Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 23:30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, saat 23:59’da Ümitköy Galleria Avm karşısında buluşarak Mersin'e hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Mersin Erdemli’ye varış.

Lokasyonlar

Program Detayı

Erdemli’de alacağımız keyifli sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Cennet ve Cehennem Obrukları. Derinliği yaklaşık 135 mt olan Cennet Mağarası’na asansör ile inecek, Cehennem Mağarası’nı görmek içinse seyir terasına çıkacağız ve bu iki mağaranın birbirinden ne kadar farklı olduğunu, isimlerinin bizlerde yarattığı etkisiyle de özdeşleştiğini göreceğiz. Sonraki durağımız birçok efsaneye konu olmuş, kıyıya 600 mt uzaklıkta bulunan ve küçük bir adacık üzerine inşa edilmiş olan, Akdeniz’in muhteşem denizinin ve tarihinin birleştiği nadir yerlerden biri olan Kız Kalesi. Uzaktan fotoğraflamak ve manzaranın tadını çıkarmak için serbest zamanımız olacak. Ardından Tarsus’a hareket. Tarsus’ta öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra 309 yıllık kutsal uykunun gerçekleştiği Eshab-ı Kehf’i (Yedi Uyurlar Mağarası’nı) rehberimizden hikayesini dinleyerek geziyoruz. Bu gezimizin ardından Tarsus Şelalesi’ne gidiyor ve şelalede vereceğimiz serbest zamanın ardından sırasıyla St. Paul Kuyusu ve 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin kazanılmasında oldukça önemli bir yere sahip olan ve dünyanın en ünlü mayın gemisi ünvanını taşıyan Nusrat Mayın Gemisi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında rotamızı medeniyetler şehri Hatay’a çeviriyor görünce hayran kalacağımız güzellikte olan Dafne ve Apollon efsanesine tanıklık etmiş Harbiye Şelalesi gezimizi yapıyoruz. Günün bu son gezisi ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Harbiye Grand Boğaziçi Hotel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız keyifli kahvaltı sonrası ilk durağımız dünyanın en büyük ve en zengin mozaik müzelerinden biri olan Antakya Mozaik Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bir sonraki durağımız, tarihte ilk defa bu kilisede Hz. İsa'nın dinini tanıyanlara "Hristiyan" denmesinden kaynaklı Hristiyan alemi için çok önemli bir yere sahip olan St. Pierre Kilisesi. Kilise, Hz. İsa'nın 12 havarisinden biri olan St. Pierre'nin Hz. İsa'nın ölümünden sonra Hristiyanlığı yaymaya çalıştığı yer olarak bilindiğinden önemli bir dini merkezdir. Ardından Hatay'ın kültürel ve tarihsel zenginliği ile harmanlanmış lezzetlerini tanıtmak amacıyla kurulmış Hatay Gastronomi Evi ve zamana meydan okuyan Tarihi Antakya Evleri gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Tarihe tanıklık etmemizi sağlayan kentin, dar sokakları taş evleri bizlere Hatay'ın gerçekten yaşayan tarihi bir şehir olduğunu hissettirecek. Kalbimizde ve hafızamızda mükemmel anılar bırakarak Hatay'da ticaretin kalbinin attığı yer olan dar sokakları ve birbirinden renkli dükkanlarıyla ünlü, yöreye özgü lezzet ve ürünlerin bulunduğu Uzun Çarşı'ya gidiyoruz. Alışveriş ve Öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından çarşıdan ayrılıp Habibi Neccar Cami'sini görmek için yola çıkıyoruz. Habibi Neccar Cami ziyaretimiz ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Harbiye Grand Boğaziçi Hotel'de.

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız keyifli kahvaltımız sonrası ilk durağımız Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı köyü. Köyün yemyeşil ve tertemiz sokaklarında yağacağımız kısa bir gezintinin ardından bu şirin köyden ayrılıp rotamızı Titus Tüneli’ni görmek için Samandağ’a çeviriyoruz. Çevlik Ören Yeri yakınlarında bulunan Roma döneminde yapılmış olan Titus Tüneli, tarihi kayıtlara göre insan eliyle yapılmış ilk tünel olarak geçmektedir. Ardından toplu kaya mezarlarının bulunduğu Beşikli Kilise’ye gidiyor, bölümler halinde on iki mezardan oluşan bu tarihi yapıyı rehberimizin anlatımıyla birlikte geziyoruz. Bu keyifli gezimiz sonrası Hatay’dan ayrılıp Adana’ya doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Seyhan Nehri üzerinde bulunan ve Seyhan’la Yüreğir’i birbirine bağlayan, dünyanın kullanılan en eski köprüsü unvanını taşıyan tarihi Taş Köprü ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından son durağımız olan ve Adana’nın sembol yapılarından biri haline gelen Sakıp Sabancı Merkez Camisi gezimizi gerçekleştiriyor ve dönüş yolculuğumuz için Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Keyifli, güzel hatıraların yüzümüzde bıraktığı gülümsemeyle gerekli molaların ardından Ankara’ya varıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Akşam yemekleri (2)
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
Tek Kişilik Oda
2650 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2100 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1850 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
Tek Kişilik Oda
2650 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2100 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1850 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
Tek Kişilik Oda
2650 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2100 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1850 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
Tek Kişilik Oda
2650 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2100 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1850 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • İLKNUR SEYHAN

  Kilikya turu çok güzeldi

 • ALİ GENÇER

  ŞÖFORLER VE REHBERLER VE ARKADAŞLAR HERKES ÇOK İYİYDİ

 • BURCU ÖZSOY DEMİRİZ

  gayet keyifli ve güzel bir geziydi, acente görevlisi ve rehber ilgiliydi. Otobüs içindeki servis de çok iyiydi.

 • NERMİN ŞİMŞEK

  Çok iyi

 • GÜLİZAR IŞIK

  Emeği geçen herkese teşekkürler

 • EVREN AKTAŞ

  Son derece keyifli ve eğlenceli bir turdu. Program dışında da rehberimizin yöre insanı olması nedeni ile farklı yerler görmemiz ve gezmemiz gerçekten çok önemli kazanımlar yarattı. Rehberinize bir kez daha teşekkür ederim. Ayrıca şoför

 • FATMA KARAKAYA

  Genel olarak hep Ayder Turizm ile seyahat yapmaktayım buda memnuniyetimdendir.

 • FATMA MADEN

  Turumuz çok güzel geçti. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 • AZMİ SÜZEN

  İlk defa katıldığım Kilikya Turundan çok memnun oldum her yönüyle süperdi.

 • MÜYESSER GÜNGÖR

  GEZİMİZ HERŞEYE HİTAP ETMEKTEYDİ. TEŞEKKüRLER

 • SEDA ÖNER

  GüZEL BİR BAYRAM GEÇİRDİK HER ŞEY İÇİN TEŞEKKüRLER

 • ŞERİFE AKGÜL

  KİLİKYA BöLGESİNDEN ANA HATLARIYLA BEKLEDİĞİM PROGRAMI DöRT GüNDE YAŞADIM. TEK KELİMEYLE UNUTULMAZ BİR BAYRAM OLDU BENİM İÇİN. MUHTEŞEM BİR PROGRAMDI

13 yorumun 12 tanesini görüntülediniz
DAHA FAZLA GÖSTER