Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah saat 06.30’da Ümitköy Galleria Avm karşısında, saat 07:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde buluşarak dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri olan Ballıca Mağarası’na hareket ediyoruz. Bu doğa harikasındaki oluşumları doğal bir müze ziyaret eder gibi izliyoruz. Ballıca Mağarası kendine özgü soğan sarkıtları ile uluslararası önem taşımaktadır. Mağarada dolaşırken her adımda hayrete düşecek, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkacaksınız. Eskiden Tokat'ın ünlü yazmalarının imal edildiği, şimdi satışı sadece burada yapılan, hediyelik eşya, resim ve el sanatları ürünleri alabileceğiniz tarihi bir binayı; Taş Han da denilen Voyvoda Han’ı geziyoruz. Tokat’ın meşhur yazma atölyelerinin bulunduğu Yazmacılar Hanı’nı geziyor serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için Amasya’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Lokasyonlar

Program Detayı

Sabah kahvaltısı sonrası Borabay Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında yürüyüşler yapıp serbest zaman verdikten sonra Amasya şehir merkezine geliyoruz. Saraydüzü Kışla Binası'nı gezip efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin adına yapılmış Ferhat ile Şirin Su Kanalları’nı görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan II. Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Külliyenin ardından ilk defa 1925’te kurulan 14.yy. İlhanlıların Anadolu’daki hâkimiyetleri döneminde nazırlık ve emirlik yapmış kişilere ait 8 adet mumyanın da sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Müze eser çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Sonrasında panoramik olarak Kral Kaya Mezarları'nı fotoğraflıyoruz. Amasya kültürünü ve evlerini tanıtmak amacıyla hazırlanmış olan Hazeranlar Konağı'nı geziyoruz. Verilen serbest zamanın ardından Ankara’ya hareket ve gerekli molalar sonrası Ankara’ya varış. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Araç içi kahvaltı
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında sıcak, soğuk içecekler, ara ikramlar
 • Çevre gezileri
 • Milli park girişleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak içecekler

Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik midibus, 27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. 

Ücretler

İki Kişilik Odada Kişi Başı
540 TL
Tek Kişilik Oda
620 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
520 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
380 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
450 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Ücretsiz
Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

!!! ÖNEMLİ !!!

Değerli Ayder Turizm misafirleri;

6 Eylül 2021 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi turlarımızda çift doz aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Çift doz aşısı olmayan misafirlerimizin seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini veya hastalığı geçirdiğine dair belgeyi acente yetkililerimize ibraz etmesi gerekmektedir.

Tur başlamadan önce acente yetkililerimize ilgili belgelerin sunulması gerekmektedir. Aksi halde ilgili belgeleri sunmayan misafirlerimiz turlarımıza kabul edilmeyecektir.

İlgili belgelerin acente yetkililerimize sunulmaması halinde meydana gelebilecek hak kayıplarından acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tüm misafirlerimize önemle duyrulur.
  Yorum yapmak için tıklayınız
 • ETEM ŞEVKİ GENÇ

  Ayder Turizm den Çok memnunum.

 • BAYRAM ASIM YILMAZ

  Her zaman olduğu gibi başta personellerinize ( rehberimiz ve kaptanımız ) olmak üzere her türlü hizmet kusursuz olarak Çok iyi idi.Sizleri ve elemanlarınızı kutlar , aynı başarılarınızın devam etmesini temenni ederim.

 • SEDA KARACA

  Tur programı mükemmel hazırlanmış. özellikle Borabay Gölü ve Ballıca Mağarası'nında eklenmesi Çok iyi olmuş. Herkese öneriyorum.

3 yorumun 3 tanesini görüntülediniz