Çanakkale - Bozcaada – Assos - Truva - Kaz Dağları Turu; efsanelerde adını sürekli duyduğumuz Kazdağları’ndan, Aristoteles’in kenti Assos’a, Bozcaada’dan bir aşk hikayesinin savaşa dönüştüren Truva antik şehrine, Ayazma Plajı’ndan Milli mücadele dönemimizin destansı hikayelerine ev sahipliği yapan Çanakkale’ye… Esşiz bir rota!

Ankara çıkışlı 3 gece 4 gün sürecek olan bu yolculukta doğal, kültürel ve tarihi mirasımızı ziyaret ediyor; milli mücadele kahramanlarımızı anmaya, efsaneler ile dolu antik kentleri keşfetmeye ve Ege’nin kalbine yolculuğa çıkıyoruz…

Lokasyonlar

Program Detayı

Akşam saat 23:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 23:30’da Ümitköy Galleria Avm karşısından şehitler diyarı Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Akçay’a varış.

Lokasyonlar

Program Detayı

Akçay’da alacağımız keyifli kahvaltının ardından, Antik dönemde “İda Dağı” olarak adlandırılan mitolojide birçok efsaneye konu olan Kazdağları’nda Sütüven Şelalesi ilk durağımız. Şelaleyi gördükten sonra Hasan Boğuldu efsanesini dinleyerek gölete doğru yürüyüş yapıyoruz. Bu muhteşem doğa manzarasını fotoğrafladıktan sonra güzergahımız üzerinde 1. Dünya Savaşı'nın sonuna değin Türkler ve Rumlar’ın bir arada yaşadığı, tarihi yüzlerce yıl eskiye giden Adatepe Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Köyün Osmanlı döneminden kalma cami ve mezar taşları bu tarihin tanığıdır. Köyün hemen yanı başında bulunan Zeus Sunağı’nın varlığı köyün çok eski zamanlardan beri insanların yerleşimine sahne olduğunu gösterir. Zeus Altarı'nın bulunduğu yerden tüm Edremit Körfezi'ni, Ayvalık civarındaki adacıkları ve Midilli'yi gören nefes kesici manzarayı izliyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından aristokratların ve Aristoteles’in diyarı Assos’a doğru yola çıkıyoruz. MÖ. 100’lü yıllardan kalan antik öğreti kentine, Behramkale’ye hareket ediyoruz. Assos Antik Kenti’nde Nekrapol, Athena Tapınağı, Amfi Tiyatro, Mezarlık, Gymnasion, Agora kalıntılarını gezdikten sonra otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama MD BARBAROS Otel'de...

2.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Geyikli’ye hareket. Bugünkü ilk rotamız  kumsalları, büyüleyici güzellikteki denizi, üzüm bağları ve şarapçılığı ile ünlü Bozcaada. Feribotla adaya geçiyor ve keşfe çıkıyoruz. Ayazma Plajı’nın turkuaz renkli sularında denize girebilme imkanı. (Denize girecek misafirlerimize küçük bir çanta hazırlamasını öneririz.) Bozcaada sokaklarına yürüyüş yapıyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Bozcaada Kalesi’ni geziyoruz. Ardından feribot ile Geyikli’ye geçiyor ve 10 yıl süren savaşların yapıldığı, Truva Antik Kenti ve Truva Atı’nı görmeye gidiyoruz. Tarihin en eski savaşlarından biri Truva Savaşı; Asya ile Avrupa'nın ilk savaşı. Savaşın çıkış nedeni ise bir kadın; Güzel Helen. Truva Anadolu Arkeolojisi için oldukça önemli bir noktadır. Anadolu’nun ilk kazıları Truva’da yapılmıştır. Farklı dönemlere ait 33 katmanın tespit edildiği Truva kazıları halen devam etmektedir. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde Antik Kent gezimizi tamamlıyor ve otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MD BARBAROS Otel'de...

3.Gün Oteli

Lokasyonlar

Program Detayı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Milli Park ve Şehitlikler’i gezmeye başlıyoruz. Vatan sevgisi, inancı ve zaferinin yaşandığı, 250.000 kayıp verdiğimiz, şehitlerimizin kanıyla sulanan coğrafyada Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş Anıtı, Kanlı Sırt, kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış olan, Mustafa Kemal’in “Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” dediği 57. Alay Şehitliği’ni görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra milli tarihimizde altın bir sayfa olan Çanakkale Savaşları'nın odak noktası olan, düşmana ilk sillenin indirildiği Mehmetçik Parkı'nın içindeki, Tanrı’ya dua eden bir insanın 5 parmağını sembolize eden Conkbayırı Anıtı, Anadolu halkının sömürgeci devletlere haklı ve inançlı başkaldırısının yaşandığı savaş siperleri ziyaretlerimizi yapıyor, rehberimizden aldığımız bilgilerle hem şehitlerimiz için hüzünleniyor hem de atalarımızla gurur duyarak şehitlik gezimizi tamamlıyoruz. Ardından rotamızı Çanakkale merkeze çeviriyoruz. Türkülere konu olmuş Aynalı Çarşı’nın görülmesi sonrası Ankara istikametine doğru yola çıkıyoruz.  Hafızalarımızda kalan güzel anılarla birlikte yolda vereceğimiz molaların ardından akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.
 
Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Akşam yemekleri (2)
 • Çevre gezileri
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Feribot ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Minibüs ile transfer ücretleri
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
Tek Kişilik Oda
2550 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2100 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1800 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
Tek Kişilik Oda
2550 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2100 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1800 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
Tek Kişilik Oda
2550 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2100 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1800 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2150 TL
Tek Kişilik Oda
2550 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
2100 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
1800 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
650 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
* 0 - 2 Yaş çocuk ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

* Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak ücret hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşları doğruluğunu kaybettiğinde oluşacak ücret farklılıkları ve sorumluluk misafire aittir.

Belirtilen fiyatlar kredi kartı tek çekimlerde geçerli olup, konaklamalı turlarda nakit peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Nakit peşin ödeme indirimi %5 sadece konaklamalı turlarda geçerlidir. Günübirlik turlarda kart komisyon oranı ile taksit imkanı mevcuttur. Nakit peşin ödeme indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

*** ÖNEMLİ ***

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

*Seyahat için gerekli görülen aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ya da son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden istenilen negatif PCR test sonucu ibrazı istenilmesi uygulamasına 3 Mart 2022 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda son verilmiştir. T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden tur programlarımıza katılımlarda, ulaşımı havayolu veya karayolu ile sağlanması farketmeksizin, 3 Mart 2022 tarihinden itibaren PCR testi negatif sonuç ibrazı zorunluluğu kaldırılmıştır.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • NERGİS TÜZÜNER

  Son derece keyifli 3 gün geçirdik Herşey çok güzeldi Teşekkürler.

 • ŞÖLEN TÜZÜNER

  Daha önce de GAP turuna katılmıştık. Memnun kaldığımız için Çanakkale - Assos turu için de Ayder'i seçtik

 • İREM SİNÇ

  Eğitici ve eğlenceliydi

 • YAKUP İLHAN

  Ayder'le üçüncü defadır katıldık hepsinden memnun kaldık

 • GÖRKEM TOPUZ

  Geldiğim için çok mumnunum iyi ki katılmışım.

 • DİLER YAZICI

  Dolu dolu geçen bir turdu. Genel olarak çok memnun kaldım. Eğlenceli ve eğitici bir tur geçirdik.

 • EMİNE İLHAN

  Üçüncü defadır katılıyoruz dolu dolu geçiyor memnunuz

 • ESRA SİNÇ

  Arkadaşlarıma ve çevreme tavsiye edebileceğim kadar güzel.

8 yorumun 8 tanesini görüntülediniz