İzmir - Kuşadası - Efes - Şirince - Çeşme - Alaçatı - Eski Foça Turu; Ege'nin mavisi, dağlarının yeşili ile hayatınıza renk katacak bir rota!

3 gece 4 gün süren turumuzda şehrin griliğinden ve karmaşasından bir an olsun uzaklaşmak istiyorsanız Ayder'le Ege'yi keşfetmenin tam sırası...

Kuşadası'nda tekne turu ile başlayan turumuzda denize hasretliğinizi giderecek, tarih kokan Efes Harabeleri'ne hayran kalacaksınız. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla ünlü Şirince'yi dolaşırken atmosferin büyüsüne kapılacak, Çeşme, Alaçatı ve Foça'da ise Ege'nin mavisi bildiğim tüm mavilerden farklı diyeceğiniz anlar yaşayacaksınız. 

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 23.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23.59’da Ümitköy Galleria Avm karşısından hareket.

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza sabah saatlerinde Kuşadası’na varışımızın ardından güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltımız sonrası Kuşadası’nın tertemiz deniz havasını içimize çekmek ve keyifli vakit geçirmek için tekne turuna katılıyoruz. Tekne turumuzun ardından ilk durağımız kültür turizmin en önemli merkezlerinden biri olan Selçuk. Hristiyan inanışına göre Meryem Ana’nın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezimizi yapıyoruz.  Öğle yemeği için verilen serbest zamanın ardından M.Ö 6000’lere kadar uzanan geçmişi ile birçok medeniyete şahitlik yapmış tarih beşiği Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımı eşliğinde Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Kuretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım ve Palaestra gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Efes Antik Kenti gezimizin ardından İzmir’in kendine özgün tarihi mimarisi, Rum evleri ve şarabı ile ünlü şirin köy Şirince’ye hareket ediyoruz. Zeytin ağaçlarının donattığı kıvrımlı arnavut kaldırımlı sokaklarında yürürken, sağlı sollu konumlanmış el yapımı yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı şirin dükkanlarını gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağımız anlar yaşayacağız. Şirince gezimizin ardından İzmir merkezdeki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir Ramada Plaza Hotel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından gözde tatil beldesi Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz ve kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Ardından 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Çeşme meydanında öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra rotamızı sakız ağaçları, rengarenk evleri ve sokakları ile ünlü Alaçatı’ya çeviriyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve hediyelik eşyaları alabileceğimiz Alaçatı Pazarı’nı, Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği Alaçatı’nın meşhur sokaklarını geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir Ramada Plaza Hotel’de.
 

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından İzmir gezimizi gerçekleştirmek için otelden ayrılıyoruz. Ünlü Konak Meydanı, Kordon, Saat Kulesi ve Hükümet Konağı'nı panoramik olarak gördükten sonra Asansör gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şahane manzaralı fotoğraflar çekmemiz ve öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından balıkçı teknelerine ve denizinin mavisine vurulacağımız Eski Foça’ya hareket ediyoruz. Eski Foça sahilini, daracık sokaklarını ve geniş balkonlu taş evlerini görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Hafızalarımıza ve kalbimize kazınan birçok keyifli anıyla birlikte gerekli ikram ve molalarımız sonrası Ankara’ya varıyoruz.
 
Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Akşam yemekleri (2)
 • Tekne gezisi ücreti
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Özel harcamalar
Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.
Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2490 TL
Tek Kişilik Oda
2890 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2450 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
2000 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2490 TL
Tek Kişilik Oda
2890 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2450 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
2000 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2490 TL
Tek Kişilik Oda
2890 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2450 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
2000 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2490 TL
Tek Kişilik Oda
2890 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2450 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
2000 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • ALPARSLAN GÜVEN

  Her Ayder Tur gezisinde olduğu gibi tatminedici eğitici güzel bir tur gezisi yaşadık.

 • TUĞÇE ANDAÇ

  Her şeyiyle çok keyifliydi. Teşekkürler Ayder:)

 • HAYRİYE KESER

  Gerek rehberler gerekse kaptan şoförler çok iyiydi. Ayder Turla gezi yapmaktan memnun kaldım.

 • HAZAL SOLAK

  2019 yılında Karadeniz Turu'yla tanıştık sizlerle. 3. Turda görüşmek dileğiyle. Çok memnunum.

 • BURCU DEMİRTAŞ

  Genel anlamda güzel bir seyahatti. Emeğinize sağlık. Memnun bir şekilde Ankara'ya dönüş yapıyorum.

 • ESER YETKİN

  Gayet nezih bir ortam vardı. İki çocuğumla rahatlıkla tekrar gelmeyi arzu ettiğim bir firma.

 • MERYEM ERDOĞAN

  Şeker tadında bir gezi oldu. AYDER ailesine teşekkürler.

 • LEYLA YENİAY

  Hiç görmediğim yerlerdi. Memnun kalarak dönüyorum.

 • BESTE ŞİMŞEK

  Keyifli üç gün geçirdim, İzmir çok güzeldi. Özellikle rehberimiz ve yardımcı rehber enerjisiyle bize çok güzel bir tatil yaşattı. Her şey için teşekkürler

 • AYNUR GEZİCİ

  Sayısız kez katıldım. Ailece çok memnun kaldık. Daha ne olsun sonsuz teşekkürler.

 • ZEYNEP ALKAN

  Rehber, rehber yardımcısı, şoför hepsi turun başından beri çok yardımseverdi. Bu turda da Ayder Turizmi tercih ettiğimiz için yanılmadık, çok memnun kaldık.

 • AYSUN HAN

  Çok güzel vakit geçirdik.Memnun kaldık. Bütün personele teşekkür ederim.

12 yorumun 12 tanesini görüntülediniz