Datça bademinin özelliği niceliğinde değil, niteliğinde. Türkiye badem üretiminin %10' unu karşılayan Datça’da tespit edilebilmiş 85 çeşit badem türü bulunuyor. Datça’da bademler susuz tarımla yetiştiriliyor. Tüm dünyada badem fiyatları bademin iriliğine ve lezzetine göre belirleniyor. Datça bademi tamamen sulu tarım ile üretilen en iri Amerikan bademinden bile yaklaşık 0- 40 oranında daha iri, ağır ve lezzetli.
Datça’daki badem ağaçları, Ocak – Şubat aylarında bembeyaz çiçeklerini açarak baharın gelişini müjdeliyor. Badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar Datça’nın en harika zamanları.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sıhhiye Sezenler  Sokak Atatürk Lisesi önünde saat 21.00’da, Ümitköy Galleria AVM karşısı 21:30’da buluşup Datça’ya hareket ediyoruz.  

Lokasyonlar

Program Detayı

 Datça’ya varışımızın ardından kahvaltımızı alıyor ve eski Datça gezimize başlıyoruz. Eski Datça’nın taş evlerini, sokaklarını gezip, Can Yücel Sokağı’nda Can Yücel’in evini dışarıdan görüyor ve köy kahvesinde serbest zaman veriyoruz. Ardından yeni Datça’ya hareket edip festival alanına varıyoruz. Festival alanında etkinliklere katılmak, Datça’nın yöresel yemeklerinin tadına bakmak ve dünyaca ünlü Datça bademinden yapılmış ürünlerin alışverişi için serbest zaman veriyoruz.  Rehberimizin belirleyeceği saatte tüm grup ile buluşup Marmaris’te bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı Dalyan'daki İztuzu Plajı'na hareket ediyoruz. Tekneyle İztuzu Plajı’nı görüp öğle yemeği ve fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Rotamızı Akyaka’ya çeviriyoruz. Akyaka sokaklarını, evlerini ve sahilini gezip, göçmen kuşların dinlenme alanı olan Azmak Koyu’nu görüp bol bol fotoğraf çekerek bu güzel anları anılarımıza ekliyoruz. Belirlenen saate dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • İztuzu tekne turu
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Çevre gezileri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
***Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.