Hızlı Trenle Sivas Turu; Ankara'nın gürültüsünden uzaklaşmak, zamanın hızına bir mola vermek ve tarihin gizemli dokusunu doyasıya yaşamak için bir kapı aralıyoruz!

Günübirlik rotasıyla çok özel bir program! Şehrin telaşından kopup, Sivas'ın sırlarla dolu sokaklarında tarihin yorgun izlerine tanıklık ediyor, rüya gibi bir yolculuğa çıkıyorsunuz; ferah vagonlar, masalsı manzaralar ve güneşin gülüşüyle kucaklanıyorsunuz...

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabahın erken saatlerinde hızlı tren garında buluşuyoruz ve Sivas'a doğru heyecan dolu bir yolculuğa adım atıyoruz. Sivas Tren Garı'na vardığımızda, bizi bekleyen aracımızla turumuzun başlangıcını yapıyoruz.

Tarihi dokusu yüzyıllar öncesine uzanan Gök Medrese ile gezimize başlıyoruz. Anadolu Selçuklu Devleti döneminin izlerini taşıyan bu muhteşem yapıyı büyülenerek geziyoruz. Ardından, geçmişin şifalı hikayelerine tanıklık ettiğimiz Şifaiye Medresesi'ni ziyaret ediyor ve eşsiz Sivas köftesiyle öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğle yemeğinin ardından, sultanın hüküm süren oğullarının hikayesine şahit olduğumuz Sivas Ulu Cami'yi geziyoruz, bu ihtişamlı yapıda tarihin gizemli esintilerini hissediyoruz. Sonrasında bizleri zamanın ötesine taşıyan Buruciye Medresesi'ni keşfediyor ve Çifte Minareli Medrese ile eşsiz mimarinin büyüsüne kapılıyoruz. Turumuzun devamında, Atatürk ve Kongre Müzesi'nde milli mücadele döneminin izlerine şahit oluyoruz.

Taşhan Çarşısı'nda keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayacak ve turumuzun sonuna doğru Ankara'ya dönüş için Sivas Tren Garı'na giderek bu eşsiz programı tamamlıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş tren bileti
 • Bölge gezileri için ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • Öğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Çevre gezileri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Müze giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

Tren Saatleri:

 • Gidiş:
  Ankara Hareket: 07:30 - Sivas Varış: 10:04
 • Dönüş:
  Sivas Hareket: 18:00 - Ankara Varış:  20:33
 • Oturma planı Sivas içinde kullanılacak araç içindir. Trende oturma düzeni TCDD tarafından belirlenmektedir.
 • Tren hareket saatlerinde TCDD tarafından değişiklik yapılabilir.

 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

Gezi Ücreti
2490 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
2290 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

Gezi Ücreti
2490 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
2290 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

Gezi Ücreti
2490 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
2290 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

Gezi Ücreti
2490 TL
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
2290 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurt dışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 yaş ücreti 0 ile 1,99 yaş,
- 2-6 yaş ücreti 2 ile 5,99 yaş,
- 6-12 yaş ücreti 6 ile 11,99 yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece yurt içi konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "erken rezervasyon indirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- Önemli -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.

Uçaklı tur programlarında Türkiye'den veya Kıbrıs'tan farklı şehirlerden katılımın söz konusu olması halinde grubun havalimanı buluşma saati son uçuş saatine göre ve dönüş için havalimanıa bırakılma saati ise ilk uçuş saatine göre planlanır. Grup içerisinde farklı saatlerde meydana gelen uçuş saati farklılıklarından kaynaklı programda değişiklik yapma hakkı acente bilgisinde rehbere ve acenteye aittir. Katılımcı uçaklı tur programı satın aldığında buluşma ve turun sonlanma saatlerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği baştan kabul etmiş sayılır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • İLKNUR KÖSTEK

  Yolculuğun başladığı andan itibaren ilgili, üler yüzlü acenta temsilcisi ve rehber ile keyifli bir tur deneyimi

 • ABDURRAHMAN YEMENİCİ

  Ayder ile gezmeye,güzel anlar biriktirmeye, Ayder ailesiyle dostlukların pekiştitilmesi dileğiyle. İyi ki varsın AYDER TURİZM.

 • ABDURRAHMAN YEMENİCİ

  24.09.23 tarihindeki turda proğramda belirtilen yerler dışında da görülmesi gereken yerleri fazlasıyla gezdik.

3 yorumun 3 tanesini görüntülediniz