Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuz gece saat 23:30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23:59’da Ümitköy Galleria Avm’nin karşından İstanbul’a hareket edecektir.

Lokasyonlar

Program Detayı

Turumuza, sabah Beylerbeyi’nde alacağımız boğaz manzaralı kahvaltımız ile başlıyoruz. Kahvaltımız sonrası İstanbul’u keşfetmeye, boğazın eşsiz mavisine nazır Beylerbeyi Sarayı’nı gezerek başlıyoruz. Bir çok tarihi karaktere ev sahipliği yapmış olan sarayı gezerken mimarisine, tarihi dokusuna ve Boğaziçi Köprüsü’nün ayağında yer alan muhteşem manzarasına hayran kalacağımız anlar bizleri bekliyor olacak. Ardından Sultanahmet Meydanı ve Sultanahmet Camisi ziyaretlerimizi gerçekleştirmek için Tarihi Yarımada’ya doğru yola çıkıyoruz. Bu ziyaretlerimiz sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası ilk durağımız İstanbul’un en etkileyici silüeti Ayasofya Cami. Heybetine ve tarihine hayran bırakan Ayasofya gezimizin ardından Osmanlı tarihinden derin izler taşıyan ve Türkiye Cumhuriyeti için de önemli bir yapı olan Topkapı Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu gezilerimiz sonrası Eminönü’ne gidiyor, hem boğaz havası almak hem de İstanbul’un göz kamaştıran güzelliğini denizden de görebilmemiz için 1 saat sürecek olan tekne turuna katılıyoruz. Ardından İstanbul’un en eski ve ünlü kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşı’na gidiyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu güzel ve keyifli geçen günümüzün ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Merter Ibis Styles Hotel’de.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelde alacağımız keyifli kahvaltımız sonrası efsanelere konu olmuş, görkemli kule Galata Kulesi’ne gidiyoruz. Kadrajımıza harika fotoğraf karelerini sığdırdıktan sonra rehberimizin anlatımı eşliğinde barok sitille yapılmış, zarif mimarisiyle ünlü ve Ulu Önder Atatürk’ün gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman verip Türkiye’deki meşhur yapıtlarının maketlerinin sergilendiği, sanki küçük bir Türkiye turu yaptım hissine kapılacağımız Miniatürk Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından İstanbul’un fethedilişinin anlatıldığı dünyanın ilk tam panoramik müzesi, 1453 Fetih Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu son gezimiz sonrası tadı damağımda kaldı diyeceğimiz anların bizde bıraktığı keyifli duygular eşliğinde Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Gerekli ikram ve molalarımızın ardından Ankara’ya varıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm’in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Boğazda tekne turu
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Çevre gezileri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar
* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.