradaki güzellik Badara Yaylası. Görkemli çam ağaçları ile çevrili, neredeyse yılın her ayı, başı dumanlı dağ manzarası ile görenleri hayran bırakan Badara Yaylası’nda öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yeşile ve doğaya özlemimizi gidereceğimiz bu programda sırada Sal ve Pokut Yaylaları var. Yaylalar arasında, dağcıları ve doğa sevdalılarını en çok çeken; bulut denizleri ile Kaçkar Dağ sırasını baştanbaşa göreceğiz. Karadeniz'in etkileyici manzaraları ile Pokut-Sal Yaylaları arasında orman içi bir yürüyüş yaparken; “İyi ki buradayım” diyeceğiniz bir gün bizi bekliyor. 2000 m rakımlı Sal Yaylası ve 2030 m rakımlı Pokut Yaylası geleneksel ahşap yayla evleri, biyolojik çeşitliliği ve orijinal yayla hayatını koruyan yaşamı ile bulutlara komşu masalsı güzellikte manzaralı yaylalardır. Şanslıysak bulut denizi ile de karşılaşabiliriz. Konaklama ve akşam yemeği Pokut Orion Butik Otel'de.


2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından sırası ile Amlakit Yaylası, Samistal Yaylası, Kavron Yaylası ve Çeymakçur Yaylası gezilerimizi yapacağız. Amlakit Yaylası’nda yapacağımız yürüyüş sizi şehrin stresinden ve gürültüsünden arındıracak, yenileyecek ve doğal terapi ambiyansı ile kendine hayran bırakacak. Ardından gideceğimiz Samistal Yaylası 2500 m rakımdadır. Sal şeklindeki büyük taş kütlelerini de yakından görebileceğimiz Samistal Yaylası geçmişi en eskiye uzanan yöresel mimarisi olan bir yayladır. Öğlen yemeğimizi de alacağımız Kavron Yaylasına hareket ediyoruz. Kaçkar Dağları eteklerinde kurulu yaylalardan olan Yukarı Kavron Yaylası 2270 m rakımda yer alır. Sonrasında gideceğimiz Çeymakçur Yaylası milli park sınırları içerisinde yer alır. Aşağı Çeymakçur Yaylası, milli parkın kuzeydoğu sınırını oluşturan Palakcur Yaylasının hemen önündeki buzul vadisi tabanında 2050 m rakımda kurulmuştur ve 3 mahalleden oluşmaktadır. Konaklama ve yeme içme tesisleri olmamasından dolayı doğal güzelliğini ve bakirliğini hala koruyan Çeymakçur bugünkü rotamızın son yaylası olacak. Konaklama ve akşam yemeği Çeymakçur Zafran Otel ‘de . 

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından huzurun ve sessizliğin zirvesinde olacağımız yayla gezimizde durağımız Avusor Yaylası ve Dobacelazena Buzul Gölü. Avusor Yaylasında bölge insanının sıcak yaklaşımına tanık olacaksınız. 2250 m rakımda bulunan Avusor Yaylası ise sizi temiz havaya doyuracak. Dağcıların ve trekking aşıklarının vazgeçilmezi olan Avusor Yaylası'na hayran kalacaksınız. Sonraki durağımızda Kaçkar zirveye bir adım kalmış en büyük ve en güzel buzul göllerinden olan Dobocelazena'yı görüp fotoğraflayarak huzurlu anlar geçireceğiz. Rotamızı Peryatak ve Pagina Yaylaları üzerinden Huser zirveye çeviriyoruz. Bulutların üstündeki yolculuğumuz hava koşulları da elverirse Karadeniz'in muhteşem sis denizi manzarası ve salıncak keyfi ile devam ediyor. Soci ve Çamyatak Yaylaları güzergâhımız üzerinde olacak. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Haşimoğlu Otel'de.(Tulum ve horon gösterileri)

4.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Güroluk, Kaplıca Köyleri üzerinden Çamlıhemşin merkeze iniyor ve doğal ürünler için alışveriş imkânı buluyoruz. Fırıtına Vadisi içinde yer alan restoranımızda öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek molasının ardından Vice – Kanlıboğaz – Çingit - Meleskur köylerini geçerek Pazar ilçesine varıyoruz. Aklımıza kazınan harika manzaraları düşünerek Trabzon Havaalanı'na doğru yola çıkıyoruz. Turumuz biriktirdiğimiz eşsiz anılarla sona eriyor.

 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden gidiş – dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Minibüs ile ulaşım ve yayla transferleri
 • 4 gece tam pansiyon konaklama
 • Sabah kahvaltıları (4)
 • Öğle Yemekleri (5)
 • Akşam yemekleri (4)
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Özel hediyeler ve promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fırtına Deresi'nde rafting ve zipline ücretleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricinde içecekler
 • Özel harcamalar

 Spor ayakkabı, kalın tabanlı yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırkaya da kazak, mevsimlik ince bir mont, bol miktarda çorap, fotoğraf makinesi, güneş kremi, mayo, terlik, rahat kıyafetler, sinek ilacı.

 

HAREKET GÜZERGÂHI:Trabzon Havaalanı (09:00-10:00)

* Turlarımız 15 kişilik bölge ulaşımına uygun minibüs ile yapılacaktır.  Ulaşım aracının koltuk sıralamasına istinaden acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.

* Tur rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 


Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

!!! ÖNEMLİ !!!

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

6 Eylül 2021 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi turlarımızda çift doz aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Çift doz aşısı olmayan misafirlerimizin seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini veya hastalığı geçirdiğine dair belgeyi acente yetkililerimize ibraz etmesi gerekmektedir.

Tur başlamadan önce acente yetkililerimize ilgili belgelerin sunulması gerekmektedir. Aksi halde ilgili belgeleri sunmayan misafirlerimiz turlarımıza kabul edilmeyecektir.

İlgili belgelerin acente yetkililerimize sunulmaması halinde meydana gelebilecek hak kayıplarından acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tüm misafirlerimize önemle duyrulur.