Her yıl Datça'nın tarihini ve doğal güzelliklerini bir araya getiren Datça Badem Çiçeği Festivali, baharın gelişini kutlamak adına düzenlenen unutulmaz bir etkinliktir.

Badem ağaçlarının beyaz çiçekleri arasında gerçekleşen renkli etkinliklerin yanında el sanatları ustalarının eserlerini sergilediği yerel kültür ve sanat ürünleri, bademli tatlılar başta olmak üzere birbirinden güzel yöresel lezzetler festivalin damak tadını oluşturur.

Datça Badem Çiçeği Festivali, doğanın uyanışını hissetmek ve baharı karşılamak isteyen herkes için unutulmaz bir deneyim sunar. Renkli insanların içten samimi ve sıcak sohbetleriyle bezenmiş bu özel etkinlik, Datça'nın eşsiz doğal güzelliklerini keşfetmek ve yerel kültürle iç içe olmak isteyen misafirlerimizin her sene heyecanla beklediği programlar arasında...

Lokasyonlar

Program Detayı

Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde saat 21.00’da, Ümitköy Galleria AVM karşısı 21:30’da buluşup Datça’ya hareket ediyoruz.  

Lokasyonlar

Program Detayı

Datça’ya varışımızın ardından kahvaltımızı alıyor ve eski Datça gezimize başlıyoruz. Eski Datça’nın taş evlerini, sokaklarını gezip Can Yücel Sokağı’nda Can Yücel’in evini dışarıdan görüyor ve köy kahvesinde serbest zaman veriyoruz.

Ardından yeni Datça’ya hareket edip festival alanına varıyoruz. Festival alanında etkinliklere katılmak, Datça’nın yöresel yemeklerinin tadına bakmak ve dünyaca ünlü Datça bademinden yapılmış ürünlerin alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte tüm grup ile buluşup Marmaris’te bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra caretta caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı Dalyan'daki İztuzu Plajı'na hareket ediyoruz. Tekneyle İztuzu Plajı’nı görüp öğle yemeği ve fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz.

Rotamızı Akyaka’ya çeviriyoruz. Akyaka sokaklarını, evlerini ve sahilini gezip göçmen kuşların dinlenme alanı olan Azmak Koyu’da bol bol fotoğraf çekerek bu güzel anları anılarımıza ekliyoruz. Belirlenen saate dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • İztuzu tekne turu
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Çevre gezileri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 •  

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
5590 TL
Tek Kişilik Oda
6390 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
5490 TL
6-12 Yaş Çocuk Ücreti
4790 TL
2-6 Yaş Çocuk Ücreti
3690 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
- 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir. Yurtdışı turlarda 0-2 yaş çocuk ücrete tabidir.

- 0-2 Yaş ücreti 0 ile 1,99 Yaş,
- 2-6 Yaş ücreti 2 ile 5,99 Yaş,
- 6-12 Yaş Ücreti 6 ile 11,99 Yaş aralıklarını kapsamaktadır.

- Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

- Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, yurt içi konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %3 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

- ÖNEMLİ -

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

Ayder Turizm olarak sahip olduğumuz imtiyazların misafirlerimize yansıtıldığı erken rezervasyon indirim dönemi katılım şartlarına istinaden; erken rezervasyon indirimi uygulanan turlarda, kayıt esnasında toplam tur ücretinin %50'si ödenmelidir. Kalan bakiye en geç tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmalıdır. Kalan bakiyenin tur kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar kapatılmaması halinde uygulanan erken rezervasyon indirimi iptal edilir. Kalan ödeme tutarı ve son ödeme tarihinin takibini misafir kendisi yapmalıdır. Ayder Turizm'in bir hatırlatma mesajı gönderme veya ödeme için arama yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hatırlatma yapmak acente inisiyatifindedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve sahip olunan erken rezervasyon indirim tutarında hak kaybı olmaması adına son ödeme tarihini takip etmenizi önemle rica ederiz.